 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-10-2015 19:56 | Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Bóg, bogowie... | Pytanie do chrześcijan: Czy wierzycie w wielu bogów, ale tego konkretnego uznajecie za waszego ? Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną. Czyli jacyś inni istnieją.
Biblijna opowieść o wyprowadzeniu Żydów z Egiptu. Jest tam fragment o mocowaniu się bogów. Laska Mojżesza zamieniła się w węża, laska arcykapłana egipskiego też. Już dokładnie nie pamiętam, ale przez chwilę bogowie egipscy dotrzymywali kroku bogu żydowskiego. Nie dali rady zamienić wody w krew bodajże i tak bóg żydowski pokazał, że jest silniejszy.
Czyli inni bogowie istnieli - pokazali swoją obecność. Wydaje mi się, że większość chrześcijan nie wierzy w innych bogów tylko w tego jednego. Więc pierwsze przykazanie jest bez sensu, bo jak można mieć cudzych bogów, jeśli takowi nie istnieją.
Dla mnie uznawanie przez chrześcijan Starego Testamentu jest niezrozumiałe. Może należałoby uznawać tylko Nowy Testament. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Trafnie zauważyłeś, trzeba jednak wiedzieć który Bóg jest prawdziwy i istnieje, a który jest wytworem ludzkiej wyobraźni.Tego nie można wiedzieć, bo Bóg jest kwestią wiary, nie wiedzy. > Są tacy: Ps. 115:4-8 (Bp): "Ich zaś bałwany są srebrem i złotem - to dzieła rąk człowieka. Mają usta, a nie mówią, mają oczy, a nie widzą, uszy mają, ale nie słyszą, mają nozdrza, lecz nie czują zapachu. Ich ręce nie mogą dotykać, nogi mają, ale nie chodzą, ich gardła nie wydają nawet szeptu. Staną się jak one ci, którzy je wykonali, i każdy, kto w nich nadzieję pokłada".Fałszywa wiara nie determinuje zbawienia, lecz Myśli, Słowa i Czyny. > Dotykamy niezmiernie ważnych i istotnych kwestii, ważnych dla wszystkich.Nie dla wszystkich, są tacy, dla których te kwestie są nieistotne i tacy, dla których nawet nie istnieją.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > >Trafnie zauważyłeś, trzeba jednak wiedzieć który Bóg jest prawdziwy i istnieje, a który jest wytworem ludzkiej wyobraźni.> Tego nie można wiedzieć, bo Bóg jest kwestią wiary, nie wiedzy.Takie riposty i opinie przerażają mnie. Bóg dał życie istotom inteligentnym właśnie po to by im się przedstawić, niejako pokazać, by Go poznali i uwierzyli, że jest. Mało tego, by poznali Jego wszelkie przymioty i miłowali Go dając tego dowody "przestrzegając Jego przykazań", bo jest dobry. Ci zaś: "Ich zaś bałwany są srebrem i złotem - to dzieła rąk człowieka. Mają usta, a nie mówią, mają oczy, a nie widzą, uszy mają, ale nie słyszą, mają nozdrza, lecz nie czują zapachu. Ich ręce nie mogą dotykać, nogi mają, ale nie chodzą, ich gardła nie wydają nawet szeptu. Staną się jak one ci, którzy je wykonali, i każdy, kto w nich nadzieję pokłada" nie istnieją, nie ma! > Fałszywa wiara nie determinuje zbawienia, lecz Myśli, Słowa i Czyny.Co można powiedzieć o tych niosących swych bogów bo nie umieją chodzić, kiwają nimi na tak i na nie. Boja się, że gdy upadną to rozlecą się i któż ich pozbiera. Ani dobrego ani złego nie potrafią uczynić. Niczego ludzie im nie zawdzięczają, to jedynie kamień, żelazo i drewno. Jakże bardzo twórcy tych bóstw musieli się bać nieznanego, że takie sobie bogi uczynili. Jest taki fragment w Biblii pokazujący właściwy stosunek do bóstw: "Eliasz rzekł więc do proroków Baala: "Wybierzcie sobie jednego młodego byka i oprawcie go pierwsi, bo was jest więcej; i wzywajcie imienia waszego boga, ale ognia nie wolno wam pod to podkładać". 26 Wzięli zatem młodego byka, którego im dał. Potem go oprawili i od rana do południa wzywali imienia Baala, mówiąc: "Baalu, odpowiedz nam!" Lecz nie było żadnego głosu i nikt nie odpowiadał. I utykając, chodzili wokół ołtarza, który zrobili. 