Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
11-08-2015 17:31matys12 (64 punktów)Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
0 na 2
Ekumenizm czyli ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła ma założenie godne uznania natomiast ich realizacja budzi wątpliwości.

Cytat:
Podejście mariawitów do ekumenizmu wyrażają słowa założycielki tego ruchu, uznawanej przez mariawitów za świętą Marii Franciszki Kozłowskiej: Każdy Kościół niech zachowuje zwyczaje, modły i nabożeństwa i niech drugiemu swoich praktyk religijnych nie narzuca. We wszystkim niech będzie miłość, w rzeczach niekoniecznych do zbawienia - wolność, a w koniecznych jedność.


Prawda jest taka, że istnieje jeden Kościół i chęć połączenia różnych jego odłamów na drodze dialogu, który ma na celu ustalenie wspólnego stanowiska, to tak jak ustalanie wspólnej wersji wydarzeń wypadku widzianym inaczej przez poszkodowanego i osobę, która spowodowała wypadek. Wersja wypadku jest jedna. Gdybyśmy chcieli ją ustalić na drodze kompromisu pomiędzy wersjami tych dwóch różniących się stron, to efekt byłby komiczny, bo jedną fałszywą wersje musielibyśmy uznać za częściową prawdę.

Tak widzę idee ekumenizmu.

Inną sprawą jest to czy człowiek - czy katolik, który wierzy w Jezusa Chrystusa i słowa zapisane w Biblii powinien szanować inne religie i uważać, że każdy ma prawo wierzyć w co chce? Z punktu mojego widzenia - nie. Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem i tylko wiara w Niego może nas zbawić. Więc inne religie wprowadzają w błąd i oddalają od Jezusa Chrystusa.

Czym są inne religie z punktu widzenia katolika? Jakimś dziejowym spiskiem, który ma na celu zaprowadzić ludzi na manowce. Nie twierdze, że tacy ludzie czyniąc to nieświadomie nie będą zbawieni, bo nie jestem Bogiem i nie ja o tym decyduje, ale skoro Bóg jest jeden, to religii nie może być wiele, więc reszta poza jedną są fałszywe.

Kto i po co i jak wymyślił inne religie? Czyż to nie ciekawe z jakim precedensem mamy do czynienia?

Pozdrawiam mateusz handzlik.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#76
13-08-2015 17:26
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi mateusz handzlik
>Ile razy mam jeszcze to powtórzyć, żebyś zaczął rozmowe na temat?

Z Poczty:

Cytat:
1. Autor wątku "Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,673285 )
usunął Twoją wypowiedź "Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?" (673473)

2. ......(673472)

3. ......(673469)


Drobner, donosiciel pocztowy...

#77
13-08-2015 17:27
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
Miłe!

Drobner, z kneblem...

#78
13-08-2015 17:38
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
>Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem...

Wyjaśnij, proszę:

Co znaczy: "Chrystus"?
Co znaczy: "Mesjasz"?
Co znaczy to Twoje zdanie?

Drobner, tautolog...

#79
13-08-2015 18:24
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi finerbijk
>każdy jest osobną firmą (sprzedającą ten sam towar), i konkurencja jest nieuchronna; jedynie tu i ówdzie może dojść do fuzji, a gdzie indziej do podziału lub przejęcia, jeśli interes tego wymaga i są ku temu okoliczności.

Dokładnie. Bo bóg to jak nie ropa, to woda, ziemia lub po prostu luksus na koszt wiernych.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

#80
13-08-2015 18:39
 0 na 4
mateusz handzlik (64 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>>Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem...
>Wyjaśnij, proszę:
>Co znaczy: "Chrystus"?
>Co znaczy: "Mesjasz"?
>Co znaczy to Twoje zdanie?
>Drobner, tautolog...

Naprawdę jesteś tak głupi, że nie potrafisz? czy tak sprytny, że nie chcesz podjąć tematu rozmowy, który zaproponowałem? Sadząc po unikach jakie stosujesz, to ciężko twierdzić, że jesteś sprytny.

To była moja ostatnia odpowiedź na twoje kretynizmy.

