 |
250 tysięcy za 1 uchodźcę?! Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-05-2016 00:07 | Brzostowski (7067 punktów) | 250 tysięcy za 1 uchodźcę?!
-1 na 7 | Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#1 7 na 7 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | >Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać >kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...
Ta naprawde masz 40-stke na karku????????? |
#2 3 na 3 | Rova (234 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | >Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać >kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...
Nie widzę powodu, dla którego państwo, które ma własne problemy miało przyjmować uchodźców i za to ponosić koszty - do tego uchodźców o zupełnie innej kulturze, którzy zaczynają być postrzegani jako zagrożenie. Na służbę zdrowia nie ma, na szkolnictwo nie ma - ale na uchodźców jest. W tej sprawie to powinno być referendum - jak już unia odwołuje się do wartości życia człowieka to i powinna też do demokracji. Unia europejska to zabawny przypadek narodów, które chcą być rządzone przez obce narody. Czy coś takiego nie wydaje się być strzeleniem sobie w stopę? Nawet sojusz dwóch państw to tylko oczekiwanie na okazję do wbicia noża w plecy, jeśli będzie się opłacać. Niemal każdy troszczy się o swój własny naród i swój osobisty interes. Co przemówiło za tym, że w ogóle pozwalamy na dyktowanie sobie prawa? Co kierowało ludźmi, którzy na to pozwolili? Zostali przekupieni? Uznali to za okazję do zarobku? Czy może inaczej się nie dało? A może to byli skończeni tępacy? Czy może próbują powoli zjednoczyć unię w jedno państwo? Przyglądajmy się ruchom i określmy kierunek. Rozpad albo zjednoczenie.
|
#3 8 na 10 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! |
> Nie widzę powodu, dla którego państwo, które ma własne problemy miało przyjmować uchodźców i za to ponosić koszty - do tego uchodźców o zupełnie innej kulturze, którzy zaczynają być postrzegani jako zagrożenie.W imię solidarności i humanizmu. Gdy wybuchła II wojna światowa Polacy uciekali stając się właśnie takimi uchodźcami. Podobnie gdy był komunizm i masowe ucieczki z kraju. Zachód ich w tedy przyjmował. No ale taka to już natura ludzka szybko zapominamy kiedy sami byliśmy w potrzebie, oby tylko to się na nas kiedyś nie zemściło gdy będziemy pukać do bram Niemiec i Francji prosząc o azyl a tam usłyszymy odmowę. |
#4 3 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > >Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać> >kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...> Ta naprawde masz 40-stke na karku?????????Kto go tam wie widocznie dostał nowe wytyczne z politbiura, ma walić w KODowców i uchodźców. No i się trochę odmłodzić wiesz coby do młodych trafić. |
#5 5 na 5 | dajmonion (3663 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | Dlaczego właściwie tak krytycznie o ludziach z KOD-u? Podoba ci się sytuacja, w której polityk zapytany dlaczego powiększa burdel w pokoju odpowiada, że poprzednik zaczął? Albo sytuacja, w której wymaga się aby przy ocenianiu jakiejś zasady posługiwano się tą zasadą?