27 A około południa Eliasz zaczął z nich drwić i mówić: "Wołajcie na cały głos, wszak to bóg; bo na pewno jest zajęty jakąś sprawą i chce się wypróżnić, i musi iść do ustępu. Albo może śpi i powinien się zbudzić!" 28 I zaczęli wołać na cały głos oraz zgodnie ze swym zwyczajem robić sobie nacięcia sztyletami i dzidami, aż krew po nich spływała. 29 A gdy minęło południe, oni zaś dalej zachowywali się jak prorocy aż do czasu składania ofiary zbożowej, oto nie było żadnego głosu i nikogo, kto by odpowiadał, ani oznak niczyjej uwagi. 30 W końcu Eliasz rzekł do całego ludu: "Podejdźcie do mnie". Cały lud podszedł więc do niego. Wówczas on zaczął naprawiać zburzony ołtarz Jehowy. 31 I wziął Eliasz dwanaście kamieni, stosownie do liczby plemion synów Jakuba, do którego doszło słowo Jehowy, mówiące: "Będziesz się nazywał Izrael". 32 I z tych kamieni począł budować ołtarz w imię Jehowy, a dookoła ołtarza uczynił rów o powierzchni, którą można obsiać nasieniem w ilości mniej więcej dwóch miar sea. 33 Potem ułożył drwa oraz porozcinał byka i położył go na drwach. Wówczas powiedział: "Napełnijcie wodą cztery wielkie dzbany i wylejcie ją na ofiarę całopalną i na drwa". 34 Następnie rzekł: "Zróbcie to znowu". Zrobili to więc ponownie. On zaś rzekł: "Zróbcie to po raz trzeci". Zrobili to więc po raz trzeci. 35 I woda rozlała się dookoła ołtarza; także rów napełnił on wodą. 36 A w czasie składania ofiary zbożowej prorok Eliasz podszedł i począł mówić: "Jehowo, Boże Abrahama, Izaaka i Izraela, niech dzisiaj stanie się wiadome, że ty jesteś Bogiem w Izraelu, a ja jestem twoim sługą i wszystko to uczyniłem na twoje słowo. 37 Odpowiedz mi, Jehowo, odpowiedz mi, żeby ten lud poznał, że ty, Jehowo, jesteś prawdziwym Bogiem i ty zawróciłeś ich serce". 38 Wówczas spadł ogień Jehowy i strawił całopalenie oraz drwa i kamienie, i proch, a wodę w rowie wylizał. 39 Kiedy cały lud to zobaczył, natychmiast padli na twarze i rzekli: "Jehowa jest prawdziwym Bogiem! Jehowa jest prawdziwym Bogiem!"" Pozdrawiam |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > > Jest tylko jeden Bóg prawdziwy - Stwórca wszystkiego.> Są jakieś sensowne powody by w to wierzyć?Tak jest ich nieskończenie wiele. Na ziemi wszystkie formy życia są od siebie zależne. Pomyślmy choćby o kwiatach i pszczołach. Kolor, zapach, nektar i budowa kwiatów - wszystko to działa tak, żeby przyciągnąć pszczoły i obsypać je pyłkiem. Owady te zasysają nektar, a zebrany pyłek przenoszą z kwiatu na kwiat, przyczyniając się do zapylenia roślin. Wyraźnie widać, że i kwiaty, i pszczoły są tak zaprojektowane, żeby wzajemnie zaspokajały swoje potrzeby. W ekosystemach te różne współzależności uwidaczniają się na ogromną skalę. Przecież ekosystem, fragment przyrody stanowiący pewną całość, tworzą nawet tysiące rozmaitych zwierząt, roślin, bakterii i grzybów. Wszystkie zwierzęta potrzebują roślin ze względu na pożywienie i tlen, a rośliny kwitnące na ogół potrzebują zwierząt. Ekosystemy, mimo swej niewiarygodnej złożoności oraz delikatności swoich mieszkańców, mogą nieprzerwanie trwać całe tysiąclecia. Nawet jeśli wskutek jakiegoś zanieczyszczenia ulegają uszkodzeniu, to gdy wyeliminuje się czynnik sprawczy, ekosystem szybko się odbudowuje. Gdy myślę, jak odporny jest cały ziemski ekosystem, nie mam wątpliwości, że życie zostało zaprojektowane przez Boga. Cóż więcej trzeba?! Nic, oprócz głębokiej wiary opartej na solidnej i głębokiej wiedzy. Pozdrawiam |
