 |
Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-08-2015 17:31 | matys12 (64 punktów) | Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? 0 na 2 | Ekumenizm czyli ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła ma założenie godne uznania natomiast ich realizacja budzi wątpliwości. Cytat:Podejście mariawitów do ekumenizmu wyrażają słowa założycielki tego ruchu, uznawanej przez mariawitów za świętą Marii Franciszki Kozłowskiej: Każdy Kościół niech zachowuje zwyczaje, modły i nabożeństwa i niech drugiemu swoich praktyk religijnych nie narzuca. We wszystkim niech będzie miłość, w rzeczach niekoniecznych do zbawienia - wolność, a w koniecznych jedność. Prawda jest taka, że istnieje jeden Kościół i chęć połączenia różnych jego odłamów na drodze dialogu, który ma na celu ustalenie wspólnego stanowiska, to tak jak ustalanie wspólnej wersji wydarzeń wypadku widzianym inaczej przez poszkodowanego i osobę, która spowodowała wypadek. Wersja wypadku jest jedna. Gdybyśmy chcieli ją ustalić na drodze kompromisu pomiędzy wersjami tych dwóch różniących się stron, to efekt byłby komiczny, bo jedną fałszywą wersje musielibyśmy uznać za częściową prawdę. Tak widzę idee ekumenizmu. Inną sprawą jest to czy człowiek - czy katolik, który wierzy w Jezusa Chrystusa i słowa zapisane w Biblii powinien szanować inne religie i uważać, że każdy ma prawo wierzyć w co chce? Z punktu mojego widzenia - nie. Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem i tylko wiara w Niego może nas zbawić. Więc inne religie wprowadzają w błąd i oddalają od Jezusa Chrystusa. Czym są inne religie z punktu widzenia katolika? Jakimś dziejowym spiskiem, który ma na celu zaprowadzić ludzi na manowce. Nie twierdze, że tacy ludzie czyniąc to nieświadomie nie będą zbawieni, bo nie jestem Bogiem i nie ja o tym decyduje, ale skoro Bóg jest jeden, to religii nie może być wiele, więc reszta poza jedną są fałszywe. Kto i po co i jak wymyślił inne religie? Czyż to nie ciekawe z jakim precedensem mamy do czynienia? Pozdrawiam mateusz handzlik. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#151 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > Gówno> Drobner, prościutki znaczeniowo...Drobner prostacki...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#152 4 na 6 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Gówno> >Drobner, prościutki znaczeniowo...> Drobner prostacki... Łżesz jak Duch Prawdy: moja pełna wypowiedź brzmiała: > Gówno PrawdaTo stara kategoria filozoficzna spopularyzowana przez Tischnera Cytat:Tylko ten, kogo dotyczy ta dosadna prostota, zwie ją prostactwem. ===== Kręć się dalej w swoim "przeręblu", skoro taka Twoja wola... Tylko nie miotaj się zbytnio, bo rozbryzgujesz tę substancję, która bynajmniej nie pachnie fiołkami... Drobner, czystej wody |
#153 -1 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >>Gówno>>Drobner, prościutki znaczeniowo...> >Drobner prostacki...> Łżesz jak Duch Prawdy: moja pełna wypowiedź brzmiała:> >Gówno PrawdaNieprawda, Twoja pełna wypowiedź brzmiała: "Ściema, sofistyka, faryzeizm i Gówno Prawda!" > To stara kategoria filozoficzna spopularyzowana przez Tischnera> Cytat:> Tylko ten, kogo dotyczy ta dosadna prostota, zwie ją prostactwem."Prawda" Tischnera jest prostacka, a po Twoich postach widać, że lubisz prostactwo. > =====> Kręć się dalej w swoim "przeręblu", skoro taka Twoja wola...> Tylko nie miotaj się zbytnio, bo rozbryzgujesz tę substancję, która bynajmniej nie pachnie fiołkami...Przeczyść nos... > Drobner, czystej wodyDrobner mętny wodolej
