 |
Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-03-2015 00:05 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
1 na 5 | Wszyscy dla wszystkich
Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania?
A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył.
Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba.
Tak dla wspólnej korzyści I dla dobra wspólnego Wszyscy muszą pracować, Mój maleńki kolego.
Spróbujmy w naszym wierszu teraz ulokować inwestora, który także potrzebuje ubrania, butów, mieszkania i chleba.
Niech pracą będzie POSIADANIE OSZCZĘDNOŚCI W PIENIĄDZU a wynagrodzeniem za tę pracę odsetki od pożyczek, odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych.
Niech pracę będzie POSIADANIE PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH a wynagrodzeniem za tę pracę dywidendy, dochody z tytułu udziału w funduszach kapitałowych, odpłatnego zbycia prawa poboru, czy zbycia pochodnych instrumentów finansowych.
Niech pracą będzie POSIADANIE NALEŻNOŚCI a wynagrodzeniem za tę pracę odsetki od należności, dyskonto z nabycia należności, dochód z obrotu wierzytelnościami czy opłaty windykacyjne.
Niech pracą będzie POSIADANIE NIERUCHOMOŚCI a wynagrodzeniem za tę pracę dochody spekulacyjne.
Co takiego inwestor robi dla szewca, krawca, piekarza czy budowlańca iż przysługuje mu za jego pracę dochód kapitałowy?
Alokuje kapitał? Odbiera jednemu szewcowi młotek i zlecenie na wykonanie butów i przekazuje je innemu szewcowi, który 2x szybciej wbija gwoździki? Odbiera jednemu budowlańcowi kielnię i zlecenie na wymurowanie ściany i przekazuje je innemu budowlańcowi, który buduje ściany prostsze i 2x szybciej? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#16 1 na 3 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > W stosunku do czego? Nie zmieniłem poglądów w tej materii od wielu lat nawet o calJa jednak mam wrażenie, że na początku naszej rozmowy wyrażałeś, iż wszystko w życiu społecznym jest już wspaniale i najlepiej jak tylko być może. > BełkotTo argument w dyskusji? > 1. Nie potrzebuję nadzoru. Podpisuję umowę, przyjeżdżam po dwóch miesiącach, odbieram pracę. Spisuję protokół, płacę, a pracownicy mają prawo do państwowej egzekucji swojego wynagrodzenia. Państwo broni i mnie i pracowników.Nie potrzebujesz nadzoru bo ty i tobie podobni wmówiliście biedakom, że potrzebują przymusów państwowych do szczęścia. Efekt działania tych reguł jest jednak taki, że jedni wypełniając sobie kilka kwitów zyskują domy odległe od nich o tysiące kilometrów a inni harując od rana do nocy nie tyle nie zyskują własnych mieszkań co nie stać ich na opłacenie czynszu za wynajem cudzych. > 2.1 Kamera internetowa to zbędny wydatek podnoszący koszta inwestycjiW świecie, w którym ty dyktujesz zasady a reszta musi podporządkować się. > 2.2 Na sprawdzanie trzeba mieć czas - ja, w przeciwieństwie do Ciebie, pracuję!No właśnie, mój taniec z maszyną po 9-10 godzin dziennie przez cały ostatni rok bez jednego dnia wolnego od pracy + 40% wszystkich weekendów nazywasz leniuchowaniem, kiedy twoje podróże po świecie czynione w większości z przyjemności ciężką harówą. Zdążyłem się jednak już przyzwyczaić do takiej arogancji. > 2.3 W wielu miejscach świata nie ma netuNie ma też pewnie odpowiednich ludzi mogących wykonać twoją pracę i wykształconych na Uniwersytetach odległych nie dalej jak 200km od miejsca pomiarów? Ten świat tak jest zorganizowany, żebyś ty podróżował sobie tysiące kilometrów jako specjalista a inni zdychali na bezrobociu z głodu. Wiem, wiem, jesteś niezastąpiony. > Znów uparłeś się naubliżać?