Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
07-01-2015 19:03DEMONICON (4893 punktów)Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
Ocena 2 na 2
Dzisiaj doszło do kolejnego wydarzenia tego typu ze strony ludzi wyznających islam. Jest to o tyle istotne, że jest cenzurującym aktem, a jeśli nie, to wymuszającym istnienie dziesiątków nowych "Salmanów Rushdiech" z całodobową ochroną, aby mogli pisać to, co myślą.

fakty.inte(*)34283&iwa_block=facts_news_big

fakty.inte(*)tem=1&iwa_img=1&iwa_hash=34728

Niewesoły dzień dla Francji, a chyba i nawet dla Europy.

Pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#16
07-01-2015 21:47
 Ocena 2 na 2
Dean11 (302 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Hodża

>No i na szczęście Polska nie ma, o ile mi wiadomo, żadnego tygodnika satyrycznego. Zatem również naturalny wśród dziennikarzy tego typu prasy całego świata odruch solidarności ominie szerokim łukiem Polskę, bo kraj nasz, szczycący się wysoką kulturą i poczuciem humoru po 25 latach wolności i powszechnej wesołości nie ma już potrzeby śmiania.
>A więc żadne napięcia na tym tle nie mogą wyniknąć.
>
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

>

Nie, Polska ma szczęście bo jedyną religią godną obrażania jest katolicyzm. Jest to zadanie zasadniczo bezpieczne bo najgorsze co może spotkać to tzw. wyklnięcie z ambony połączone z demonstracja babć pod szyldem RM. Jak widać obrażenie islamu nie jest tak bezpieczne i komfortowe.

Dobijające w całe historii jest to jak jakiś XYZ filmuje całą scenę, potem wrzuca do netu (całkowicie bezwartościowy ruch, poza zastraszeniem widzów). Film ma ponad 40 sekund, odległość do sprawców to kilkadziesiąt metrów maksymalnie. Największa fajtłapa z karabinem załatwiłaby obu herosów z Al-Kaidy (czy innej grupy pod wezwaniem) albo przynajmniej ocaliła życie policjantowi. Trochę lepszy strzelec sięgnąłby ich i z pistoletu. Niestety obecnie zbyt często ludzie mają w rękach telefony komórkowe kiedy powinni mieć broń...

#17
07-01-2015 21:55
 Ocena 1 na 5
Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Celecrin
>>Zgadza się, lecz zobacz od drugiej strony, ilu nasi ich rodzin wymordowali w imię czarnego złota.
>No ilu NASI wymordowali? Proszę jakieś dane.

Każda wojna prowadzona przez rządy USA i ich sojuszników na Bliskim Wschodzie to wojna o ropę. Policz ilu zginęło w Iraku, Afganistanie, Syrii, itd. .
Powodem dla którego wszczęto właśnie powyższe wojny był terroryzm, którego oficjalne początki znajdujemy w zamachu na budynki WTC (tak brzmi oficjalna wersja zdarzeń).
Tylko samolot, czy z ładunkami wybuchowymi włącznie, które zostały zamontowane na konstrukcji budynków?
Terroryści?

Tak, rządowi- mieli zadanie wywołać nie tyle co konflikt, ale powód do niego.

#18
07-01-2015 21:55
 Ocena 8 na 8
GrzeTor (1279 punktów)Odp: Większość winy ponosi ideologia i jej system
W odpowiedzi kulka_na_mole
Proszę zauważyć, jak małą pracą jest utworzenie ideologii, w stosunku do tej całej infrastruktury jej utrzymania. Aby utrzymać popularną ideologię, jest religijna indoktrynacja miliardów dzieci. Ciągle - pokolenie po pokoleniu. Gigantyczna infrastruktura. W porównaniu do tego napisanie świętej książki to niewielkie zadanie.

To jest realizowane praktycznie automatem typu "moi rodzice chodzili na religię, jak chodziłem na religię, więc moje dzieci też będą". A w przypadku gdy nauka religii jest popierana przez państwo, to wręcz jest od tego aparat urzędniczy i wsparcie podatkowe.

Co do twórców - osobiście nie sądzę, aby twórcy popularnych religii podejrzewali, że osiągną one tak spektakularne sukcesy i będą trwały tak długo. Proszę zauważyć, że treści ksiąg religijnych mówią w dużej mierze o sprawach i dylematach bieżących, a nie o dalekiej przyszłości tysiąc czy więcej lat później. To automat replikacji poniósł te ideologie w tak daleką przyszłość.

