Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
11-08-2015 17:31matys12 (64 punktów)Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
0 na 2
Ekumenizm czyli ruch w obrębie chrześcijaństwa dążący do przywrócenia pierwotnej jedności pomiędzy rozlicznymi wyznaniami chrześcijańskimi w ramach jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła ma założenie godne uznania natomiast ich realizacja budzi wątpliwości.

Cytat:
Podejście mariawitów do ekumenizmu wyrażają słowa założycielki tego ruchu, uznawanej przez mariawitów za świętą Marii Franciszki Kozłowskiej: Każdy Kościół niech zachowuje zwyczaje, modły i nabożeństwa i niech drugiemu swoich praktyk religijnych nie narzuca. We wszystkim niech będzie miłość, w rzeczach niekoniecznych do zbawienia - wolność, a w koniecznych jedność.


Prawda jest taka, że istnieje jeden Kościół i chęć połączenia różnych jego odłamów na drodze dialogu, który ma na celu ustalenie wspólnego stanowiska, to tak jak ustalanie wspólnej wersji wydarzeń wypadku widzianym inaczej przez poszkodowanego i osobę, która spowodowała wypadek. Wersja wypadku jest jedna. Gdybyśmy chcieli ją ustalić na drodze kompromisu pomiędzy wersjami tych dwóch różniących się stron, to efekt byłby komiczny, bo jedną fałszywą wersje musielibyśmy uznać za częściową prawdę.

Tak widzę idee ekumenizmu.

Inną sprawą jest to czy człowiek - czy katolik, który wierzy w Jezusa Chrystusa i słowa zapisane w Biblii powinien szanować inne religie i uważać, że każdy ma prawo wierzyć w co chce? Z punktu mojego widzenia - nie. Bo tylko Jezus Chrystus jest Mesjaszem i tylko wiara w Niego może nas zbawić. Więc inne religie wprowadzają w błąd i oddalają od Jezusa Chrystusa.

Czym są inne religie z punktu widzenia katolika? Jakimś dziejowym spiskiem, który ma na celu zaprowadzić ludzi na manowce. Nie twierdze, że tacy ludzie czyniąc to nieświadomie nie będą zbawieni, bo nie jestem Bogiem i nie ja o tym decyduje, ale skoro Bóg jest jeden, to religii nie może być wiele, więc reszta poza jedną są fałszywe.

Kto i po co i jak wymyślił inne religie? Czyż to nie ciekawe z jakim precedensem mamy do czynienia?

Pozdrawiam mateusz handzlik.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#121
21-09-2015 14:36
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi mateusz handzlik
>...osoba podająca za się za drobnera, to kobieta albo tak przynajmniej się jej wydaje.

Chciałeś mnie tym ośmieszyć, poniżyć, obrazić, zdyskredytować, upokorzyć, czy co?
Ani słowo "kobieta" ani "fakt bycia kobietą" nie niosą takich znaczeń - przynajmniej w świecie zwykłych ludzi.

Zdaje się, że sam nie wiesz, jak tym skompromitowałeś się w oczach wszystkich forumowiczek i wielu forumowiczów.

>chcesz o tym pogadać drobnerko?

Nie z kimś takim!!!
Z gburami - kobiety nie rozmawiają!

Drobner, kobieta jak Kopernik...

#122
22-09-2015 19:13
 Ocena 1 na 1
mateusz handzlik (64 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>>...osoba podająca za się za drobnera, to kobieta albo tak przynajmniej się jej wydaje.
>Chciałeś mnie tym ośmieszyć, poniżyć, obrazić, zdyskredytować, upokorzyć, czy co?
>Ani słowo "kobieta" ani "fakt bycia kobietą" nie niosą takich znaczeń - przynajmniej w świecie zwykłych ludzi.
>Zdaje się, że sam nie wiesz, jak tym skompromitowałeś się w oczach wszystkich forumowiczek i wielu forumowiczów.
>>chcesz o tym pogadać drobnerko?
>Nie z kimś takim!!!
>Z gburami - kobiety nie rozmawiają!
>Drobner, kobieta jak Kopernik...

nie wiem dlaczego przypisujesz mi złe intencje. ja tylko zauważyłem fakt, że nie jesteś klientem, za którego się podajesz.

jak widzisz internet daje tylko iluzoryczność anonimowości i rzekomą wolność do kreowania swojego wizerunku.

#123
22-09-2015 19:36
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Frank Holman
>Wielość religii jest nie tylko zaprzeczeniem istnienia Boga Jedynego, jest wystarczającym i rozstrzygającym zaprzeczeniem istnienia w ogóle "Boga" z jakąkolwiek mocą czy choćby wpływem na ten świat.
Niby dlaczego?
>Jednocześnie jest wystarczającym i rozstrzygającym dowodem, że wszystko to są czyste wymysły ludzkich genialnych umysłów z przestrzeni dziejów.
Wielość wyobrażeń Boga to wymysły, ale dlaczego idea Boga miałaby być wymysłem?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#124
22-09-2015 19:52
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi mateusz handzlik
>nie wiem dlaczego przypisujesz mi złe intencje. ja tylko zauważyłem fakt, że nie jesteś klientem, za którego się podajesz.

