Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obraza uczuć ateistycznych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
07-09-2014 16:37makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Obraza uczuć ateistycznych
Ocena 1 na 1
hej,
Nie muszę nikogo przekonywać , że wierzący bardzo czuli są na punkcie swoich uczuć - szybko i chętnie rozpowiadają o tym jak to są obrażani ...
Moje pytanie : Czy mówienie o tym , że trzęsienie ziemii to kara za grzechy albo , że ateista trafi do piekła może i powinno być karalne ?
Co o tym myślicie ?
makuś
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi szarley
hej,
Unikasz zajęcia stanowiska - to nie jest ładne zachowanie
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi niestadny
hej,
Odpowiedz na pytane , które ci zadałem - to byłoby poprawne zachowanie
Brakim odpowiedzi , kluczeniem , lawirowaniem zaczynasz się sam z siebie wyśmiewać
A za dobre słowa dzienks !
pozdrawiam
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#123
14-09-2014 10:50
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi niestadny
hej'
Tutaj nie ma mowy o skrusze
Jest wielki strach przed piekłem i potrzeba wybronienia się przed karą i akceptacja takiego postępowania
Ty chcesz uniknąć kary klękając przede mną i wielbiąc mnie i sławiąc więc ja przebaczam ci , że zgwałciłeś , zabiłeś i oszukałeś wielu ludzi
To jest tak nie-etyczne i amoralne , że aż boli !
Uwierz , że JA jestem Bogiem a odpuszczę ci wszystkie winy - To ma być system wartości ? To jest przerażające !
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#124
14-09-2014 11:07
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś
>hej,
>Unikasz zajęcia stanowiska - to nie jest ładne zachowanie

Nie rozumiem zarzutu zwłaszcza ze strony kogoś kto :
>Czuję się natomiast znieważony , postponowany i ubezwłasnowolniony i obdarty z mego człowieczeństwa wiarą miliardów ludzi , którzy wierzą , że ja za brak wiary w boga zostanę wrzucony do piekła na wieczne potępienie ...

Skoro tak to pytam czy będziesz wrzucony do piekła

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi szarley
hej,
Bardzo wielu wierzących powołując się na te same święte księgi co ty i wierzących w tego samego boga co ty - wierzą w to - a ty ?
Wybiegając : Jeżeli ktoś nazwie twoje życie obleśnym to ono rzeczywiście staje się obleśne ?
makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

#126
14-09-2014 12:18
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś
>hej,
>Bardzo wielu wierzących powołując się na te same święte księgi co ty i wierzących w tego samego boga co ty - wierzą w to - a ty ?
W to, że nie będziesz zbawiony? A skąd mam to wiedzieć ! Tego żaden człowiek nie wie, bo to wie tylko Bóg.

>Wybiegając : Jeżeli ktoś nazwie twoje życie obleśnym to ono rzeczywiście staje się obleśne ?
Nie, ale mnie obrazi.

Zastanawiające: dlaczego nazwanie homoseksualisty obleśnym wywołuje zgorszenie, a nazwanie tak samo heteroseksualisty nie?

Wybiegając: jeśli wróżka powie Ci, że zamiesz nogę na nartach, to kupujesz sanki?

niestadny (2492 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś

>Odpowiedz na pytane , które ci zadałem - to byłoby poprawne zachowanie

Hejka!
Niech Ci już będzie, odpowiem.
Zechciałbyś je przypomnieć?

Nie dbam o to/zwisa mi co kto o mnie pomyśli. A wyśmiewać się z siebie? Czemu nie? Warto mieć dystans - także wobec siebie samego. Hahaha

Sorry, ale przepychanki i sztuczki erystyczne średnio mnie interesują. Nie mam czasu na głupoty. Poza tym zamiast pisać, wolę rozmawiać. Łatwiej o zrozumienie(i porozumienie).
Gesty, wyraz twarzy, spojrzenie, mimika, brzmienie głosu robią swoje.



stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#128
14-09-2014 19:46
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś

>To jest tak nie-etyczne i amoralne , że aż boli !
Niby tak, ale takie są zasady(takie jest Prawo, jak mawiają Świadkowie Jehowy). Zostało ustanowione przez głównego bohatera Bilii i ludzie wierzący powinni go przestrzegać. Niewierzący - jak Ty czy ja - nie muszą.

Podobnie zresztą rzecz ma się w rzeczywistości. Zasady funkcjonowania państwa, kodeksy, ustawy, rozporządzenia, pozwolenia, koncesje, podatki, itp itd...
Każdy obywatel ma przestrzegać obowiązujące prawo. Dura lex, sed lex...