#19
07-01-2015 21:58
 Ocena 9 na 9
Burnham (1149 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
No cóż ... o przegniłej Europie i upadającym świecie zachodu napisano już wiele, ale tak długo jak głosem dominującym będzie lewizna tak długo ... w zasadzie to już niedługo bo tych co gardzą zachodem i krzyczą "Mahomet jest wielki" jest coraz więcej. Jeszcze troszkę i ludy, który napłynęły ze Wschodu obalą w demokratycznych wyborach tych głupich upupionych Europejczyków. Poważnie, to nie jest żadne odkrycie bo o tym napisano dosyć dawno temu, ale niektórzy dopiero to odkryją. Widzicie tego policjanta, który leży i błaga o litość ? To ma być policja, która chroni ludzi ???!!! Pamiętacie masakrę w Srebrenicy kiedy to żołnierze Holenderscy mający bronić ludności cywilnej po prostu uciekli z obawy o swoje życie zostawiając bezbronnych ludzi na rzeź ? To jest twarz Europy właśnie. Takie dobrze pojone i ciągle po pupci klepane dzieci, które nawet jeżeli widzą zagrożenie to tak bardzo się boją, że jak te trzy małpki udają, że nie słyszą, nie widzą i nie mają nic do powiedzenia. USA też ma swoje problemy, ale jak tam tego typu muslim się zjawi to od razu ma łeb odstrzelony, a klęcząca na kolanach Europa debatuje, wylewa gorzkie żale i ... robi dokładnie to samo czyli jest jak Premier Kopacz, która jak to kobieta siedzi z dziećmi w domu w obliczu zagrożenia. I niech robią tak dalej.

Na czym polega problem ? Problem polega na ułudnej wierze w utopie, że wszyscy chcą hot dogów, oper mydlanych i świętego spokoju. Nie ! To są bzdury wymyślanie przez głupich filozofów i ich nie mniej rozgarniętych popleczników. Jak widać na załączonym obrazku wielu chce po prostu zabijać. Dlatego ta głupia Europa w dalszym ciągu nie wie o co chodzi Putinowi i oni są autentycznie "zszokowani", że Rosja znowu zaczyna wojować. Panie, kto by pomyślał ! Co zlewaczała Europa z tym zrobi ? Nic. Nie tak całkiem dawno temu w biały dzień odrąbano głowę jakiemuś żołnierzowi w Anglii i też jakiś wielkich konsekwencji nie wyciągnięto. Mówi się o gwałtach popełnianych przez Muzułmanów masowo w Szwecji. No i co ? Niiieeeeee ... nic się nie dzieje.

Orwell kiedyś napisał bardzo mądre słowa w obliczu II wojny światowej i poczynań Hitlera, że Chrześcijanie, którzy widzą w Hitlerze diabła są bliżej prawdy aniżeli lewicowi intelektualiści pokroju H.G. Wellsa twierdzący, że to szaleniec, którego nikt nie posłucha. Jak to się skończyło to wiadomo ... choć jednak nie bo nie wszyscy wiedzą jak to się skończyło i dlaczego akurat tak. Erich Fromm również bardzo o tym ciekawie pisał dlaczego ludzie woleli wówczas niewolę od wolności i wybrali tego wodza, który ciosał piorunami w mównicy podczas zgromadzeń publicznych. Dlaczego ludzie uciekają od wolności pod skrzydła Hitlera, Stalina czy innego Mahometa ? Nie wiem dlaczego (widocznie wolność musi im po prostu ciążyć zbyt wielce), ale fakt faktem ludzie jednak nie chcą tego McDonalda i kolejnych seriali "Mody na sukces", a raczej kogoś kto to wszystko za mordę chwyci.

Dlatego śmieszą mnie ci intelektualiści zachodni chwalący zalety społeczeństwa otwartego - świata, którym potrafi wstrząsnąć trójka byle jakiś bandytów z karabinami czy inny wariat z maczetą. Zachód nie dorósł do tego by odrzucić religię. Ludzie są zbyt głupi by poradzić sobie bez religii - tylko co mądrzejsi się bez tego obędą, ale to przywilej dla nielicznych (tak samo jak i studia wyższe zresztą, które dzisiaj są masowe, a więc nie ją już studiami, de facto). Masowe odrzucenie tego obrzędu okazało się zgubne bo zostawiło te bierne, przestraszone masy z niczym. Nie ma co dalej się oszukiwać tylko trzeba na nowo w te puste łby pakować dogmaty religijne bo może wówczas zrozumieją, że diabeł istnieje i trzeba się przed nim bronić, a nie z nim rozmawiać.

Zresztą szkoda gadać ...

