Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uczeni Panowie i Panie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-03-2015 21:10Markus57 (0 punktów)Uczeni Panowie i Panie
0 na 4
„Wiem, że nic nie wiem”
skromnie przyznał filozof.
Powiedział to po latach dociekań,
więc wiedział już całkiem sporo.

Dzisiaj wiedza człowieka
przybrała znaczne rozmiary
i specjalistów w dziedzinach
całe mnóstwo się jawi.

Ale dajcie im wszystkie
pierwiastki co w Ziemi ukryte
zobaczcie czy stworzą choćby
najmniejszą żywą roślinkę.

Mimo wysiłków i starań
bezradnie rozłożą ręce
choć zgodnie z prawdą potwierdzą
że mają inteligencję.

Jakże więc można twierdzić,
że bezrozumna materia
stworzyła rozumne dzieła,
skoro inteligentni ludzie
są w tej samej kwestii
niczym bezradne dzieci.

Zatem uczeni panowie i panie
logiczny nasuwa się wniosek:
za każdą najmniejszą roślinką
stoi ktoś wyższy niż człowiek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..
Markus57 (0 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi rafal73
>>>>...ale ci nie wiedzą o tym, że 2 tys lat temu a i wcześniej miało miejsce objawienie, znamy Boga i wiemy jaki jest....
>>>Zeus?
>>Cóż, Zeus to martwy bożek nawet nie Bóg.
>A Allah?
Allah to według islamistów Bóg , ale nie znają jego imienia

Markus57 (0 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Drobner
>>to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który wie najwięcej.
>Coś Ty taki skromny???
>Mów od razu:
>>to co ja wiem nie jest moje ale pochodzi od tego, który mnie posłał.
>Drobner, spoza Królestwa...
sam powiedziałeś

#33
16-03-2015 11:22
 Ocena 5 na 5
Ojciec Ateusz (9201 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
> Jakże więc można twierdzić, że bezrozumna materia stworzyła rozumne dzieła,
> skoro inteligentni ludzie są w tej samej kwestii niczym bezradne dzieci.

Bezrozumna materia miała więcej czasu.

#34
16-03-2015 11:42
 Ocena-2 na 4
Markus57 (0 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Ojciec Ateusz
>> Jakże więc można twierdzić, że bezrozumna materia stworzyła rozumne dzieła,
>> skoro inteligentni ludzie są w tej samej kwestii niczym bezradne dzieci.
>Bezrozumna materia miała więcej czasu.
Nie powstanie inteligentny projekt bez inteligentnego twórcy, jeśli myślimy inaczej to ignorujemy znane nam z doświadczenia związki przyczynowo-skutkowe. W kosmosie Ziemia wcale nie jest najstarszą planetą a jednak nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życie.

#35
16-03-2015 12:54
 Ocena 5 na 5
Ojciec Ateusz (9201 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
> ignorujemy znane nam z doświadczenia związki przyczynowo-skutkowe

Nasze doświadczenia nie obejmują horyzontów czasowych, w jakich działa ewolucja.

> nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życie

Wyjrzałeś przez okno i mówisz, że nigdzie nie stwierdzono lasów tropikalnych.

#36
16-03-2015 13:05
 Ocena 3 na 3
setarkos (10757 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
> nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życie.
Jeśli to ma być argument przeciw samorództwu życia, to po odkryciu żywych organizmów na księżycu Jowisza (Europa) lub gdzie indziej pomysł "inteligentnego projektu" upadnie?
[Bo jeśli nie upadnie, to co to za argument?]

Markus57 (0 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Ojciec Ateusz
>> ignorujemy znane nam z doświadczenia związki przyczynowo-skutkowe
>Nasze doświadczenia nie obejmują horyzontów czasowych, w jakich działa ewolucja.
>> nigdzie indziej nie stwierdzono aby materia sama z siebie stworzyła życie
>Wyjrzałeś przez okno i mówisz, że nigdzie nie stwierdzono lasów tropikalnych.
A niby skąd wiesz, że pospieszyłeś się ze stwierdzeniem "nasze doświadczenie nie obejmuje horyzontów czasowych , w jakich działa ewolucja" : nie chcę być złośliwy ale nie powiesz że byłeś tam, gdy te hipotetyczne (póki co tylko hipoteteczne) procesy zachodziły.

