Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tomasz Lis szaleje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-11-2015 12:18syku (454 punktów)Tomasz Lis szaleje
Ocena 3 na 5
Szczerze mówiąc nigdy nie miałem dużo szacunku do p. Lisa. Ale to co ten ostatnio robi, sprawia, że straciłem go do końca. Oto kilka jego wypowiedzi na twitterze:

Cytat:
Kaczyński chce swojej dyktatury. Ale jeśli chce być Janukowyczem, musi wiedzieć - w Warszawie będzie Majdan!


Cytat:
Stop dyktaturze Kaczyńskiego! Brońmy demokracji.


Cytat:
To nie Budapeszt, ale Teheran w Warszawie. Ajatollah Kaczafi rządzi.


Cytat:
500 zł na dziecko-może za jakiś czas,obnizenie CIT-może kiedyś, wiek emerytalny- może kiedyś. Czy wyborcy PIS już się czują oszukani?


Cytat:
Komuna przegrała w 89 r. Teraz wróciła w nacjonalistycznej wersji jako PiS. Patrioci muszą walczyć z komuchami z PiS.


Ta jego ostatnia działalność, pokazuje moim zdaniem kim jest ten człowiek, w jaki sposób traktuje on wartości. Koronnym przykładem jest tutaj demokracja. Bo jeżeli Lis, uznawałby ją za rzeczywistą wartość, to szanowałby wybraną demokratyczną większością władzę. Szacunek ten wyrażałby się przede wszystkim tym, że pozwoliłby jej działać i oceniać w racjonalny i uczciwy sposób tego wyniki. (Nie mówiąc już o tym, że taki jest jego obowiązek jako dziennikarza - dążyć do prawdy i obiektywności).

Jego wypowiedzi pokazują jednak, że nie ma on za grosz szacunku dla wyboru demokratycznej większości. Nowy rząd, działa dopiero od dwóch tygodni, a jego komentarze, wskazują na dyktaturę w Polsce i prawdziwą katastrofę.

Kiedy jednak rządziła poprzednia władza, demokracja była jak najbardziej w porządku. I to pokazuje sposób traktowania demokracji, przez p. Lisa - demokracja jest wartością, ale tylko kiedy prowadzi ona do wyboru "właściwych" polityków. To oczywiście jest tylko pozór demokracji.

T. Lis jest tutaj tylko przykładem. Bo tego rodzaju podejście dostrzegam u wielu "salonowych" dziennikarzy i polityków.

Jestem ciekaw co na ten temat sądzicie. Czy popieracie moje spostrzeżenia, czy uważacie, że są nietrafne? A może mamy jednak "dyktaturę w Polsce i prawdziwą katastrofę"?

Wiem, że jest na tym forum wielu przeciwników nowej władzy i znam zasadę "wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem", dlatego apeluję o rozsądek i przemyślane komentarze oraz kulturalną dyskusję.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 Dalej..
#46
30-11-2015 14:05
 Ocena 1 na 1
Zeus (54 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi hyperion
Pieknie wypunktowane ale jak to ma sie do prawdy?
Minelo 8 lat wladzy PO i nadszedl czas na zmiane, brak charyzmy
p. Kopacz oraz zawalone wybory prezydenckie spowodowaly
reakcje lancuchowa. Wybor Kukiza swiadczy o braku swiadomosci
politycznej naszych rodakow. Jak mozna bylo glosowac na kogos kto
nie przedstawil zadnego alternatywnego programu politycznego,
opierajac sie tylko na krytyce sprawujacych wladze. Od czasu
pana Tyminskiego w mentalnosci polakow nic sie nie zmienilo.

syku (454 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi Zeus
>Pieknie wypunktowane ale jak to ma sie do prawdy?

Jak to się ma do prawdy?... Nie sprowadzajmy rzeczywistego świata do tego czym karmią ludzi mainstreamowe media. Świetny wynik PiS jest wynikiem właśnie ostatnich 8 lat rządów. Podaj kilka przykładów jak ta lista jest niezgodna z prawdą. I popraw mi humor


Kto pyta, nie błądzi.

#48
30-11-2015 16:14
 Ocena 1 na 1
Zeus (54 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi syku
Bez obrazy. Nie napisalem ze to jest klamstwo, stwierdzilem jedynie ze nasi Rodacy nie posluguja sie logika wiec Twoje punkty nie maja nic wpolnego z podejmowana przez nich decyzja . Prawda jest ...gola, wszyscy jestesmy ...malpami a wic jak ktos obiecuje nam ...banana to my ...yahooo i glosujemy ..za. Przebudzenie moze byc przykre.