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#129
15-09-2014 02:03
 Ocena 1 na 1
makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi szarley
hej,
Kluczysz i lawirujesz - to nie jest uczciwe
Jesteś zbyt mądry by robić to nieświadomie - dlaczego więc tak czynisz ?

Obleśnym nie nazywa się poszczególnego homoseksualistę lecz homoseksualizm jako taki
W przypadku heteroseksualisty mówi się wyłącznie o jego obleśności
Różnica jest taka jak powiedzieć : On jest złodziejem albo wszyscy Polacy to złodzieje

makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi niestadny

>Niech Ci już będzie, odpowiem.
>Zechciałbyś je przypomnieć
hej,
Gdybyś czytał uważnie nie miałbyś wątpliwości !
Co odpowiadasz Bogu kiedy żąda od ciebie zamordowania twego dziecka ?

>Sorry, ale przepychanki i sztuczki erystyczne średnio mnie interesują.
hej,
Wielokrotnie dawałeś inne świadectwo

makuś


szczególne pozdrowienia dla wegetarian

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi niestadny
hej,
Gdybyśmy wszyscy stosowali się do tego co napisałeś nadal mielibyśmy niewolnictwo , rasizm , kamienowanie , palenie na stosach
To co opisujesz to jakiś horror !
Brak zmian to oznaka letargu , zastoju , pasywności i gnuśności
Autorytaryzm , feudalizm , jedynowładztwo , totalitaryzm to przykłady terroru i dyktatury w których zmiana to zdrada , zmiany są zagrożeniem władzy , zmiany są zwalczane i tępione
Wyłącznie dzięki temu , że ludzie protestowali przeciwko złemu prawu świat , społeczeństwa , ludzie mogli i mogą się rozwijać
Ślepe posłuszeństwo istniejącemu prawu obalono definitywnie osądzając faszystowskich urzędników - niestety pamięć ludzka , krótka jest a ślepe posłuszeństwo musi sprawiać ludziom jakąś niezwykłą przyjemność ...
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

niestadny (2492 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś

>Co odpowiadasz Bogu kiedy żąda od ciebie zamordowania twego dziecka ?
Ech, makusiu, cosik Ci się pokićkało.
Powyższe pytanie nie było skierowane do mnie, ale do Brzostowskiego:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,634063#w634494

Jestem osobą niewierzącą w jakąkolwiek nadrzeczywistość.

Poza tym ze smutkiem konstatuję, że mimo mojej dość czytelnej rady, nadal nie opanowałeś sztuki poprawnego cytowania. Przypomnę zatem.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

makuś (5578 punktów)
(zablokowany)
Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi niestadny

>Jestem osobą niewierzącą w jakąkolwiek nadrzeczywistość.

hej,
Ale w Boga wierzysz ...
Odpowiedz zarem na pytanie - zadawałem je wielu kolegom i koleżankom

pozdrawiam
makuś

szczególne pozdrowienia dla wegetarian

niestadny (2492 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi makuś

>>Jestem osobą niewierzącą w jakąkolwiek nadrzeczywistość.
>Ale w Boga wierzysz ...
Widać Tobie trzeba "kawę na ławę"...
Nie wierzę.

Dzięki za poprawne cytowanie!

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#135
16-09-2014 08:25
 Ocena 2 na 2
Domeru (533 punktów)Odp: Obraza uczuć ateistycznych
W odpowiedzi Episode_2
>>Eee... przeczytaj jeszcze raz to co zacytowałeś. Przecież ja właśnie napisałem, że można wartościować w oparciu o dowolnie wybrane kryteria (włączając w to na przykład uznawanie za złe tego co się według autorów jakiejś książki nie podoba jej głównemu bohaterowi). W dodatku pisząc o braku praktycznej potrzeby stosowania jednego, wybranego z całej puli kryteriów cały czas piszę wyłącznie o sobie (nawet w którymś momencie nie polecając naśladowania). Więc czemu mnie pytasz co i dlaczego uważa młodzież? Ja dobrze wiem, że różni ludzie używają różnych kryteriów oceny i cały czas właśnie o tym piszę.
>Ale co chcesz przez to powiedzieć? Że jednak wartościujesz, tylko w oparciu o inne kryteria niż to, o czym rozmawiałeś z Makusiem? Nie wynikało to z wcześniejszych wypowiedzi.

Jeśli coś było niejasne to przepraszam. Mowa była o wartościowaniu w oparciu o kryteria etyczne (dobro/zło). Oczywiście, że innych kryteriów (wybranych według swojej skali wartości) jak najbardziej używam - chociażby wspomnianą tu gdzieś zupę wartościuję w oparciu o kryterium smakowe...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365