 |
Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-08-2015 17:31 | matys12 (64 punktów) | Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? 0 na 2 | Ekumenizm czyli ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła ma założenie godne uznania natomiast ich realizacja budzi wątpliwości. Cytat:Podejście mariawitów do ekumenizmu wyrażają słowa założycielki tego ruchu, uznawanej przez mariawitów za świętą Marii Franciszki Kozłowskiej: Każdy Kościół niech zachowuje zwyczaje, modły i nabożeństwa i niech drugiemu swoich praktyk religijnych nie narzuca. We wszystkim niech będzie miłość, w rzeczach niekoniecznych do zbawienia - wolność, a w koniecznych jedność. Prawda jest taka, że istnieje jeden Kościół i chęć połączenia różnych jego odłamów na drodze dialogu, który ma na celu ustalenie wspólnego stanowiska, to tak jak ustalanie wspólnej wersji wydarzeń wypadku widzianym inaczej przez poszkodowanego i osobę, która spowodowała wypadek. Wersja wypadku jest jedna. Gdybyśmy chcieli ją ustalić na drodze kompromisu pomiędzy wersjami tych dwóch różniących się stron, to efekt byłby komiczny, bo jedną fałszywą wersje musielibyśmy uznać za częściową prawdę. Tak widzę idee ekumenizmu. Inną sprawą jest to czy człowiek - czy katolik, który wierzy w Jezusa Chrystusa i słowa zapisane w Biblii powinien szanować inne religie i uważać, że każdy ma prawo wierzyć w co chce? Z punktu mojego widzenia - nie. Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem i tylko wiara w Niego może nas zbawić. Więc inne religie wprowadzają w błąd i oddalają od Jezusa Chrystusa. Czym są inne religie z punktu widzenia katolika? Jakimś dziejowym spiskiem, który ma na celu zaprowadzić ludzi na manowce. Nie twierdze, że tacy ludzie czyniąc to nieświadomie nie będą zbawieni, bo nie jestem Bogiem i nie ja o tym decyduje, ale skoro Bóg jest jeden, to religii nie może być wiele, więc reszta poza jedną są fałszywe. Kto i po co i jak wymyślił inne religie? Czyż to nie ciekawe z jakim precedensem mamy do czynienia? Pozdrawiam mateusz handzlik. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..#136 1 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Z zamieszczonej autoprezentacji wynika, że na ciele też jesteś słabowity... Ciągła sraczka wyniszcza Ci organizm. Prócz stoperanu 'forte-max' bierz witaminy, odżywki... Lecz chociaż ciało - na głowę za późno... Drobner, pesymistyczny |
| 4poryroku (951 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? |
> Bóg nie stworzył sztucznego świata ludzi-pacynek na sznurkach, którymi steruje, lecz istoty samodzielne, świadome dobra i zła, obdarzone wolną wolą.Skąd to wiesz? Skąd znajomość i tak głębokie zrozumienia boga? |
| Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > Hm, od jedynie słusznej absolutnej prawdy i bezinteresownej miłości ewolucja w hejt, teraz na Drobnerze?Gdybym tylko mógł, to bym powiedział a, że mi to koło pipki lata... Ale nie mogę  Powiem ogólniej: lata mi to koło Dupy Prawdy... Drobner, Materia Prawdziwa... |
#139 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | |
#140 1 na 1 | mateusz handzlik (64 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Skąd to wiesz? duchu dlaczemu pozwalasz "koledze" dobnerowi pisać z twojego konta? nie potwierdzasz i nie zaprzeczasz? |
#141 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Skąd to wiesz?<<> To wiara.<Nie mam więcej pytań. |
#142 1 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Ty, jak sam piszesz doznałeś "olśnienia".> Zacytuj, gdzie tak napisałem?A choćby tu (w tym wątku niżej): www.racjonalista.pl/forum.php/s,673285#w677310 Cytat:Sprawdzam w Słowniku Języka Polskiego: Cytat:iluminacja 1.oświetlenie; 2.ozdoba rysunkowa książki nie związana tematycznie z treścią utworu; 3.wykonana ręcznie artystyczna ilustracja tekstu rękopiśmiennego; 4. uświadomienie sobie czegoś ; olśnienie; 5. w filozofii, religii: oświecenie umysłu przez Boga sjp.pl/iluminacjaA niżej Jacek Ci tłumaczy, co to jest 'synonimizm'. Po raz kolejny zarzucasz rozmówcom nieznajomość znaczenia słów, których znaczenia nie znasz Ty (np. 'wyrocznia'). === Nadal nie przyznajesz się do "olśnienia'? Nie chcąc obrażać psów, napiszę od razu: Łżesz jak Duch Prawdy. (niczego innego nie należało się spodziewać po takim nicku)) === Drobner, nowo-przysłowiowy... |
