Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
21-08-2016 02:20krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
Na wiki czytamy o różnicach w ilorazie inteligencji pomiędzy ludźmi



pl.wikipedia.org/wiki/Iloraz_inteligencji

Z praktyki wiemy, że tzw. "umowy" pisemne zawierają pomiędzy sobą nie tylko osoby o różnym ilorazie inteligencji ale najczęściej osoby fizyczne o niewysokim ilorazie inteligencji z tworami jakimi są osoby prawne, łączące w sobie zdolności intelektualne wielu osób o wysokim ilorazie i wysoki kapitał.

Z praktyki wiemy także kto sporządza treść tzw. pisemnych "umów", oraz że taka treść to zazwyczaj zaawansowana matematyka i logika.

Powstaje pytanie czy ktoś może zaakceptować to czego nie potrafi zrozumieć nawet gdyby to przeczytał?

Chciałbym zaproponować pewien prosty test dla słabszej intelektualnie strony każdej tzw. pisemnej "umowy" aby upewnić się, że mamy do czynienia z aktem woli a nie z aktem projekcji i błędu.
Proponuję aby taka osoba określiła różnicę pomiędzy zobowiązaniem warunkowym i zobowiązaniem terminowym.
Wg mnie jeśli osoba nie jest zdolna określić różnicy, wówczas nie jest również zdolna zawrzeć w tzw. pisemnej "umowie" żadnego aktu własnej woli.

Czymże zatem jest państwowa, przymusowa egzekucja "zobowiązania" z zaawansowanej matematycznie i logicznie tzw. pisemnej "umowy" sporządzonej w całości przez dominującą intelektualnie stronę?

Czy przymusowa egzekucja takiego "długu" dobra jest czy zła i jakim cudem dobra?

-------------------
Ktoś mógłby zapytać co zrobić ze zobowiązywaniem się podczas wymiany świadczeń aby zorganizowana przewaga intelektualna i kapitałowa nie prowadziła do większej koncentracji kapitału?
Przychodzi mi na myśli logiczne i matematyczne uproszczenie umowy do poziomu zdolności prawidłowej oceny warunków i skutków przez obie strony. Takie uproszczenie możliwe jest dzięki wymianie gotówkowej, bowiem gotówka jest nośnikiem zobowiązań i natychmiastową zapłatę pieniężną prawie każdy rozumie doskonale.
Wg mnie jeśli nie chcemy żyć w świecie potężnych różnic społecznych, w którym ciężko pracujący ludzie przymierają głodem a niezłe cwaniaki z tytułu samego posiadania nabywają coraz więcej należy coś zmienić. No chyba, że wszyscy jednak tego chcemy i każdy tylko udaje, że nie. W końcu nie dzieje się nic co nie wynikałoby z rzeczywistych wartości ludzi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..
#31
23-08-2016 09:05
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Przemyślałem to i świniarnia w centrum miasta jeśli tylko
>> większość kapitału to akceptuje. TAK!
>Zasze wiedziałem, że na robienie z siebie mega-głupka można u ciebie liczyć.
zauważyłeś zmianę?
Już nie ma żadnej demokracji, żadnych jawnych głosowań obywateli, głosuje wyłącznei KAPITAŁ. Kapitał sam sobie określa podatki od kapitału.

Człowiek, który twierdzi, że wycierpiał od kapitału tak wiele, że nie wolno mu nawet poruszać się po drogach, obowiązuje go 28 godzinny dzień pracy bez szklanki wody, chce oddać kapitałowi pełnię nieograniczonej władzy. Kto nie ma niczego, nie ma nawet prawa głosu.

Teraz będzie pół roku kolejnego użalania się, potem kilka miesięcy plątawki, aż wreszcie przyzna, że w jego świecie robotnik nie ma żadnych praw, jego a właściciel ma prawo użyć przemocy, żeby zagonić go do maszyny

#32
23-08-2016 10:00
 Ocena 1 na 1
JarekS (695 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976

>Wróć, wszystko wróć. Żadnych nakazów, żadnych zakazów, żadnych kar. Pomyliłem się okropnie. Przemyślałem to i świniarnia w centrum miasta jeśli tylko większość kapitału to akceptuje. TAK!

