Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak wam się podoba?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-09-2015 11:48chętnie racjonalistka (29094 punktów)Jak wam się podoba?
Ocena 5 na 9
Na forum, jak wiadomo, działa system punktowy, a najwyżej punktowani zajmują poczesne miejsca w tabelach stosownych rankingów. Ale czy leży w interesie forum by zabiegano o poklask większości, czy korzystniej by było, gdyby uczestnicy pisali swoje bez względu na oceny?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..
#61
04-09-2015 23:11
 Ocena 3 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi dzentelmen

>Z jakiego powodu ma Pani wątpliwości,co do użyteczności systemu plus/minus?
Nie można wykluczyć, że użytkownicy przedkładają dorobek punktowy nad prawdę.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.

#62
05-09-2015 02:07
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>>30.000.
>img3.demot(*)1212/1355752908_obuder_600.jpg
Już wskazałam, że separująca kropka jest postawiona wg uznanej konwencji.


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000 (trzydziestu tysięcy).

#63
05-09-2015 03:03
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
> Już wskazałam, że separująca kropka jest postawiona wg uznanej konwencji.
"konwencja potoczna z kropką jako separatorem grup trzycyfrowych, której używa się również w przypadku liczb od 1000 do 9999."
Czy dobrze rozumiem, że konwencja potoczna z kropką dotyczy liczb od 1.000 do 9.999, a nie większych: 30.000?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#64
05-09-2015 12:21
 Ocena 2 na 6
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi finerbijk

> Już zadałaś to pytanie [...] a ja odpowiedziałem.
A jaki to problem swoją odpowiedź powtórzyć?

Ale OK, ja powtórzę. Cały dialog.

Ty: Do racjonalności człowiek racjonalny sięga kiedy jest to konieczne.
ja: A skąd racjonalny człowiek wie kiedy racjonalność jest niekonieczna?
Ty: Kiedy robi coś tylko dla przyjemności.
ja: Czyli kwintesencją racjonalizmu jest robić coś dla przykrości?
Ty: Skąd ten pomysł? Kwintesencją racjonalizmu jest robić tak, aby sobie zapewnić doświadczanie przyjemności...
ja: A kiedy racjonalność jest niekonieczna?

Wiesz już czemu wróciłam do wcześniej zadanego pytania?
Zrobiłam to dla przyjemności.
Racjonalne to?
Czy właśnie nie?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000 (trzydziestu tysięcy).

#65
05-09-2015 12:34
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi Duch Prawdy

>> Już wskazałam, że separująca kropka jest postawiona wg uznanej konwencji.
>"konwencja potoczna z kropką jako separatorem grup trzycyfrowych, której używa się również w przypadku liczb od 1000 do 9999."
>Czy dobrze rozumiem, że konwencja potoczna z kropką dotyczy liczb od 1.000 do 9.999, a nie większych: 30.000?
Źle, za pomocą partykuły "również" wskazane liczby dołączono do wymienionych wcześniej.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000 (trzydziestu tysięcy).

#66
05-09-2015 13:59
 Ocena 3 na 3
finerbijk (17282 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Zrobiłam to dla przyjemności.
>Racjonalne to?
>Czy właśnie nie?
Jeśli takie rzeczy ci sprawiają przyjemność, to nie umiem i nie chcę tego komentować.

#67
05-09-2015 14:06
 Ocena 1 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi finerbijk

>>Zrobiłam to dla przyjemności.
>>Racjonalne to?
>>Czy właśnie nie?
>Jeśli takie rzeczy ci sprawiają przyjemność...
"Takie" czyli jakie?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000 (trzydziestu tysięcy).

dzentelmen (2000 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>>Z jakiego powodu ma Pani wątpliwości,co do użyteczności systemu plus/minus?
>Nie można wykluczyć, że użytkownicy przedkładają dorobek punktowy nad prawdę.
Wielu rzeczy nie można wykluczyć,droga Pani.Pytanie skąd takie domniemanie?

>
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.

Szkoda by było.


"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "

#69
05-09-2015 18:12
 Ocena 3 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi dzentelmen

>>>Z jakiego powodu ma Pani wątpliwości,co do użyteczności systemu plus/minus?
>>Nie można wykluczyć, że użytkownicy przedkładają dorobek punktowy nad prawdę.
>Wielu rzeczy nie można wykluczyć,droga Pani.Pytanie skąd takie domniemanie?
Jak się te rzeczy mają pokazałam palcem tutaj, że za pomocą punktów nie szuka się tu żadnej słusznej racji, lecz ustala hierarchię pisze ten użytkownik, natomiast tutaj mamy fachowy wykład jak system punktacji uczynić narzędziem regularnych wojenek personalnych.

>>Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000.
>Szkoda by było.
Ojej, naprawdę?

Ale sympatyzują ze mną i inni, bo ledwo wstawiłam tę sygnaturkę, a już co gorętsi fani wzięli się za zatrzymywanie mnie minusami.


