 |
Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-03-2015 00:05 | krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne?
1 na 5 | Wszyscy dla wszystkich
Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby co uszył, Gdyby nie miał mieszkania?
A i murarz by przecie Na robotę nie ruszył, Gdyby krawiec mu spodni I fartucha nie uszył.
Piekarz musi mieć buty, Więc do szewca iść trzeba, No, a gdyby nie piekarz, Toby szewc nie miał chleba.
Tak dla wspólnej korzyści I dla dobra wspólnego Wszyscy muszą pracować, Mój maleńki kolego.
Spróbujmy w naszym wierszu teraz ulokować inwestora, który także potrzebuje ubrania, butów, mieszkania i chleba.
Niech pracą będzie POSIADANIE OSZCZĘDNOŚCI W PIENIĄDZU a wynagrodzeniem za tę pracę odsetki od pożyczek, odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych.
Niech pracę będzie POSIADANIE PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH a wynagrodzeniem za tę pracę dywidendy, dochody z tytułu udziału w funduszach kapitałowych, odpłatnego zbycia prawa poboru, czy zbycia pochodnych instrumentów finansowych.
Niech pracą będzie POSIADANIE NALEŻNOŚCI a wynagrodzeniem za tę pracę odsetki od należności, dyskonto z nabycia należności, dochód z obrotu wierzytelnościami czy opłaty windykacyjne.
Niech pracą będzie POSIADANIE NIERUCHOMOŚCI a wynagrodzeniem za tę pracę dochody spekulacyjne.
Co takiego inwestor robi dla szewca, krawca, piekarza czy budowlańca iż przysługuje mu za jego pracę dochód kapitałowy?
Alokuje kapitał? Odbiera jednemu szewcowi młotek i zlecenie na wykonanie butów i przekazuje je innemu szewcowi, który 2x szybciej wbija gwoździki? Odbiera jednemu budowlańcowi kielnię i zlecenie na wymurowanie ściany i przekazuje je innemu budowlańcowi, który buduje ściany prostsze i 2x szybciej? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 Dalej..#76 1 na 1 | Mano (1060 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Zapytam retorycznie.> Dlaczego mój postulat o ustaleniu sposobu kreacji i emisji pieniądza w demokracji bezpośredniej nie został jeszcze spełniony?No właśnie dlaczego? Zapytując retorycznie, zapewne znasz odpowiedź na twoje pytanie. Podaj więc ją. > Chcę publicznej debaty o sposobach kreacji i emisji pieniądza, a nie debaty o pigułce po.> Chcę publicznej debaty o postępującej koncentracji kapitału, przyczynach tej koncentracji i zmianach sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych w warunkach nieustannie pogłębiającej się koncentracji kapitału, a nie debaty o zarodkach.Jest tu dużo tego twojego chciejstwa, z którego nic nie wynika. I dlaczego wprowadzasz tu jeszcze wątek o in vitro. To chyba jest temat bardziej dla ks. Oko. |
#77 1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Rzeczywiście jestem chciwy i chyba zawsze taki byłem. |
| Mano (1060 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Rzeczywiście jestem chciwy i chyba zawsze taki byłem.Nie wiem, nie potrafię Ciebie ocenić, bo nie mam ku temu podstaw. Ty to potrafisz z pewnością lepiej uczynić. |
#79 1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Chcę zmian w życiu społecznym, chcę zmian priorytetów wartosci, chcę publicznej debaty w ważnych społecznie kwestiach - znaczy jestem chciwy. |
#80 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > To juz przynajmniej wiem, ze ja bedacy niewolnikiem, całkowicie kontrolowany przez innych i podporzadkowany innym, tyrajacy niekiedy i po 12h 7dni w tygodniu, jedzacy posilki po 1-2EUR i permanentnie zagrozony eksmisja na bruk ...Skoro to lubisz... Gdybyś nie lubił, to byś zmienił Mieszkasz w Berlinie, nie w Parczewie |
#81 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Pieniądz to dług.A gówno to miód. Obudź się |
#82 -2 na 4 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Wszyscy bezrobotni i zarabiający psie pieniądze w ponizajacej pracy to lubią, nie tylko ja. Przepraszam, ze zakwestionowałem wspanialosc uwielbianego przez ciebie wyścigu szczurów dzięki ktoremu zaraz obok biedy wyrastaja szklane wieze finansistów na 100 pięter. |