Większość kapitału wg jakiego kryterium?
Obręb miejscowości, województwa, makroregionu, kraju, rejestracji/akcesu do grupy lokalnej? Co jest wyznacznikiem?

I ponawiam pytanie.
Naruszam jakieś tabu religijne większości kapitału wg Twoich klasyfikacji i oni głosują za skasowaniem mojego majątku z księgi. Zrealizuje się to czy nie w tej modelowej rzeczywistości? Wg mnie tak.

W ogóle jest rozróżnienie na produkcje i posiadanie, własność prywatną i firmę czy jak to ma być? Laptop możesz mieć na firmę i prywatnie w dodatku składa się on ze sprzętu i oprogramowanie co może powodować dalsze komplikacje - licencje.
Jaką wartość ma sprzęt z licencją otwartą GNU wer 2, z licencja box a licencja studencką (OS + edytor weźmy dla prostoty)? Jaka jest amortyzacja /etc . Bo jakoś to wpisać musisz.

>Właściciel z księgi kapitału decyduje o wszystkim co w przestrzeni jego własności i żadnemu urzędnikowi nic do tego, dopóki własność jest zapisana w księdze kapitału.
>Urzędnik może interweniować dopiero gdy większość kapitału powie nie dla takiej własności i świadectwo własności zniknie z księgi.

No właśnie.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi JarekS
W moim modelu nie ma podziałów własności na firmowe, osobiste itd. Jest własność prywatna i co z nią zrobisz jako właściciel twoja sprawa.
W moim modelu własność prywatna funkcjonuje jedynie w wymiarze fizyczności i nie funkcjonuje w wymiarze abstrakcji. W moim modelu nie ma prywatnego smaku, koloru, prywatnej liczby, działania, zależności czy idei. Prywatne może być to tylko co ma w sobie energię. Oprogramowany komputer jest twój ale nie może być twój prywatny program.

Większość kapitału wg ogólnej wartości kapitału.
W księdze zapisana jest nie tylko wszelka własność ale także wszelka własność jest w księdze wyceniona. Większością jest ponad połowa wartości w księdze.

#34
23-08-2016 11:39
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi JarekS
>Naruszam jakieś tabu religijne większości kapitału wg Twoich klasyfikacji i oni głosują za skasowaniem mojego majątku z księgi. Zrealizuje się to czy nie w tej modelowej rzeczywistości? Wg mnie tak.
Poniekąd masz rację. ale przeczytaj to:
Cytat:
Większość kapitału wg ogólnej wartości kapitału.

Nie głosuje się wg zasady 1 wyborca = 1 głos.
wystarczy JEDEN wyborca, jeśli ma ponad 50% majątki wsi... potem pozbędzie się pozostałych włościan i po tygodniu cała ziemia we wsi jest jego.

>>Właściciel z księgi kapitału decyduje o wszystkim co w przestrzeni jego własności i żadnemu urzędnikowi nic do tego, dopóki własność jest zapisana w księdze kapitału.
>>Urzędnik może interweniować dopiero gdy większość kapitału powie nie dla takiej własności i świadectwo własności zniknie z księgi.
>No właśnie.
Zabawne, czyż nie? Kasa = władza... nieograniczona!

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi szarley
Szarleyu nie oszukuj, nie oszukuj. Posprzeczaliśmy się o to, czy urzędnik powinien móc wejść na cudzy teren prywatny i rządzić tam jakby sam byl właścicielem ale moje postulaty się od tego nie zmieniły.
W moich postulatach stoi, ze podatek od własności prywatnej określa się w demokracji bezpośredniej a zatem jeden portfel jeden głos i bez znaczenia jest w tym przypadku ile jest w tym portfelu.
Podobnie demokracja bezposrednia określa rozdział budżetu.
Większość kapitału ma swoje uprawnienie do przyjęcia i usunięcia uczestników księgi, do przyjęcia i usunięcia świadectwa własności ale o wysokości podatku i o budżecie decyduje demokracja bezposrednia i jeden człowiek jeden glos.
Podobnie demokracja bezposrednia wskazuje urzędników, którzy wydadzą budżet takze zadania są podzielone pomiędzy kapitał i demokrację.