#94 3 na 3 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > który bóg jest prawdziwy i istnieje, a który jest wytworem ludzkiej wyobraźni> bóg jest kwestią wiary, nie wiedzy.Wiara to wyobraźnia. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Co można powiedzieć o tych niosących swych bogów bo nie umieją chodzić, kiwają nimi na tak i na nie. Boja się, że gdy upadną to rozlecą się i któż ich pozbiera. Ani dobrego ani złego nie potrafią uczynić. Niczego ludzie im nie zawdzięczają, to jedynie kamień, żelazo i drewno.Co można powiedzieć o tym bogu opisanym w Biblii, niczego ludzie mu nie zawdzięczają, to jedynie papier. > Jakże bardzo twórcy tych bóstw musieli się bać nieznanego, że takie sobie bogi uczynili.Jakże bardzo twórcy tego bóstwa musieli się bać nieznanego, że takiego sobie wymyślili. > "Baalu, odpowiedz nam!" Lecz nie było żadnego głosu i nikt nie odpowiadał.Jehowo odpowiedz mi! ( Cisza ) > I zaczęli wołać na cały głos oraz zgodnie ze swym zwyczajem robić sobie nacięcia sztyletami i dzidami, aż krew po nich spływała. 29 A gdy minęło południe, oni zaś dalej zachowywali się jak prorocy aż do czasu składania ofiary zbożowej, oto nie było żadnego głosu i nikogo, kto by odpowiadał, ani oznak niczyjej uwagi.Wołam na cały głos, JEHOWO ODPOWIEDZ MI! ( Cisza ) > A w czasie składania ofiary zbożowej prorok Eliasz podszedł i począł mówić: "Jehowo, Boże Abrahama, Izaaka i Izraela, niech dzisiaj stanie się wiadome, że ty jesteś Bogiem w Izraelu, a ja jestem twoim sługą i wszystko to uczyniłem na twoje słowo. 37 Odpowiedz mi, Jehowo, odpowiedz mi, żeby ten lud poznał, że ty, Jehowo, jesteś prawdziwym Bogiem i ty zawróciłeś ich serce".A w czasie składania ofiary z miodu Kubuś Puchatek podszedł i począł mówić: "Cukrowo, Boże Tygryska, Osiołka i Prosiaczka, niech dzisiaj stanie się wiadome, że ty jesteś Bogiem na Ziemi, a ja jestem twoim sługą. Odpowiedz mi, Cukrowo, odpowiedz mi, że jesteś prawdziwym Bogiem. > 38 Wówczas spadł ogień Jehowy i strawił całopalenie oraz drwa i kamienie, i proch, a wodę w rowie wylizał.Wówczas spadł ogień Cukrowy i strawił całopalenie oraz drwa i kamienie, i proch, a miód w garnuszku wylizał. > 39 Kiedy cały lud to zobaczył, natychmiast padli na twarze i rzekli: "Jehowa jest prawdziwym Bogiem! Jehowa jest prawdziwym Bogiem!""Kiedy cały lud to zobaczył, natychmiast padli na twarze i rzekli: "Cukrowa jest prawdziwym Bogiem! Cukrowa jest prawdziwym Bogiem!" > PozdrawiamPozdrawiam
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#96 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg, bogowie... | |
#97 1 na 1 | Spring (1174 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Gdy myślę, jak odporny jest cały ziemski ekosystem, nie mam wątpliwości, że życie zostało zaprojektowane przez Boga.> Cóż więcej trzeba?! Nic, oprócz głębokiej wiary opartej na solidnej i głębokiej wiedzy.To dosyć logiczne, że natura działa w sposób spójny. Nie za bardzo jednak rozumiem przeskoku do Boga. Innymi słowy, skąd założenie że natura, to martwa machina, którą musiał ktoś stwarzać. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > > Gdy myślę, jak odporny jest cały ziemski ekosystem, nie mam wątpliwości, że życie zostało zaprojektowane przez Boga.> >Cóż więcej trzeba?! Nic, oprócz głębokiej wiary opartej na solidnej i głębokiej wiedzy.> To dosyć logiczne, że natura działa w sposób spójny. Nie za bardzo jednak rozumiem przeskoku do Boga. Innymi słowy, skąd założenie że natura, to martwa machina, którą musiał ktoś stwarzać.Jest to raczej logiczny przeskok, bo człowiek żyje zbyt krótko i jest zbyt słaby by rzeczy jakie dostrzegasz w środowisku wokół siebie mogły być jego dziełem. Czy zaś przyjąć można, iż to wszystko powstało samo?! Jeśli ktoś tak uważa, to przepraszam ale do mądrych nie należy. Pozdrawiam |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Co można powiedzieć o tym bogu opisanym w Biblii, niczego ludzie mu nie zawdzięczają, to jedynie papier.Czy Go znasz? To On daje się poznać wybranym! Czy takim jesteś?! > Jehowo odpowiedz mi! ( Cisza )Jehowa działa. > Wołam na cały głos, JEHOWO ODPOWIEDZ MI! ( Cisza )Raczej kpisz!!! |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Wiara to wyobraźnia.Nie! Przede wszystkim to owoc ducha świętego, to wiedza i zrozumienie. "Bez wiary nie można zdobyć Jego upodobania, bo kto się zbliża do Boga, musi wierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy Go pilnie szukają" (HEBRAJCZYKÓW 11:6). WIARA nie ogranicza się do przeświadczenia, że Bóg istnieje. Pierwszy człowiek, Adam, nie miał żadnych wątpliwości co do tego, iż Jehowa jest realnym bytem. Mógł przecież porozumiewać się z Bogiem, najprawdopodobniej za pośrednictwem Jego Syna, zwanego Słowem (Jana 1:1-3; Kolosan 1:15-17). Utracił jednak widoki na życie wieczne, gdyż nie dopisał pod względem okazywania posłuszeństwa i wiary. To każdy z nas musi szukać Boga i prosić Go, by dał mu się znaleźć. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > > Jest tylko jeden Bóg prawdziwy - Stwórca wszystkiego.> Są jakieś sensowne powody by w to wierzyć?Pytasz: Czy wiara w Boga jest rozsądna? Nad pytaniami dotyczącymi istnienia Boga głowi się większość ludzi, niezależnie od wyznawanych poglądów. Ale wielu z nich, nie znalazłszy satysfakcjonujących odpowiedzi, w końcu zarzuca poszukiwanie Go. Szatan rzeczywiście ‛zaślepia umysły niewierzących' (2 Kor. 4:4). Nic dziwnego, że spora część ludzkości czuje się zagubiona i tkwi w niewiedzy co do tego, jaka jest prawda o Ojcu, Stwórcy wszechświata! (Izaj. 45:18). Niezmiernie ważne jest jednak, by ludzie poznali prawdę o Bogu. Dlaczego? Dlatego, że tylko ten, "kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony" (Rzym. 10:13). Wzywanie imienia Bożego obejmuje poznanie Jehowy jako Osoby. Jezus Chrystus przekazał tę istotną wiedzę swoim uczniom - objawił im Ojca (Łukasza 10:22). Pozdrawiam |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > >Co można powiedzieć o tym bogu opisanym w Biblii, niczego ludzie mu nie zawdzięczają, to jedynie papier.> Czy Go znasz? To On daje się poznać wybranym! Czy takim jesteś?!Tak, takim jestem, czytałem Biblię i wiem, że Jehowa to wymyślony bożek, nie istnieje. > >Jehowo odpowiedz mi! ( Cisza )> Jehowa działa.Bóg działa. > >Wołam na cały głos, JEHOWO ODPOWIEDZ MI! ( Cisza )> Raczej kpisz!!!Raczej chcę Ci uświadomić, że jesteś modelowym przykładem ofiary indoktrynacji fałszywej religii.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#103 4 na 4 | Spring (1174 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | Zwróć uwagę, że moje pytanie dotyczyło przede wszystkim Natury, nie zaś Boga lub człowieka. Natura tętni życiem i sama je tworzy do czego jest jej potrzebny Bóg? |
#104 -1 na 1 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Zwróć uwagę, że moje pytanie dotyczyło przede wszystkim Natury, nie zaś Boga lub człowieka. Natura tętni życiem i sama je tworzy do czego jest jej potrzebny Bóg?> Piszesz: "Natura sama tworzy życie" Czy to kawał? Czy kpina? To dalekie od racjonalnego spojrzenia na świat i kosmos. Jesteś jakimś wyjątkowym człowiekiem zapatrzonym w zabobony, w cuda niewidy i co tam jeszcze, ale na pewno bez wiedzy i rozeznania. Naukowcy całe życie poświęcają na badanie praw i zasad które leżą u podstaw funkcjonowania wszechświata, u podstaw życia, a Ty sobie lekko powiadasz: "Natura sama tworzy życie". To nic innego jak racjonalizm każe nam uznawać za fakt bezsporny istnienie Boga - Stwórcy wszystkiego. Cóż! taka jest prawda. Pozdrawiam |
#105 6 na 6 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Bóg, bogowie... | Minus za ocenianie człowieka. Scierają się tu różne poglądy i każdy wie, że jego racja jest jegojsza. Niektórzy wręcz piany dostają albo miesiącami pianę biją. Do tego służy forum, a nie do oceniania kto jaki jest i o tylko na podstawie kilku zdan. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|