Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-03-2015 00:05krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
Ocena 1 na 5
Wszyscy dla wszystkich

Murarz domy buduje,
Krawiec szyje ubrania,
Ale gdzieżby co uszył,
Gdyby nie miał mieszkania?

A i murarz by przecie
Na robotę nie ruszył,
Gdyby krawiec mu spodni
I fartucha nie uszył.

Piekarz musi mieć buty,
Więc do szewca iść trzeba,
No, a gdyby nie piekarz,
Toby szewc nie miał chleba.

Tak dla wspólnej korzyści
I dla dobra wspólnego
Wszyscy muszą pracować,
Mój maleńki kolego.

Spróbujmy w naszym wierszu teraz ulokować inwestora, który także potrzebuje ubrania, butów, mieszkania i chleba.

Niech pracą będzie POSIADANIE OSZCZĘDNOŚCI W PIENIĄDZU a wynagrodzeniem za tę pracę odsetki od pożyczek, odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych.

Niech pracę będzie POSIADANIE PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH a wynagrodzeniem za tę pracę dywidendy, dochody z tytułu udziału w funduszach kapitałowych, odpłatnego zbycia prawa poboru, czy zbycia pochodnych instrumentów finansowych.

Niech pracą będzie POSIADANIE NALEŻNOŚCI a wynagrodzeniem za tę pracę odsetki od należności, dyskonto z nabycia należności, dochód z obrotu wierzytelnościami czy opłaty windykacyjne.

Niech pracą będzie POSIADANIE NIERUCHOMOŚCI a wynagrodzeniem za tę pracę dochody spekulacyjne.

Co takiego inwestor robi dla szewca, krawca, piekarza czy budowlańca iż przysługuje mu za jego pracę dochód kapitałowy?

Alokuje kapitał?
Odbiera jednemu szewcowi młotek i zlecenie na wykonanie butów i przekazuje je innemu szewcowi, który 2x szybciej wbija gwoździki?
Odbiera jednemu budowlańcowi kielnię i zlecenie na wymurowanie ściany i przekazuje je innemu budowlańcowi, który buduje ściany prostsze i 2x szybciej?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
#76
11-03-2015 00:38
 Ocena 1 na 1
Mano (1060 punktów)Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Zapytam retorycznie.
>Dlaczego mój postulat o ustaleniu sposobu kreacji i emisji pieniądza w demokracji bezpośredniej nie został jeszcze spełniony?

No właśnie dlaczego?

Zapytując retorycznie, zapewne znasz odpowiedź na twoje pytanie. Podaj więc ją.

>Chcę publicznej debaty o sposobach kreacji i emisji pieniądza, a nie debaty o pigułce po.
>Chcę publicznej debaty o postępującej koncentracji kapitału, przyczynach tej koncentracji i zmianach sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych w warunkach nieustannie pogłębiającej się koncentracji kapitału, a nie debaty o zarodkach.

Jest tu dużo tego twojego chciejstwa, z którego nic nie wynika.

I dlaczego wprowadzasz tu jeszcze wątek o in vitro. To chyba jest temat bardziej dla ks. Oko.

#77
11-03-2015 01:09
 Ocena 1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi Mano
Rzeczywiście jestem chciwy i chyba zawsze taki byłem.

Mano (1060 punktów)Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Rzeczywiście jestem chciwy i chyba zawsze taki byłem.

Nie wiem, nie potrafię Ciebie ocenić, bo nie mam ku temu podstaw.

Ty to potrafisz z pewnością lepiej uczynić.

#79
11-03-2015 07:26
 Ocena 1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi Mano
Chcę zmian w życiu społecznym, chcę zmian priorytetów wartosci, chcę publicznej debaty w ważnych społecznie kwestiach - znaczy jestem chciwy.

#80
11-03-2015 07:32
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>To juz przynajmniej wiem, ze ja bedacy niewolnikiem, całkowicie kontrolowany przez innych i podporzadkowany innym, tyrajacy niekiedy i po 12h 7dni w tygodniu, jedzacy posilki po 1-2EUR i permanentnie zagrozony eksmisja na bruk ...

Skoro to lubisz...
Gdybyś nie lubił, to byś zmienił
Mieszkasz w Berlinie, nie w Parczewie

#81
11-03-2015 07:36
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Pieniądz to dług.
A gówno to miód. Obudź się


#82
11-03-2015 07:43
 Ocena-2 na 4
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi szarley
Wszyscy bezrobotni i zarabiający psie pieniądze w ponizajacej pracy to lubią, nie tylko ja.
Przepraszam, ze zakwestionowałem wspanialosc uwielbianego przez ciebie wyścigu szczurów dzięki ktoremu zaraz obok biedy wyrastaja szklane wieze finansistów na 100 pięter.

#83
11-03-2015 08:51
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Wszyscy bezrobotni i zarabiający psie pieniądze w ponizajacej pracy to lubią, nie tylko ja.
>Przepraszam, ze zakwestionowałem wspanialosc uwielbianego przez ciebie wyścigu szczurów dzięki ktoremu zaraz obok biedy wyrastaja szklane wieze finansistów na 100 pięter.