Monentor (475 punktów)
(zablokowany)
Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi DEMONICON
>>Zgadza się, lecz zobacz od drugiej strony, ilu nasi ich rodzin wymordowali w imię czarnego złota.
>Czyli to teraz w naszych rękach jest to czarne złoto, na które ktoś inny ma chrapkę?
>Choć u jubilerów bardziej się cieni złoto białe.

W "naszych". Tak można powiedzieć, tylko pamiętaj, że najpierw musisz je kupić po odpowiedniej cenie. Więcej zysku widzę w nafcie jak w jakiś diamentach, których nie da się ani podrobić ani znaleźć w sklepie na półce.
Wystarczy polecieć na Neptun, na którym pada deszcz z diamentów (Ciekawostki o poranku - polecam).
Na poważnie ropa jest bardziej rozciągniętym w czasie i dobrym miejscem przychodów finansowych.

#21
07-01-2015 22:20
 Ocena 2 na 2
DEMONICON (4893 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
Reakcja autora "Szatańskich Wersetów" na dzisiejszy zamach we Francji: wiadomosci(*)ii,wid,17159168,wiadomosc.html

Pozdrawiam

Hodża (11172 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Burnham
>No cóż ... o przegniłej Europie i upadającym świecie zachodu napisano już wiele, ale tak długo jak głosem dominującym będzie lewizna tak długo ...

Sam mam przekonania raczej lewicowe, ale, pamiętając politykę SLD wobec Kościoła, rzeczywiście trzeba przyznać, lewica stanowi "miękkie podbrzusze" demokracji.

>Zresztą szkoda gadać ...

Szkoda. Poczytaj o Elojach, może Twoja opinia na temat Wellsa się zmieni, bo pewne podobieństwa do tej fantastycznej rasy już u Zachodnich Europejczyków widać.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#23
07-01-2015 23:06
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Dean11
>Największa fajtłapa z karabinem załatwiłaby obu herosów z Al-Kaidy (czy innej grupy pod wezwaniem) albo przynajmniej ocaliła życie policjantowi.

Nie. Fajtłapa z pewnością nie, poza tym oni byli dość grubo odziani... nie wiadomo, jakie ocieplacze założyli i czy bezpiecznie byłoby w nie walić.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#24
07-01-2015 23:09
 Ocena 3 na 3
Burnham (1149 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Hodża
>Szkoda. Poczytaj o Elojach, może Twoja opinia na temat Wellsa się zmieni, bo pewne podobieństwa do tej fantastycznej rasy już u Zachodnich Europejczyków widać.

Ja na prawdę wiem o czym piszę (choć niewiele pamiętam z tego co wiedziałem dawniej) ... Wells miał dwa etapy w swojej twórczości; to co było przed 1900 (i za co był ceniony) i to co nastąpiło po (czyli bzdury typu "A Modern Utopia" czy "The Shape of Things to Come", które nie tylko literacko były słabe, ale i politycznie ... choć tutaj akurat w dużej mierze przewiedział czym będzie przyszła Europa i co mu się podobało). Zasmakował zapewne salonów, wkręcił się w Towarzystwo Fabianów i zmienił retorykę bo nagle przestał się zastanawiać nad zagrożeniami rozwoju technologicznego oraz naukowego i zaczął sympatyzować z Leninem i na krótko ze Stalinem, choć go refleksja naszła (ale chyba Lenina lubił już do końca). No i mu się oberwało od Orwella, całkiem słusznie zresztą.

#25
07-01-2015 23:30
 Ocena 3 na 3
Hodża (11172 punktów)Odp: Większość winy ponosi ideologia i jej system
W odpowiedzi GrzeTor
>To automat replikacji poniósł te ideologie w tak daleką przyszłość.

Tak, bo religie to ciekawy przypadek hybrydy informacji i biologii. Czynniki genetyczne łączą się z kulturowymi i nawet jeśli w innych obszarach zjawisk społecznych kwestia koewolucji kulturowo-genetycznej może być kwestionowana, w przypadku religii można wskazać mocne przesłanki, że stanowią one, szczególnie te o silnie rozwiniętych mechanizmach integracyjnych oraz ingerujące w proces prokreacyjny człowieka, w gruncie rzeczy "superorganizm", niestandardową formę życia. Jeśli tak jest, ma to kolosalne znaczenie np. dla nauki, która napotka przeszkody wynikające nie z ograniczeń czysto materialnych albo intelektualnych środowisk naukowych czy posiadanego przez nie instrumentarium, ale z często subtelnie narzucanych przez praktycznie niemożliwą do ominięcia obecność religijnego Tyfona.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#26
07-01-2015 23:41
 Ocena 1 na 1
Dean11 (302 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Hodża
>>Największa fajtłapa z karabinem załatwiłaby obu herosów z Al-Kaidy (czy innej grupy pod wezwaniem) albo przynajmniej ocaliła życie policjantowi.
>Nie. Fajtłapa z pewnością nie, poza tym oni byli dość grubo odziani... nie wiadomo, jakie ocieplacze założyli i czy bezpiecznie byłoby w nie walić.
>
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.