dajmonion |
#6 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | |
#7 5 na 5 | keram aktsu (1211 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać> kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli... |
#8 3 na 3 | KORUND (4922 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > W imię solidarności i humanizmu.-Byle nie z frajestwa. Uchodźców jest w tych tłumach ok. 10 procent. Reszta łapie się na "krzywy ryj", od północnej Afryki po południową Azję. Często nawet nie potrafią nic powiedzieć o Syrii. A stąd też część to zatwardziali muzułmanie z elementem terrorystycznym włącznie. > Gdy wybuchła II wojna światowa Polacy uciekali stając się właśnie takimi uchodźcami. Podobnie gdy był komunizm i masowe ucieczki z kraju. Zachód ich w tedy przyjmował.-Tym razem porównanie do ... nietrafione www.racjonalista.pl/forum.php/s,676606#w676647> No ale taka to już natura ludzka szybko zapominamy kiedy sami byliśmy w potrzebie, oby tylko to się na nas kiedyś nie zemściło gdy będziemy pukać do bram Niemiec i Francji prosząc o azyl a tam usłyszymy odmowę.-J.w. Jestem za przyjęciem Francuzuw i Niemców uciekających z kalifatów, które tam niedługo powstaną. |
#9 2 na 6 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > -Byle nie z frajestwa. Uchodźców jest w tych tłumach ok. 10 procent. Reszta łapie się na "krzywy ryj", od północnej Afryki po południową Azję. Często nawet nie potrafią nic powiedzieć o Syrii. A stąd też część to zatwardziali muzułmanie z elementem terrorystycznym włącznie.A te 10% to skąd pan wziął mogę wiedzieć. > -Tym razem porównanie do ... nietrafione> www.racjonalista.pl/forum.php/s,676606#w676647Oj trafione trafione jakie to moralne zobowiązania wobec nas miał Iran www.udskio(*),uchodzcow,przez,Iran,275.htmlA może zobowiązania wobec nas miał Meksyk, Nowa Zelandia, Portugalia natemat.pl(*)zyjmowali-nas-na-calym-swiecie2 wojna światowa to był tylko jeden z kilku naszych epizodów imigracyjnych. Po powstaniu styczniowym i listopadowym wyruszyły w świat tłumy powstańców. > -J.w. Jestem za przyjęciem Francuzuw i Niemców uciekających z kalifatów, które tam niedługo powstaną.> Bez histerii jak powstanie faktyczny kalifat zaczniemy się martwić. Póki co historia uczy, że to nasz kraj nie raz musiał liczyć na humanizm i solidarność innych narodów. Za to Niemcy i Francuzi zwykle sobie nieźle radzili. |
#10 4 na 4 | Rova (234 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > W imię solidarności i humanizmu.> Gdy wybuchła II wojna światowa Polacy uciekali stając się właśnie takimi uchodźcami. Podobnie gdy był komunizm i masowe ucieczki z kraju. Zachód ich w tedy przyjmował. No ale taka to już natura ludzka szybko zapominamy kiedy sami byliśmy w potrzebie, oby tylko to się na nas kiedyś nie zemściło gdy będziemy pukać do bram Niemiec i Francji prosząc o azyl a tam usłyszymy odmowę.Gdy wybuchła druga wojna światowa nasi sojusznicy - w imię solidarności i humanizmu nas olali, dopóki sami nie poczuli się zagrożeni. Na humanizm i solidarność może pozwolić sobie tylko silny wśród słabych, nie silny wśród silnych lub słaby wśród słabych a tym bardziej słaby wśród silnych. Słabość państwa prowadzi w końcu do jego zagarnięcia przez inne państwa - zaś takie zagarnięcie prowadzi zwykle do przelewu krwi, destabilizacji, problemów gospodarczych więc i biedy, głodu, wzrostu przestępczości, wzrostu patologii społecznej. Polska nie jest krajem silnym, ze względu na rząd oraz ze względu na sytuację gospodarczą. Zgodzę się wpuścić ich do kraju - ale tylko tylu, ile będą w stanie utrzymać chętne organizacje pozarządowe. Zadaniem rządu nie jest pomoc imigrantom. Niech pomocy udzielają ludzie chętni do pomocy. Ja jestem samolubny i mam własne problemy - nie będę brał na siebie więcej niż jestem w stanie udźwignąć. Jeśli obok mnie będzie ktoś głodujący - pomogę mu, ale to nie znaczy, że poświęcę całe moje życie pomocy innym - jestem samolubny i chcę coś dla siebie od życia, bo gdyby tak nie było - to już dawno byłbym na jakiejś misji pomagać potrzebującym - nie zaś, pisałbym na forum racjonalista.pl trwoniąc czas na pogadankę.(którą nawiasem mówiąc lubię) Chciałbym abyśmy żyli w świecie, w którym człowiek nie musiałby głodować, panowała uczciwość zaś ludzie nie skłanialiby się do agresji. Ale żyjemy w świecie, w którym podłe decyzje są tymi najzyskowniejszymi i aby utrzymać się na górze - sam musisz zacząć ich używać. Życie to niestety survival - czy nam się to podoba czy nie. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > >Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać> >kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...> Ta naprawde masz 40-stke na karku?????????Może mam, może nie, zgadnij. Na pewno jednak mam poczucie humoru, którego jak widać Tobie brakuje.