#49
30-11-2015 16:35
 Ocena 1 na 1
syku (454 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi Zeus
>Bez obrazy.

Ja się nie obrażam, to nie jest też moja lista. Uważam, tylko, że wina leży w samych rządach PO, a nie braku charyzmy Kopacz czy tego, że Bronek nie został ponownie prezydentem. Sądzę, że Polaków zmęczyły te rządy i konieczna była zmiana.

Kto pyta, nie błądzi.

Zeus (54 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi Matix
>Jak nienawidzę PiSu tak nienawidzę Lisa.
- dlaczego nienawidzisz? Tak PIS jak p. Lis
maja prawo miec swoje poglady...co w tym zlego?
Szkoda Twojej energii na nienawisc.

#51
30-11-2015 17:23
 Ocena 1 na 1
woma (381 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi syku
Czy to, że rządy PO zawiodły oczekiwania społeczeństwa, uzasadnia zamianę siekierki na kijek?

#52
30-11-2015 17:35
 Ocena 1 na 1
woma (381 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi syku
Może jednak to TY powinieneś uzasadnić prawdziwość zarzutów z tej listy, a nie domagać się od innych wykazania, że są one nieprawdziwe? Nie sądzisz, że postępujesz podobnie do tych, co żądają dowodów na nieistnienie Boga?

woma (381 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi syku
Błędu statystycznego nie określa się w procentach, ale w punktach procentowych.

#54
30-11-2015 20:58
 Ocena 1 na 1
hyperion (1422 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi Zeus
>(...)stwierdzilem jedynie ze nasi Rodacy nie posluguja sie logika wiec Twoje punkty nie maja nic wpolnego z podejmowana przez nich decyzja .

Uważam, że Polacy to bardzo mądry naród i często korzystają ze "zdrowego rozsądku" czy "chłopskiego rozumu" (a to wystarcza w sprawach publicznych).

Skąd zatem głupie decyzje? Gdyż media g.wnego nurtu przedstawiają ograniczony wybór wyborcom. Stąd takie a nie inne decyzje Polaków. Słyszałeś może coś o Demokracji Bezpośredniej? Pewnie nie, bo telewizja ani radio o niej nie mówią. Jak i o dziesiątkach innych sensownych inicjatyw.

A skąd wiesz czy ta lista (i jej podobne listy i argumenty w sieci) nie sprawiła, że ileś tam procent Polaków zaczęło trzeźwo myśleć?


Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

#55
30-11-2015 21:10
 Ocena 2 na 2
hyperion (1422 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi woma
>Może jednak to TY powinieneś uzasadnić prawdziwość zarzutów z tej listy, a nie domagać się od innych wykazania, że są one nieprawdziwe? Nie sądzisz, że postępujesz podobnie do tych, co żądają dowodów na nieistnienie Boga?

Czepiasz się

Gdyby do każdego punktu z listy dodawać linki do źródeł to wyszłaby rozprawa doktorska a nie post.

W dobie internetu wrzucenie kilku haseł i odnalezienie informacji (lub kontrargumentów) nie jest trudne.

Przykładowo, kilka minut zajęło mi znalezienie informacji o Infoaferze z 2013r. w Komendzie Głównej Policji oraz MSWiA ( www.polski(*)zal-termin-rozpoczecia-procesu)

"Proces w sprawie "infoafery" ruszy zapewne w II kwartale 2016 r. - zapowiedział Sąd Okręgowy w Warszawie. Oskarżono osiem osób, którym grozi nawet do 12 lat więzienia."

"Szef CBA Paweł Wojtunik mówił, że pod względem rozmiaru i zasięgu sprawa jest jedną z największych prowadzonych przez CBA. Jedną z największych w kraju ma też być łapówka przyjęta przez b. szefa CPI.

W czerwcu 2014 r. Sejm odrzucił wnioski SLD i Solidarnej Polski o powołanie komisji śledczej w sprawie "infoafery". Powołaniu komisji sprzeciwiały się PO i PSL."

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

hyperion (1422 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi woma
>Czy to, że rządy PO zawiodły oczekiwania społeczeństwa, uzasadnia zamianę siekierki na kijek?

Ewolucja to długotrwały proces. Prawdopodobnie PiS to dzisiaj mniejsze zło (a wiec zamienił stryjek kijek na siekierkę) ale jest nadzieja, że i jego jutro się zastąpi czymś lepszym ( siekierkę na prosiaka** ).