Więc nie oszukuj, nie kłam, nie manipuluj poglądami innych choć przez moment.

#36
23-08-2016 13:57
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Większość kapitału ma swoje uprawnienie do przyjęcia i usunięcia uczestników księgi, do przyjęcia i usunięcia świadectwa własności

Czyli większość kapitału może mnie pozbawić domu
Przemocą??????
DZIĘKI!!!!!!!!

i ty się dziwisz, że za tobą nie idą tłumy?
powtórzę:
Synku.... zacznij się leczyć, bo naprawdę pogubiłeś się we własnej głowie i nie jest to żadna "moralna niezgodność". Nie rozumiesz własnych słów, a swoje konfabulacje bierzesz za rzeczywistość. Widzisz wokół nie to co jest, ale twoje urojenia. Nie rozumiesz znaczenia podstawowych słów, których używasz. Kłamiesz, konfabulujesz, piszesz o swoim niewolnictwie...

#37
23-08-2016 17:25
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
> znam bardzo dobrze prawo spadku wartości nieruchomości na
> skutek pęknięcia bańki spekulacyjnej w waszym ulubionym
> modelu gospodarczym, w którym spekulacja to praca.

Może na skutek pęknięcia bańki spekulacyjnej znasz, ale na skutek wybudowania obok autostrady to g**no wiesz.

> Pracą tez jest potem oferowanie w sieci " zarób 30.000 zl w 3 dni
> siedząc w fotelu, bądź szefem wszystkich szefów".

Oczywiście, tylko czy aby mniej uczciwą od nieodpowiadania na pytania, Greku?

>To się nazywa naukowa gospodarka! Prawdziwie postępowa jak jednoręki bandyta

Prawdziwie postępowy to jest krystkonizm: bierzesz kredyt z gwarancją na nieruchomość do jej wyceny, a później jeśli cena z jakiegoś powodu spadnie, a ty dług oddać musisz - i tak magicznie zachodzi bezzwłoczna spłata zobowiązań, w krystkonizmie nie ma lipy - poza krystkonizmem same zmowy

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#38
23-08-2016 17:36
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi szarley
> Widzisz wokół nie to co jest, ale twoje urojenia
> Nie rozumiesz znaczenia podstawowych słów

Nie tylko. Te urojenia nawet ze sobą nie potrafią się porozumieć żeby stworzyć spójniejszy system urojeń. Zieją między niemi przepaści nie do przeskoczenia.
Przykłady można mnożyć, oto np. taki który krystkon jednocześnie rozumie, lecz zarazem nie rozumie, gdyż przy próbie przedłużenia przebłysu refleksji pozbawiłby się brzytwy, którą kurczowo trzyma - fantazjowania na temat nowego lepszego ładu.

krystkon_1976: "o wysokości podatku i o budżecie decyduje demokracja bezposrednia (bez wzgląd na stan portfela) i jeden człowiek jeden glos"

Rzeczywistość:
www.polska(*)zuty-bedzie-sledztwo,id,t.html

Krystkonizm: kupowanie głosów się panoszy, pomimo licznych gróźb karania kiwaniem palcem. No skandal.


Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#39
23-08-2016 18:01
 Ocena 1 na 1
JarekS (695 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
>W moim modelu nie ma podziałów własności na firmowe, osobiste itd. Jest własność prywatna i co z nią zrobisz jako właściciel twoja sprawa.
>W moim modelu własność prywatna funkcjonuje jedynie w wymiarze fizyczności i nie funkcjonuje w wymiarze abstrakcji. W moim modelu nie ma prywatnego smaku, koloru, prywatnej liczby, działania, zależności czy idei. Prywatne może być to tylko co ma w sobie energię. Oprogramowany komputer jest twój ale nie może być twój prywatny program.

