 |
Eutanazja dla każdego - czemu nie? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-05-2015 01:06 | olson (9993 punktów) (zablokowany) | Eutanazja dla każdego - czemu nie?
4 na 6 | Skoro nie pchałem się na ten świat, to dlaczego muszę przymusowo na nim żyć? To jest przecież niewolnictwo. Oczywiście można popełnić samobójstwo, ale to nie jest takie proste i nie jest dobrze widziane np przez rodzinę, która będzie egoistycznie cierpieć zamiast stwierdzić z empatią, że ten kto się zabił podjął taką decyzję, bo dla niego tak jest lepiej. Dlaczego nie mogę pójść do firmy wykonującej eutanazję i zapłacić sobie za śmierć? Ciekaw jestem jakie argumenty za tym stoją bo im dłużej się zastanawiam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ludzie, którzy są przeciwko eutanazji to debile. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | Tak i dlatego chcesz narzucać pracodawcy ile ma płacić pracownikowi, chcesz mu kazać odprowadzać od tego przymusowo podatki dochodowe, popierasz różne koncesje i ograniczenia. Ja jestem za wolnością i uszanowaniem praw jednostki. Socjalizm to bylejakość. Żeby nierób nie cierpiał zanadto trzeba zabrać pracowitemu żeby wszyscy mieli byle jak. |
#137 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | > Argumenty już podawałem, ale do socjalisty żadne nie trafiają.Przeczytałem wszytskie Twoje wpisy i nie znalazłem żadnego RACJONALNEGO agrgumentum oprócz haseł : "kradzież" "socjaliści" "złodzieje" i użalaniu się nad biednymi biznesmenami, którzy płacą pod stołem Nie odpowiedziałeś na pytanie co sądzisz o wstrzymaniu płac. (nie o zamrożeniu) > Możesz próbować stosować różne chwyty, ale i tak niemal każdą dyskusję wygrywają liberałowie. Twoje pobożne życzenia i wiara tego nie zmienią. Po prostu dałeś się zmanipulować pewnej grupie osób, której zależy na tym żeby ludzie myśleli w ten sposób. Ja wychodzę z założeń wolnościowych i uważam, że każdy sam powinien być odpowiedzialny za swoje życie i nikt nie ma prawa się do tego wtrącać.Jasne. łatwiej zarzucić 'wiarę" niż obronić swoje zdanie Był tu jeden bytovnik, opowiadał dyrdymały, że skończyłem uniwersytet dzięki prywatnym przedsiębiorcom, którzy drukowali dla mnie książki i dali mi pracę |
#138 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | > Tak i dlatego chcesz narzucać pracodawcy ile ma płacić pracownikowi, chcesz mu kazać odprowadzać od tego przymusowo podatki dochodowe,Popieram też 8-godzinny dzień pracy > popierasz różne koncesje i ograniczenia.Nie. Gdzie to znalazłeś w moich wpisach? Cytat proszę! > Ja jestem za wolnością i uszanowaniem praw jednostki.Ja też > Socjalizm to bylejakość. Żeby nierób nie cierpiał zanadto trzeba zabrać pracowitemu żeby wszyscy mieli byle jak.ultraliberalny slogan ten pracowity to wg Ciebie "byznesmen" który ślepi w C+ kiedy pracownica zad.pia w niedziele w jego sklepie? |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | > >Tak i dlatego chcesz narzucać pracodawcy ile ma płacić pracownikowi, chcesz mu kazać odprowadzać od tego przymusowo podatki dochodowe,> Popieram też 8-godzinny dzień pracyNie jesteś od mówienia ludziom ile mają pracować. Masz w sobie coś z psychopaty skoro chcesz dyktować ludziom co mają robić. Poza tym tak jak napisałem. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż dyskusja na tym poziomie. Bez odbioru. |
#140 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | > >>Tak i dlatego chcesz narzucać pracodawcy ile ma płacić pracownikowi, chcesz mu kazać odprowadzać od tego przymusowo podatki dochodowe,> >Popieram też 8-godzinny dzień pracy> Nie jesteś od mówienia ludziom ile mają pracować. Masz w sobie coś z psychopaty skoro chcesz dyktować ludziom co mają robić.> Poza tym tak jak napisałem. Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż dyskusja na tym poziomie. Bez odbioru.Jasne, niech zapier... 18 godzin dziennie za 1750 zł miesięcznie, aż Twoi beatyfikowani za żywota przedsiębiorcy splajtują bo... nikt nie będzie miał czasu wydać tego majątki w ich sklepach |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | No jasne, 24 godziny za 1000 zł miesięcznie. A przedsiębiorcy nie robią nic innego poza podejmowaniem działań doprowadzających ich do splajtowania. No... poza tym to jeszcze tylko myślą jak kogoś okraść, tych uczciwych i biednych wyzyskiwanych pracowników  Socjalistyczna propaganda niech trwa  |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | Nie doczytałeś, że skończyłem już z Tobą dyskusję? Nie zarzucam Ci wiary tylko stwierdzam fakt... |
#143 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | . > Idąc takim tokiem argumentacji:Przecież większość kmiotów na studiach to właśnie ludzie ze wsi, którzy przyszli sobie przedłużyć młodość za państwowe pieniądze i piją wódę w akademikach. Studiują kierunki nikomu do niczego niepotrzebne, a potem narzekają na bezrobocie. Typowy socjalizm. Oczywiście nie mam zamiaru obrażać nikogo ze wsi, bo sporo osób wyrywa się z tej mentalności.
