 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-11-2015 12:18 | syku (454 punktów) | Tomasz Lis szaleje
3 na 5 | Szczerze mówiąc nigdy nie miałem dużo szacunku do p. Lisa. Ale to co ten ostatnio robi, sprawia, że straciłem go do końca. Oto kilka jego wypowiedzi na twitterze: Cytat:Kaczyński chce swojej dyktatury. Ale jeśli chce być Janukowyczem, musi wiedzieć - w Warszawie będzie Majdan! Cytat:Stop dyktaturze Kaczyńskiego! Brońmy demokracji. Cytat:To nie Budapeszt, ale Teheran w Warszawie. Ajatollah Kaczafi rządzi. Cytat:500 zł na dziecko-może za jakiś czas,obnizenie CIT-może kiedyś, wiek emerytalny- może kiedyś. Czy wyborcy PIS już się czują oszukani? Cytat:Komuna przegrała w 89 r. Teraz wróciła w nacjonalistycznej wersji jako PiS. Patrioci muszą walczyć z komuchami z PiS. Ta jego ostatnia działalność, pokazuje moim zdaniem kim jest ten człowiek, w jaki sposób traktuje on wartości. Koronnym przykładem jest tutaj demokracja. Bo jeżeli Lis, uznawałby ją za rzeczywistą wartość, to szanowałby wybraną demokratyczną większością władzę. Szacunek ten wyrażałby się przede wszystkim tym, że pozwoliłby jej działać i oceniać w racjonalny i uczciwy sposób tego wyniki. (Nie mówiąc już o tym, że taki jest jego obowiązek jako dziennikarza - dążyć do prawdy i obiektywności). Jego wypowiedzi pokazują jednak, że nie ma on za grosz szacunku dla wyboru demokratycznej większości. Nowy rząd, działa dopiero od dwóch tygodni, a jego komentarze, wskazują na dyktaturę w Polsce i prawdziwą katastrofę. Kiedy jednak rządziła poprzednia władza, demokracja była jak najbardziej w porządku. I to pokazuje sposób traktowania demokracji, przez p. Lisa - demokracja jest wartością, ale tylko kiedy prowadzi ona do wyboru "właściwych" polityków. To oczywiście jest tylko pozór demokracji. T. Lis jest tutaj tylko przykładem. Bo tego rodzaju podejście dostrzegam u wielu "salonowych" dziennikarzy i polityków. Jestem ciekaw co na ten temat sądzicie. Czy popieracie moje spostrzeżenia, czy uważacie, że są nietrafne? A może mamy jednak "dyktaturę w Polsce i prawdziwą katastrofę"? Wiem, że jest na tym forum wielu przeciwników nowej władzy i znam zasadę "wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem", dlatego apeluję o rozsądek i przemyślane komentarze oraz kulturalną dyskusję. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#16 1 na 1 | syku (454 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | > Jak nienawidzę PiSu tak nienawidzę Lisa.To czego potrzebujemy w Polsce, to dobrej władzy, która poprzez przemyślane i racjonalne reformy uzdrowi sytuację w państwie. Bazowanie głównie na nienawiści i innych emocjach, to droga donikąd. Aby mieć taką dobrą władzę, my, obywatele RP, musimy myśleć rozsądnie i racjonalnie oraz świadomie głosować. A tej władzy, którą mamy obecnie pozwolić działać i mieć nadzieję, że się taką okaże; czy się ją lubi czy nie.
Kto pyta, nie błądzi. |
Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Tomasz Lis szaleje |
Wielcy bramini wiedzą, że wcale nie trzeba brać udziału w tzw. życiu politycznym, by władać całymi państwami. I dlatego to oni rządzą światem. 