Znikasz programistów, firmy programistyczne, pisarzy, poetów, malarzy, muzyków /etc co działa w obszarze ochrony dóbr intelektualnych.
Masz problem z rozwojem krystkonizmu bo zaczynasz (tak pisałeś) od spółdzielni więc poza specjalną strefą czy obszarem /etc będzie trzeba jakoś funkcjonować w relacji z resztą świata. Będzie problem z zamkniętym softem we wszystkim (od pralek, przyrządów pomiarowych, automatyki przemysłowej do komputerów) - w końcu zaczynasz od małej strefy a nie od państwa ala Chiny. Naturalnie w ograniczonym zakresie obchodzić to wszystko można ale jak strefy się powiększą to zaczną się problemy i trzeba je będzie rozwiązywać jakoś. Podobnie maja Amisze tylko tam narzucony jest określony cenzus czasowy (okolice lampy naftowej z tego co pamiętam), tu będzie dużo dużo luźniej, jest bardzo dużo darmowego softu i pewne rzeczy do obejścia od razu czy samodzielnej produkcji. Tyle że do ekonomicznego survivalu to nie potrzeba żadnej strefy ani krystkona ani księgi specjalnej ani w zasadzie niczego prócz chęci. I jeszcze się złapiesz na jakiś sensowny program, nawet współprace z jakąś armią.

>W księdze zapisana jest nie tylko wszelka własność ale także wszelka własność jest w księdze wyceniona. Większością jest ponad połowa wartości w księdze.

Ale na jakim obszarze to się analizuje?
Księga jest krajowa, światowa, księgi (czy część księgi głównej) są podzielone pomiędzy wsią, miastem, jednostką organizacyjną gminy, powiatu. Jak to jest i przy jakiej decyzji?

#40
23-08-2016 18:38
 Ocena-1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi JarekS
Bzdury wypisujesz z tymi pisarzami, artystami, programistami, których nie będzie bez kary za naśladowanie jak Szarley, który twierdzi, że nie będzie ubezpieczeń bez możliwości odebrania przemocą cudzych pieniędzy. To jest zupełny fałsz. Stwierdzasz tu dosłownie, ze działalność artystyczna wynika z kary za naśladowanie, z kary za podglądanie - co za bzdura!!!

#41
23-08-2016 18:56
 Ocena-1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi JarekS
Po przemyśleniu sprawy rezygnuję z izolacji gospodarczej, to nie ma sensu i to na pewno nie jest odpowiedni sposób na wykazanie wyższości mojego modelu nad współczesnym.
Zamiast tego wszystkie obce waluty uzyskane w wymianie handlowej miałby być aktywami w księdze kapitału, obok nieruchomości, ruchomości, zapisanymi, wycenionymi w walucie księgi jak inne aktywa i podlegającymi opodatkowaniu od własności prywatnej, co oznacza, ze każda waluta z wyjątkiem waluty księgi byłaby opodatkowana.

W księdze miałby znaleźć się każdy ze swoim mieniem, kto dobrowolnie wpisze się do księgi a większość kapitału go zaakceptuje.

Na początku może być wiele odrębnych ksiąg w wymiarze spółdzielni czy strefy.
Potem kiedy już wielu nabierze doświadczeń a księgi rozwiną się i będą bezpieczną formą przechowywania kapitału, księgi mogą łączyć się, by ostatecznie stać się jedną księgą.

