 |
Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-08-2015 17:31 | matys12 (64 punktów) | Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? 0 na 2 | Ekumenizm czyli ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła ma założenie godne uznania natomiast ich realizacja budzi wątpliwości. Cytat:Podejście mariawitów do ekumenizmu wyrażają słowa założycielki tego ruchu, uznawanej przez mariawitów za świętą Marii Franciszki Kozłowskiej: Każdy Kościół niech zachowuje zwyczaje, modły i nabożeństwa i niech drugiemu swoich praktyk religijnych nie narzuca. We wszystkim niech będzie miłość, w rzeczach niekoniecznych do zbawienia - wolność, a w koniecznych jedność. Prawda jest taka, że istnieje jeden Kościół i chęć połączenia różnych jego odłamów na drodze dialogu, który ma na celu ustalenie wspólnego stanowiska, to tak jak ustalanie wspólnej wersji wydarzeń wypadku widzianym inaczej przez poszkodowanego i osobę, która spowodowała wypadek. Wersja wypadku jest jedna. Gdybyśmy chcieli ją ustalić na drodze kompromisu pomiędzy wersjami tych dwóch różniących się stron, to efekt byłby komiczny, bo jedną fałszywą wersje musielibyśmy uznać za częściową prawdę. Tak widzę idee ekumenizmu. Inną sprawą jest to czy człowiek - czy katolik, który wierzy w Jezusa Chrystusa i słowa zapisane w Biblii powinien szanować inne religie i uważać, że każdy ma prawo wierzyć w co chce? Z punktu mojego widzenia - nie. Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem i tylko wiara w Niego może nas zbawić. Więc inne religie wprowadzają w błąd i oddalają od Jezusa Chrystusa. Czym są inne religie z punktu widzenia katolika? Jakimś dziejowym spiskiem, który ma na celu zaprowadzić ludzi na manowce. Nie twierdze, że tacy ludzie czyniąc to nieświadomie nie będą zbawieni, bo nie jestem Bogiem i nie ja o tym decyduje, ale skoro Bóg jest jeden, to religii nie może być wiele, więc reszta poza jedną są fałszywe. Kto i po co i jak wymyślił inne religie? Czyż to nie ciekawe z jakim precedensem mamy do czynienia? Pozdrawiam mateusz handzlik. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#106 2 na 2 | mateusz handzlik (64 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? |
> Nieskomplikowane mechanizmy nie psują się zbyt często.ciężko nazwać nieskomplikowanym mechanizmem coś co nie wiemy jak funkcjonuje. dla tych, którzy nie wiedzą osoba podająca się za drobnera, to kobieta. kobieta czy polka czy nie nie wiem. ale dobrze zna ten język. miałem tego nie mówić?  |
#107 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > wtrącić się musiMusi musi - gdy w wolnej chwili ułomność tez Sławka i ich głupotę dla innych forumowiczów ukazać może (w świetle rozumu). Sławek, nie wycofałeś się ze swojej niekonsekwencji z 24 go maja, a przecież byłoby to bardzo proste. Nie szkoda Ci robić z siebie męczennika?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#108 1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > Musi musi -jak to troll : www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w667184> gdy w wolnej chwiliurzędnik w pracy > ułomność tez Sławka i ich głupotę dla innych forumowiczów ukazać może (w świetle rozumu).pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam> Sławek,dla przyjaciół, dla Jacka Głodzika; Duch Prawdy > nie wycofałeś się ze swojej niekonsekwencji z 24 go maja, a przecież byłoby to bardzo proste.Jakiej niekonsekwencji 24 maja? > Nie szkoda Ci robić z siebie męczennika?Znowu coś tam sobie wymyśliłeś i już dla Ciebie jest faktem... - taka przypadłość umysłowa.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#109 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Musi musi> jak to troll : www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w667184Gratuluję poczucia smaku. > > ułomność tez Sławka i ich głupotę dla innych forumowiczów> > ukazać może (w świetle rozumu).Żaden tam argument ad personam, tylko szczerą i z goła niemetafizyczną prawdę forumowicze (zwłaszcza inni niż ja) Ci piszą prosto z mostu. A że to niewygodne - nie czytasz, tak najłatwiej: www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w650686www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w650694Taka już Sła.. y pardon: Ducha Prawdy karma że robi z siebie ofiarę na rzecz jego zdaniem nowej religii "prawdy". > > nie wycofałeś się ze swojej niekonsekwencji z 24> > go maja, a przecież byłoby to bardzo proste.> Jakiej niekonsekwencji 24 maja?Pamięć dobra, ale krótka? Przypominam za darmo ostatni raz, choć nie mam jakoś złudzeń że nie 'zapomnisz'. www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#110 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > tylko skupiasz się na erystyce JackaDla przyjaciół Jacka, dla Ducha Prawdy: Pana Głodzika.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#111 1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | |
#112 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > wracając do niekonsekwencji z 24 maja?No.. sen pewien miałeś i odczyt 24 maja. Tak się przynajniej zdaje.  Chyba, że znając Twoje osiągnięcia w rozumieniu słów j. polskiego, pisząc "przedwczoraj" miałeś na myśli dwie ery temu, a nie dwa dni. Być może również pisząc "żegnam się" miałeś na myśli, że wciąż będziesz z nami tu rozmawiał, był obecny i oceniał, a to i owo czytywał..  Jednak nie wnikam głębiej w Twoje poplątania, myśl sobie, uważaj i rób co chcesz i jak chcesz.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#113 1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > > wracając do niekonsekwencji z 24 maja?> No.. sen pewien miałeś i odczyt 24 maja. Tak się przynajniej zdaje.  ( przynajmniej ) Sen miałem i odczyt, ale co to za niekonsekwencja? Znowu coś Ci się zdaje. > Chyba, że znając Twoje osiągnięcia w rozumieniu słów j. polskiego, pisząc "przedwczoraj" miałeś na myśli dwie ery temu, a nie dwa dni.Wiem, kiedy miałem sen i kiedy napisałem o tym, dla mnie 2 dni to słownie dwa dni, a dla Ciebie mogą być i dwie ery, skoro nie minęły jeszcze 3 miesiące a Ty już się gubisz w czasie. > Być może również pisząc "żegnam się" miałeś na myśli, że wciąż będziesz z nami tu rozmawiał, był obecny i oceniał, a to i owo czytywał..  Miałem na myśli dokładnie to co napisałem.  > Jednak nie wnikam głębiej w Twoje poplątania, myśl sobie, uważaj i rób co chcesz i jak chcesz.Trzeba racjonalnie myśleć, żeby wniknąć w moje myśli, z czym Twój poplątany umysł ma problemy: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w667067www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w667433
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#114 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Żyć panie kolego Duchu bez Form nie możecie, a innym ściemniacie, żescie się z tym Form pożegnali. Nie odpisujesz czasami. Po prostu odpisujesz. Ani nie czytasz czasami, po prostu czytasz. Zresztą jak widać coraz częściej.  Ej Duchu Duchu.. chyba tylko ten kto Cię nie zna - ten Cię kupił. W worku. Pożegnał się i nadal żyć bez Forum nie może no ładne kwiatki. Nigdzie tego nie dostaniecie - tylko u Ducha Prawdy / w Religii Prawdy. Szczerej  EOT.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#115 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > Trzeba racjonalnie myśleć, żeby wniknąć w moje myśliOj trzeba by, trzeba.. odwalić sporą robotę, choć nikt w Twoim przypadku tego nawet nie zamierza tu robić - za to płaci się stosownym lekarzom pewnej ścisłej profesji. Alleluja, klapki po bokach, na oczy różowe fitry wiary i do przodu!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#116 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | |
#117 2 na 2 | Frank Holman (5897 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Wielość religii jest nie tylko zaprzeczeniem istnienia Boga Jedynego, jest wystarczającym i rozstrzygającym zaprzeczeniem istnienia w ogóle "Boga" z jakąkolwiek mocą czy choćby wpływem na ten świat. Jednocześnie jest wystarczającym i rozstrzygającym dowodem, że wszystko to są czyste wymysły ludzkich genialnych umysłów z przestrzeni dziejów. PS. >Kto i po co i jak wymyślił inne religie? W książce Richarda Dowkinsa "Bóg Urojony" jest dokładny opis kto i po co i jak wymyślił jedną z ostatnich ostatnio wymyślonych religii na planecie (w tym jedną z najaktywniej rozwijających się, której gorliwy wyznawca o mały włos niedawno by został Prezydentem USA). |
#118 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Przypomnę tylko forumowiczom garść wiadomości o Tobie...> Mało eleganckie, kolego Drobner.> Mało eleganckie...Co? Podawanie linków do źródeł? > kolego Drobner"Kolego??? Pan też masz katar?" - że zacytuję klasyka... Drobner, EOT |
#119 2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Gdyby jakiś bóg rzeczywiście istniał, miał wolę i moc i zależałoby mu na ludziach, to czy objawienie się wszystkim na ziemi w sposób jednolity, tak aby powstała jedna religia byłby dla niego jakimś problemem? Czy kontrolowanie nauki i praktyk religijnych, tak aby zawczasu zapobiegać wszelkim odstępstwom i konfliktom z jednej strony, a z drugiej dać ludziom jednoznaczny przekaz tak aby każdy wiedział, czego bóg od niego chce byłoby dla niego zbyt trudne? Gdyby istniał jeden bóg istnienie wielu religii świadczyłoby o nim jak najgorzej. |
#120 1 na 1 | Duch Prawdy (14789 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Bóg nie stworzył sztucznego świata ludzi-pacynek na sznurkach, którymi steruje, lecz istoty samodzielne, świadome dobra i zła, obdarzone wolną wolą.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|