> Znów stawiasz chochoła do bicia?Nie bądź nagle aż tak skromny. W innym wątku o innej tematyce miałbyś pewnie czym pochwalić się, tyle, że w tym wątku nie pasuje. > 2 Przez internet nie można wysłać aparatury pomiarowej> 3 Przez internet nie można pod ziemią zamontować urządzeń pomiarowych, ani zebrać wyników, bo koszta pociągnięcia linii łącznościowych na powierzchnię i wystrzelenia satelity są o wiele większe niż koszt dojazduWiem, wiem nic nie da się zorganizować lokalnie więc do życia konieczne są koncerny globalne. Po cholerę w ogóle kształci się ludzi skoro specjaliści i tak przyjadą z innego kontynentu? > 5 Nie jadę popitolić tylko pracować. Efektywniej niż Ty> PrzeprośZ tym, że efekty twojej efektywnej pracy czyje potrzeby zaspokajają? > Także po to, żeby jego wydajność pracy była wyższa, a przez to produkowane dobra były tańsze, dostępne także dla Ciebie.Sam sobie zostań trybem w maszynie jeśli masz ochotę a innych do tego nie zmuszaj. > Na szczęście dotarło, na szczęście dotarło też, że takich "rewolucjonistów" nikt nie posłucha> 1. Obrażają ludzi pracujących> 2. Kłamią> 3. Opowiadają banialukiPrzepraszam wszystkich spekulantów i pracowników sektora finansowego, że poniżam ich ciężką harówę. Więcej już nie skłamię. > Czy ja bronię majątku Kulczyka?> Cytat proszę.Bronisz przymusów państwowych, monopolu pieniądza, egzekucji nieopodatkowanej własności, państwowej ochrony tajemnic, podatków obrotowych, nieograniczonej zdolności koncentracji kapitału, demokracji pośredniej - więc bronisz majątku Kulczyka. > Chcesz polemizować ze mną to najpierw przeczytaj to co ja napisałem. Nie wymyślaj mi życiorysu kłamcoNapisałem:> Cytat:Twój problem polega na tym, że dla Ciebie sprzątaczka, którą stać na bilet do miasteczka już jest burżujką, w Twoich oczach jej autobus to niezasłużenie luksusowa limuzyna, jej krupniok to kawior, a jak zrobi sandałki ze starej opony, to Ty przeczytasz na nich "Bata" tylko dlatego, że ta sprzątaczka zaoszczędziła 500 złotych na ROR i dostała 5 złotych odsetek Powtórzę co już wcześniej wyrażałem. Istnienie kapitału uznaję za dobro społeczne. Kapitał nie może istnieć bez zdolności do jego koncentracji. Zdolność koncentracji kapitału jest istotą kapitału. Zdobywanie własności prywatnej czy gromadzenie oszczędności w pieniądzu jest istotą kapitału. Bez zdolności koncentracji kapitału ten nie może istnieć. Bez możliwości zaoszczędzenia przez sprzątaczkę 500zł kapitał w ogóle nie może istnieć. Rozróżnijmy dwie sytuacje: - koncentracja kapitału - nadmierna koncentracja kapitału. Po raz kolejny twierdzę. Nadmierna koncentracja kapitału jest patologią społeczną, źródłem kryzysu ekonomicznego, potężnego bezrobocia i poczucia przez wszystkich ogólnej frustracji i nieszczęścia. Gospodarka bez mechanizmów blokujących nadmierną koncentrację kapitału jest gospodarką wadliwą prowadzącą w efekcie do destrukcji społeczeństwa. > Kiedyś proletariat, który obrażasz, wywiezie cię na taczkach i naklupie w ciemnej uliczceCzyli ja sam siebie? Tak? To nie jest znowu takiego łatwe samego siebie wieźć na taczce. |
#17 1 na 3 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Problemem jest czy pieniądze akumulujesz czy wydajesz na zbytki - a niestety wiekszość ludzi wydaje na zbytki. Samochód zabaweczka, torebka z najnowszej kolekcji "Pier Kardę Smolę Kurduplę" itp. Niestety tak nie buduje się bogactwa - a potem jest płacz narzekanie i okrzyki o "złych bogaczach".Wyrażasz pogląd, w którym konsumpcja jest zła, oszczędzanie dobre. Przypomnijmy, że mówimy o dobrze wspólnym całego społeczeństwa. Teraz wyobraź sobie, że oszczędzanie staje się najwyższą wartością w społeczeństwie i każdy ogranicza swoją konsumpcję do niezbędnego minimum. Jaki jest efekt globalny? Podpowiem. Obniża się globalnie poziom zaspokojenia potrzeb każdego i nic ponadto. Nie ma żadnego bogactwa na konie a wyłącznie bieda. Kapitał to inaczej hierarchia społeczna - stosunek nadrzędności i podporządkowania. Najwyższy poziom zaspokojenia potrzeba wszystkich członków społeczeństwa zdarza się w warunkach względnie rozproszonego kapitału. W warunkach silnie skoncentrowanego kapitału następuje kryzys ekonomiczny, istotny spadek konsumpcji każdego członka społeczeństwa i można rzecz globalna bieda. |