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000 (trzydziestu tysięcy).

dzentelmen (2000 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Jak się te rzeczy mają pokazałam palcem tutaj, że za pomocą punktów nie szuka się tu żadnej słusznej racji, lecz ustala hierarchię pisze ten użytkownik, natomiast tutaj mamy fachowy wykład jak system punktacji uczynić narzędziem regularnych wojenek personalnych.
Zupełnie poważnie,to nie jara mnie taka gra czy inna,na plusy/minusy,wzajemne smarowanie się po tyłkach miodem itd. Generalnie chodzi mi o wymianę myśli,poszerzenie własnej wiedzy i konfrontacje z ludźmi w konstruktywnej rozmowie.Oczywiście różnie z tym bywa. Nie wchodzę w żadne "spodzielnie",czy inne kółka wzajemnej adoracji.Plusuje tylko warte tego treści,nie ingerując czy autorem jest x cz y,choć przyznam,że lubię zerknąć na to co mają do powiedzenia Panie.

>Ale sympatyzują ze mną i inni, bo ledwo wstawiłam tę sygnaturkę, a już co gorętsi fani wzięli się za zatrzymywanie mnie minusami.
Nie ulega watpliwosci,że ma Pani oryginalny repertuar.

"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "

farmer (22440 punktów)Odp: Jak wam się podoba?

> a już co gorętsi fani wzięli się za zatrzymywanie mnie minusami.

ryly captain obvious......buehueheueuhehue
"It is I, Leclerc" ( ALLO ALLO )
www.youtube.com/watch?v=ZelPcA2Dz2c
Grafika działa jak pan bóg przykazał.

#72
06-09-2015 01:03
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi dzentelmen

>Generalnie chodzi mi o wymianę myśli,poszerzenie własnej wiedzy i konfrontacje z ludźmi w konstruktywnej rozmowie.
Dosyć zaskakująca deklaracja jak na sygnującego się Machiavellim.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000 (trzydziestu tysięcy).

#73
06-09-2015 02:03
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>>Generalnie chodzi mi o wymianę myśli,poszerzenie własnej wiedzy i konfrontacje z ludźmi w konstruktywnej rozmowie.
>Dosyć zaskakująca deklaracja jak na sygnującego się Machiavellim.
Szanowna Pani,to zależy kto co rozumie pod nazwiskiem Machiavelli.
Rozumiem,że odeszła Pani od próby dowiedzenia ,iż słuszne byłoby zniesienie systemu plus/minus?

"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "

#74
06-09-2015 11:11
 Ocena 3 na 5
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
W odpowiedzi dzentelmen

>>>Generalnie chodzi mi o wymianę myśli,poszerzenie własnej wiedzy i konfrontacje z ludźmi w konstruktywnej rozmowie.
>>Dosyć zaskakująca deklaracja jak na sygnującego się Machiavellim.
>Szanowna Pani,to zależy kto co rozumie pod nazwiskiem Machiavelli.
Komu w głowie takie zamierzenia jak "wymiana myśli, poszerzanie wiedzy czy konstruktywna rozmowa", dla tego Machiavelli z jego przesłaniem i zainteresowaniami będzie raczej "obcym gatunkiem" niż patronem.

>odeszła Pani od próby dowiedzenia ,iż słuszne byłoby zniesienie systemu plus/minus?
Komu miałabym tego dowodzić, skoro wątpliwości najwyraźniej opuściły moich oponentów?

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30.000 (trzydziestu tysięcy).

#75
06-09-2015 12:43
 Ocena 1 na 1
dzentelmen (2000 punktów)Odp: Jak wam się podoba?
>Komu w głowie takie zamierzenia jak "wymiana myśli, poszerzanie wiedzy czy konstruktywna rozmowa", dla tego Machiavelli z jego przesłaniem i zainteresowaniami będzie raczej "obcym gatunkiem" niż patronem.
Osobliwy wniosek.
Patronem? Mocno się Pani zagalopowała.
Przesłanie Machiavelli ma jasne i proste -"cel uświęca środki"-.Problem pojawia się w momencie interpretacji jego przesłania.Powszechnie przyjęte mniemanie,jakoby amoralność pod definicją "machiavellizm",była wiernym odbiciem jego filozofii i wkładu jaki wniósł w "myśl polityczną",jest pojmowaniem bardzo ograniczonym,i wynika z wielu powodów,co skutkuje wieloma rozbieżnościami.Jestem daleki od sprowadzania jego "dziedzictwa" do definicji "machiavellizm".Warto tu przy okazji podkreślić bardzo wyraźnie,że Kościół Katolicki skutecznie wpłynął (jak ma w swoim zwyczaju) poprzez swoją ideologię,na pojmowanie tego co autor "Księcia" niesie w swoich naukach politycznych.

>>odeszła Pani od próby dowiedzenia ,iż słuszne byłoby zniesienie systemu plus/minus?
>Komu miałabym tego dowodzić, skoro wątpliwości najwyraźniej opuściły moich oponentów?
Więc pas? Słusznie,każdemu to samo narzędzie,może służyć do różnych celów.



"historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae "

1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365