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#154 3 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Kręć się dalej w swoim "przeręblu", skoro taka Twoja wola...> >Tylko nie miotaj się zbytnio, bo rozbryzgujesz tę substancję, która bynajmniej nie pachnie fiołkami...> Przeczyść nos...Dziękuję, nie skorzystam. Samo obserwowanie Twoich "wynurzeń z przerębli" już powoduje odruch wymiotny... Bezpośredniego "smrodu" Twoich pseudointelektualnych "bulgotów z przerębla" nie zniósłbym Absolutnie. > >Drobner, czystej wody> Drobner mętny wodolejWzrokiem zmąconym przez Twoje Absolutnie Święte Prawdo-Fekalia wszystko ' mętne' Ci się zdaje. Drobner, mam Domestos i nie waham się go używać... |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > Samo obserwowanie Twoich "wynurzeń z przerębli" już powoduje odruch wymiotny...> Bezpośredniego "smrodu" Twoich pseudointelektualnych "bulgotów z przerębla" nie zniósłbym Absolutnie.> >>Drobner, czystej wody> >Drobner mętny wodolej> Wzrokiem zmąconym przez Twoje Absolutnie Święte Prawdo-Fekalia wszystko ' mętne' Ci się zdaje.> Drobner, mam Domestos i nie waham się go używać...Erystyka, nic więcej. Drobner troll szyderca.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#156 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >>>Gówno... > > Łżesz jak Duch Prawdy: moja pełna wypowiedź brzmiała:> >>Gówno Prawda> Nieprawda, Twoja pełna wypowiedź brzmiała:> "Ściema, sofistyka, faryzeizm i Gówno Prawda!"No cóż, 'inteligencie', sam dobitnie wskazujesz, że z moją wypowiedzią dokonałeś jeszcze większej manipulacji, niż Ci zarzuciłem. Drobner, niezaskoczony bynajmniej... |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Erystyka, chamstwo i prostactwo.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#158 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | #1 > Erystyka, chamstwo i prostactwo.? Ależ, Duchu, to jest Absolutnie Najprawdziwsza Prawda: kto zechce, może sobie powyżej przeczytać wszystkie wypowiedzi i ich wybiórcze Twoje zniekształcenia... #2 > Erystyka, chamstwo i prostactwo.Czy mógłbyś nieco poskromić swoją czułą i namiętną ' Bezinteresowną Miłość' do mnie? Drobner, niezainteresowany... |
#159 1 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Erystyka, chamstwo i prostactwo.> Czy mógłbyś nieco poskromić swoją czułą i namiętną 'Bezinteresowną Miłość' do mnie?Ależ oczywiście, z największą przyjemnością: "Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusja. Twoje odpowiedzi na ich wypowiedzi tylko ich zachęcą do dalszej złośliwej działalności." Pa, trollu. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#160 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >ja tylko zauważyłem fakt, że nie jesteś klientem, za którego się podajesz1. Jak 'zauważa się' takie 'fakty'? > >2. A masz może na ten 'fakt' jakieś dowody, argumenty, choćby poszlaki...> >Czy są to jedynie Twoje (hmmm!: ocenzuruję eufemistycznie: ) 'odczucia'?Wciąż czekam na dowody, argumenty, choćby poszlaki... Ciekaw jestem z czego i jak wywnioskowałeś swój 'fakt'. Czemu zamilkłeś nagle a nieoczekiwanie? Śmiało - przedstaw swój tok 'rozumowania'. Bez tego WSZYSCY widzą, że to urojenie bez podstaw, nędzna i nieudolna próba 'odgryzienia się' za wyśledzenie i rozszyfrowanie żałosnych matactw na różnych forach i wprowadzanie forumowiczów w błąd przez ukrywanie się za coraz to nowym nickiem (patrz: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673285#w673393). Czekam... Drobner, wciąż ta sama... (osoba) |
#161 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > Ponadto w punkcie 4. pisze; olśnienie, a nie "olśnienie".Sławek, Twoje powtarzajace się błędy językowe wołają o pomstę do nieba (załatw tam sobie kogoś łagodnego, ponoć "jesteś z nieba"  ) Cytat:Szanowni Państwo, zwracam się z uprzejmą prośbą o rozwianie moich problemów językowych. Ad meritum, jakiś czas temu zwróciłem jednemu z moich znajomych uwagę, iż forma "tutaj pisze ..." jest niepoprawna. Moim zdaniem winno mówić się "tutaj jest napisane ...". Na co mój znajomy odparł, że od jakiegoś czasu taka forma jest poprawna. Jego odpowiedź okrutnie mnie zaniepokoiła, przyznam się, że sam już nie wiem, która forma jest poprawna (a może obie formy są dopuszczalne). Byłbym wdzięczny za rozwianie nurtującego mnie problemu. Kłaniam się nisko Artur Odpowiedź PJ: Zwrot tutaj pisze zasadniczo jest błędny, tak się go ocenia np. w najnowszym Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN (2006). Poprawnie należy zatem mówić: tutaj jest napisane. Warto jednak dodać kilka słów komentarza. W. Doroszewski dowodził, że tego typu błędne zwroty są wynikiem znanego z dawnych czasów animizowania świata i przypisywania powstawania pewnych zjawisk ukrytym siłom (jak np. Zalało podwórze). Mimo kilkudziesięciu lat walki z konstrukcjami typu: w książce pisze, że..., istnieją one nadal w polszczyźnie, a to znaczy, że się przyjęły, przede wszystkim w języku potocznym. Purystyczne próby dowodzenia, że przecież ktoś coś napisał w książce, na tablicy, a więc zostało to (przez kogoś) napisane nie zmienią faktu, że zwrot w gazecie pisze jest ekonomiczny i nie oznacza wcale, że czymś sprawczym w takim wypadku była nieznana i tajemnicza siła. Mówi się przecież: W tej gazecie pisze się o wypadku..., W telewizji krytykowano ministra (też bezosobowo). Niezależnie od tego trzeba zuważyć, że zwroty typu w gazecie pisze czy tu pisze rażą wielu Polaków i mogą narazić ludzi ich używających na negatywną ocenę.Piotr Zbróg, Insytytut Filologii Polskiej UJK www.ujk.ed(*)-tutaj-pisze-czy-jest-napisaneEdit 20:54 Duch 'Prawdy' pokornie odniósł się do wyłożonych mu wyżej zasad j.polskiego: Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673285#w677435
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#162 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > "Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym> celem jest dokuczanie i krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusjaGdzie konia kują, tam żaba nogę podkłada. > Twoje odpowiedzi na ich wypowiedzi tylko ich zachęcą> do dalszej złośliwej działalności.""Premier przeciął wstęgę na nowym odcinku autostrady. Wstęga była dłuższa od odcinka."Jan Pietrzak > Pa, trollu. "JEDEN TROLL! wstawiał na forum wyrwane z kontekstu fragmenty 'nauczania Ducha Prawdy'... Łatwo zauważyć, że tym trollem jest... sam 'Duch Prawdy'."Drobner
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#163 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > szyderca (..) Erystyka, chamstwo i prostactwo (..) dokuczanie."To, co powiedział premier, to inaczej nie można tego nazwać, jak chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo. To nie ja zachowałem się jak awanturnik, jak cham, jak niewychowany. Brak kultury w ogóle, politycznej, osobistej. Prezydent Wałęsa miał 100 proc. racji, to nie są ludzie do tego, żeby budować, tylko burzyć i jeszcze raz burzyć. I nie dziwię się temu, co powiedział pan Tusk, że oni nie mogą dogadać się z nikim. Oni się dogadają tylko i wyłącznie z tymi, którzy na kolanach przed nimi chodzą i wykonują to, co oni chcą. Jak ktoś ma inne zdanie, to koniec".Andrzej Lepper
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#164 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Duch Prawdy: > > szyderca (..) Erystyka, chamstwo i prostactwo (..) dokuczanie.Jacek Głodzik: > "To, co powiedział premier, to inaczej nie można tego nazwać, jak chamstwo, chamstwo i jeszcze raz chamstwo. To nie ja zachowałem się jak awanturnik, jak cham, jak niewychowany. Brak kultury w ogóle... Andrzej LepperDzięki za skonkretyzowanie moich przeświadczeń! Miałem nosa. Niemal od początku zalatywało stąd... Uświadomiłeś mi, że to mdła woń... obornika... No, na tym nawozie ziarno nie urośnie. Drobner, psia krew... |
#165 1 na 1 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >A czym sie różni Twoja wiara od innych wierzeń?> Jest racjonalna.Opisz proszę w jakim sensie Twoja wiara jest racjonalna. Wyjaśnij mi proszę tą subtelną różnice bo jaj jej nie widzę. > >I ja ją przeżyłem ale treści które odebrałem były zupełnie inne.> Jakie treści odebrałeś, wymień je?Że życie to bardzo krótka chwila umykająca mojej uwadzę. > >Jest sposób żeby odróżnić te właściwe od tych niewłaściwych?> Jest.Rozwiń proszę ale w taki sposób aby to było zrozumiałe. ( niewłaściwych ) postaram się zapamiętać ale moim pisaniem czasami rządzi przypadek którego nie dostrzegam. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|