Po prostu nie chce mi się już dyskutować z człowiekiem, który powtarza typowe dla socjalistów slogany o złych przedsiębiorcach. Przedsiębiorcy to są w Polsce źle traktowani i dopóki to się nie zmieni to nie będzie u nas dobrze.
I z takim podejściem można sobie w umyśle usprawiedliwić popieranie kradzieży i dawanie tych pieniędzy ludziom, którzy nie zasługują na te pieniądze bo nic nie potrafią, albo w ogóle nic nie robią i chcą pobierać zasiłek. A mechanizmy rynkowe i psychologiczne pewnie nie obchodzą żadnego socjalisty.
Jasne, najlepiej zgonić na przedsiębiorców. Tylko, że to jest tak, że przedsiębiorca jest okradany przez państwo i są mu nakładane niemoralne ograniczenia, które przedsiębiorca stara się ominąć i zrekompensować kradzież. Ograniczenia dla pracodawców najbardziej uderzają więc w konsumentów i pracowników. System gospodarczy powinien być jak najlepszy dla konsumentów. Każdy konsument chce kupić towar jak najtaniej, a sprzedawca chce jak najdrożej sprzedać.
Każdy pracownik chce jak najwięcej zarabiać i jak najmniej pracować. Wielu pracowników chce wyzyskać pracodawcę. Pracodawca chce zatrudnić jak najlepszych pracowników jak najmniejszym kosztem. Te wszystkie żądania przecinają się w jakimś wspólnym punkcie i nikt nie powinien się w to wtrącać. Centralne planowanie się nie sprawdza. Socjalizm to kult bylejakości i biedy, zezwolenie na złodziejstwo i przekręty.
Nie wiem jak dyskutować z człowiekiem tak zaślepionym ideologią i to na dodatek tak szkodliwą jak socjalizm. Dlatego kończę, bo szkoda mi czasu na odpowiedź komuś kto i tak "wie lepiej" i będzie na siłę bronił swoich wierzeń.
Szkoda tylko, że socjaliści wszędzie chcą się wtrącać i nie pozwalają ludziom na dogadanie się między podmiotem X, a podmiotem Y.
Z ludźmi zaślepionymi wierzeniami nie mam zamiaru dyskutować na dłuższą metę. I tak nie potrzebnie dałem się wciągnąć w tę dyskusję, z której nic nie wynika.
Argumenty już podawałem, ale do socjalisty żadne nie trafiają. Podobnie jak do katolika. Możesz próbować stosować różne chwyty, ale i tak niemal każdą dyskusję wygrywają liberałowie. Twoje pobożne życzenia i wiara tego nie zmienią. Po prostu dałeś się zmanipulować pewnej grupie osób, której zależy na tym żeby ludzie myśleli w ten sposób. Ja wychodzę z założeń wolnościowych i uważam, że każdy sam powinien być odpowiedzialny za swoje życie i nikt nie ma prawa się do tego wtrącać.
Już sam podatek progresywny psuje gospodarkę, a płaca minimalna również się do tego przyczynia (w mniejszym stopniu). To co wkleiłeś to tylko bajdurzenia propagandowe socjalistycznych ekonomistów, którzy żyją z wciskania ludziom takich bzdur.
Pisałem Ci już, że na trolling nie odpowiadam i dlatego np ominąłem odpowiedź na ostatnie pytanie. Ten post w zasadzie w całości jest manipulacją więc wybacz, ale nie będę na to odpowiadał. Zbyt cenię sobie swój czas i inteligencję.