Kto to pisze: 'mateusz handzlik', 'matys12', 'PrawdziwaPrawda' czy ktoś jeszcze inaczej się nazywający?
Kto się kamufluje? mataczy? ukrywa? pod coraz to innymi nickami?
I po co?

>jak widzisz internet daje tylko iluzoryczność anonimowości i rzekomą wolność do kreowania swojego wizerunku.

O tym to właśnie Ty się przekonałeś...

====
>ja tylko zauważyłem fakt, że nie jesteś klientem, za którego się podajesz

1. Jak 'zauważa się' takie 'fakty'?
2. A masz może na ten 'fakt' jakieś dowody, argumenty, choćby poszlaki...
Czy są to jedynie Twoje (hmmm!: ocenzuruję eufemistycznie: ) 'odczucia'?

Drobner, stałopłciowy...

#125
22-09-2015 20:35
 Ocena-1 na 3
mateusz handzlik (64 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>ja tylko zauważyłem fakt, że nie jesteś klientem, za którego się podajesz1. Jak 'zauważa się' takie 'fakty'?
>2. A masz może na ten 'fakt' jakieś dowody, argumenty, choćby poszlaki...
>Czy są to jedynie Twoje (hmmm!: ocenzuruję eufemistycznie: ) 'odczucia'?
>Drobner, stałopłciowy...
>

proste skoro katole twierdzą, że ryba jest symbolem chrystusa, choć żadne wzmianki na to nie wskazują, to ciężko podawać się na logikę czegoś co jej nie zawiera.

jak czytam kryminały np. taki 10 murzynków to zakładam najbardziej absurdalne zakończenie za właściwe. jeżeli kryminał się kończy tak jak się spodziewaliśmy, to znaczy, że autor jest słaby, a swoje strony z tych książek powinien przeznaczyć na papier toaletowy.

wracając do ciebie, to ja tylko zarzuciłem haczyk, a ty go złapałaś czyli uderz w stół, a nożyce się odezwą.

nie ma w tym wyszukanej logiki. jak widzisz samo odczucie nie wystarcza. trzeba jeszcze je potwierdzić.

#126
22-09-2015 20:50
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi mateusz handzlik
>jak widzisz samo odczucie nie wystarcza. trzeba jeszcze je potwierdzić.

#1. Czekam zatem nadal na jakieś dowody, argumenty, choćby poszlaki...
Na jakieś 'potwierdzenia'...

>...ty go złapałaś...

???

#2. Tak bez dowodów? Bez podstaw?
Może to jednak nie tylko odczucia?

Drobner, ciekawy dowodów..

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>Drobner, ciekawy dowodów..
He, he, brawo mateusz handzlik
masz swoje dowody Drobner: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w660313


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#128
22-09-2015 21:53
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>...www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w660313

#1
Nie pomaga?
Brudzisz nadal?

Poszukaj wersji 'forte-max'...

#2
Więcej pomóc nie mogę
Na Twoją głowę - lekarstwa nie ma.

Drobner, bezradny

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>>...www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w660313
>Na Twoją głowę - lekarstwa nie ma.
>Drobner, bezradny
troll Drobner bezradny internetowy psychiatra :
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w660576


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#130
22-09-2015 22:24
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Duch Prawdy
Już 28-03-2015 byłem bezradny wobec Twojej przypadłości...

Minęło pół roku - żadnej poprawy nie widzę...

Pogódź się z tym, że będziesz miał to do końca życia...

Pogódź się z tym - będzie Ci łatwiej...

Drobner, zatroskany...

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>Drobner, zatroskany...
Drobner zakłamany : www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w660689


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#132
22-09-2015 22:50
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>Minęło pół roku - żadnej poprawy nie widzę...

Ale ze smutkiem konstatuję, że nawet Ci się wzmaga...

Drobner, obserwator

(!)

#133
23-09-2015 11:46
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Drobner, zatroskany...
>Drobner zakłamany : www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w660689

Hm, od jedydnie słusznej absolutnej prawdy i bezinteresownej miłości ewolucja w hejt, teraz na Dorobnerze? ('zakłamany' to przecież typowy negatywizm). Urocze.
Pozdrawiam jednak bardziej człowego psychiatrę forum DP
www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w675364
...yy.. pardon: psychiatrologa

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#134
23-09-2015 11:58
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
> ze smutkiem konstatuję, że nawet Ci się wzmaga...

Lepiej niestety nie będzie. Zbyt późno na zmiany na lepsze, choć niezbyt późno na gorsze

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jeżeli istnieje jeden Bóg to czy religii może być wiele?
W odpowiedzi Drobner
>żadnej poprawy nie widzę...
>Drobner, obserwator
upload.wik(*)ter_Bruegel_d._Ă"._027.jpg

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365