#42
23-08-2016 19:03
 Ocena-1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Odpowiadam odpowiadam tylko z fabryki daj wyjść.
300m od autostrady z ekranami ciężko zauważyć, ze autostrada jest obok. Dla wielu to ogromna korzyść, bo wychodzą z domu i już po godzinie piją kawę 100km dalej na spotkaniu. Jeśli ktoś nie lubi mieszkać blisko autostrady może sprzedać budynek mieszkalny na firmę, właściciele firm lubią położenie przy autostradach a ponieważ w moim modelu kapitał będzie trwale rozproszony drobnych firm produkcyjnych czy handlowych będzie ci pod dostatkiem nie tak jak teraz, ze trzy koncerny i dwa potężne centra logistyczne na krzyż.
Nie widzę straty. A jak ktoś będzie chciał zbudować autostradę na twoim domu to wyceni twój dom tak wysoko, ze mu go oddasz z pocałowaniem w rączkę.

#43
23-08-2016 19:05
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Bzdury wypisujesz z tymi pisarzami, artystami, programistami, których nie będzie bez kary za naśladowanie jak Szarley, który twierdzi, że nie będzie ubezpieczeń bez możliwości odebrania przemocą cudzych pieniędzy.

a kiedy Szarley swoje poglądy uzasadnił i zadał niewygodne pytanie , to Krystian nawiał z rozmowy i założył nowy wątek o tym, że ruch to przestrzeń a gówno to miód

szarley (54913 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Po przemyśleniu sprawy rezygnuję z izolacji gospodarczej,

gdybyś umiał czytać, już dawno byś to "przemyślał" ale tak tępej jednostki jak ty to ze świecą szukać

>W księdze miałby znaleźć się każdy ze swoim mieniem, kto dobrowolnie wpisze się do księgi a większość kapitału go zaakceptuje.

a jeśli większość kapitału nie zaakceptuje np mojego domu?
zabiorą mi go z użyciem wideł czy palnej broni?

Cóż kolejne pytanie na które odpowiedzią będą kretyńskie lamenta

Cytat:
Ja nie będę mógł pomóc wyrzuceniu Providentu z Polski, bo mi niemiecki właściciel fabryki w życiu urlopu nie da


Cytat:
Nie jeżdżę po drogach, bo niewolnicom nie wolno opuszczać miejsca pracy.


Cytat:
Co z tego, że w marketach sieciowych znajdziesz czterowarstwowy papier toaletowy, ten jest daleko poza zasięgiem zwykłych ludzi.


Cytat:
Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.


Cytat:
Mieszkam w najzwyklejszym mieszkaniu a cała jego luksusowość zawiera się w 11km odległości od fabryki i ten luksus kosztuje ponad 2/3 mojego dochodu,
oczywiście tylko pomieszkiwanie, że nogę przypadkiem w pracy złamiesz i wypad.


Cytat:
Od 2,5 roku zapieprzam w fabryce, wcześniej czasami do ciemnych plam przed oczami z wyczerpania i odwodnienia


>Na początku może być wiele odrębnych ksiąg w wymiarze spółdzielni czy strefy.
>Potem kiedy już wielu nabierze doświadczeń a księgi rozwiną się i będą bezpieczną formą przechowywania kapitału, księgi mogą łączyć się, by ostatecznie stać się jedną księgą.

przeczytałeś wprzódy to co napisałeś?

#45
23-08-2016 19:12
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Przymusowe ściąganie długów dobre czy złe?
W odpowiedzi krystkon_1976
>Odpowiadam odpowiadam tylko z fabryki daj wyjść.
>300m od autostrady z ekranami ciężko zauważyć, ze autostrada jest obok. Dla wielu to ogromna korzyść,

a ubojnia 30 m od domu?
Znów uciekłeś od odpowiedzi
Jak zwykle...

>bo wychodzą z domu i już po godzinie piją kawę 100km dalej na spotkaniu.
zwłaszcza jeśli wjazd na autostradę jest 30 km od domu

>Jeśli ktoś nie lubi mieszkać blisko autostrady może sprzedać budynek mieszkalny na firmę, właściciele firm lubią położenie przy autostradach
zwłaszcza jeśli wjazd na autostradę jest 30 km od domu

>Nie widzę straty.
Boś głupi

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365