 |
Kandydatka SLD na prezydenta RP Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-01-2015 19:46 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Kandydatka SLD na prezydenta RP
4 na 4 | Cytat:Piękna Magdalena Ogórek została oficjalną kandydatką SLD na prezydenta. Ogórek jest doktorem nauk humanistycznych, specjalizuje się w historii Kościoła. Często udziela się jako komentatorka telewizyjna. (Źródło) Z artykułu niewiele poza powyższym można się dowiedzieć, więc proponuję obejrzenie pewnego wystąpienia kandydatki na prezydenta. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#61 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > Miler zrobił przysługę Palikotowi, ważne by Palikot nie zaprzepaścił szansy przejęcia elektoratu lewicowego i agresywnie nie atakował Pani Ogórek, tylko w sposób rzetelny obnażył jej brak kompetencji - nie powinno być to trudne.Sądzę, ze będzie dla Palikota to zbyt trudne. Obyś miał rację. > To ostatni rok władzy Milera w SLD, jeśli nie ostatni rok całego SLD.Bez przesady, ale po tylu latach w końcu waleczny Miller może doprowadzić z sukcesem SLD poniżej progu wyborczego, a później tylko będzie odmierzanie czasu.
Ich bin besser als mein Ruf |
#62 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > >Ma naprawdę sporą wiedzę o Kościele.> Ale bardzo wybiórczo rozkłada akcenty. Nie do przyjęcia jest teza o reformowaniu się kościoła. Kościół był zwykle najpierw kompromitowany, a potem, tylnymi drzwiami, wprowadzał jakieś psudoreformy (transmisja mszy w tv...). Niechże pani Ogórek zerknie do encyklik dziewietnastowiecznych, w których potępiano wolność słowa, prasy, niepodległości narodów, a więc podstawy demokratycznego ustroju współczesnych społeczeństw. Nie zostały one oficjalnie potępione. Nie odniosła się pani Ogórek do polityki oświatowej, która cofa nasz kraj przed wiek Oświecenia: kościół jest kulą u nogi naszej historii, zdecydowanie od xix w. Po wizycie w Rzymie Staszic miał wiele powodów do krytyki moralności Kościoła, a jak ona wyglada teraz? Pani Ogórek mówi coś o Kościele jako depozytariuszu moralnych wartości, jakby problemy np. z pedofilią były już rozwiązane.> To będzie, jeśli będzie, mierny prezydent. Po jej wypowiedzi sądzę, że nie ma dyplomatycznego instynktu, że akcentuje opcję daleko idących ustępstw wobec kościoła, a nie polityki, która ma być w swym jądrze niezależna od Rzymu (konkordat), bo o to tu chodzi.Akurat napisałeś to gdy ja dostałem wenę. Ogólnie się zgadza. Jako reprezentant lewicy, zachłystuje się publicznie na temat wrogiej Polsce (trudno pisać nacji) instytucji od zawsze, gdy Polska zaczęła istnieć na mapie Europy. Kościół (Watykan)zawsze reprezentował swoje interesy, całkowicie odmienne od narodowych interesów państwa i społeczeństwa polskiego. Publicznie podkreśla spójność religii i dążeń obywateli i władców państwa, począwszy od momentu chrztu Polski, mimo że historycy wcale tego nie aprobują i mają dystans to tak kategorycznych spostrzeżeń, a obecna rzeczywistość coraz bardziej to odkrywa i demaskuje. Pewnie z czystej hipokryzji liczy na poparcie Kościoła, co już jest mało smaczne. Jej wystąpienia skupiają się raczej na ochronie "zdobyczy" religijno-kościelnych, bez zauważania problemów społecznych. Lipa nie prezydent. Widać od razu, że to wydmuszek Millera. > Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.>
Ich bin besser als mein Ruf |
#63 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > To też niestety ostatni rok Palikota.Zdołował na własne życzenie. Szkoda, ale płakać nie będę. Jest pełnoletni i podobno rozumny facet, więc niech łyka tą żabę sam.
Ich bin besser als mein Ruf |
#64 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > >Polityk z SLD nie zgadza się z tym, że kościół hamuje rozwój Polski. Po prostu nie do pomyślenia.> >Tak poważniej to po tej śmiesznej partyjce niczego mądrzejszego się nie spodziewam bo i kiedy to różowi się antyklerykalizmem wykazali?> Nowy burmistrz Wadowic, który publicznie mówi, że jest osobą niewierzącą, zaprosił miejscowych kapłanów, w tym proboszczów parafii, na spotkanie ws. omówienia warunków współpracy. Z zaproszenia nie skorzystał jednak żaden proboszcz.Polecam/odsyłam do portalu www.wadowita24.pl by sobie przybliżyć temat "incydentu" z kapłanami, oraz historię dochodzenia do "władzy" obecnego burmistrza. Tamże także uwagi na temat co potrafią zrobić księża łażąc "po kolędzie" i takie inne dotyczące obecnego burmistrza właśnie w tym "świętym" mieście.
