Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nawrócony ateista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-08-2014 14:58MarcinZ (-323 punktów)
(zablokowany)
Nawrócony ateista
Ocena -5 na 5
Znalazłem ciekawy tekst o nawróconych ateistach, nie podaję adresu URL, ponieważ jako osoba z ujemnym stanem punktów, nie mam takiej możliwości, oto fragment:

"Nie od dziś wiadomo, że ateizm cieszy się największą popularnością wśród osób młodych. Później, wraz z dojrzewaniem, maleje liczba ateistów w kolejnych grupach wiekowych. Dlaczego? Czasem jest tak, że do pewnych spraw trzeba po prostu dojrzeć. Młodzi ludzie często traktują ateizm jako bunt przeciwko rodzinie, społeczeństwu. Jednak jest on przede wszystkim kuszący dlatego, że niczego nie wymaga. To droga najmniejszą linią oporu. W ateizmie człowiek nie musi szukać Boga, zmieniać swojego życia, poświęcać swojego czasu, uczyć się pokory i uznać swoją słabość i grzeszność. Bo tak łatwiej...

Peter Steele
Lider znanego na świecie zespołu metalowego Type O'Negative.
Steele przez długie lata posiadał wizerunek osoby walczącej z Kościołem. Niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Przez jakiś czas przebywał w szpitalu psychiatrycznym. Jego życie zmieniło się w 2005 r. po śmierci jego matki. W 2007 r. wokalista oświadczył, że przyjął Chrystusa i odtąd utożsamia się z nauką Kościoła katolickiego. Jak powiedział w wywiadzie dla magazynu Decibel, przemiana nastąpiła u niego po poważnym kryzysie jaki przeszedł. Kiedy zaczynasz myśleć o śmierci, zaczynasz też myśleć co stanie się potem. Wtedy też zaczynasz mieć nadzieję, że jest Bóg. Dla mnie to przerażająca myśl, że mógłbyś iść donikąd - powiedział muzyk"...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
#181
13-09-2014 16:39
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Nawrócony ateista
W odpowiedzi makuś

>argument nie do odparcia


#182
18-09-2014 15:00
 Ocena-1 na 3
KowalLosu (2 punktów)Odp: Nawrócony ateista
"Steele przez długie lata posiadał wizerunek osoby walczącej z Kościołem"

Walka z K jest objawem tego samego szalenstwa co walka w jego obronie. Absurd i jego negacja sa nadal absurdem, ktore gdy sie w nie zainwestuje emocjonalnie, w sposob naturalny prowadza do szalenstwa. Nie ma znaczenia po ktorej stronie barykady jestes - sama energia tematu wiaze Cie w sposob nieunikniony.

Racjonalista ani nie walaczy z K ani go nie popiera, kazda inna postawa niz ignorowanie absurdu prowadzi do uwiazania - tak po prostu dziala mechanizm lingwistyczny czy mechanika pamieci. Kazda emocjonalne inwestycja w absurd (czyli udzielenie energii czy to do zwalczania czy popierania absurdu) wiaze Cie neurologicznie - a to musi prowadzic do szalenstwa. Poczytaj Korzybskiego.

Pozdrawiam.

#183
18-09-2014 15:58
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Nawrócony ateista

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365