#83 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Wszyscy bezrobotni i zarabiający psie pieniądze w ponizajacej pracy to lubią, nie tylko ja.> Przepraszam, ze zakwestionowałem wspanialosc uwielbianego przez ciebie wyścigu szczurów dzięki ktoremu zaraz obok biedy wyrastaja szklane wieze finansistów na 100 pięter.Ty sam, na ochotnika, te wieże stawiasz i jeszcze swojego bossa w rzyć całujesz! Jestes niewolnikiem, bo chcesz nim być, akceptujesz takie nierówności, przyczyniasz się do nich w większym stopniu niż Kulczyk, bo tego CHCESZ. Gdybyś tego nie chciał, otworzyłbyś oczy i wstał z kolan. Mieszkasz i pracujesz w Niemczech, tam nikt Cie nie wywali na bruk z czwórką dzieci, samego kindergeldu masz więcej niż zarabia w Polsce nauczyciel! obowiąuje Cię niemieckie prawo pracy i chronią niemieckie urządy, ale ty konskekwentnie srasz pod siebie i narzekasz, że śmierdzi. Współczuję kobiecie zatrudnianej 30 dni w miesiącu w sklepie małej miejscowości w Polsce Współczuję 60-latkowi zwalnianemu z pracy bo przyniósł chorobowe Współczuję młodej dziewczynie , której nie stać na studia, kobiecie, która po urodzeniu dziecka nie ma znikąd pomocy i po macierzyńskim straciła pracę Współczuję wyzyskiwanym pracownikom w wielu europejskich krajach, które liberalism zamienił w dzicz Ale nie współczuję człowiekowi, który klęczy z wyboru i z wyboru majtki zdejmuje, żeby go łatwiej jewali "Muszę pracować 12 godzin"  "Muszę pracować 7 dni w tydniu"  "jadam z 1 euro"  Zesrała się bida i beczy |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Wstane z kolan. A inni wstana razem ze mną. To co tu robię i w tej chwili jest walką o to. Nie chodzi ki jedynie o to, zebym sam wydostal sie z czarnej dupy. Inni wydostaja sie z niej razem ze mną. Nie inaczej. Nie zapomnę tego co w czarnej dupie przezylem, mam nadzieję ze juz do swojej śmierci. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Jestes budowniczym współczesnego świata. Jego filarem. |
#86 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Jestes budowniczym współczesnego świata. Jego filarem.Nie odniosles sie do mojego postu. Powiedz ile zarabiasz. Bo jak narazie to placzesz ale bronisz sie nogami i rakami powiedziec ile masz kasy na koniec miesiaca. Sam Kindergeld to 773 Euro. Wiecej niz zarobek wielu rodzin w Polsce. Teraz powiedz ile zarabiasz w pracy a ja wylicze wszystkim czy mowisz prawde czy klamiesz jak z nut  |
#87 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Wstane z kolan. A inni wstana razem ze mną. To co tu robię i w tej chwili jest walką o to. Nie chodzi ki jedynie o to, zebym sam wydostal sie z czarnej dupy. Inni wydostaja sie z niej razem ze mną. Nie inaczej.Nie rób tego tu. Tu spotkasz całe spektrum poglądów od ultraliberałow do komunistów. Zrób to tam gdzie powinieneś. W swoim miejscu pracy. Ty klęcząc pozwalasz swojemy szefowi na to, żby na ciebie sikał. To przez Ciebie, przez Twój przykład łatwiej mu sikać na innych. TY jesteś współwinnym niesprawiedliwości, bo mając inne możiwości, znosisz ją na kleczkach |
#88 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Jestes budowniczym współczesnego świata. Jego filarem.Tak. Dzięki mojej pracy licznej grupie ludzi pracuje się łatwiej i bezpieczniej |
#89 -3 na 3 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | Bede to tu robil i wszędzie w przestrzeni publicznej. Moje stosunki spoleczne z szefem czy wlasciciem mieszkania ktore wynajmuje sa ugruntowane w powszechnych wartosciach. Nie mogę moich relacji z otoczeniem zmienić nie zmieniajac powszechnych wartości. Tu atakuje te wartości, staram się ponizyc je, zabiegam o podwazenie autorytetow tworzących współczesność. |
#90 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dochód kapitałowy - czy to pasożytnictwo społeczne? | > Bede to tu robil i wszędzie w przestrzeni publicznej.> Moje stosunki spoleczne z szefem czy wlasciciem mieszkania ktore wynajmuje sa ugruntowane w powszechnych wartosciach.Tiaaaaa? To jakim cudem inni tych powszechnych wartości nie zauważają? Niemal 800 euro Kindergeldu. Dla polskiego robotnika to kosmos, a Ty czujesz sie niewolnikiem? Bo tego chcesz. Święty Aleksy się znalazł! > Nie mogę moich relacji z otoczeniem zmienić nie zmieniajac powszechnych wartości.Nie. Dostosuj się do nich albo, co sugeruje Rafał PRZESTAŃ KŁAMAĆ> Tu atakuje te wartości, staram się ponizyc je, zabiegam o podwazenie autorytetow tworzących współczesność.Pozwalasz poniżać siebie. Budujesz podły świat pracując 12 godzin na dobę siedem dni w tygodniu zamiast wstać z kolan. Zesrała się bida i beczy |
1 2 3 4 5 6 7 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|