Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porządki wampirów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-03-2019 14:56Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Porządki wampirów
Ocena -1 na 3
Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.

Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane.
Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.

Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.
Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR.
Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.

Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.

Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług.
Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.

Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>>Ludzka arogancja nie zna granic.
>>Tak, masz rację. Zarzucasz mi popełnianie przestępstw
>>Udowodnij lub przeproś
>Popierasz i organizujesz przymusową egzekucję utajnionej i nieopodatkowanej własności.
>Wg mnie to działalność przestępcza.

Bogiem jesteś, że prawa chcesz stanowić i decydować co jest przestępstwem a co nie? ?

Zarzucasz mi popełnianie przestępstw
Udowodnij lub przeproś

>Wielokrotnie sprzeciwiałes się ujawnieniu właścicieli i opodatkowaniu własności,
Wolno mi, to nie jest przestępstwo

Zarzucasz mi popełnianie przestępstw
Udowodnij lub przeproś

>organizujesz przymusową egzekucję zobowiązań.
1 Łżesz.
2 to nie jest przestępstwo
Udowodnij lub przeproś

>Wg mnie, (...)to działalność przestępcza.
Bogiem się czujesz?
Aż tak ci odyebało po mocarzu?

>Wielokrotnie sprzeciwiales się kryptograficzemu zapisowi świadectw własności
Debilu, to już jest od lat stosowane. Wytrzeźwiej

>organizujesz emisję pieniądza poprzez prywatne instytucje finansowe
Łżesz. Najarałeś się mocarza i nie wiesz z kim rozmawiasz

>Wg mnie to działalność przestępcza.
1 wg ciebie. Czujesz się bogiem?
2 Udowodnij mi to
Udowodnij lub przeproś

>Wielokrotnie sprzeciwiales się rozwojowi alternatywnych systemów pieniężnych, które mogłyby ograniczyć lichwe czy dodruk pieniądza.
Udowodnij lub przeproś

Zapomniałeś jeszcze dopisać, że zjadłem nerkę twojemu dziecku i wydymałem ci siostrę
Masz jeszcze jakieś fantazje najarańcu?

Zarzucasz mi popełnianie przestępstw
Udowodnij lub przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#152
05-04-2019 11:53
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Popierasz i organizujesz przymusową egzekucję utajnionej
> i nieopodatkowanej własności. Wg mnie to działalność
> przestępcza.

Z organizowaniem to zwykła potwarz, o Organizujący onegdaj przymusową egzekucję własności Krystkonie-były-windykatorze.

Wg mnie popieranie kontrolowanej przymusowej egzekucji własności jest ok.
I co mi zrobisz?

Pienisz się, wychodzisz od lat ze skóry, zbierasz bęcki - ja mam rozrywkę.
Ty mnie straszysz, ja tylko się śmieję z owych gróźb bo znam ich wagę. Wyśmiewam całą twoją pokręconą logikę.
Ciekawi mnie, jak się ze swoimi nieustannymi groźbami i mantrami masz.. chyba coś słabo.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Popierasz i organizujesz przymusową egzekucję utajnionej
>> i nieopodatkowanej własności. Wg mnie to działalność
>> przestępcza.
>Z organizowaniem to zwykła potwarz

Kto organizuje państwo działające w taki sposób, ten jest architektem społecznej przemocy.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>Bogiem jesteś, że prawa chcesz stanowić i decydować co jest przestępstwem a co nie? ?

A Ty kim jesteś, żeby mi określać morale i prawa stanowić?
Bogiem?

A może stałeś się nim bo jest Was wielu?

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>Bogiem jesteś, że prawa chcesz stanowić i decydować co jest przestępstwem a co nie? ?
>A Ty kim jesteś, żeby mi określać morale i prawa stanowić?
Chochoł
Nie stanowię ci praw

wytrzeźwiej

Zarzuciłeś mi popełnianie przestępstw

UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#156
05-04-2019 13:26
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
Stajesz się zwykłym hejterem propagującym fałszywe informacje na temat ludzi (tu forumowiczów) i swoje wykrzywione interpretacje.
Tacy zgorzknialcy zazwyczaj źle kończą, ale mam wrażnie że w twoim amoku nie bardzo cię to rusza.

Ciekawe, kiedy znów się zagalopujesz i dostaniesz bana również na to konto.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#157
05-04-2019 13:31
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>Bogiem jesteś, że prawa chcesz stanowić i decydować co jest przestępstwem a co nie? ?
>A Ty kim jesteś, żeby mi określać morale i prawa stanowić?
>Bogiem?

