 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-06-2016 20:20 | Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Dobra zmiana - cd
2 na 2 | "500+" - sztandarowy program PiS rozdawania pieniędzy podatników biednym i bogatym, aby dzieciatym przyniósł już wymierne efekty: Cytat:Drastycznie wzrosła u nas liczba interwencji związanych z nadużywaniem alkoholu. Część rodziców po prostu się upija. Kiedy porównaliśmy daty tych interwencji z harmonogramem wypłat 500 plus, to niestety okazało się, że do tych zdarzeń dochodzi zaraz po wypłacie pieniędzy - wyjaśnia Piotr Grudziński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie we Włocławku. - Chodzi przede wszystkim o rodziny, które już korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Najczęściej oprócz pracownika socjalnego mają już przydzielonego asystenta rodziny, co oznacza, że jakieś problemy już w tych rodzinach występują. Nie chcę używać terminu "rodziny patologiczne", ale często to rodziny z jakimiś dysfunkcjami. (źródło)Na zwracający wcześniej uwagę, że w rodzinach, gdzie rodzice mają problem alkoholowy, 500+ będzie wydawane na alkohol, rzucano gromy i odsądzano ich od czci i wiary, również na tym forum. A przecież rzecz była pewna. Może się mylę, ale podobno jest opcja, aby zamiast wypłacać pieniądze zaopatrywać dzieci z takich rodzin w potrzebne im rzeczy np. ubrania, podręczniki, kupować posiłki w szkołach itd itp. Jeśli to prawda, to we Włocławku źle działają MOPR-y, MOPS-y czy co oni tam mają. W każdym razie PKB rośnie! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > >No dobra dobra. Przepraszam, jak poczułaś się dotknięta w swej kobiecości.> W "kobiecości"? Nie wiem, co to takiego. Akceptuję "człowieczeństwo".> >Niestety jednak nie masz argumentów, że kobiety nie kierują się instynktem i działają często impulsywnie.> Oczywiście, że czasem działają impulsywnie. Każdy czasem tak działa, bez różnicy płci i wieku.> >Ja mam doświadczenia dające wątpliwości w wiarę logiki u kobiet.> Ja mam wątpliwości co do logiki ogólnie u ludzi. Bo moje doświadczenia wskazują, że brak logiki nie jest typowy dla kobiet, ale dla wszystkich (bez różnicy płci i wieku).> >dodam, że była w okresie klimakterium, gdzie hormony w organizmie zaczynają szaleć i nie ma nad nimi kontroli> Chyba żartujesz Wszystko można kontrolować, jak nie siłą woli, to farmakologicznie. Nawet fochy męskiej "trzeciej młodości"  > Pozdrawiam upalnie  Nie bardzo się zgadzam z twierdzeniem, że farmakologia czy chemia jest dobra na wszystko. Widocznie ja miałem pecha spotykając takie dwa przykłady, no może dorzuciłbym do tego moją byłą żonę. Pozdrawiam równie upalnie. 
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
#152 4 na 4 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Chyba żartujesz Wszystko można kontrolować, jak nie siłą woli, to farmakologicznie. Nawet fochy męskiej "trzeciej młodości"  > Pozdrawiam upalnie  Niestety fochy męskiej i damskiej pierwszej młodości trzeba przetrzymać 
Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami. |
#153 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Bardzo dobrze i jasno napisał. Próbujesz na siłę teraz bronić> Celecrina? Bez sensu. Przecież dobrze wiesz, że się mylił.Nie bronię go, ale z doświadczenia wiem, że ludzie często niedostatecznie precyzują pewne rzeczy licząc na to, że zostaną mimo wszystko zrozumiani. Tutaj potraktowałeś sprawę b. dosłownie, ale nie spytałeś czy o to dokładnie chodzi, tylko skoncentrowałeś się na własnym tryumfie. > >Zgadza się. Na potrzeby dyskusji wystarczy.> Otóż to, wykazaliśmy obydwaj, że miasto dostanie więcej niż> wieś z programu 500+. Chyba się zgadzasz.Zgadzam, gdyż upewniłem się co dokładnie masz na myśli. > Aby ogólny wniosek postawić, trzeba znać kompleskowe dane.