BEKA z LEMINGÓW! |
#12 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | . > Może mam, może nie, zgadnij. Na pewno jednak mam poczucie humoru, którego jak widać Tobie brakuje.Cholera, tyle już lat tu Pańskie wypowiedzi czytam i Pańskiego poczucia humoru nie zauważyłem. Stałe chichranie się z wypowiedzi, których Pan nie potrafi zrozumieć miałoby być tym poczuciem humoru? Czy BEKA z LEMINGÓW oraz Beka z sołtysem są według Pana tego dowodem? > Idę na taką wymianę. Zamieńmy 1 uchodźcę za 250 tysięcy... KODowców ! Niech jadą się ubogacać kulturowo, do ... Francji, Niemiec... do Angeli...To ma być ta humorzasta propozycja, której racjonalisty nie łapią, gdyż brak im poczucia humoru? Niczego zabawnego też nie widzę w lekceważeniu wypowiedzi papieża przez katolika. Choć wiem, iż nagminnie się tak czyni. www.google(*)xIrxF3w&bvm=bv.121421273,d.bGgAle taki właśnie jest polski katolicyzm: "Polacy wierzą dziś w sposób selektywny, wybierają z wiary to, co im pasuje, tak jak wybiera się towar z półek w supermarketach" - co dostrzega Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej. @@@ . |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > >Nie widzę powodu, dla którego państwo, które ma własne problemy miało przyjmować uchodźców i za to ponosić koszty - do tego uchodźców o zupełnie innej kulturze, którzy zaczynają być postrzegani jako zagrożenie.> W imię solidarności i humanizmu.> Gdy wybuchła II wojna światowa Polacy uciekali stając się właśnie takimi uchodźcami...Solidarność i humanizm przejawia się w wielu aspektach, nie tylko w jednym, wykreowanym na potrzeby walki politycznej przez opozycję w kontrze do środowiska prawicowego. Choć podział w sprawie uchodźców realnie tak nie przebiega, to jednak tak jest kreowany przez PO i .N, aby dokopać rządowi gdzie się da. Polska przyjęła 1 mln Ukraińców, to mało? Przyjęła ich, ot tak, normalnie, bez ględzenia, bez PRu, chcieli to przyjechali, bo tu chcą żyć. Polacy też wyjezdzając do Francji lub Anglii chcą tam zarabiać, żyć, to jadą i jechali wtedy gdy i u nas była wojna. Uchodźcy średnio chcą do nas, w dodatku są do tego przymuszani, tak jak i my. Czy Niemcy pytali inne kraje o zgodę na zaproszenie do Europy? No nie. Angela się sama zarządziła. To wyraz solidarności? No, OK, wyszło, jak wyszło, teraz coś trzeba z tym zrobić. Weźmy zatem chrześcijan z Syrii - krzyk: NIE, to dyskryminacja, tak nie można! To mamy brać tych co nam każą brać? Z losowania? Czy Niemcy są solidarni gdy budują rurę pod Bałtykiem? Czy są solidarni, gdy niby są za sankcjami na Rosję, ale puszzcają do nich oko? Czy Francuzi są solidarni, gdy nie chcą zgodzić się na równe dopłaty dla polskich rolników? Solidarność musi być wzajemna. Tymczasem w UE ostatnio się tak porobiło, że mamy do czynienia z dominacją Niemiec i Francji, przechodzącą w lekceważenie innych krajów. Prowadzi to wprost do rozpadu UE. Kiedyś nie sądziłem że to jest realne, teraz widzę iż jest to zupełnie realne. Co więcej tylko kraje Europy Środ. są w stanie uratować UE. Ale tu też brak propozycji rozwiązań. Ja osobiście nie jestem przeciwnikiem uchodźców. Weźmy tych, którzy są jakoś zbliżeni kulturowo (chociażby religijnie), weźmy chrześcijan np z Syrii. Założę się jednak, że lemingi zaczną zaraz drzeć mordę o dyskryminacji...
BEKA z LEMINGÓW! |
#14 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | Fatalnie wyszedłeś na zdjęciu! Ale przynajmniej wiadomo, że nie jesteś leming!
BEKA z LEMINGÓW! |
#15 7 na 7 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: 250 tysięcy za 1 uchodźcę?! | > Na pewno jednak mam poczucie humoruSwoiste. Ach, te Twoje dowcipy... To już wolę klasykę ze starych amerykańskich filmów - skórka od banana, facet z długą deską, wiesz, te klimaty... Na pewno śmieszniejsze od Twoich. |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|