Sam wybrałeś Berlin. Jakoś nie założyłeś swojego kibucu zdała od europejskiego prawa.
Wiesz, dlaczego?
Wygodnie brać i równolegle narzekać. Lata widać, jakie profity czerpiesz z bycia ofiarą.
Po raz kolejny się potwierdza, że ofiara nic konstruktywnego nie potafi zaproponować.

Nawet nie bardzo wie, co by robiła w swoim wydumanym raju.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> W Hamerliku pojawia się wielokrotnie tu przez niego opisywany bunt i chęć
> nieuznania jego własności, wspierana świadomoscią że pojedynczy głos
> Hamerlika w uchwalaniu mu wyższego podatku niewiele zmieni.
> Co robi gdy już wie, że chciałby jego własności po prostu nie uznać?
(..)
> Zawiść dobra rzecz, pomaga skutecznie ograniczyć koncentrację własności.
> Nie wycofałem się z przymusowej egzekucji jawnej i opodatkowanej, podatkiem
> określonym jawnie w demokracji bezpośredniej, własności.

Może nie zrozumiałeś pytania.
Dopuszczasz przymusową egzekucję nieuznanej jawnej własności, od ktorej odprowadzane są podatki określone w demokarcji bezpośredniej?

Nie pleć przydługawo i bez sensu.
Po prostu napisz krótko, czy dopuszczasz, czy nie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

j23a (1186 punktów)Odp: Porządki wampirów

>Kojarzy mi się przy okazji druga nieprzypadkowa cecha wampirów, nie tylko wysysają krew/życie z ofiar ale jeszcze mają nad nimi zupełną przewagę. Ofiary są wobec wampirów całkowicie bezsilne. Nie mogą w żaden sposób się obronić.

No patrz a na filmach i książkach mają kołki i srebro
I słońce szkodzi (czasami też UV z generatora).

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi j23a
>>Kojarzy mi się przy okazji druga nieprzypadkowa cecha wampirów, nie tylko wysysają krew/życie z ofiar ale jeszcze mają nad nimi zupełną przewagę. Ofiary są wobec wampirów całkowicie bezsilne. Nie mogą w żaden sposób się obronić.
>No patrz a na filmach i książkach mają kołki i srebro
>I słońce szkodzi (czasami też UV z generatora).

Zawsze jest jakiś sposób ale weź domysl się, że potrzeba drewniany kołek w serce wbić i jeszcze osiągnij to.

Ja też próbuję różnych sposobów ale widzisz jak mi idzie. Całkowita bezsilność.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Stajesz się zwykłym hejterem propagującym fałszywe informacje na temat ludzi (tu forumowiczów) i swoje wykrzywione interpretacje.

Jacku, nie mogę twierdzić, że jesteście dobrzy a wasze idee doskonale, bo co wtedy będzie do zmiany?
Ja sam?
Wiem, ze tak to sobie własnie wyobrażasz ale ja poznałem trochę wasz świat, dowiedziałem się jak działa i nie. Nie zgadzam się.

>Tacy zgorzknialcy zazwyczaj źle kończą, ale mam wrażnie że w twoim amoku nie bardzo cię to rusza.
>Ciekawe, kiedy znów się zagalopujesz i dostaniesz bana również na to konto.

Teraz jest inaczej, nie doznaje już takiego jak wcześniej wyzysku trudniej mnie wyprowadzić z równowagi.
Sfrustrowanego łatwo skrzywdzić a poziom mojej frustracji systematycznie opada pewnie dlatego, że budują się przede mną powolutku jakieś małe perspektywy.

Uwazam Jacku, żeby nie dać Ci się sprowokować ale nie zamierzam tez przyjąć wobec Ciebie postawy jakbyś nie był jadowita żmija.
Nigdy nie zapominam kim jesteś naprawdę, staje się jednak coraz bardziej odporny na twój jad.

