 |
Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-08-2016 20:40 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"?
7 na 7 | . W marcu 2006 roku wywołano kolejną aferę propagandową opartą jak zwykle na "niezwykle niepodważalnych faktach medialnych". "Ktoś ze szpitala powiadomił media. Według Telewizji Republika, która jako pierwsza poinformowała o sprawie, dziecko przez "ponad godzinę płakało i krzyczało" przy biernej postawie lekarzy. Potem zmarło. Wybuchła potworna wrzawa medialna o "zbrodniarzach w białych kitlach". Dwa dni po zabiegu ks. Ryszard Halwa z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia zawiadomił prokuraturę. Wtórował mu Piotr Liroy Marzec z klubu Kukiz'15. Dochodzenie wszczęto w sprawie nieudzielenia pomocy nowo narodzonemu dziecku, ale też legalności samego zabiegu przerwania ciąży".Napisał o niej wtedy pan Romaro: Po wywołanym szumie przez Fundacje SOS Obrony Poczętego Życia, która twierdzi, że doszło do złamania prawa w szpitalu im. Świętej Rodziny, mam powody sądzić, że lekarze dla własnego spokoju będą odmawiać wykonywania legalnych aborcji częściej niż to miało miejsce do tej pory. W ostatniej "Polityce" nr 33, 10.08 - 16.08.2016. Joanna Onoszko w artykule "Ocalić od życia" opisuje dalszy przebieg tej "afery": "O tym, co się wtedy w szpitalu faktycznie zdarzyło, wypowiedzieli się właśnie konsultanci krajowi w dziedzinie położnictwa i ginekologii, perinatologii oraz neonatologii.....". Warto tę publikację przeczytać, gdyż mamy wiele podobnych dętych afer przy wspólnych zamierzeniach: "...to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi"@@@ . | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | > >O JEzu...> II. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.Skąd wiesz, że było nadaremnie?
Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę. |
#77 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | > >Zresztą kto by nadążył kiedy robisz sobie żarty jak z krowami (przynajmniej ja to tak odbieram) a kiedy serio traktujesz znaczenia.> Tyleś o tych krowach tu pisał i dalej nie rozumiesz o co chodziło! No, nie! Wysiadam! Rozwaliłeś mnie zupełnie.> Pomodlę się za Ciebie.A dzięki. Raczej nie będę się silił na wyobrażanie jak klęczysz tam gdzieś i myślisz o mnie mówiąc coś. To Twoja prywatna sprawa. To tylko tak żebyś mi nie wypominał że mi to przeszkadza. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | > Nie czytać umie o to wątek> www.racjonalista.pl/forum.php/s,715890> Przytłoczony argumentacją po prostu spieprzyłeś.Zrobiłem wątek, napisałem com miał napisać, a Andrzej odpowiedział. Przeczytałem jego odpowiedzi, nie ma tam nic istotnego, poza pewnym niuansami, co zmienia moje stanowisko. Nie ma tam też żadnych przytłaczających argumentów. Broni się Andrzej i tyle. A ja nie jestem od nauczania religii i katechizmu. Andrzej wie swoje, ja swoje, dalsze gadanie nie ma sensu, bo tam już są powtarzane argumenty. A udowadniać Wam, niczego nie ma sensu, bo Wy i tak swoje wiecie. Sami w życiu nie przeczytali nawet 1 artukułu naukowego na temat tego 2 przykazania, a pieprzą o tym, że ktoś ucieka od dyskusji. Amatorzy, cholera jasna.
Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę. |
#79 -1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | |
#80 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | . > Boguś właśnie objawił, że nie było początku świata!A był? To proszę o niepodważalne dowody na to? Może wtedy i Nobla Pan dostanie? Ja nie wiem jak było, ale według koncepcji poważnych uczonych wcale nie musiał być jakikolwiek początek. Zbiór wszelkich możliwych wszechświatów może istnieć wiecznie lub powstać z "niczego". Nie bronię żadnej z tych koncepcji. Ja po prostu nie wiem? @@@ . |
#81 3 na 3 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | > >>O JEzu...> >II. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.> Skąd wiesz, że było nadaremnie?> Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę.2142 Drugie przykazanie nakazuje szanować imię Pańskie. Podobnie jak pierwsze, uwypukla cnotę religijności i określa bardziej szczegółowo nasze posługiwanie się słowem w sprawach świętych. 2143 Wśród wszystkich słów Objawienia jest jedno szczególne, które jest objawieniem Jego imienia. Bóg powierza swoje imię tym, którzy w Niego wierzą; objawia się im w swoim osobowym misterium. Dar imienia jest znakiem zaufania i zażyłości. "Imię Pańskie jest święte". Dlatego więc człowiek nie może go nadużywać. Powinien pamiętać o imieniu Bożym w ciszy miłującej adoracji 64 . Powinien używać go tylko po to, by je błogosławić, wychwalać i uwielbiać 65 . 2144 Szacunek dla imienia Bożego wyraża to, co należy się misterium samego Boga i całej rzeczywistości sakralnej, którą ono przywołuje. Wrażliwość na to, co święte, uwypukla cnotę religijności. 2145 Wierzący powinien świadczyć o imieniu Pańskim, odważnie wyznając swoją wiarę 67 . Przepowiadanie i katecheza powinny być przeniknięte adoracją , i szacunkiem dla imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa. 2146 Drugie przykazanie zabrania nadużywania imienia Bożego, to znaczy wszelkiego nieodpowiedniego używania imienia Boga, Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i wszystkich świętych. Jezeli dyskusja na antyklerykalnym (wedlug Ciebie) forum jest sakralna adoracja Jahwe to masz racje - nie uzyles nadaremnie ino adorowales. |
