 |
Obraza uczuć ateistycznych Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-09-2014 16:37 | makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Obraza uczuć ateistycznych
1 na 1 | hej, Nie muszę nikogo przekonywać , że wierzący bardzo czuli są na punkcie swoich uczuć - szybko i chętnie rozpowiadają o tym jak to są obrażani ... Moje pytanie : Czy mówienie o tym , że trzęsienie ziemii to kara za grzechy albo , że ateista trafi do piekła może i powinno być karalne ? Co o tym myślicie ? makuś | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | hej, Unikasz zajęcia stanowiska - to nie jest ładne zachowanie makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | hej, Odpowiedz na pytane , które ci zadałem - to byłoby poprawne zachowanie Brakim odpowiedzi , kluczeniem , lawirowaniem zaczynasz się sam z siebie wyśmiewać A za dobre słowa dzienks ! pozdrawiam makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#123 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | hej' Tutaj nie ma mowy o skrusze Jest wielki strach przed piekłem i potrzeba wybronienia się przed karą i akceptacja takiego postępowania Ty chcesz uniknąć kary klękając przede mną i wielbiąc mnie i sławiąc więc ja przebaczam ci , że zgwałciłeś , zabiłeś i oszukałeś wielu ludzi To jest tak nie-etyczne i amoralne , że aż boli ! Uwierz , że JA jestem Bogiem a odpuszczę ci wszystkie winy - To ma być system wartości ? To jest przerażające ! makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#124 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > hej,> Unikasz zajęcia stanowiska - to nie jest ładne zachowanieNie rozumiem zarzutu zwłaszcza ze strony kogoś kto : > Czuję się natomiast znieważony , postponowany i ubezwłasnowolniony i obdarty z mego człowieczeństwa wiarą miliardów ludzi , którzy wierzą , że ja za brak wiary w boga zostanę wrzucony do piekła na wieczne potępienie ...Skoro tak to pytam czy będziesz wrzucony do piekła |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | hej, Bardzo wielu wierzących powołując się na te same święte księgi co ty i wierzących w tego samego boga co ty - wierzą w to - a ty ? Wybiegając : Jeżeli ktoś nazwie twoje życie obleśnym to ono rzeczywiście staje się obleśne ? makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
#126 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > hej,> Bardzo wielu wierzących powołując się na te same święte księgi co ty i wierzących w tego samego boga co ty - wierzą w to - a ty ?W to, że nie będziesz zbawiony? A skąd mam to wiedzieć ! Tego żaden człowiek nie wie, bo to wie tylko Bóg. > Wybiegając : Jeżeli ktoś nazwie twoje życie obleśnym to ono rzeczywiście staje się obleśne ?Nie, ale mnie obrazi. Zastanawiające: dlaczego nazwanie homoseksualisty obleśnym wywołuje zgorszenie, a nazwanie tak samo heteroseksualisty nie? Wybiegając: jeśli wróżka powie Ci, że zamiesz nogę na nartach, to kupujesz sanki? |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych |
> Odpowiedz na pytane , które ci zadałem - to byłoby poprawne zachowanieHejka! Niech Ci już będzie, odpowiem.  Zechciałbyś je przypomnieć? Nie dbam o to/zwisa mi co kto o mnie pomyśli. A wyśmiewać się z siebie? Czemu nie? Warto mieć dystans - także wobec siebie samego. Hahaha Sorry, ale przepychanki i sztuczki erystyczne średnio mnie interesują. Nie mam czasu na głupoty. Poza tym zamiast pisać, wolę rozmawiać. Łatwiej o zrozumienie(i porozumienie). Gesty, wyraz twarzy, spojrzenie, mimika, brzmienie głosu robią swoje.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#128 1 na 1 | niestadny (2492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych |
> To jest tak nie-etyczne i amoralne , że aż boli !Niby tak, ale takie są zasady(takie jest Prawo, jak mawiają Świadkowie Jehowy). Zostało ustanowione przez głównego bohatera Bilii i ludzie wierzący powinni go przestrzegać. Niewierzący - jak Ty czy ja - nie muszą.  Podobnie zresztą rzecz ma się w rzeczywistości. Zasady funkcjonowania państwa, kodeksy, ustawy, rozporządzenia, pozwolenia, koncesje, podatki, itp itd... Każdy obywatel ma przestrzegać obowiązujące prawo. Dura lex, sed lex...