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
#18 5 na 5 | woma (381 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | Piszesz, że nigdy nie miałeś dużo szacunku do p. Lisa, a teraz straciłeś go do końca. Jesteś jednak ciekaw, czy zgadzamy się z Twoją oceną jego wypowiedzi i jego samego. Nie wiem dlaczego Cię to interesuje, bo przecież Twój stosunek do p. Lisa jest już ugruntowany. Nie mam zamiaru przekonywać Cię do zmiany zdania na temat Tomasza Lisa. Nie mam też zamiaru bronić go, bo on nie potrzebuje mojej obrony. Mam jednak kilka pytań do Ciebie. Skąd wiesz, że Kaczyński nie chce swojej dyktatury? Skąd wiesz, że Kaczyński nie zechce pójść drogą Janukowycza, a jeśli jednak się na to zdecyduje, to w Warszawie majdanu nie będzie? Skąd wiesz, że pytania, które stawia Lis, są bezpodstawne? Co niewłaściwego jest w apelu o obronę demokracji i przeciwstawienie się dyktaturze? Skąd wiesz, że Warszawa nie stanie się, oczywiście w przenośni, Teheranem? Czy to, co Lis mówi o odsuwaniu na dalszy plan sztandarowych postulatów PiS z okresu kampanii wyborczej, jest bezpodstawne? Co jest niewłaściwego w pytaniu o to, czy wyborcy PiS już teraz nie czują się oszukani? Co jest niewłaściwego w tym, że Lis nie chce powrotu komuny i że obawia się, iż tym właśnie grożą poczynania PiS?
Domagasz się szacunku dla demokratycznie wybranej władzy. Władza na szacunek musi zasłużyć. Zdobycie władzy w demokratycznych wyborach to za mało - władza musi pokazać, że szanuje demokrację i jej zasady. W poczynaniach PiS tego nie widać. To, że PO działała niedemokratycznie nie oznacza, że "naprawiać" jej błędy wolno z równie małym, albo nawet większym brakiem poszanowania dla demokratycznych procedur i demokratycznych celów.
Masz całkowitą rację, pisząc, że pozorną jest demokracja, która prowadzi do wyboru "właściwych polityków". Kierując się tym przesłaniem, nie oceniaj tylko polityki PO, oceń także obecne działania PiS.
Mam nadzieję, że na tym forum jest wielu takich, którzy potrafią samodzielnie oceniać działania władzy, każdej władzy, i potrafią dostrzec motywy, którymi się ona kieruje. Potrafią też przewidywać, do czego może doprowadzić popieranie władzy odpowiadającej pięknym za nadobne. |
#19 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Tomasz Lis szaleje |
Ludzie, którzy czują się oszukani przez polityków, sami na to zasługują.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
| syku (454 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | > Kierując się tym przesłaniem, nie oceniaj tylko polityki PO, oceń także obecne działania PiS.Przede wszystkim trudno jest oceniać rządy PiS, skoro rządzi dopiero od kilkunastu dni. Poza tym wydaje mi się, że trudno będzie jakiejkolwiek władzy przebić (w sensie negatywnym) rządy PO. Trochę wyżej zamieszczono listę powodów dla których nie powinno się głosować na tą partię, rzuć okiem. I pomyśl, ale zrób to uczciwie. Pytasz: > Skąd wiesz, że Kaczyński nie chce swojej dyktatury? Skąd wiesz, że Kaczyński nie zechce pójść drogą Janukowycza, a jeśli jednak się na to zdecyduje, to w Warszawie majdanu nie będzie?Takie pytania są bardzo na wyrost. Zamiast twierdzić, że znamy odpowiedzi poczekajmy i zobaczmy co się stanie. Jakie mamy inne wyjście? Obalić wybrany demokratycznie rząd po kilkunastu dniach rządzenia, na podstawie niepotwierdzonych domysłów opozycji? Podnosić krytykę bazującą wyłącznie na strachu i działać na szkodę demokracji? PiS obok obietnicy darmowych leków dla najstarszych, powinien fundować darmowe leki uspakajające dla "salonowej" opozycji. Tak byłoby lepiej dla wszystkich. 