> To o czym piszesz, nazywa się zjawiskiem suburbanizacji i> dotyczy terenów wiejskich wokół dużych miast. Natomiast trend ogólny> jest znany od lat: na wsi ludzi ubywa, w miastach przybywaW Krakowie akurat od dziesięcioleci niewiele pl.wikipedia.org/wiki/Ludność_Krakowa> Twój krok, to wyjęcie z całej statstyki tylko rodzin wielodzietnych,> to żaden krok, tylko analiza wycinka prgramu 500+.Nie o to mi chodziło. > 1. Prawdą jest, że w przeliczeniu na 1 rodzinę, przeciętnie rodzina> na wsi uzyska więcej niż w mieście. Do tego jednak nie trzeba żadnych> wyliczeń, to jest wiadome od początku, bo o tym świadczy wyższy wsakźnik> dzietności na wsi.> 2. Prawdą jest że ogólnie rodziny wielodzietne na wsi otrzymają> więcej pieniędzy, bo tych rodzin jest na wsi więcej. Tu nigdy nie> było sporu.Czytając to mam wrażenie, że chodzi Ci nie tytle o rozmowę i nauczenie się czegoś, co o złapanie kogoś na jakimś kancie, żeby podnieść sobie tym morale. Robisz później klasyczny trick 'widzicie, miałem rację - koniec' nie chcąc dowiedzieć się co konkretnie dyskutant miał na myśli, nie dając mu pola na doprecyzowanie, lub nawet przyznanie się do błędu. Na widelcu trudno się przyznać i Ty to doskonale wiesz, prawda?  > Spór było o coś innego i został rozstrzygnięty.No właśnie. Masz rację - i do tego zdaje się cały czas dążyłeś. Czyli w tym wypadku Brzostowski górą  Pozdrawiam
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | Z dzieciństwa pamiętam, że gdy szło się od Orłowskiej Młyńską na dworzec PKS, to po drodze był jakiś zakład, z którego dobiegał okropny smród, podobno była tam rzeźnia. |
#155 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd |
> Nie bardzo się zgadzam z twierdzeniem, że farmakologia czy chemia jest dobra na wszystko.Na wszystko to nie, ale na kłopoty z menopauzą dobra. Na fochy dobra jest melisa  > dorzuciłbym do tego moją byłą żonę.A... jak była żona, to już wszystko rozumiem. Ja mam byłego męża  |
#156 2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Na wszystko to nie, ale na kłopoty z menopauzą dobra. Na fochy dobra jest melisa  > >dorzuciłbym do tego moją byłą żonę.> A... jak była żona, to już wszystko rozumiem. Ja mam byłego męża  Ze swej strony mogę stwierdzić bez żadnych wątpliwości, na podstawie wieloletnich doświadczeń na sporej grupie osobników badanych, że w przeciwieństwie do rozsądnej, logicznej, zrównoważonej i racjonalnej płci żeńskiej (czyli mnie) osobnicy płci męskiej są nielogiczni, nieracjonalni, emocjonalnie niedojrzali i pełni fochów.
Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami. |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Z dzieciństwa pamiętam, że gdy szło się od Orłowskiej Młyńską na dworzec PKS, to po drodze był jakiś zakład, z którego dobiegał okropny smród, podobno była tam rzeźnia.> Jeśli chodziłeś od Orłowskiej przez Młyńską na PKS, to łapałeś figury. I tak musiałeś się cofać Marcinkowskiego, Kasprowicza. Chyba że....miałeś lewe przejście przez portiernię na PKS-się przy cmentarzu, to wtedy zyskiwałeś nawet 7 minut. Tylko to było ryzyko, bo nie każdy portier przepuszczał. Tylko nie wiem z jakiego miejsca Orłowskiej. A co mogło śmierdzieć, to nie wiem. Dla mnie Młyńska nie śmierdziała, chyba że lokalni chuligani (a tacy byli), coś palili po nocnych kradzieżach. Jeśli próbujesz dokumentować iż jesteś z mojego miasta, to nie wysilaj się na wygłupy i nie sprawdzaj mnie. Dam zagadkę Tobie w postaci gdzie jest ulica Zielona (o ile jej nazwy nie zmienili)? Jeśli nie oddasz mi odpowiedzi przez 15 min. to znaczy, że mnie wyczuwasz/szczujesz czy mówię prawdę. Chłopie! Ja tam mieszkałem 58 lat, a wyprowadziłem się do Bydgoszczy po rozwodzie, bo nawet po wyroku sądu nie miałem spokoju. A tak naprawdę, to mieszkałem w różnych miejscach miasta. Przed rozwodem na Magazynowej, później Toruńskiej, później na Zamkniętej (właśnie łączącej się z Młyńską), później na E. Plater (Rąbin), później po rozwodzie na Gruszczyńskiego (też Rąbin), później na Błoniu, później znów na Toruńskiej, później na Orłowskiej (krótko), później na Solnej i z stamtąd wyemigrowałem do Bydgoszczy. To tyle moich turystycznych wojaży po Inowrocławiu. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Jeśli próbujesz dokumentować iż jesteś z mojego miasta, to nie wysilaj się na wygłupy i nie sprawdzaj mnie.Nie jestem z Inowrocławia, opisałem moje wspomnienie, gdy mając kilka lat jeździłem do tego miasta do babci na wakacje i ferie. Babcia mieszkała w kamienicy na terenie klubu piłkarskiego "Goplana", stamtąd maszerowałem (oczywiście nie sam) na dworzec PKS. > Jeśli nie oddasz mi odpowiedzi przez 15 min.Wiadomość o twojej odpowiedzi otrzymałem o godz. 0:46, gdy już spałem, wybaczysz mi, że się nie wyrobiłem z odpowiedzią? PS Mam gdzieś twoje przeprowadzki i twój rozwód oraz późniejsze przygody, z tymi problemami zgłoś się do psychologa. |
Curtiss Helldiver (966 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd | > Jeśli próbujesz dokumentować iż jesteś z mojego miasta, to nie wysilaj się na wygłupy i nie sprawdzaj mnie.Nie jestem z Inowrocławia, opisałem moje wspomnienie, gdy mając kilka lat jeździłem do tego miasta do babci na wakacje i ferie. Babcia mieszkała w kamienicy na terenie klubu piłkarskiego "Goplana", stamtąd maszerowałem (oczywiście nie sam) na dworzec PKS. > Jeśli nie oddasz mi odpowiedzi przez 15 min.Wiadomość o twojej odpowiedzi otrzymałem o godz. 0:46, gdy już spałem, wybaczysz mi, że się nie wyrobiłem z odpowiedzią? PS Mam gdzieś twoje przeprowadzki i twój rozwód oraz późniejsze przygody, z tymi problemami zgłoś się do psychologa. |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | > >Jeśli próbujesz dokumentować iż jesteś z mojego miasta, to nie wysilaj się na wygłupy i nie sprawdzaj mnie.> Nie jestem z Inowrocławia, opisałem moje wspomnienie, gdy mając kilka lat jeździłem do tego miasta do babci na wakacje i ferie. Babcia mieszkała w kamienicy na terenie klubu piłkarskiego "Goplana",Nie Goplana, a Goplania. Poza tym mieszkałem 17 lat odgrodzony płotem od stadionu Goplanii, na Zamkniętej i już orientuję się gdzie mieszkała Twoja babcia. Poza tym ul. Zielona właśnie okalała Zakłady Mięsne w Inowrocławiu. Mała i króciutka uliczka. Nawet niektórzy taksówkarze byli zaskoczeni, że jest taka ulica. > ..stamtąd maszerowałem (oczywiście nie sam) na dworzec PKS.> >Jeśli nie oddasz mi odpowiedzi przez 15 min.> Wiadomość o twojej odpowiedzi otrzymałem o godz. 0:46, gdy już spałem, wybaczysz mi, że się nie wyrobiłem z odpowiedzią?Oczywiście wybaczam i przepraszam za mój kategoryczny ton. > PS Mam gdzieś twoje przeprowadzki i twój rozwód oraz późniejsze przygody, z tymi problemami zgłoś się do psychologa.Wybacz, ale Twoje rady traktuję jako "strasznie dobre" i z nich nie skorzystam. Zaręczam, że nie muszę, bo nawet widzę, że nie rozumiesz i nie starasz się zrozumieć dlaczego tak mogło być. A częste przeprowadzki nie były moim problemem psychologicznym, bo żaden psycholog na przeprowadzki nie ma żadnych uprawnień by reagować, a raczej moją uciążliwością. Więc liczę na Twoją wyrozumiałość i elegancję wypowiedzi. To był tylko przykład, że znam miasto lepiej niż Tobie się wydaje.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja. Cholera! A może gorszy? |
#161 2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd |
> >>...logiczna baba (co u kobiet rzadko spotykane).> >Miłe to jakby nieco nie było...> No dobra dobra. Przepraszam, jak poczułaś się dotknięta w swej kobiecości. Nie potrzebnie wtryniłem ten komentarz. Niestety jednak nie masz argumentów, że kobiety nie kierują się instynktem i działają często impulsywnie.Ależ świetnie, że to napisałeś, na pewno poczułeś się dowartościowany w swej męskości! (A że pisząc o logicznej ułomności kobiet kierowałeś się instynktem i zadziałałeś impulsywnie, dałeś dowód na alogiczność w postępowaniu mężczyzn.)
Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy. |
#162 2 na 2 polepszacz (672 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobra zmiana - cd |
> No i jak się nie śmiać? Jak?Wejdź na stronę KULu. W zakładce teologia zobaczysz tematy prac doktorskich i habilitacyjnych, jak też dorobek "naukowy" poszczególnych pracowników. Nie będziesz się śmiał, ale gorzko zapłaczesz..... |
#163 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52277 punktów) | Odp: Dobra zmiana - cd | . Np. pseudouczelnia KUL. >A konkretnie co jest z nią nie tak? Z mojego punktu widzenia mocno zjechała w dół z poziomem nauczania w porównaniu nawet z latami 80. Mam kontakt ze studentami kilku kierunków - oj... Nie wiem, czy to dlatego, że studenci marni, czy kadra zeszła niżej, niż powinna.
O, kochany, KUL to jeszcze nic. Dawna ATK, obecnie Uniwersytet kard. Wyszyńskiego - to jest dopiero cudo! Przynajmniej było, nie wiem, jak teraz, omijam szerokim łukiem wszystko, co do niego przynależy. Sparzyłam się. Teologia to nie nauka. To bzdetologia.> Po pierwsze jeśli ma to być argument za tym iż jest to pseudouczelnia, to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać?A jakie argumenty dla wierzącego mogą być dostateczne: www.youtube.com/watch?v=6-arGlzlDwk> Najlepsze uniwersytety świata mają takie wydziały lub kierunki.> Ot taki Oxford: www.theology.ox.ac.uk/Tak, warto się poznać z programami nauczania na oksfordzkiej Wycliffe Hall i nauczaniem na polskich uczelniach wyznaniowych oraz wydziałach teologicznych na polskich uczelniach: www.racjon(*)m.php/z,0/d,2/s,686487#w687646> Po drugie na KULu są liczne inne kierunki studiów w tym ścisłe.Po drugie nie trzeba teologii kończyć aby bzdury wypisywać. www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,714207#w714456> Po trzecie wreszcie, nauki humanistyczne, których sporo na KUL są normalnymi obszarami naukowej eksploracji.Pomiędzy nauką a nauczaniem jest ogromna różnica nawet wtedy gdy dokładnie tego samego przedmiotu zainteresowań dotyczy. www.pan.poznan.pl/nauki/N_211_04_Bronk.pdfpl.wikipedia.org/wiki/ReligioznawstwoI ciekawostka jak może wyglądać "religioznawstwo" na wyznaniowej uczelni: www.google(*)CNH1_gt7oOdDSuB7BXdNRDlQ4wEBvQ> No i jak się nie śmiać? Jak?Śmiać się! Jak najbardziej się śmiać!  > BEKA z LEMINGÓW!Nikt sam siebie nie przeskoczy. > Ale antyklerykał zcietzewiony będzie się śmiał... bo przecież dane i fakty nie mają tutaj żadnego znaczenia, prawda?Według Szanownego Pana "antyklerykał zcietzewiony" to ja, a mnie we współczesnej Polsce wcale do śmiechu nie jest. Fakty mają ogromne znaczenie, ale ich interpretacja może być przeróżną i każdy inaczej interpretuje te "dobre zmiany" w Polsce i Europie. Ja jakoś tam smutno to wszystko widzę, nawet trochę pamiętając historię, to z odrobiną - póki co - przerażenia, ale daj Boże abym to ja się mylił, a Pan miał rację. Miłego dnia. @@@ . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|