Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kretyńskie przepisy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
25-01-2016 00:29Brzostowski (7067 punktów)Kretyńskie przepisy
Ocena 1 na 7
Jak śmieszne są Niemcy:

wiadomosci(*)h-musza-oddawac-majatek/tdjtsd

Europa przy takich głupotach musi się rozwalić. Z jednej strony zpraszaja uchodźców, z drugiej ukrywają że uchodxcy gwałcą ich kobiety, z trzeciej zabierają im pieniądze, z czwarrtej mają gębę pełną frazesów o prawach i wolnościach...

Korwin być może miał rację, że to już koniec UE.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7
#91
30-01-2016 16:49
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Państwo Islamskie
W odpowiedzi ZaKotem
.
Tyle, iż zupełnie nie rozumiem jak się mają przeróżne koncepcje rozumienia czym jest państwo do salafickiej organizacji terrorystycznej oraz samozwańczego kalifatu tworzących dżihadystyczne quasi-państwo i nazywające siebie Państwem Islamskim
>Ja też nie.
Wiem, to wynika Pańskiej z wypowiedzi.

> Bo przecież oni mają swoją własną koncepcję, opartą na Koranie i modelu średniowiecznym. Oczywiście mamy prawo powiedzieć, że wcale nam się ta koncepcja nie podoba i w związku z tym ich państwa nie uznajemy za legalne i nie mamy zamiaru wchodzić z nim w układy, ale nie znaczy to, że ono nie istnieje, tak jak średniowieczny wóz niedopuszczony do ruchu z powodu braku świateł nie przestaje być wozem. Państwo Islamskie robi to, co każde państwo: narzuca monopol władzy, popartej przemocą, na kontrolowanym przez siebie terytorium.
Dokładnie tak, nazwa instytucji jest tu wtórna - choć to jest to nazwa powszechnie (pomimo głosów krytycznych) przyjęta
w publicystyce. Istotną jest jego rola w społecznej rzeczywistości. Zgadzam się z Pańskim tokiem myślenia tu przedstawionym, a literaturę podałem, gdyż Pan zapytał. Jak będzie taka potrzeba, to mogę jeszcze parę wartościowych pozycji na temat podać.

Pozdrawiam.

@@@
.

1 2 3 4 5 6 7

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365