Kto pyta, nie błądzi. |
#21 1 na 1 | woma (381 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | Sądzę, że Twoja wypowiedź wymaga doprecyzowania. Nie wiem, czy chodzi Ci o to, że zasługują na to, by czuć się oszukanymi, czy też na to, by ich oszukano. Jeżeli o to drugie, to prosiłbym o jakieś uzasadnienie. |
#22 1 na 1 | woma (381 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | A kiedy będzie ten odpowiedni moment? |
#23 3 na 3 | woma (381 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | Demokracja to przede wszystkim demokratyczne prawo, którego przestrzega władza. Ale demokracja to także niezależność Sądów i Trybunałów oraz niezawisłość sędziów. Demokrata, obejmując władzę, zacząłby od wzmocnienia pozycji Sądów, Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu. Dlaczego? Ano dlatego, żeby miał go kto powstrzymać, gdyby odechciało mu się być demokratą. Niezależne Sądy i Trybunały oraz niezawiśli sędziowie to dla demokraty powinna być sprawa "życia i śmierci", bo bez takich Sądów, Trybunałów i sędziów demokrację łatwo przemienić w dyktaturę. Demokrata, chcąc rządzić, nie schowałby się za czyimiś plecami, unikając odpowiedzialności za swoje decyzje. Nie dlatego, że budzi to podejrzenia, że jego plany mogą zagrażać demokracji, ale dlatego, żeby tę odpowiedzialność wziąć na siebie i nie zrzucać jej na barki innych. Demokrata nie zgodziłby się wykonywać poleceń kogoś, kto za ich skutki nie ponosi żadnej odpowiedzialności, bo taki sposób sprawowania władzy nie ma nic wspólnego z demokracją, a zaczyna trącić dyktaturą. Dziennikarz krytykujący władzę z własnej woli z pewnością nie zagraża demokracji. Jest raczej dowodem, że ona jeszcze "żyje", choć jej "stanu zdrowia" ocenić nie sposób. Oceniając postawę Tomasza Lisa, nie można przejść do porządku nad tym, co dzieje się ostatnio w Sejmie i Senacie oraz nad tym, jak postępuje prezydent. |
#24 1 na 1 Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów) (zablokowany) | Odp: Tomasz Lis szaleje | Niedługo - a moim zdaniem już - naśmiewanie się z Lisa i jemu podobnych (w tym wielu 'dziennikarzy z GW/TVN) będzie jak szydzenie z obłąkanych, że są obłąkani...
To właśnie tacy fanatycy ośmieszyli wytykanie PiSowi i pomniejszym ruchom tego typu faktycznych błędów i zagrożeń płynących z ich ideologii.
Funkcjonariusze pokroju Lisa to pożyteczni idioci pracujący na konstytucyjną większość sejmową dla PiS za 4 lata - niestety :/
|
#25 2 na 2 | woma (381 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | Nie dostrzegam żadnych przeszkód, które uniemożliwiałyby dokonanie oceny działań PiS. Wystarczy tylko chcieć. To, czy ktoś będzie w stanie rządzić gorzej od PO, jest mi całkowicie obojętne. Powiem więcej - nie życzę sobie, by ktokolwiek tego próbował. Jest już po wyborach i powody, dla których nie należy głosować na PO, są nieistotne. Skoro uważasz, że lista tych powodów jest tak ważna, to może przedstaw w kilku zdaniach uzasadnienie do poszczególnych jej pozycji. Pytania o zamiary PiS, a właściwie jego prezesa, bo to partia zarządzana jednoosobowo, wcale nie są na wyrost. Prezydent składa wiernopoddańcze hołdy prezesowi. Jak to się ma do powagi urzędu Prezydenta RP?. Parlament dokonuje proceduralnych wygibasów, byle tylko dać prezesowi narzędzia do sprawowania władzy - człowiekowi, który nie piastuje żadnego urzędu. Czego jeszcze trzeba, by zacząć protestować przeciw takiej polityce? Art. 1 Konstytucji mówi, że Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. A więc także tych, którzy z działaniami PiS się nie zgadzają. Art. 4 Konstytucji stanowi, że władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu, który władzę tę sprawuje przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Jeżeli więc Naród zechce dać prezesowi "wypowiedzenie", to ma do tego pełne prawo. Może nie zauważyłeś, ale PiS już dawno zaczął "podawać leki uspokajające", aż nadto uspokajające. Żeby się tylko nie okazało, że po tej kuracji Naród zapadnie w letarg. |
#26 2 na 2 | syku (454 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | > Sądzę, że Twoja wypowiedź wymaga doprecyzowania. Nie wiem, czy chodzi Ci o to, że zasługują na to, by czuć się oszukanymi, czy też na to, by ich oszukano. Jeżeli o to drugie, to prosiłbym o jakieś uzasadnienie.Tak, nie tylko ty potrzebujesz doprecyzowania. Niestety niektórzy tutejszy forumowicze bawią się w wyrocznie delfijskie. Wypowiadają jedno zdanie, o bardzo mglistym sensie, sądząc, że przemawia przez nich boska mądrość.