#18 5 na 5 | Abdullah (1241 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Pojęcie zła i dobra to pojęcie względne. Dla to co dla jednych jest dobrem dla innych będzie złem. A konsumpcji nie nazwałem ani dobrą ani - pokazałem tylko mechanizm dlaczego ludzie w krajach względnie bogatych w ich mniemaniu - biednieją. Sami są sobie winni, zamiast kupować mercedesa S, kup sobie Skode a zaoszczedzone pieniądze zainwestuj. Twoje istotne potrzeby - zapewnienie transportu - będą zaspokojone. Patrzysz na świat przez pryzmat Europejczyka z wzglednie zamożnego kraju. Tak wiem nie masz prywatnego samolotu ani nie rozbijasz sie Rolls Roycem a do niemca, francuza czy szwajcara troche ci brakuje. Ale masz co jeść (miliard ludzi tak nie ma) masz czystą wodę (połtora miliarda ludzi nie ma tego luksusu), sanitariaty - (2.5 miliarda ludzi nie ma tego luksusu). Masz też dostęp do internetu o czym nie może powiedzieć około 4 miliardow mieszkańców tej planety. Do tego przyzwoita opiekę medyczną, przyzwoite szkoły itp. Tak wiem nie ma Maybaha dla każdego, w szpitalu nie karmią kawiorem a w szkołach jest jak każdy widzi - nie zmienia to faktu że najprawdopodobiniej należysz do tych najbogatszych 20% ludzkości. Czyli co zabieramy tak ze 3/4 tego co masz i rozdajemy w Afryce? Jak wszyscy "najbogatsi" to wszyscy. Lokalny kacyk z Boko Haram sie ucieszy -- kupi nowe kałasze. Jeżeli taka obcja ci nie pasuje - oznacza to że propagujesz też moralność Kalego. Zabrać innym dobrze zabrać tobie -źle. Społeczeństwo (nawet w polsce) daje każdemu szanse na podniesienie swojego statusu materialnego . Jak już wczesniej nadmieniłem - od pucybuta do milionera jest bardzo trudne. To zadanie na kilka pokoleń, ale nikt nikomu nie broni wejścia na tą scieżkę, co doprowadzi jego dzieci, wnuki czy prawnuki do tego celu, oczywiście pod warunkiem, że z tej scieżki nie zejdą. |
#19 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >Żyjesz jak biedak bo opłacasz swoje luksusy czy żyjesz jak biedak bo nie stać cię na chleb?> Niektórzy to lubią> pl.wikiped(*)da_o_świętym_AleksymRozumiem rozwarstwienie społeczne, rozumiem biedę ludzi pracujących, mam świadomość istnienia toksycznych funduszy z kapitałem na "wszystko" i biznesmenów powiązanych z grupami przestępczymi lub służbami specjalnymi. Mafią ludzką zawiścią i zwykłymi złodziejami. Nie rozumiem jak chce zarobić na to mieszkanie. |
#20 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Przestań wreszcie pieńdolić o tym, że wyzyskiwałem pracowników, którzy budowali mój dom! Mówisz tak, bo net zapewnia Ci anonimowość, gdybym znał Twoje nazwisko i adres, musiałbyś ten wyzysk udowodnić przed sądem. Przestań wreszcie zawiścić pracy, która ani łatwa, ani lekka. Zdrowie sterałem i musiałem rok "odpocząć" pracując w szkole. Syberia to nie ciepłe niemieckie bambosze Przestań wreszcie wymyślać mój życiorys, moje poglądy, potwarco! Jestem człowiekiem zamożnym. Chcesz też? Podpowiem ci od czego zacząłem: nauczyłem się czytać. Ty poradzisz składać literki, ale z moich wpisów wyczytujesz nie to co stoi napisane, tylko swoje konfabulacje Pracujesz bez urlopu? zamiast korzystać z praw stworzonych przez społeczeństwo dla obrony takich jak ty, liżesz dupsko swojemu szefowi, a każdą salową w szpitalu głosisz burżujką, bo z tobą nie klęczy. Gardzę niewolnikami z wyboru |
#21 1 na 3 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Krystian Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin Tel. 00 49 157 57568136 email moc.liamg@akponokkilremahnaitsyrkI grozic wlasnymi urzedasami i wymyślonymi przez was karami to mozesz swojej mamusi |
#22 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Rozumiem rozwarstwienie społeczne, rozumiem biedę ludzi pracujących, mam świadomość istnienia toksycznych funduszy z kapitałem na "wszystko" i biznesmenów powiązanych z grupami przestępczymi lub służbami specjalnymi. Mafią ludzką zawiścią i zwykłymi złodziejami.> Nie rozumiem jak chce zarobić na to mieszkanie.> Nie chce. Chce obnosić się ze swoim wykonfabulowanym cierpieniem. Mieszka w Niemczech, a nie dotyczą go przepisy limitu czasy pracy, nie ma prawa do urlopu. Jak pracownik jedzie do pracy autobusem, to zawiści mu komfortu w lexusie. |