#82 4 na 4 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | > >>Zresztą kto by nadążył kiedy robisz sobie żarty jak z krowami (przynajmniej ja to tak odbieram) a kiedy serio traktujesz znaczenia.> >Tyleś o tych krowach tu pisał i dalej nie rozumiesz o co chodziło! No, nie! Wysiadam! Rozwaliłeś mnie zupełnie.> >Pomodlę się za Ciebie.> A dzięki. Raczej nie będę się silił na wyobrażanie jak klęczysz tam gdzieś i myślisz o mnie mówiąc coś. To Twoja prywatna sprawa. To tylko tak żebyś mi nie wypominał że mi to przeszkadza.Przekaze Ci znak pokoju po czym zbeszta od najgorszych. Misterium katolickiej milosci blizniego  |
#83 1 na 1 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | > >Nie czytać umie o to wątek> >www.racjonalista.pl/forum.php/s,715890> >Przytłoczony argumentacją po prostu spieprzyłeś.> Zrobiłem wątek, napisałem com miał napisać, a Andrzej odpowiedział. Przeczytałem jego odpowiedzi, nie ma tam nic istotnego, poza pewnym niuansami, co zmienia moje stanowisko. Nie ma tam też żadnych przytłaczających argumentów. Broni się Andrzej i tyle. A ja nie jestem od nauczania religii i katechizmu. Andrzej wie swoje, ja swoje, dalsze gadanie nie ma sensu, bo tam już są powtarzane argumenty. A udowadniać Wam, niczego nie ma sensu, bo Wy i tak swoje wiecie. Sami w życiu nie przeczytali nawet 1 artukułu naukowego na temat tego 2 przykazania, a pieprzą o tym, że ktoś ucieka od dyskusji. Amatorzy, cholera jasna.> Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę.Ech fakty są czytelne zwiałeś i to drugi raz. Już wcześnie nawiałeś w tedy zmuszony wróciłeś do tamtej rozmowy i coś tam jeszcze próbowałeś ugrać. Ale przytłoczony argumentacją zwiałeś. Nic tylko walnąłeś gafę i nawet nie miałeś odwagi się przyznać i po prostu uciekłeś. A teraz jeszcze innym takie zachowanie zarzuca. Żałosne. Nadal Beka z Brzostowskiego |
#84 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? |
> Słowo "Chamuś" to miłe antyklerykalne określenie?A szarlotka? Tez jest antyklerykalnym ciastem? |
#85 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? |
Biedny antyklerykał, musi nawet wtrącać się w sprawy relacji teista - Bóg, aby dokopać teiście. Nie rozumiejąc nic z cytatów które biedak przytacza. Otóż w sytuacji gdy jestem pełen troski o zagubioną owcę, a szczególnie gdy wiem, iż owca jest na tyle nierozgarnięta iż sama drogi nie znajdzie, w tej sprawie można wspomnieć imię boskie, aby wspomogło uratowanie owieczki. Choć szansa marna, ale wierzący chwyci się nawet tego jednego uderzenia serca, aby ratować życie.
Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę. |
#87 1 na 1 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | Biedne antyklerykały, muszą cokolwiek tam łapać, cokolwiek wrzucić człowiekowi, aby się lepiej poczuć. Pokaż Ty w dyskusji, jaki jesteś mędrzec! Plecie w kółko te durnoty, a jak przyjdzie pogadać metytorycznie, to jedynie Andrzejka wystawicie, a sami mordy w kubeł. Ale potem komentować to pierwsi.
Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę. |
#89 2 na 2 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | > Biedny antyklerykał, musi nawet wtrącać się w sprawy relacji teista - Bóg, aby dokopać teiście. Nie rozumiejąc nic z cytatów które biedak przytacza.> Otóż w sytuacji gdy jestem pełen troski o zagubioną owcę, a szczególnie gdy wiem, iż owca jest na tyle nierozgarnięta iż sama drogi nie znajdzie, w tej sprawie można wspomnieć imię boskie, aby wspomogło uratowanie owieczki. Choć szansa marna, ale wierzący chwyci się nawet tego jednego uderzenia serca, aby ratować życie.No. Najpierw cos o gownie a pozniej troska o owce i misterne wezwanie boga. Ty chyba nawet sam nie wierzysz w idiotyzmy, ktore wypisujesz. |
#90 1 na 1 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Aborcja. Czy "ponad godzinę płakało i krzyczało"? | > Biedne antyklerykały, muszą cokolwiek tam łapać, cokolwiek wrzucić człowiekowi, aby się lepiej poczuć. Pokaż Ty w dyskusji, jaki jesteś mędrzec! Plecie w kółko te durnoty, a jak przyjdzie pogadać metytorycznie, to jedynie Andrzejka wystawicie, a sami mordy w kubeł. Ale potem komentować to pierwsi.> Rozmawiam merytorycznie. Gdy wyczuwam nieuczciwość i intelektualne kombinatorstwo, ostrzegam, a potem dziękuję za rozmowę.Nie ja wdawałem się w tamtą dyskusje i nie ja plotłem bzdury i wreszcie nie ja spieprzałem. Coraz bardziej się pan miota. Ale nieodmiennie śmieszy mnie pana żałość, także dalej beka z Brzostowskiego. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|