Kto pyta, nie błądzi. |
| syku (454 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | > Art. 4 Konstytucji stanowi, że władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu, który władzę tę sprawuje przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednioAle przecież właśnie ten mechanizm dał władzę PiSowi. I wówczas naród się wypowiedział - "chcemy rządów PiS". Przede wszystkim to media chcą abyś wierzył, że Kaczyński kontroluje wszystko w PiS. Że jest dyktatorem w swojej partii i wszystkim rządzi. PiS ma radę programową, grupy doradców, kilkunastu ministrów, kilkuset posłów. Prezes nie jest w stanie zawłaszczyć całej władzy. To nie jest takie proste i oczywiste jak to pokazują media. I zresztą jest to kolejny element "straszenia PiSem" tj. nagonki medialnej. Obecne działania rządu widzę w ten sposób, że on po prostu, przygotowuje sobie pole do rządzenia. I nie ma sensu oburzać się na te wszystkie zmiany personalne, bo to są tylko szczegóły. I jeżeli ktoś za dużo poświęci im uwagi, straci obraz całości. A istotna jest całość tj. uzdrowienie państwa Polskiego, które jest niezwykle potrzebne.
Kto pyta, nie błądzi. |
| syku (454 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | > Niedługo - a moim zdaniem już - naśmiewanie się z Lisa i jemu podobnych (w tym wielu 'dziennikarzy z GW/TVN) będzie jak szydzenie z obłąkanych, że są obłąkani...Przede wszystkim najważniejsze jest to, że ludzie przestają to kupować. Pokazuje to najnowszy sondaż powyborczy: polska.new(*)dza-po-,artykuly,374872,1.htmlMimo całej tej nagonki wokół zmian personalnych na różnych stanowiskach, takiej jak choćby widać po wypowiedziach Lisa, Zjednczona Prawica się umacnia.
Kto pyta, nie błądzi. |
#29 1 na 1 Alderyk Olrzyk (19376 punktów) (zablokowany) | Odp: Tomasz Lis szaleje |
Przy czysto logicznym ujęciu sprawy - jedno wcale nie wyklucza drugiego, więc nic tu nie wymaga doprecyzowania. Zasługują na to, by czuli się oszukani, i na to, by ich oszukiwano. Kłamstwo jest przecież - mimo swojego niewyrafinowania - podstawową techniką psychomanipulacji, propagandy i marketingu politycznego.
"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski |
| syku (454 punktów) | Odp: Tomasz Lis szaleje | > A kiedy będzie ten odpowiedni moment?Kiedy rząd przejdzie do konkretów czyli ustaw, a potem kiedy te ustawy wejdą w życie, kiedy będzie widać ich efekty. Obecnie mamy do czynienia ze zmianami personalnymi, które są tylko szczegółami nieistotnymi z punktu widzenia tego czego ma dokonać ten rząd. Chyba, że wierzysz, że Polska jest "zieloną wyspą" i nie ma tutaj nic do zrobienia, byle tylko nie zepsuć. Ja sądzę odwrotnie, że potrzeba zrobić bardzo dużo.
Kto pyta, nie błądzi. |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|