Przeciętny strzelec z karabinu z tej odległości (to było może 30 metrów) trafi w cel wielkości człowieka. A "ocieplacze" niewiele pomogą na zwykły pocisk karabinowy, nawet (tylko dziura w brzuchu będzie gorsza bo pocisk po przejściu przez kamizelkę szybciej skoziołkuje). Może nawet amunicja pośrednia by wystarczyła. Musiałaby to być kamizelka z odpornością typ III aby zatrzymać amunicję karabinową a takie zwykle pod ubranko się nie mieszczą.

#27
07-01-2015 23:48
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi Dean11
>Może nawet amunicja pośrednia by wystarczyła. Musiałaby to być kamizelka z odpornością typ III aby zatrzymać amunicję karabinową a takie zwykle pod ubranko się nie mieszczą.

Ehe. Tak. Ale co, jeśli te kamizelki były kategorii C4? Przecież wiadomo, że to fanatycy.


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#28
08-01-2015 00:04
 Ocena 2 na 2
Hodża (11172 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
W odpowiedzi GrzeTor
>Tutaj to jest wyraźny błąd Trybunału w pojmowaniu pojęcia wolności i praw, jako czegoś, co nie podlega częściowej regulacji i standaryzacji przez parlamet.

Błąd, powiadasz... wcześniej nie mogłem pojąć, jak w nowoczesnym kraju w środku Europy takie barbarzyńskie prawo może znaleźć akceptację wykształconych na prawie rzymskim i łacińskiej kulturze prawników, wtedy, kiedy rolnik za to, że głodzi psa na łańcuchu idzie do więzienia. Teraz mnie olśniło - niewykluczone, że to kuriozalne orzeczenie wynika ze strachu. Możliwe, że ktoś do nich "dotarł" z "przesłaniem religii pokoju"


Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.

#29
08-01-2015 00:10
 Ocena 4 na 4
Selanos (12869 punktów)Odp: Zamach na redakcję "Charlie Hebdo"
Trzeba wziąć się a radykalnych muzułmanów w Europie. Bawią się w Sharia Patrols? Deportacja z UE. Bawią się w "Islam will dominate the world!"? Deportacja z UE. Jakakolwiek pomoc państwu islamskiemu? Deportacja z UE. Niech sobie siedzą w swoim ISIS i niech się pomordują nawzajem.

Oczywiście narodowo-upośledzone stronnictwo rodem z demotywatorów.pl i marszów niepodległości ma pożywkę. Już widzą islamizację w Europie, a szczególnie w Polsce, gdzie wyznawców Islamu jest pewnie jakieś 0.2% -.-

#30
08-01-2015 00:11
 Ocena 3 na 3
DEMONICON (4893 punktów)Odp: Większość winy ponosi ideologia i jej system
W odpowiedzi Hodża
Prawda.

Zbyt mocno zastanawiamy się i rozważamy nad bogami w sensie filozoficznym , a zapominamy o ich faktycznej memetycznej sile, o sile działającej na umysły. (Coś tam wcześniej podobnie pisałem dnia któregoś.) Tak jak z wirusem komputerowym, jakby badać piękno i symetrię układu zero-jeden, a zignorować to, że on działa i sieje spustoszenie. Wgrać przeróżności do głowy nie jest trudno, tym bardziej jeśli tym jest nasiąknięte otocznie.

Ogólnie: Problem tkwi w kompleksach memów, w rekcji na nie, w posiadaniu zaszczepionych kontrkompleksów. Taktycznie jest to trudne zadanie, bardzo czasochłonne (wręcz pokoleniowo). I nic w tym nie ma, nic a nic, do rzeczy, czy coś jest mądre, czy głupie. Różne bzdety w głowach żyją i mają się dobrze. Chodzi o kulturę umiejącą budować kontrkompleksy memów przeciw zagrażającym kompleksom memów, dających możliwość trwania i ewoluowania tej kulturze, co umożliwia to samo jej nośnikom - ludziom. Dalej to już umysły wchłaniają najstabilniejsze i najefektywniejsze mempleksy, bo dają przewagę, organizują, pozwalają przetrwać w kolejnej potencjalnej rywalizacji, jeśli taka się pojawi. i wracamy do punktu wyjścia. (Trochę jak algorytm 'komputerowo'-'społeczny'.) Wszystkie stabilne kultury to mają.

Pozdrawiam

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365