Nie doczytałeś, że skończyłem już z Tobą dyskusję? Nie zarzucam Ci wiary tylko stwierdzam fakt...___________ > Idąc takim tokiem argumentacji mogę powiedzieć,Tak! Idąc dalej tropem takiej argumentacji może Pan powiedzieć wszystko. > że Pan Andrzej Bogusławski twierdzi, że Milton Friedman, Friedrich Hayek, Ludwig von Mises czy Adam Smith nie znają się na ekonomii.Jak, bardzo bym się nie starał o komunikatywność, to zrozumienie tego co napisałem zależy także od czytającego. Bogusławski lepiej lub gorzej, ale zna dorobek wielu ekonomistów i orientuje się na czym ekonomia polega. > Bazowanie na swoim autorytecie wypracowanym przez mądre wypowiedzi na inne tematy nie wystarcza do tego żeby inni uwierzyli w wiedzę ekonomiczną Pana Andrzeja.Ależ moja wiedza na tematy ekonomiczne jest mizerna, wyniesiona trochę ze studiów na UW oraz z jako takiego oczytania w tej problematyce. Tyle tylko, iż wedle stawu grobla i nie zestawiajmy mojej skromnej wiedzy z wybitnymi ekonomistami, do których warto się odwoływać i do których się odwołuję, tylko z np. z Pańską wiedzą i używaną przez Pana argumentacją. W poście wyżej w tym wątku odwołałem się, do niektórych moich wypowiedzi na tematy ekonomiczne: www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,663936#w664667www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,663936#w664588www.racjonalista.pl/forum.php/s,342849www.racjon(*)m.php/z,0/d,3/s,664981#w665157Wiem, iż to poziom dalece niedostateczny aby zaspokoił Pańskie wymagania, ale ja nigdy w żadnym zakresie od nikogo żadnej wiary nie wymagam, gdyż sam już z natury niewierzący jestem. Chciałbym tylko aby moje wypowiedzi ludzi inteligentnych inspirowały do własnych przemyśleń. Pan uwierzył - w moim zdaniem - bajdurzenia na tematy ekonomiczne pana Korwina-Mikkego i przedstawia je tu jako prawdy objawione, a kto ich nie przyjmuje to widocznie jest tylko durnym socjalistą. Tak, jest to argumentacja nie do odparcia, przy której neoliberałowie, tak w Korwinowskiej jak i w innych wersjach, zawsze i z każdym odnoszą zwycięstwo. Gratuluję. @@@ . |
#144 3 na 3 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | > Tak myślałem, że wychodzisz z błędnego założenia, że pracodawcy są pazerni i nieuczciwi bo chcą zarobić i mieć więcej niż podrzędny pracownik, jeździć mercedesami.To ideologia liberalna nie polega na wierze, jakoby maksymalizacja zysku własnego (czyt. pazerność) miała zapewniać lub wręcz tworzyć dobrobyt w skali państwa? Jeśli tzw. pracodawcy (którzy powinni być nazywani płacodawcami i/lub pracobiorcami) nie są chciwi, to ile pragną przeznaczać na cele społeczne? |
| Episode_2 (3284 punktów) | Odp: Eutanazja dla każdego - czemu nie? | > Dla mnie to zbyt duży poziom absurdu żeby zastanawiać się nad takimi ludźmi.Dla kogoś innego absurdem może być to, że komuś nie chce się żyć i chciałby, żeby ktoś go zabił. Zresztą sam widzisz po tym wątku, jakie są reakcje. > A reklam tego typu firm można po prostu zakazać. Reklam papierosów też nie ma w TV.To nie pamiętasz reklamy Łódki Bols albo piwa haha bezalkoholowego? > Raczej na czyjś koszt  E tam  Znałem kogoś, kto próbował się otruć. Odratowali go a po 10 latach powiesił się, tym razem skutecznie. Przez te 10 lat pracował, więc nie ma reguły, że jak ktoś komu się nie chce żyć będzie żył na czyjś koszt. > A metoda na bezpieczne zabicie się nie jest taka prosta. Jeśli sam się zabijam to zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Jak pokazuje historia, nawet w łeb można sobie nie trafić, a niektórzy też trafiają ale mimo to udaje im się przeżyć, ale mają uszkodzony mózg.Historia pokazuje również, że w każdym zawodzie trafiają się partacze.  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|