 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-10-2015 19:56 | Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | Bóg, bogowie... | Pytanie do chrześcijan: Czy wierzycie w wielu bogów, ale tego konkretnego uznajecie za waszego ? Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną. Czyli jacyś inni istnieją.
Biblijna opowieść o wyprowadzeniu Żydów z Egiptu. Jest tam fragment o mocowaniu się bogów. Laska Mojżesza zamieniła się w węża, laska arcykapłana egipskiego też. Już dokładnie nie pamiętam, ale przez chwilę bogowie egipscy dotrzymywali kroku bogu żydowskiego. Nie dali rady zamienić wody w krew bodajże i tak bóg żydowski pokazał, że jest silniejszy.
Czyli inni bogowie istnieli - pokazali swoją obecność. Wydaje mi się, że większość chrześcijan nie wierzy w innych bogów tylko w tego jednego. Więc pierwsze przykazanie jest bez sensu, bo jak można mieć cudzych bogów, jeśli takowi nie istnieją.
Dla mnie uznawanie przez chrześcijan Starego Testamentu jest niezrozumiałe. Może należałoby uznawać tylko Nowy Testament. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#121 5 na 5 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Skąd ta miłość wzięła się u ludzi? Czy może od małpOd małp spora ilość "miłujących bliźnich" katolików mogłaby się baaardzo dużo nauczyć o bezinteresownej miłości. > Wiara u ludzi jest efektem posługiwania się rozumem.Wiara u ludzi jest brakiem posługiwania się rozumem, popartym jeszcze religijnym praniem mózgu. > Warto o tym porozmyślać.Warto. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Czyli racjonalnie myśląc, nadal irracjonalnie wierzysz.Co irracjonalnego jest w mojej wierze?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#123 3 na 3 | piotr35 (1843 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > Co irracjonalnego jest w mojej wierze?Twój przekonanie o istnieniu urojonego bóstwa, na którego istnienie nie ma żadnych dowodów. Twoja wiara jest dokładnie tak samo irracjonalna, jak np. przesądy. Jest szukaniem niedorzecznych i nieistniejących przyczyn oraz skutków, które nie maja nic wspólnego z rzeczywistością. Twoja wiara jest tak samo irracjonalna jak prostokątny okrąg. |
#124 1 na 1 Šemū' el Lönneberg (1919 punktów) (zablokowany) | Odp: Koła, kwadraty... | > Twoja wiara jest tak samo irracjonalna jak prostokątny okrąg.Na okrągło słyszę jedno i to samo - bzdury do kwadratu. |
#125 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > >wiara rozumna opiera się na racjonalnym myśleniu> Czyli racjonalnie myśląc, nadal irracjonalnie wierzysz.Piotr, nie warto brać na poważnie Ducha Prawdy, zwłaszcza jego 'racjonalności'. Jak on w coś wierzy.. to wierzy, a nie realizuje. Gdyby racjonalnie myślał, to by racjonalnie działał. 26 maja pożegnał się tu z nami na forum, parę dni później napisał, że będzie tu czasem zaglądał i odpowiadał jeśli ktoś zapyta, a.. zagląda często, przegląda forum z ciekawością i odpisuje na setki postów niepytany. www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w667433Zmiana pogladów irracjonalne-racjonalne-irracjonalne to typowe u ludzi wierzących, chyba w zależnosci od tego jak wiatr zawieje. Takie to z nimi c'est la vie 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#126 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | > >Czyli racjonalnie myśląc, nadal irracjonalnie wierzysz.> Co irracjonalnego jest w mojej wierze?Osobiście nic nie mam do wiary irracjonalnie myślących. Są przynajmniej w swojej niespójnosci konsekwentni. Problem zaczyna się wtedy, gdy chrzczą siebie 'myślącymi racjonalnie'.. www.racjonalista.pl/forum.php/s,679171#w684564
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | |
#128 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | |
#130 -1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | Jakoś nie widzę, byś wymienił się tu zdjęciem. Na dobranoc piosenka, śpij słodko htts://www.youtube.com/watch?v=L8cxHoNads4
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | |
#133 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | |
#134 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | Robisz wszystko by odsuwać od siebie cudze intencje, filozofujesz, oceniasz itd. a nie czytasz. Po co mi to? Dobranoc.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Bóg, bogowie... | |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|