Ich bin besser als mein Ruf |
#65 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52276 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | . Odnośnie kandydatów na stanowisko prezydenckie w najbliższych wyborach - na pewno nie oddam głosu na kandydata PiS, bo uważam, że nie można być porządnym człowiekiem będąc zwolennikiem PiS-u. Póki co nie mam zamiaru oddać głosu na kandydatkę SLD, bo co to za lewica, która z KK rozmawia na kolanach? Poza tym nie podobają mi się blondynki.  Kwestia gustu, a z gustami się nie dyskutuje. Każda osoba i każdy pogląd ma swoich zwolenników i przeciwników. Z jednymi nam bliżej z innymi dalej Bardzo cenię sobie kobiecą urodę, ale znacznie wyżej cenię poziom intelektualny i kulturalny - nawet wtedy, gdy poglądy nas dzielą. Z oceną doktor Ogórek mogę jeszcze spokojnie poczekać parę miesięcy. @@@ . |
#66 1 na 1 | klawik (759 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
"> A dlaczego dobrze? To wprost dramatycznie źle, że w Polsce nie ma znaczącej zdecydowanie lewicowej (socjaldemokratycznej) partii i gdy SLD upadnie, to wcale nie przyczyni się to w niczym do powstania takiej partii." A ja myślę, że wręcz przeciwnie. "> Nic dobrego Polsce nie przyniesie prawicowy duopol PO-PiS-u bez silnej opozycji. Dobrze mieć jakieś tam marzenia/wizje, ale polityka to wykorzystanie i realizacja możliwości. Na bezrybiu i rak ryba. Dlatego dobrze, że SLD - choć daleki od pokładanych w nim nadziei - jest." Oczywiście PO-PIS nic dobrego Polsce nie wróży, ale SLD to już nawet nie rak, bardziej kijanka, która wierzga się nie tylko na lewo ale i na prawo, żeby tylko jeszcze trochę popływać. To nie ma nic wspólnego z opozycją. |
#67 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
> >Niech jej wybaczają ci, którzy widzą w niej tylko długowłosą blondynkę.> No ja właśnie nie tylko to widzę.W czcze gadanie, Jacku, jeszcze nikt na tym forum nie uwierzył. niby coś więcej widzisz, ale jako broniący zalotności nie dowodzisz, by prócz niej, było tam coś jeszcze wartego obrony. .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#68 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
> Jakoś nie widzę sejmowego wybiegu w postaci podwieszonej promenady w sali posiedzeń, na której panie posłanki prezentowałyby swój bląd, brąz lub pawłowiczJeśli idzie o prezentację Pawłowicz, to po sejmowym sezonie sałatkowym sezon ogórkowy byłby bezbłędną  konsekwencją naszej parlamentarnej mizerii. .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#69 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | Masz jak zwykle rację. Musiałbym tą Panią bliżej poznać i sprawdzić, czy jest tam coś jeszcze wartego obrony. Najlepiej osobiście 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#70 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52276 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | . A dlaczego dobrze? To wprost dramatycznie źle, że w Polsce nie ma znaczącej zdecydowanie lewicowej (socjaldemokratycznej) partii i gdy SLD upadnie, to wcale nie przyczyni się to w niczym do powstania takiej partii."> A ja myślę, że wręcz przeciwnie.Od dziecka mam ten problem, że większość myśli przeciwnie, już choćby dlatego, że staram się być racjonalistą w społeczeństwie fideistycznym. Pomimo tego zawsze wolę myśleć samodzielnie i krytycznie - to już taki nawyk. @@@ . |
#71 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
> Nie, zazdrość. Z deputowanym trzeba się identyfikować.Nieidentyfikowanie się to przecież nie jest zazdrość, a po wtóre mężczyźni tym bardziej nie będą się z panią Ogórek identyfikowali, więc czemu tylko połowa elektoratu do tyłu? .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#72 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > Nieidentyfikowanie się to przecież nie jest zazdrość, a po wtóre mężczyźni tym bardziej nie będą się z panią Ogórek identyfikowaliNie będą z przyczyn oczywistych - z przeciwną płcią raczej się nie identyfikuje, jedynie może wzbudzać takie czy inne emocje. Z własną płcią się siłą rzeczy porównuje. |
#73 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
> >Nieidentyfikowanie się to przecież nie jest zazdrość, a po wtóre mężczyźni tym bardziej nie będą się z panią Ogórek identyfikowali> Nie będą z przyczyn oczywistychWłaśnie. > z przeciwną płcią raczej się nie identyfikujeNiekoniecznie. Zdziwiony? .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
#74 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP | > Zdziwiony?Zawsze  P.S. Dałem ci punkt przypadkowo. Nie myśl sobie... Nie masz przesadnie dużo do powiedzenia, ale jesteś ok. Lubię cię. |
#75 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Kandydatka SLD na prezydenta RP |
> >Zdziwiony?> Zawsze  Więc niech tak zostanie. > Nie masz przesadnie dużo do powiedzeniaMam, ale wybieram umiar. .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|