 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-04-2015 13:36 | Markus57 (0 punktów) | martwa materia a życie
-6 na 10 | Wyzwanie
Doprawdy dziwne czasy nastały o których śpiewał już Niemen. W co dziś jest łatwiej uwierzyć w to, że martwa materia myśli czy w to, że Bóg stworzył myśli?
Po cóż więc zatem się łudzić i w błąd wprowadzać ludzi, że masy kamieni i piasku, płynów i innych związków poddane różnym procesom staną się czymś znacznie więcej, niż zwykłą z kosmosu materią.
Jeżeli do jakiejś materii dodacie ładunek energii uzupełnicie to wsadem techniki inteligencji, pracy, nauki, powstaną być może lodówki, samochody, meble, notbooki - to wszystko co może człowiek.
Chemicy, biolodzy, mądrale rzucamy wam zatem wyzwanie. W szlachetnych pracy efektach utwórzcie najmniejszą drobinę, o której możecie powiedzieć: ma życie.
Prawdziwy zdrowy rozsądek logiki rozumnej majątek pokornie każe nam przyznać, że dzieła, które widzimy: ludzie, przyroda, zwierzęta to dzieło wspaniałej istoty. Niestety, niewielu chciało Go poznać. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 Dalej..#1 3 na 3 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: martwa materia a życie | |
#2 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: martwa materia a życie | >W co dziś jest łatwiej uwierzyć >w to, że martwa materia myśli >czy w to, że Bóg stworzył myśli?
#1 Powyższy 'wiersz' jest dowodem na to, że materia ożywiona i zorganizowana nawet w zewnętrzny kształt humanoidalny nie myśli.
#2 'Utwór' mało rymowany.
Ale 'biały' też nie jest.
W kwestii kolorów: bezdenna ciemnota i niezmierzony mrok... Czarny jak sukmana plebana...
Drobner, jasnowidzący.
|
#3 3 na 3 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > Chemicy, biolodzy, mądrale> rzucamy wam zatem wyzwanie.> W szlachetnych pracy efektach> utwórzcie najmniejszą drobinę,> o której możecie powiedzieć: ma życie.Mnie się prawie udało w labie stworzyć życie. Ale mnie żona złapała, no więc sami rozumicie... 
 |
#4 4 na 4 | hamp (3461 punktów) | Odp: martwa materia a życie | Mam pytanie.
Co chcesz osiągnąć publikując na tym forum swoje wypociny?
Poklasku tutaj takimi treściami nie pozyskasz, przekonać też nie przekonasz, zresztą ewangelizacja wierszowana wydaje się być dosyć infantylnym sposobem nawracania, szczególnie w twoim wykonaniu...
Pisząc tu wystawiasz się na ostrą krytykę, której nawet nie wykorzystujesz do poprawienia swojego stylu ani, co gorsza, stanu wiedzy.
Podejrzewam, że jesteś masochistą. Trollem masochistą. Mam rację, czy chodzi ci o coś innego?
intp |
#5 -4 na 6 | Markus57 (0 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > > Chemicy, biolodzy, mądrale, rzucamy wam zatem wyzwanie (...)> > utwórzcie najmniejszą drobinę, o której możecie powiedzieć: ma życie.> Synthetic life> Creation of a Bacterial Cell Controlled by a Chemically Synthesized Genome (2010)Słyszałem o tym artykule już wcześniej ale z pobieżnej analizy wynika, ze są to manipulacje na istniejącym życiu ściślej genomie DNA, czyli na tym co zostało wcześniej zaprojektowane i wytworzone przez Stwórcę wszechrzeczy. Innymi słowy nie ma to nic wspólnego z ożywieniem martwej materii |
#6 1 na 3 | Markus57 (0 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > >W co dziś jest łatwiej uwierzyć> >w to, że martwa materia myśli> >czy w to, że Bóg stworzył myśli?> #1> Powyższy 'wiersz' jest dowodem na to, że materia ożywiona i zorganizowana nawet w zewnętrzny kształt humanoidalny nie myśli.> #2> 'Utwór' mało rymowany.> Ale 'biały' też nie jest.> W kwestii kolorów: bezdenna ciemnota i niezmierzony mrok...> Czarny jak sukmana plebana...> Drobner, jasnowidzący.> Wysiłek , który Drobner włożyłeś siląc się na porównania są warte dużo lepszej sprawy.Jesteś ambitny wiec spróbuj odpowiedzieć merytorycznie. |
| Markus57 (0 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > Mam pytanie.> Co chcesz osiągnąć publikując na tym forum swoje wypociny?> Poklasku tutaj takimi treściami nie pozyskasz, przekonać też nie przekonasz, zresztą ewangelizacja wierszowana wydaje się być dosyć infantylnym sposobem nawracania, szczególnie w twoim wykonaniu...> Pisząc tu wystawiasz się na ostrą krytykę, której nawet nie wykorzystujesz do poprawienia swojego stylu ani, co gorsza, stanu wiedzy.> Podejrzewam, że jesteś masochistą. Trollem masochistą. Mam rację, czy chodzi ci o coś innego?> intpnie ukrywam swoich intencji; po prostu chcę wam pomóc odkryć to czego nie wiecie. |
#8 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | Odp: martwa materia a życie | . > Chemicy, biolodzy, mądrale, rzucamy wam zatem wyzwanie (...) utwórzcie najmniejszą drobinę, o której możecie powiedzieć: ma życie.Synthetic lifeCreation of a Bacterial Cell Controlled by a Chemically Synthesized Genome (2010)> Słyszałem o tym artykule już wcześniej ale z pobieżnej analizy wynika, ze są to manipulacje na istniejącym życiu ściślej genomie DNA, czyli na tym co zostało wcześniej zaprojektowane i wytworzone przez Stwórcę wszechrzeczy. Innymi słowy nie ma to nic wspólnego z ożywieniem martwej materii.Z pobieżnej analizy wynika, że Pan baje co się Panu zdaje, a ma się to nijak do rzeczywistości, która jest złożona i fascynująca: www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,658966#w659880www.racjonalista.pl/forum.php/s,658966#w663860www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,641881#w643552@@@ . |
#9 3 na 3 | TyDraniu (6569 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > nie ukrywam swoich intencji; po prostu chcę wam pomóc odkryć to czego nie wiecie.To trzeba było mówić od razu, że chodzi o dowód na twierdzenie Fermata!