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#129 1 na 1 makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | hej, Kluczysz i lawirujesz - to nie jest uczciwe Jesteś zbyt mądry by robić to nieświadomie - dlaczego więc tak czynisz ? Obleśnym nie nazywa się poszczególnego homoseksualistę lecz homoseksualizm jako taki W przypadku heteroseksualisty mówi się wyłącznie o jego obleśności Różnica jest taka jak powiedzieć : On jest złodziejem albo wszyscy Polacy to złodzieje makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych |
> Niech Ci już będzie, odpowiem.  > Zechciałbyś je przypomniećhej, Gdybyś czytał uważnie nie miałbyś wątpliwości ! Co odpowiadasz Bogu kiedy żąda od ciebie zamordowania twego dziecka ? > Sorry, ale przepychanki i sztuczki erystyczne średnio mnie interesują.hej, Wielokrotnie dawałeś inne świadectwo makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | hej, Gdybyśmy wszyscy stosowali się do tego co napisałeś nadal mielibyśmy niewolnictwo , rasizm , kamienowanie , palenie na stosach To co opisujesz to jakiś horror ! Brak zmian to oznaka letargu , zastoju , pasywności i gnuśności Autorytaryzm , feudalizm , jedynowładztwo , totalitaryzm to przykłady terroru i dyktatury w których zmiana to zdrada , zmiany są zagrożeniem władzy , zmiany są zwalczane i tępione Wyłącznie dzięki temu , że ludzie protestowali przeciwko złemu prawu świat , społeczeństwa , ludzie mogli i mogą się rozwijać Ślepe posłuszeństwo istniejącemu prawu obalono definitywnie osądzając faszystowskich urzędników - niestety pamięć ludzka , krótka jest a ślepe posłuszeństwo musi sprawiać ludziom jakąś niezwykłą przyjemność ... makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych |
> Co odpowiadasz Bogu kiedy żąda od ciebie zamordowania twego dziecka ?Ech, makusiu, cosik Ci się pokićkało.  Powyższe pytanie nie było skierowane do mnie, ale do Brzostowskiego: www.racjonalista.pl/forum.php/s,634063#w634494Jestem osobą niewierzącą w jakąkolwiek nadrzeczywistość. Poza tym ze smutkiem konstatuję, że mimo mojej dość czytelnej rady, nadal nie opanowałeś sztuki poprawnego cytowania. Przypomnę zatem.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
makuś (5578 punktów) (zablokowany) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych |
> Jestem osobą niewierzącą w jakąkolwiek nadrzeczywistość.hej, Ale w Boga wierzysz ... Odpowiedz zarem na pytanie - zadawałem je wielu kolegom i koleżankom pozdrawiam makuś
szczególne pozdrowienia dla wegetarian |
| niestadny (2492 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych |
> >Jestem osobą niewierzącą w jakąkolwiek nadrzeczywistość.> Ale w Boga wierzysz ...Widać Tobie trzeba "kawę na ławę"...  Nie wierzę. Dzięki za poprawne cytowanie! 
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |
#135 2 na 2 | Domeru (533 punktów) | Odp: Obraza uczuć ateistycznych | > >Eee... przeczytaj jeszcze raz to co zacytowałeś. Przecież ja właśnie napisałem, że można wartościować w oparciu o dowolnie wybrane kryteria (włączając w to na przykład uznawanie za złe tego co się według autorów jakiejś książki nie podoba jej głównemu bohaterowi). W dodatku pisząc o braku praktycznej potrzeby stosowania jednego, wybranego z całej puli kryteriów cały czas piszę wyłącznie o sobie (nawet w którymś momencie nie polecając naśladowania). Więc czemu mnie pytasz co i dlaczego uważa młodzież? Ja dobrze wiem, że różni ludzie używają różnych kryteriów oceny i cały czas właśnie o tym piszę.> Ale co chcesz przez to powiedzieć? Że jednak wartościujesz, tylko w oparciu o inne kryteria niż to, o czym rozmawiałeś z Makusiem? Nie wynikało to z wcześniejszych wypowiedzi.Jeśli coś było niejasne to przepraszam. Mowa była o wartościowaniu w oparciu o kryteria etyczne (dobro/zło). Oczywiście, że innych kryteriów (wybranych według swojej skali wartości) jak najbardziej używam - chociażby wspomnianą tu gdzieś zupę wartościuję w oparciu o kryterium smakowe... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|