Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateizm-dlaczego nie lubię.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-12-2014 20:40farmer (22440 punktów)Ateizm-dlaczego nie lubię.
Ocena 2 na 4
Woody Allen gorzko o swoim ateizmie: Wiodę smutne życie, bez nadziei, przerażające i ponure, bez celu...
...Zdaniem reżysera, droga którą wybrał, czyli ścisły ateizm sprawiła, że jego życie jest smutne, bezsensowne, pozbawione treści i celu...

więcej tu
natemat.pl(*)e-bez-celu-i-zadnego-znaczenia

i tu
www.fronda(*)ne,44787.html?page=2&#comments

O to dlaczego nie lubię określenia się jako "ateista". Przez takie "jęczenie" nie znający tematu wierzący jadą po tym słowie jak po starej kobyle wrzucając do jednego wora wszystko i wszystkich spoza kręgu swojej wiary dorabiając sobie potem pseudo argumenty o sile wiary.

Co oznacza taka wypowiedź wystarczy poczytać komentarze na Frondzie w tym artykule.
Jedyne remedium jakie uznaje wierzący to bóg. Oczywiście nie mogę im odmówić takie myślenia. Ale to właśnie jakby ateizm i wiara determinują specyficzny sposób myślenia.
Który jest pułapką i dla jednych i dla drugich.

Wg. mnie gdyby Allen nie wybierał czegoś takiego jak ateizm nie tworzyłby następstw w swoim umyśle w czystym odniesieniu do boga jakiegokolwiek z którego czerpią potem wierzący.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#76
13-12-2014 22:09
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>>Określ się jako agnostyk.
>A po co? Lepiej się chleb smaruje masłem?
Nie jadam chleba.
>Ciągle mam zaległe pytanie o ISTOTĘ MATKI BOSKIEJ i ISTOTĘ BOGA.
Nie znam się na matkach boskich.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#77
13-12-2014 22:27
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>Określ się jako agnostyk.
>>A po co? Lepiej się chleb smaruje masłem?
>Nie jadam chleba.

Chleb z masłem odpada. To co proponujesz?

>>Ciągle mam zaległe pytanie o ISTOTĘ MATKI BOSKIEJ i ISTOTĘ BOGA.
>Nie znam się na matkach boskich.

Matce. Matce jednej. Nie matkach boskich. Matka Boga. Mama.


#78
14-12-2014 03:28
 Ocena 1 na 1
Sugar Man (131 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>>Kolego nie dołuj się tak.
>Ja się nie dołuję.

To dobrze

Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>Chleb z masłem odpada. To co proponujesz?
Masło bez chleba.
>Matce. Matce jednej. Nie matkach boskich. Matka Boga. Mama.
No to masz problem, bo bóg ma wiele matek:
Mahitusket; Si-Osiris
Maia; Hermes
Maya; Agnis
Myrrha; Adonis
Maria; Jezus
Maya Maria; Sommona Cadom
Mariama; Kryszna ... itd..., a nawet mityczni ludzie mają matki:
Maia; Budda ................

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#80
14-12-2014 16:07
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Chleb z masłem odpada. To co proponujesz?
>Masło bez chleba.
>>Matce. Matce jednej. Nie matkach boskich. Matka Boga. Mama.
>No to masz problem, bo bóg ma wiele matek:

"Kurde" a ile ma OJCÓW?

Ja nie mam problemu. ISTOTA MATKI BOSKIEJ vs ISTOTA BOGA...jedziemy?

#81
14-12-2014 16:15
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>No to masz problem, bo bóg ma wiele matek:
>Mahitusket; Si-Osiris
>Maia; Hermes
>Maya; Agnis
>Myrrha; Adonis
>Maria; Jezus
>Maya Maria; Sommona Cadom
>Mariama; Kryszna ... itd..., a nawet mityczni ludzie mają matki:
>Maia; Budda ................

To jego ojciec tak czesto zmienial partnerki? Czy to po prostu tylko oznacza, ze bog wedrowal od jednej rodziny zastepczej do drugiej?

#82
14-12-2014 16:24
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi rafal73

>To jego ojciec tak czesto zmienial partnerki? Czy to po prostu tylko oznacza, ze bog wedrowal od jednej rodziny zastepczej do drugiej?

Rodzina zastępcza

Znów się gmatwa....konkubina...

#83
14-12-2014 18:44
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
>"Kurde" a ile ma OJCÓW?
>Ja nie mam problemu. ISTOTA MATKI BOSKIEJ vs ISTOTA BOGA...jedziemy?
Jedziemy..., ale to jeszcze bardziej skomplikowane, np. bóg Uranos był synem Gai lub Etery i Gai lub tylko Etery lub Etery i Hemery lub Nyks lub zrodzony z jaja utworzonego przez Chronosa, według Homera był zrodzony z Chaosu... Uranos pogodzony ze swą małżonką Gają pomaga córce, tytanidzie Rei, urodzić i wychować jej najmłodsze dziecko, Zeusa, przyszłego króla bogów......, ja wysiadam dalej nie jadę.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi rafal73
>To jego ojciec tak czesto zmienial partnerki? Czy to po prostu tylko oznacza, ze bog wedrowal od jednej rodziny zastepczej do drugiej?
"Wędrował" od jednej religii mitycznej do drugiej...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#85
14-12-2014 19:13
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>To jego ojciec tak czesto zmienial partnerki? Czy to po prostu tylko oznacza, ze bog wedrowal od jednej rodziny zastepczej do drugiej?
>"Wędrował" od jednej religii mitycznej do drugiej...

Ale to oczywiscie nie Twoj bog bo ty wierzysz w tego prawdziwego. W tego, ktory naprawde stworzyl swiat. W boga-ducha

Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi rafal73

>Ale to oczywiscie nie Twoj bog bo ty wierzysz w tego prawdziwego. W tego, ktory naprawde stworzyl swiat. W boga-ducha
Bóg nie jest mój, ja jestem Boga.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer
> Ja nie mam problemu. ISTOTA MATKI BOSKIEJ vs ISTOTA BOGA...jedziemy?

To pojechałeś. Układy scalone się Duchowi zagrzeją

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#88
15-12-2014 09:11
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Bóg nie jest mój, ja jestem Boga.

Było Duchu. Powyższe podejście jest niepokojąco bliskie katolickiemu.

> Jedyną i Absolutną Prawdą jest Bezinteresowna Miłość.

Nie ma czegoś takiego jak Bezinteresowna Miłość. Każda jest interesowna.
Miłego dnia!




Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Było Duchu. Powyższe podejście jest niepokojąco bliskie katolickiemu.
niepokojąco bliskie są gwiazdy, uważaj, żeby Ci jakaś nie spadła na głowę
>> Jedyną i Absolutną Prawdą jest Bezinteresowna Miłość.
>Nie ma czegoś takiego jak Bezinteresowna Miłość. Każda jest interesowna.
Nie ma interesownej Miłości, jeśli coś jest interesowne, to nie jest to Miłość, lecz interes.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#90
15-12-2014 09:26
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>niepokojąco bliskie są gwiazdy, uważaj, żeby Ci jakaś nie spadła na głowę

Spokojnie, uważam.

> jeśli coś jest interesowne, to nie jest to Miłość, lecz interes.

Wobec tego nie ma miłości. Trochę paradoks, nie? Teraz trochę pomyśl.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365