#38
16-03-2015 14:22
 Ocena 7 na 7
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
> Nie powstanie inteligentny projekt bez inteligentnego twórcy.

To prawda, a nawet truizm.

Rzecz w tym, że jest tyle samo przesłanek na powstanie życia wskutek inteligentnego projektu co na istnienie inteligentnego twórcy.
Zero.

#39
16-03-2015 15:56
 Ocena 9 na 9
Ojciec Ateusz (9201 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
> nie powiesz że byłeś tam, gdy te hipotetyczne (...) procesy zachodziły

Zabawny zarzut ze strony kogoś, kto kilka postów wyżej pisze (poważnie) o wygnaniu z Raju.
Naoczny świadek, jak mniemam...? Nie wymuszaj na mnie standardów, do których nawet się nie zbliżasz.

#40
16-03-2015 20:30
 Ocena-2 na 4
Markus57 (0 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Ojciec Ateusz
>> nie powiesz że byłeś tam, gdy te hipotetyczne (...) procesy zachodziły
>Zabawny zarzut ze strony kogoś, kto kilka postów wyżej pisze (poważnie) o wygnaniu z Raju.
>Naoczny świadek, jak mniemam...? Nie wymuszaj na mnie standardów, do których nawet się nie zbliżasz.
Nie byłem, masz rację ale mamy wiarygodne świadectwo. Ja tą księgę dobrze znam więc wiem co mówię.

#41
16-03-2015 20:39
 Ocena-1 na 3
Markus57 (0 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi lumbago
>> Nie powstanie inteligentny projekt bez inteligentnego twórcy.
>To prawda, a nawet truizm.
>Rzecz w tym, że jest tyle samo przesłanek na powstanie życia wskutek inteligentnego projektu co na istnienie inteligentnego twórcy.
>Zero.
>Jedno drugiemu nie przeczy. Życie jest tak skomplikowane, że przekracza możliwości najbardziej nawet inteligentnych ludzi a cóż dopiero mówić o bezrozumnej materii.
W sumie to dość miło mieć świadomość potwierdzoną faktami, że nad naszym życiem ma kontrolę ktoś kto nie tylko nas przewyższa ale żywi wobec nas gorące uczucia.

#42
16-03-2015 21:20
 Ocena 3 na 3
galvani (1345 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57

>W sumie to dość miło mieć świadomość potwierdzoną faktami, że nad naszym życiem ma kontrolę ktoś kto nie tylko nas przewyższa ale żywi wobec nas gorące uczucia.
>

To aluzja do ognia piekielnego?

#43
16-03-2015 21:35
 Ocena 2 na 2
Ojciec Ateusz (9201 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
> mamy wiarygodne świadectwo. Ja tą księgę dobrze znam więc wiem co mówię.

Proponuję spędzić chwilkę na tej witrynie, to może być ciekawe doświadczenie.

#44
16-03-2015 21:36
 Ocena-2 na 2
Markus57 (0 punktów)Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi galvani
>>W sumie to dość miło mieć świadomość potwierdzoną faktami, że nad naszym życiem ma kontrolę ktoś kto nie tylko nas przewyższa ale żywi wobec nas gorące uczucia.
>>
>To aluzja do ognia piekielnego?
Miałem na myśli to, że Bóg nas kocha a dowodem jest to, że dał swego Syna na okup aby ludzkość odzyskała życie wieczne, które niebawem ziści się na Ziemi; Jezus użył słowa
odtworzenie (ewg Mat.:19:28), czyli nastąpi to co już istniało raj na Ziemi.

#45
16-03-2015 21:41
 Ocena 10 na 10
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
Odp: Uczeni Panowie i Panie
W odpowiedzi Markus57
> W sumie to dość miło mieć świadomość potwierdzoną faktami, że nad naszym życiem ma kontrolę ktoś kto nie tylko nas przewyższa ale żywi wobec nas gorące uczucia.

Znacznie milej posiadać zdolność czytania ze zrozumieniem, oraz znajomość podstawowych pojęć, takich jak "fakt".

Swoją drogą, zastanawiam się czy możliwe jest radośnie podniecać się myślą o tym, że nasze życie jest kontrolowane przez jakieś zewnętrzne siły, i jednocześnie być normalnym.

1 2 3 4 5 6 7 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365