** wiersze.juniora.pl/brzechwa/brzechwa_s12.html

Wolność wypowiedzi gwarantuje mi Konstytucja Art. 54

Zeus (54 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi hyperion
Odpowiedzi juz Ci udzielilem wspominajac Tyminskiego i ....Kukiza. Glosowanie na te osoby to rzeczywiscie szczyt polskiej madrosci politycznej? Pan Tyminski obiecywal hmmm...gruszki na wierzbie a p. Kukiz ...."jakos to bedzie" i juz ...lawiruje.

Zeus (54 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi syku
"Bez obrazy.
>Ja się nie obrażam, to nie jest też moja lista. Uważam, tylko, że wina leży w samych rządach PO, a nie braku charyzmy Kopacz czy tego, że Bronek nie został ponownie prezydentem. Sądzę, że Polaków zmęczyły te rządy i konieczna była zmiana.
>
Kto pyta, nie błądzi."

- z psychologicznego punktu widzenia pewnosc siebie i jednoczesnie nieudolnosc
w prowadzeniu kampanii wyborczej p. Komorowskiego byla tym jezyczkiem u wagi
uruchamiajaca lawine kleski ktora byc moze i tak by nastapila. Te ze zmiana byla potrzebna nie ulega watpliwosci ale czy az tak drastyczna? Rzady wiekszosciowe nie zdaja egzaminu i czy w tym przypadku tez tak bedzie? Pozyjemy ....zobaczymy.

#59
01-12-2015 12:56
 Ocena 1 na 1
piotr35 (1843 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi hyperion
>Przykładowo, kilka minut zajęło mi znalezienie informacji o Infoaferze z 2013r. w Komendzie Głównej Policji oraz MSWiA

Pierwszych przestępców z Infoafery zatrzymało w 2011 roku CBA, kierowane wówczas przez Pawła Wojtunika, mianowanego przez premiera Tuska na to stanowisko.
Chcesz powiedzieć, że za aferę uważasz fakt, że rząd PO/PSL aresztował przestępców, zamiast jak w standardach PiS-owskich ich ułaskawić?
Pewnie jeszcze większą aferą dla ciebie jest fakt, ze dojdzie do procesu.
To skandaliczna afera!

#60
01-12-2015 15:06
 Ocena 1 na 1
woma (381 punktów)Odp: Tomasz Lis szaleje
W odpowiedzi hyperion
Co to znaczy, że PiS to prawdopodobnie mniejsze zło? Jak wysokie, Twoim zdaniem, jest to prawdopodobieństwo? Możesz uzasadnić, że PiS to siekierka? Obawiam się, że po rządach PiS Polacy będą podzieleni na niezdolnych do współpracy pisowców i anty-pisowców. Nienawiść zbierze swoje owoce. Zresztą już zebrała ich sporo. Obawiam się więc, że po rządach PiS nastąpią rządy anty-PiS, które zacznie odzyskiwać to, co zawłaszczyło PiS. A do odzyskania będzie całkiem sporo. Niestety na dziadka ze wskazanego przez Ciebie wiersza nie ma co liczyć.

Nie potrafię zrozumieć, dlaczego Polacy nie dostrzegają, że polityka Kaczyńskiego polega na sianiu nienawiści i skłócaniu Polaków ze sobą. PiS ma większość w Sejmie i Senacie. Ma też swojego prezydenta. Czy trzeba czegoś więcej, by zrealizować postulaty tej części społeczeństwa, dzięki której doszło do władzy? Dlaczego trzeba było ułaskawić Kamińskiego zanim zapadł prawomocny wyrok? Czyżby w PiS nie było nikogo innego, komu można by powierzyć funkcję koordynatora służb? Dlaczego ministrami zostali ludzie, którzy już raz się nie sprawdzili i nie cieszą się zaufaniem obywateli? Dlaczego w reformach korzystnych dla większości Polaków miałby przeszkadzać Trybunał Konstytucyjny - nawet zdominowany przez sędziów wybranych głosami PO? Dlaczego trzeba tak demonstracyjne ignorować opozycję parlamentarną? Dlaczego trzeba okazywać jej tyle pogardy? Dlaczego trzeba było spostponować flagę unijną? Dlaczego trzeba było zablokować stronę internetową z informacjami o katastrofie smoleńskiej? O co tak naprawdę chodzi Kaczyńskiemu? Dlaczego aż tylu Polaków nie zadaje sobie takich pytań i nie szuka na nie odpowiedzi?

1 2 3 4 5 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365