#23 3 na 3 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Inwestowanie moze byc korzystne jedynie w pojęciu dobra indywidualnego i jedynie w warunkach kiedy inni nie inwestują lecz konsumuja. Powszechne inwestowanie w miejsce powszechnej konsumpcji prowadzi nieuchronnie do zubozenia calej gospodarki i zubozenia kazdego. Nie chcę korzystac z wywtorow pracy mężczyzn, kobiet i dzieci z Bangladeszu i nie chcę tez azeby z wytworow mojej pracy kkrzystali cwaniacy- specjalisci od kreacji derywatow i ich klienci. Mogę zyc biedniej mogę pracowac więcej lecz chcę żyć sprawiedliwie. Kwestionuje współczesne zasady społeczne. Wspolczesne reguły spoleczne stanowią fundament dla potężnego pasożytnictwa spolecznego czego najlepszym wyrazem sa szklane wieże w centrach stolic postawione zaraz obok walacych się czynszowych budynkow, w ktorych biedota próbuje związać koniec z końcem. |
#24 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Krystian Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin> Tel. 00 49 157 57568136 email moc.liamg@akponokkilremahnaitsyrk> I grozic wlasnymi urzedasami i wymyślonymi przez was karami to mozesz swojej mamusiProszę, bytownikow fR o powiadomienie niemieckiej inspekcji pracy o tym, że ten człowiek pracuje bez prawa do urlopu i bez limitu czasu pracy |
#25 2 na 4 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Sam zawiadamiaj nie wysluguj się innymi. I mam dla ciebie smutną wieść. Twoi urzednicy znają rzeczywistość lepiej od ciebie. Zresztą wszyscy ja znacie rdobrze. I co sami siebie bedziecie karać za wlasne wartosci  Nie rozsmieszaj mnie. Na poczatek proponuje abyś pookladal się biczem za chciwosc a potem drugi raz za pyche i arogancje. I co teraz? Postarasz się w odwecie zalatwic mi bezrobocie? Zeby bieda odebrala mi rozum i glos? Zebys nadal mogl robic swoje bez względu na innych i oczekiwać za to pochwały? |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | |
#27 3 na 3 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >>Krystian Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin> polakpotrafi.pl/profil/krystkon/> ????????????? WTF> Czy ja kiedyś ukrywałem tożsamość? Wssystko jak na widelcu. Nie mam nic do ukrycia. Nie boję się jawności. |
#28 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > >>>Krystian Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin> >polakpotrafi.pl/profil/krystkon/> >????????????? WTF> >> Czy na kiedyś ukrywał em tożsamość?> Wssystko jak na widelcu. Nie mam nic do ukrycia. Nie boję się jawności.Kurde facet.....ale.... studia...fabryka hałas chemikalia wyzysk Kulczyk.... a tu jeb.. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, wieloletni członek zarządu firmy windykacyjnej, właściciel firmy prowadzącej handel internetowy, twórca wielu serwisów internetowych, z zamiłowania ekonomista. WOT  |
#29 -1 na 3 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Wszystko prawda. To jest moja historia. Potem 2 lata bezrobocie i ponad rok jako robotnik. Wykluczony z systemu przez dlug zaciągnięty na budowę domu w okresie boomu. |
#30 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? |
> Wykluczony z systemu przez dlug zaciągnięty na budowę domu w okresie boomu.Czyli jak zarabiales pieniadze to nie przeszkadzalo Ci wziac od znienawidzonego banku (ktory zarabia na posiadaniu kasy) kredytu na dom  p*****lisz jak potluczony. Nie wierze Ci, ze pracujesz bez urlopu, nie wierze Ci, ze z 4-ka dzieci klepiesz biede w Niemczech. Masz cos z deklem i z nadmiaru wolnego czasu (i pieniedzy) p*****lisz jak potluczony  |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|