Ty sam, na ochotnika, te wieże stawiasz i jeszcze swojego bossa w rzyć całujesz!

Jestes niewolnikiem, bo chcesz nim być, akceptujesz takie nierówności, przyczyniasz się do nich w większym stopniu niż Kulczyk, bo tego CHCESZ. Gdybyś tego nie chciał, otworzyłbyś oczy i wstał z kolan. Mieszkasz i pracujesz w Niemczech, tam nikt Cie nie wywali na bruk z czwórką dzieci, samego kindergeldu masz więcej niż zarabia w Polsce nauczyciel! obowiąuje Cię niemieckie prawo pracy i chronią niemieckie urządy, ale ty konskekwentnie srasz pod siebie i narzekasz, że śmierdzi.

Współczuję kobiecie zatrudnianej 30 dni w miesiącu w sklepie małej miejscowości w Polsce
Współczuję 60-latkowi zwalnianemu z pracy bo przyniósł chorobowe
Współczuję młodej dziewczynie , której nie stać na studia,
kobiecie, która po urodzeniu dziecka nie ma znikąd pomocy i po macierzyńskim straciła pracę
Współczuję wyzyskiwanym pracownikom w wielu europejskich krajach, które liberalism zamienił w dzicz

Ale nie współczuję człowiekowi, który klęczy z wyboru i z wyboru majtki zdejmuje, żeby go łatwiej jewali

"Muszę pracować 12 godzin"
"Muszę pracować 7 dni w tydniu"
"jadam z 1 euro"

Zesrała się bida i beczy

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi szarley
Wstane z kolan. A inni wstana razem ze mną. To co tu robię i w tej chwili jest walką o to. Nie chodzi ki jedynie o to, zebym sam wydostal sie z czarnej dupy. Inni wydostaja sie z niej razem ze mną. Nie inaczej.
Nie zapomnę tego co w czarnej dupie przezylem, mam nadzieję ze juz do swojej śmierci.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi szarley
Jestes budowniczym współczesnego świata. Jego filarem.

#86
11-03-2015 11:42
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Jestes budowniczym współczesnego świata. Jego filarem.

Nie odniosles sie do mojego postu.

Powiedz ile zarabiasz. Bo jak narazie to placzesz ale bronisz sie nogami i rakami powiedziec ile masz kasy na koniec miesiaca.

Sam Kindergeld to 773 Euro. Wiecej niz zarobek wielu rodzin w Polsce.
Teraz powiedz ile zarabiasz w pracy a ja wylicze wszystkim czy mowisz prawde czy klamiesz jak z nut

#87
11-03-2015 12:24
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Wstane z kolan. A inni wstana razem ze mną. To co tu robię i w tej chwili jest walką o to. Nie chodzi ki jedynie o to, zebym sam wydostal sie z czarnej dupy. Inni wydostaja sie z niej razem ze mną. Nie inaczej.

Nie rób tego tu. Tu spotkasz całe spektrum poglądów od ultraliberałow do komunistów. Zrób to tam gdzie powinieneś. W swoim miejscu pracy. Ty klęcząc pozwalasz swojemy szefowi na to, żby na ciebie sikał. To przez Ciebie, przez Twój przykład łatwiej mu sikać na innych.

TY jesteś współwinnym niesprawiedliwości, bo mając inne możiwości, znosisz ją na kleczkach

#88
11-03-2015 12:25
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Jestes budowniczym współczesnego świata. Jego filarem.

Tak. Dzięki mojej pracy licznej grupie ludzi pracuje się łatwiej i bezpieczniej

#89
11-03-2015 13:20
 Ocena-3 na 3
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi szarley
Bede to tu robil i wszędzie w przestrzeni publicznej.
Moje stosunki spoleczne z szefem czy wlasciciem mieszkania ktore wynajmuje sa ugruntowane w powszechnych wartosciach. Nie mogę moich relacji z otoczeniem zmienić nie zmieniajac powszechnych wartości.

Tu atakuje te wartości, staram się ponizyc je, zabiegam o podwazenie autorytetow tworzących współczesność.

#90
11-03-2015 13:30
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Bede to tu robil i wszędzie w przestrzeni publicznej.
>Moje stosunki spoleczne z szefem czy wlasciciem mieszkania ktore wynajmuje sa ugruntowane w powszechnych wartosciach.
Tiaaaaa? To jakim cudem inni tych powszechnych wartości nie zauważają?
Niemal 800 euro Kindergeldu. Dla polskiego robotnika to kosmos, a Ty czujesz sie niewolnikiem? Bo tego chcesz.
Święty Aleksy się znalazł!

>Nie mogę moich relacji z otoczeniem zmienić nie zmieniajac powszechnych wartości.
Nie. Dostosuj się do nich albo, co sugeruje Rafał PRZESTAŃ KŁAMAĆ

>Tu atakuje te wartości, staram się ponizyc je, zabiegam o podwazenie autorytetow tworzących współczesność.
Pozwalasz poniżać siebie. Budujesz podły świat pracując 12 godzin na dobę siedem dni w tygodniu zamiast wstać z kolan.

Zesrała się bida i beczy

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365