 |
Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-05-2015 12:27 | Max Golonko (1811 punktów) | Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji
2 na 2 | ... niestety  Trzeba ich jakoś przekonać. W dobie obecnej ludzie choć odrobinę bystrzy oczywiście wierzą w nią, a dyskutuje się o szczegółach. Nie "czy" tylko "jak". Zespół naukowców, w którym była także Polka, odkrył organizm stanowiący brakujące ogniwo ewolucji w zakresie jednokomórkowym. Znaleźli rozwiązanie dotychczasowej zagadki ewolucyjnego przejścia między prostą a złożoną komórką. wiadomosci(*)lucji-zlozonych-komorek/4lbylp"Zagadka pochodzenia komórki eukariotycznej jest niezwykle skomplikowana, nadal brakuje wielu elementów układanki. Mieliśmy nadzieję, że Loki uchyli rąbka tajemnicy, ale kiedy uzyskaliśmy pierwsze wyniki, nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Dane były po prostu spektakularne - cieszy się kierujący zespołem badawczym Thijs Ettema z Wydziału Biologii Komórki i Biologii Molekularnej Uniwersytetu w Uppsali. - Badając genom Loki, uświadomiliśmy sobie, że stanowi on pośrednią formę między prostymi komórkami bakterii i złożonymi komórkami organizmów eukariotycznych - mówi Ettema." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#1 3 na 3 zaszetka lawendy (788 punktów) (zablokowany) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | > Trzeba ich jakoś przekonać.Podejmiesz się próby przekonania takiego? |
#2 1 na 1 | Jacholek (5699 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | |
#3 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | > Trzeba ich jakoś przekonać. Cytat:Marność jest dla wybranych. Wybranych jest mało. M. Białoszewski
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#4 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | Skąd ta estymata? Zawsze byłem zainteresowany liczbą kreacjonistów w wydaniu młodoziemskim w Polsce, ale nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych danych. |
#5 1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | > Skąd ta estymata? Zawsze byłem zainteresowany liczbą kreacjonistów w wydaniu młodoziemskim w Polsce, ale nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych danych.Podczas wykładu z okazji Dni Darwina tę liczbę (około 30%) ujawnił wykładowca, który znał ją z jakiegoś rzetelnego opracowania statystycznego. Ponadto powiedział, że nie wierzył w tak zły wynik i podczas innego wykładu w ramach przerywnika wskazując palcem pytał kolejnych słuchaczy (Polaków) czy wierzą w Teorię Ewolucji. Co trzecia osoba powiedziała, że nie. I nie jest to jakiś starszy Pan ten wykładowca lecz mówił o zdarzeniach bardzo współczesnych ... niestety  |
#6 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | > >Skąd ta estymata? Zawsze byłem zainteresowany liczbą kreacjonistów w wydaniu młodoziemskim w Polsce, ale nigdzie nie mogłem znaleźć dobrych danych.> Podczas wykładu z okazji Dni Darwina tę liczbę (około 30%) ujawnił wykładowca, który znał ją z jakiegoś rzetelnego opracowania statystycznego.Jedna baba drugiej babie. > Ponadto powiedział, że nie wierzył w tak zły wynik i podczas innego wykładu w ramach przerywnika wskazując palcem pytał kolejnych słuchaczy (Polaków) czy wierzą w Teorię Ewolucji. Co trzecia osoba powiedziała, że nie.Jedna baba drugiej babie. > I nie jest to jakiś starszy Pan ten wykładowca lecz mówił o zdarzeniach bardzo współczesnych ...Jedna baba drugiej babie. Pytanie Sygnała jest zasadne. Rzetelne statystyki proszę. |
#7 7 na 7 | setarkos (10757 punktów) | nie wierzy w Teorię Ewolucji | Jak to? Co ma do tego wiara? Czy teoria ewolucji wymaga uznania jakichś cudów? Może chodzi o to, że co trzeci Polak nie zna dość dobrze teorii ewolucji?
[Mnie się zdaje, że to nie jest kwestia wiary, lecz tylko większego lub mniejszego rozpoznania mechanizmów przyrody dotyczących żywych organizmów.] |
#8 2 na 2 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | |
#9 1 na 1 | Sygnał (4252 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | > Na pewno są one do znalezienia - poszukaj jak nie wierzysz naukowcom, których ja cytuję.Tak właściwie to teraz cytujesz chochoły, a nie naukowców. I tak dla ścisłości: tak jak w przypadku teorii ewolucji nie ma tu mowy o wierze tylko o weryfikacji słuszności Twojego stwierdzenia. Na tę chwilę osąd zawieszam. > W 10 sekund znajdziesz sto linków do informacji jak zaskakująco wielu Amerykanów nie wierzy w T.E.Tu o Polaków było pytanie. > A Polacy muszą być dość "zbliżeni" do nich skoro:> wiadomosci(*)za-polacy-sondaz-tns-obop.html> Wynika z tego badania, że nawet 50% Polaków nie wierzy w ewolucyjne pochodzenie człowieka.Powyższe pokazuje poziom ogólnej wiedzy naukowej, a ta zapewne jest skorelowana z uznawaniem/nieuznawaniem faktu o ewolucji. To wciąż nie daje prawa do liczbowych estymat o liczebności kreacjonistów młodej ziemii. |
| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | "Kreacjoniści Młodej Ziemi" nie są najistotniejszym sednem tego tematu tylko niewiara w ewolucję Polaków oraz odkrycia naukowe form przejściowych itp. Miłego dnia życzę. |
#11 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | Jakieś netowe żarty mają być argumentum? Proszę o poważne źródła |
| Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | |
#13 2 na 2 | Appenzeller (3118 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | >W dobie obecnej ludzie choć odrobinę bystrzy oczywiście wierzą w nią, a dyskutuje się o szczegółach. >Nie "czy" tylko "jak". A mnie się dotąd wydawało, że to właśnie teoria ewolucji jest o tym "jak"; a o tym "czy" to jest po prostu fakt ewolucji. Wydawało mi się też, że o teorii (mechanizmach) ewolucji można i należy dyskutować (czy wystarczą ślepe mutacje, czy może podwyższone promieniowanie, a może ważne były wielkie wymierania, etc.), natomiast kwestionowanie faktu ewolucji to już poważna aberracja. To już nie wiem - ta jedna trzecia nie wierzy w ewolucję, czy w teorię ewolucji?
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy) |
#14 1 na 1 | Max Golonko (1811 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji |
> To już nie wiem - ta jedna trzecia nie wierzy w ewolucję, czy w teorię ewolucji?ani w jedno ani w drugie wierzą ze wszystkie gatunki od razu powstały takie jakie są (a dinozaury to chyba żyły na innym kontynencie niż Adam i Ewa i zdechły sobie grzecznie i po cichu) |
#15 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Co trzeci Polak nie wierzy w Teorię Ewolucji | > >... niestety  Trzeba ich jakoś przekonać.<< Ewolucja to nie sprawa wiary, ale wiedzy. Najlepiej pójść na uniwersytet na biologię. A z wiarą to można iść na teologię. A potem się starać, żeby tej wiary nie stracić. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|