#81
13-08-2015 19:32
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi mateusz handzlik
>Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem...
Wyjaśnij, proszę:
Co znaczy: "Chrystus"?
Co znaczy: "Mesjasz"?
Co znaczy to Twoje zdanie?
Drobner, tautolog^3...

#82
13-08-2015 19:33
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
Może zrozumiem...

Drobner, chcący

#83
13-08-2015 19:48
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>>Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem...
>Wyjaśnij, proszę:
>Co znaczy: "Chrystus"?
>Co znaczy: "Mesjasz"?
>Co znaczy to Twoje zdanie?
>Drobner, tautolog...

Jeśli TO NIE JEST NA 'TEMAT', to CO jest na 'temat'?

Przecież teza:
>Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem...
jest jednym z punktów wyjściowych Twojego 'rozumowania'.

Objaśnij ją, przybliż nieco...
Zacznij od "trudnych" niepolskich słów.

Drobner, off-offtopic...

#84
14-08-2015 07:41
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi mateusz handzlik
>Nie jestem zainteresowany rozmową na poziomie jakim proponujesz.

Widzę, tym bardziej że nie odpowiedziałeś, po co Ci te wszystkie równoległe nicki i konta. Sam nie spodziewam się niczego od Ciebie nauczyć, jedynie reaguję na błedy w rozumowaniu, tudzież brak podstawowej wiedzy.
Z szacunku dla innych użytowników forum, nie można niektóych wpisów pozostawiać bez riposty, co czynię i będę od czasu do czasu czynił. Niestety

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#85
14-08-2015 07:42
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
Oj tam, Drobnerze z kneblem. Moje już dwie usunął - a i ta zapewne niedługo postoi

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#86
14-08-2015 07:47
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>>Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem...
>Wyjaśnij, proszę (ciach)

Może zbyt dużo wymagamy od chorego i wściekłego na swoich rodzców człowieka, któremu trudno zaakceptować swój los..
Tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem, tak jak Ojciec Dyrektor i jego rozgłośnia jedyną ostoją szlachetności na wzburzonych falach oceanu zepsucia.
Alleluja i do przodu!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#87
14-08-2015 08:13
 Ocena 5 na 5
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
>Kto i po co i jak wymyślił inne religie?

Wszystkie religie,wymyślił człowiek.W zależności od miejsca,i kultury,czasu i potrzeby.Głównie po to,by zrzeszając się we wspólnoty wyznaniowe,na gruncie wspólnej wiary,poszukiwać odpowiedzi.Jak to oceniać dziś ?.Zależy od punktu widzenia.W mojej opinii,to część kultury,określonych społeczności,bazującej na tradycji,obyczajach,i przyzwyczajeniach.Nie ma jednej,która stoi nad innymi.Wszystkie sprowadzają się,do tej samej funkcji,kultu i obrzędu.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "

#88
14-08-2015 09:34
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14789 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi mateusz handzlik
>Chrześcijanstwo opiera się na Bogu
To co nazywasz chrześcijaństwem jest pseudochrześcijaństwem i opiera się na wierze w fałszywe wyobrażenie Boga, podobnie jak inne fałszywe religie.
>dlatego trwa już tyle lat
Religie egipskie trwały o wiele dłużej i przestały trwać..., tak samo będzie z tym co Ty i miliony innych ślepców nazywacie chrześcijaństwem.
>i będzie trwać do końca.
Polska Partia Protestująca protestuje zawsze do końca,
w swych protestach nieustająca, PPP.
www.youtube.com/watch?v=-k7SScccnzQ


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#89
14-08-2015 09:56
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> i będzie trwać do końca.
> Polska Partia Protestująca protestuje zawsze do końca,
> w swych protestach nieustająca, PPP.

Racja. Bo czyż przymiot absolutnej długowiecznosci nie przynajeży jedynie świadomej Religii Prawdy, którą jesteś oświecony od kilku lat?
Precz z wszystkimi starymi religiami, sam Sławek ogłosił przecież ich koniec, na rzecz jedynie słusznej i prawdziwej RP!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#90
14-08-2015 10:23
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14789 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>
Gdy ktoś odkrywa coś nowego, rewolucyjnego, postępowego część ludzi drwi, wyśmiewa, nie rozumie..., tak było i jest.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365