 |
#10 7 na 7 | hamp (3461 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > nie ukrywam swoich intencji; po prostu chcę wam pomóc odkryć to czego nie wiecie.Jeżeli czegoś nie wiemy, to uczciwie to przyznajemy i staramy się dociec prawdy rzetelną, naukową metodą. Brak odpowiedzi na jakieś pytania nie oznacza, że jest nią bóg. Twój bóg jest bogiem luk. Twoje paplanie jest nic niewarte, jeżeli twoich tez nie można ani udowodnić, ani sfalsyfikować. Możesz iść szukać naiwniaków gdzie indziej.
intp |
#11 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > >>W co dziś jest łatwiej uwierzyć> >>w to, że martwa materia myśli> >>czy w to, że Bóg stworzył myśli?#1 Żeby odpowiadać merytorycznie, teza musi mieć sens. Jak dotąd nie zaobserwowano nijakiego obiektu, który mógłby być desygnatem pseudo-rzeczownika 'bóg'. Nie wiadomo o czym mówisz - brak jest Twojego meritum - nie wymagaj więc od mnie. Twoja wypowiedź brzmi tak: "Wierzę, że tangaroa stworzył myśli". Próbuj podyskutować z tym merytorycznie. Czekam. #2 A który to 'bóg' te myśli stworzył? Manitu? Ahura Mazda? Wisznu? Marduk? Qetzalcoatl? Światowid? Mzimu?... A może 'bogini' jakowaś: Kali? Asztarte? Mokosz? Hera?.... #3 Moja poniższa rada jest zapewne spóźniona: "Daruj sobie to, w co trzeba wierzyć. Zajmij się tym, co trzeba wiedzieć". Innymi słowy:"Zacznij się uczyć". #4 A ta rada nie jest spóźniona: "Nie wychodzi Ci rymowanie. Zajmij się rymarstwem". Drobner, niemozliwie merytoryczny. |
| Ojciec Ateusz (9201 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > manipulacje na istniejącym życiu ściślej genomie DNA, czyli na tym co zostało wcześniej zaprojektowane i wytworzone przez Stwórcę wszechrzeczyLawrence Krauss zauważył z przekąsem, że według teistycznej definicji "nic" jest "tym, z czego tylko Bóg może stworzyć coś". Okazuje się, że analogicznie "życie" jest wyłącznie "tym, co zostało zaprojektowane i wytworzone przez Stwórcę wszechrzeczy". I co pan zrobisz, panie Venter? Nic pan nie zrobisz. |
#13 -1 na 3 | Markus57 (0 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > >nie ukrywam swoich intencji; po prostu chcę wam pomóc odkryć to czego nie wiecie.> Jeżeli czegoś nie wiemy, to uczciwie to przyznajemy i staramy się dociec prawdy rzetelną, naukową metodą. Brak odpowiedzi na jakieś pytania nie oznacza, że jest nią bóg. Twój bóg jest bogiem luk. Twoje paplanie jest nic niewarte, jeżeli twoich tez nie można ani udowodnić, ani sfalsyfikować. Możesz iść szukać naiwniaków gdzie indziej.> intpdlaczego zakładasz, że nie da się udowodnić, założenie bez przesłanek i dowodu |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > nie ukrywam swoich intencji; po prostu chcę wam pomóc odkryć to czego nie wiecie.Markus wybacz, ale czytałem kilkakrotnie Twoje wynurzenia i stwierdzam, iż nadal nie widzę żadnych odkrywczych myśli i nie usiadłem z wrażenia doszedłszy do wniosku, że wolę żyć sobie w mojej niewiedzy. Jeśli to ma być pomoc, to wybacz. Postoję.
Ich bin besser als mein Ruf |
#15 -1 na 3 | Markus57 (0 punktów) | Odp: martwa materia a życie | > >nie ukrywam swoich intencji; po prostu chcę wam pomóc odkryć to czego nie wiecie.> Markus wybacz, ale czytałem kilkakrotnie Twoje wynurzenia i stwierdzam, iż nadal nie widzę żadnych odkrywczych myśli i nie usiadłem z wrażenia doszedłszy do wniosku, że wolę żyć sobie w mojej niewiedzy. Jeśli to ma być pomoc, to wybacz. Postoję. Ich bin besser als mein RufNie wiem czy odkrywcza ale z pewnością masz podobnie jak inni dużą wiarę aby zakładać, że życie powstało samo (przepraszam że to zakładam bo nie znam twoich poglądów) Jeśli więc to prawda to jesteś wierzący tylko inaczej. |
1 2 3 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|