Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak wam się podoba?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-09-2015 11:48chętnie racjonalistka (29094 punktów)Jak wam się podoba?
Ocena 5 na 9
Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#16
02-09-2015 11:55
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi finerbijk

>Nikogo osobiście nie mam w nosie
Wszak zapowiedziałeś olanie oczekiwań lajkujących.

>można kliknąć plus lub minus, i komu to przeszkadza?
A komu przeszkadza o ileż mniej fatygujące nieklikanie?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#17
02-09-2015 06:57
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
Punktacja o niczym nie świadczy ponieważ na Forach są zarówno merytoryczni użytkownicy, którzy oceniają wypowiedzi, jak i trolle i eryści, którzy oceniają użytkowników, siebie nawzajem raczą plusami, a osoby, z którymi walczą minusami:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w674970
www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w674977


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#18
02-09-2015 07:08
 Ocena 4 na 6
4poryroku (951 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>>Obecny system nic Ci nie narzuca.
>Sądzisz, że system bez punktacji coś by narzucał? Co?

Nie będe juz odpowiadał na Twoje wpisy. Nie potrafię z Tobą rozmawiać. Masz styl prowadzenia dyskusji który mi nie odpowiada.

#19
02-09-2015 12:06
 Ocena 4 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Punktacja o niczym nie świadczy ponieważ na Forach są [...] trolle i eryści, którzy [...] siebie nawzajem raczą plusami
Skoro o niczym punkty nie świadczą, to po co tak gorliwie się tu niektórzy plusują?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#20
02-09-2015 12:06
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi 4poryroku

>>>Obecny system nic Ci nie narzuca.
>>Sądzisz, że system bez punktacji coś by narzucał? Co?
>Nie będe juz odpowiadał na Twoje wpisy. Nie potrafię...
Nie ma przymusu.

Ale i nie ma Twojej racji, bo Twoje uchylenie się od odpowiedzi pozostawia moją sugestię, że wskazana przez Ciebie domniemana wolność nie wynika z "obecnego systemu" w mocy.

>Nie potrafię z Tobą rozmawiać.
Kliknij mi minusa, to chyba potrafisz?

>Masz styl prowadzenia dyskusji który mi nie odpowiada.
Użyj własnego.

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#21
02-09-2015 12:18
 Ocena 8 na 8
finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>A komu przeszkadza o ileż mniej fatygujące nieklikanie?
Też nie przeszkadza, więc nie widzę problemu. Masz jakieś ciągoty do uszczęśliwiania wszystkich na swoją modłę? W jednym wątku pozabierałabyś ludziom psy i koty, a teraz możliwości poklikania

#22
02-09-2015 13:07
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi finerbijk

>>A komu przeszkadza o ileż mniej fatygujące nieklikanie?
>Też nie przeszkadza
Czyli nie udało ci się wykazać wyższości żadnego z systemów, a skoro tak, to dlaczego fatygujesz się w obronie dotychczasowego?

>Masz jakieś ciągoty do uszczęśliwiania wszystkich na swoją modłę?
Mam ciągoty do wykrywania, kiedy nasze postępowanie nie wynika z racjonalnych przesłanek. Lub kiedy - co podejrzewam w tym przypadku - przesłanki te podlegają jakiemuś tabu.

> pozabierałabyś ludziom [...] możliwości poklikania
Spokojnie, przecież to się nie może udać.

(Jednak powstaje pytanie co się tak o to swoje nieistotne klikanie boisz? )

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#23
02-09-2015 14:46
 Ocena 5 na 5
pawel_wr (4297 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
Chętna racjonalistka już wróciła ze szkoły ? Nadmiar czasu powoduje zakładaniu wątków , które niczemu nie służą ? Chciałbym mieć aż tak dużo czasu . Nie marnuj go , wykorzystaj czas w lepszym celu.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

#24
02-09-2015 15:08
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi pawel_wr
>Chętna racjonalistka
Chętnie racjonalistka


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#25
02-09-2015 15:55
 Ocena 6 na 6
finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Czyli nie udało ci się wykazać wyższości żadnego z systemów, a skoro tak, to dlaczego fatygujesz się w obronie dotychczasowego?
Bo nie uważam, że większość tutaj zważa na to co pisze ze względu na punkty. A skoro większość uważa, że z punktami jest ok, to po co coś zmieniać?

>Mam ciągoty do wykrywania, kiedy nasze postępowanie nie wynika z racjonalnych przesłanek.
Nie zawsze musi wynikać z racjonalnych, ludźmi głównie kierują emocje i uczucia, bez nich byliby jak zimna ryba, albo robot. Do racjonalności człowiek racjonalny sięga kiedy jest to konieczne.

#26
02-09-2015 16:55
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Skoro o niczym punkty nie świadczą, to po co tak gorliwie się tu niektórzy plusują?
Z tych samych powodów, dla których tak gorliwie innych minusują?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#27
02-09-2015 17:18
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
> Czyli chodzi o kreowanie autorytetów?

Znaki graficzne szybciej docierają do łepetyny. Ile razy można pisać ludziom że jak im kowadło promieniuje boską mądrością to ich sprawa? -50 i typ dałby sobie spokój przynajmniej tu.

A ci co piszą SWOJE to już wiadomo kto.


Potem to już leci. Ja kończę. Nie mam ochoty na kółka.

#28
02-09-2015 19:04
 Ocena 1 na 3
ZbyszekzWarszawy (299 punktów)Odp: Jak wam się podoba wyścig szczurów ?
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Skoro o niczym punkty nie świadczą, to po co tak gorliwie się tu niektórzy plusują?
>Z tych samych powodów, dla których tak gorliwie innych minusują?

Jesteście świadkami wyścigu szczurów, toczy się walka o miejsce w tabeli najbardziej aktywnych uczestników. Aby wygrać trzeba wdepnąć do każdego wątku nawet jeśli nie ma się nic do powiedzenia ... koniecznie trzeba zostawić tam ślad swojej obecności, kogoś pogryźć, załatwić swoje fizjologiczne potrzeby ... o ile udało się w porę uciec, takie działanie jest dodatkowo premiowane przez kolegów. Czasem wystarczy zacytować Wikipedię. Aby poznać szczura postawcie jemu minus, natychmiast odezwie się bo on te punkty zlicza.

(2wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy)

#29
02-09-2015 20:11
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi farmer

>> Czyli chodzi o kreowanie autorytetów?
>Znaki graficzne szybciej docierają do łepetyny.
Już to pisałeś, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

>Nie mam ochoty...
Kogo to obchodzi?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

#30
02-09-2015 20:12
 Ocena 2 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi finerbijk

>>Czyli nie udało ci się wykazać wyższości żadnego z systemów, a skoro tak, to dlaczego fatygujesz się w obronie dotychczasowego?
>Bo nie uważam, że większość tutaj zważa na to co pisze ze względu na punkty. A skoro większość uważa, że z punktami jest ok, to po co coś zmieniać?
Wychodzi na to, że się fatygujesz żebym ja się nie fatygowała, bo szkoda fatygi.

>Do racjonalności człowiek racjonalny sięga kiedy jest to konieczne.
A skąd racjonalny człowiek wie kiedy racjonalność jest niekonieczna?

Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365