#143 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >>Skąd to wiesz?<<> >To wiara.<> Nie mam więcej pytań.Nie bój! On ma odpowiedzi nawet na 'niemane' przez Ciebie pytania! Drobner, a-spirytualista (filozoficzny, nie gastronomiczny) |
#144 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >>Skąd to wiesz?> duchu dlaczemu pozwalasz "koledze" dobnerowi pisać z twojego konta? nie potwierdzasz i nie zaprzeczasz?'Dlatemu', że ja, 'dobner', jestem żeńskim aspektem Ducha Prawdy: Cytat:Duszyca Prawdziwica! Madonna Czarnolica! Hej! Cześć! 666! Drobner, Dech Prawy ------------------------------------------------------------- ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Jedyna i ) Absolutna Prawda. |
#145 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | ...dlatego, żeby ślepi zobaczyli, głusi usłyszeli...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#146 2 na 2 | 4poryroku (951 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >Skąd to wiesz?> To wiara.A czym sie różni Twoja wiara od innych wierzeń? > >Skąd znajomość i tak głębokie zrozumienia boga?> Przeżyłem iluminację: pl.wikipedia.org/wiki/Iluminacja_(filozofia)I ja ją przeżyłem ale treści które odebrałem były zupełnie inne. Jest sposób żeby odróżnić te właściwe od tych nie właściwych? |
#147 1 na 1 | Bogucki (102 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Witam Moge pisać tylko w swoim imieniu : Wedłóg mnie nie można tego stwierdzić : w tym jest cala sztuczka. Pozdrawiam. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > A czym sie różni Twoja wiara od innych wierzeń?Jest racjonalna. > I ja ją przeżyłem ale treści które odebrałem były zupełnie inne.Jakie treści odebrałeś, wymień je? > Jest sposób żeby odróżnić te właściwe od tych nie właściwych?Jest. ( niewłaściwych )
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#149 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | > >>Ty, jak sam piszesz doznałeś "olśnienia".> >Zacytuj, gdzie tak napisałem?> A choćby tu (w tym wątku niżej): www.racjonalista.pl/forum.php/s,673285#w677310> Cytat:Napisałem: "Przeżyłem iluminację", a nie "doznałem "olśnienia"". > Sprawdzam w Słowniku Języka Polskiego:> Cytat:iluminacja > 1.oświetlenie;> 2.ozdoba rysunkowa książki nie związana tematycznie z treścią utworu;> 3.wykonana ręcznie artystyczna ilustracja tekstu rękopiśmiennego;> 4. uświadomienie sobie czegoś ; olśnienie;> 5. w filozofii, religii: oświecenie umysłu przez Boga> sjp.pl/iluminacja5 różnych znaczeń. Miedzy innymi: " 5. w filozofii, religii: oświecenie umysłu przez Boga". Ponadto w punkcie 4. pisze; olśnienie, a nie "olśnienie". > A niżej Jacek Ci tłumaczy, co to jest 'synonimizm'.Jak się ma oświetlenie , do olśnienia, albo oświecenie umysłu przez Boga do ozdoby rysunkowej w książce? Czym innym jest synonimizm, a czym innym, gdy ten sam wyraz oznacza różne rzeczy, naucz się to rozróżniać. pl.wikipedia.org/wiki/Synonim> Po raz kolejny zarzucasz rozmówcom nieznajomość znaczenia słów, których znaczenia nie znasz Ty (np. 'wyrocznia').W języku polskim bywa tak, że jedno słowo oznacza dwie i więcej różnych rzeczy. > ===> Nadal nie przyznajesz się do "olśnienia'?Czytaj ze zrozumieniem, Jacek napisał nieprawdę, że napisałem iż: "doznałem "olśnienia"", a w rzeczywistości napisałem: "Przeżyłem iluminację". Więc nie o przyznanie się do "olśnienia" chodzi, ale o to co rzeczywiście napisałem. To po pierwsze, a po drugie, gdybym miał się przyznać to do olśnienia, a nie do "olśnienia "..., zwracaj uwagę na to, czy wyraz został napisany w cudzysłowiu, czy nie, bo to zmienia znaczenie, kontekst, odniesienie. > Nie chcąc obrażać psów, napiszę od razu:> Łżesz jak Duch Prawdy.No rzeczywiście, psów nie obraziłeś.  > (niczego innego nie należało się spodziewać po takim nicku)) Takim to znaczy jakim? > Drobner, nowo-przysłowiowy...Drobner nowomowo-znaczeniowy... 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#150 1 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele? | Ściema, sofistyka, faryzeizm i Gówno Prawda! Drobner, prościutki znaczeniowo... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|