Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bóg, bogowie...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-10-2015 19:56Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Bóg, bogowie...
Pytanie do chrześcijan: Czy wierzycie w wielu bogów, ale tego konkretnego uznajecie za waszego ?

Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną.
Czyli jacyś inni istnieją.

Biblijna opowieść o wyprowadzeniu Żydów z Egiptu. Jest tam fragment o mocowaniu się bogów. Laska Mojżesza zamieniła się w węża, laska arcykapłana egipskiego też. Już dokładnie nie pamiętam, ale przez chwilę bogowie egipscy dotrzymywali kroku bogu żydowskiego. Nie dali rady zamienić wody w krew bodajże i tak bóg żydowski pokazał, że jest silniejszy.

Czyli inni bogowie istnieli - pokazali swoją obecność. Wydaje mi się, że większość chrześcijan nie wierzy w innych bogów tylko w tego jednego. Więc pierwsze przykazanie jest bez sensu, bo jak można mieć cudzych bogów, jeśli takowi nie istnieją.

Dla mnie uznawanie przez chrześcijan Starego Testamentu jest niezrozumiałe. Może należałoby uznawać tylko Nowy Testament.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..
#121
08-11-2015 21:41
 Ocena 5 na 5
piotr35 (1843 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Miłujący prawdę
>Skąd ta miłość wzięła się u ludzi? Czy może od małp
Od małp spora ilość "miłujących bliźnich" katolików mogłaby się baaardzo dużo nauczyć o bezinteresownej miłości.

>Wiara u ludzi jest efektem posługiwania się rozumem.
Wiara u ludzi jest brakiem posługiwania się rozumem, popartym jeszcze religijnym praniem mózgu.

>Warto o tym porozmyślać.
Warto.

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi piotr35
>Czyli racjonalnie myśląc, nadal irracjonalnie wierzysz.
Co irracjonalnego jest w mojej wierze?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#123
09-11-2015 12:11
 Ocena 3 na 3
piotr35 (1843 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Co irracjonalnego jest w mojej wierze?
Twój przekonanie o istnieniu urojonego bóstwa, na którego istnienie nie ma żadnych dowodów.
Twoja wiara jest dokładnie tak samo irracjonalna, jak np. przesądy.
Jest szukaniem niedorzecznych i nieistniejących przyczyn oraz skutków, które nie maja nic wspólnego z rzeczywistością. Twoja wiara jest tak samo irracjonalna jak prostokątny okrąg.

#124
09-11-2015 12:35
 Ocena 1 na 1
Šemū' el Lönneberg (1919 punktów)
(zablokowany)
Odp: Koła, kwadraty...
W odpowiedzi piotr35
> Twoja wiara jest tak samo irracjonalna jak prostokątny okrąg.
Na okrągło słyszę jedno i to samo - bzdury do kwadratu.

#125
09-11-2015 12:59
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi piotr35
>>wiara rozumna opiera się na racjonalnym myśleniu
>Czyli racjonalnie myśląc, nadal irracjonalnie wierzysz.

Piotr, nie warto brać na poważnie Ducha Prawdy, zwłaszcza jego 'racjonalności'.
Jak on w coś wierzy.. to wierzy, a nie realizuje.
Gdyby racjonalnie myślał, to by racjonalnie działał. 26 maja pożegnał się tu z nami na forum, parę dni później napisał, że będzie tu czasem zaglądał i odpowiadał jeśli ktoś zapyta, a.. zagląda często, przegląda forum z ciekawością i odpisuje na setki postów niepytany.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w666928
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w667433
Zmiana pogladów irracjonalne-racjonalne-irracjonalne to typowe u ludzi wierzących, chyba w zależnosci od tego jak wiatr zawieje. Takie to z nimi c'est la vie

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#126
09-11-2015 13:05
 Ocena 1 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Czyli racjonalnie myśląc, nadal irracjonalnie wierzysz.
>Co irracjonalnego jest w mojej wierze?

Osobiście nic nie mam do wiary irracjonalnie myślących. Są przynajmniej w swojej niespójnosci konsekwentni.
Problem zaczyna się wtedy, gdy chrzczą siebie 'myślącymi racjonalnie'..
www.racjonalista.pl/forum.php/s,679171#w684564

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#127
09-11-2015 15:59
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Jacek Głodzik
www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w675105


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#128
09-11-2015 19:46
 Ocena 2 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Duch Prawdy
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w675105




Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#129
09-11-2015 20:11
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w675105

www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w680044


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#130
09-11-2015 20:16
 Ocena-1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Duch Prawdy
Jakoś nie widzę, byś wymienił się tu zdjęciem.
Na dobranoc piosenka, śpij słodko
htts://www.youtube.com/watch?v=L8cxHoNads4

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Jacek Głodzik
www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w679489


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Duch Prawdy
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w679489

Poczytaj sobie moje odpowiedzi niżej w tym wątku.


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#133
09-11-2015 22:04
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,679221#w679489
>Poczytaj sobie moje odpowiedzi niżej w tym wątku.
Jak napiszesz coś sensownego to Cię zawiadomię, na razie trollujesz.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#134
09-11-2015 22:08
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Duch Prawdy
Robisz wszystko by odsuwać od siebie cudze intencje, filozofujesz, oceniasz itd. a nie czytasz.
Po co mi to? Dobranoc.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#135
09-11-2015 22:12
 0 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bóg, bogowie...
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Robisz wszystko by odsuwać od siebie cudze intencje
To są Twoje intencje:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,674045#w675105


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365