#162
05-04-2019 17:47
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>nie mogę twierdzić, że jesteście dobrzy a wasze idee doskonale, bo co wtedy będzie do zmiany?
Nikt nie wymaga, żebyś pisał, że jestem dobry.
Ty jednak napisałeś, że popełniłem przestępstwa.
To różnica
Nie wypowiadasz swojej opinii, tylko kłamiesz na mój temat oczerniając mnie publicznie

Twierdzisz, że jestem przestępcą
Udowodnij lub przeproś

Twoje dowody są tylko wymysłami na poziomie "szarley zjadł nerkę mojej córce"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>>nie mogę twierdzić, że jesteście dobrzy a wasze idee doskonale, bo co wtedy będzie do zmiany?
>Nikt nie wymaga, żebyś pisał, że jestem dobry.
>Ty jednak napisałeś, że popełniłem przestępstwa.
>To różnica
>Nie wypowiadasz swojej opinii, tylko kłamiesz na mój temat oczerniając mnie publicznie
>Twierdzisz, że jestem przestępcą
>Udowodnij lub przeproś
>Twoje dowody są tylko wymysłami na poziomie "szarley zjadł nerkę mojej córce"
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Szarleyu zdefiniowalem Ci już twoją niemoralna działalność przeciw ludzkości, której się dopuszczasz, i która jako współczynnik współczesnego świata o mało mnie nie zniszczyła.

Jakiego dowodu jeszcze oczekujesz?

Potwierdzenia ze strony twoich kolesi?
Nie ma szans, wpierw musielibyscie przestać być kolesiami.

Chcesz mi wyjaśnić, że większość ludzi sądzi inaczej?
Mam to gdzieś jak wasza tajną demokrację i żeby mnie ręka boska chroniła przed wzięciem w niej jakiegokolwiek udziału.

Nie obchodzi mnie to w co wierzycie, wasza moralność nie może zmienić mojej moralności.
Reprezentujesz prymitywną kulturę, której fundamentem są przemoc, tajemnice, manipulacje, dominacja i wyzysk.

Nie jestem jednym z Was.
Nie jesteśmy przyjaciółmi.
Nie jestem wobec Ciebie nawet neutralny lecz zamierzam pozostać ci wrogi ponieważ jesteś moim moim nieprzyjacielem. Kimś kto nie przestanie dopóki mnie nie zniszczy.

-----
Aaaaa
Zasłużyłeś na to, żeby Cię znienawidzić.
Bez żadnych jaj.

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Szarleyu zdefiniowalem Ci już twoją niemoralna działalność przeciw ludzkości,
Psińco zdefiniowałeś
Czysty hejt
Nie udowodniłeś żadnej działalności
CHOCHOŁ
ale przestępstwo zarzucasz nie chochołowi, ale prawdziwemu, żywemu człowiekowi znanemu ci z nazwiska

Możesz sobie roić w swojej głupiej główce że jesteś Bogiem i możesz stanowić prawa, ale póki co obowiązują cię prawa kraju w którym mieszkasz i na koszt którego jesz za Kindegeld.
A prawa twojego kraju stanowią jasno:
Jeśli zarzucasz komuś przestępstwo, ten istny może cię pozwać przed sąd. i przed sądem będzie musiał udowodnić zasadność swoich zarzutów. I sąd nie rozpłacze się nad tym, że masz inne moralne zasady, spojrzy w prawo i zasądzi odszkodowanie i grzywnę
Sądu nie będzie obchodziło, że żyjesz w urojonym świecie, zażąda twardych dowodów.
Nie masz ich
Sąd nie przyjmie do wiadomości że wg Boga - Hamerlika przestępstwem jest pogląd o zasadności lekarskiej tajemnicy, bo taki pogląd przestępstwem nie jest
Sąd nie przyjmie do wiadomości twoich konfabulacji zażąda twardych dowodów.
Nie masz ich

Nie jestem przestępcą, a ty za zarzut złamania prawa winien jesteś przeprosiny. To bardzo poważny zarzut hejtusiu

>Jakiego dowodu jeszcze oczekujesz?
Dowodu na popełnienie PRZESTĘPSTWA, które mi zarzucasz
Dowodu na złamanie PRAWA

Udowodnij lub przeproś
Twoje "prawa" mnie nie obchodzą, nie masz mocy stanowić praw.

>Zasłużyłeś na to, żeby Cię znienawidzić.
To twój problem, ja czekam na dowód PRZESTĘPSTWA

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#165
05-04-2019 19:17
 Ocena-2 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
Przejmujesz się oceną moralną, jak to określiłeś, cpuna i socjopaty?
A skąd?
Tak jak losem biedoty.

Wiec po co to?

Taki chciwy jesteś, ze nawet w takiej kwestii chcesz dominować?

Przeprosin z mojej strony brak.
Jak chcesz to sam możesz zacząć przepraszać ale wylales na mnie tyle pomyj, ze nie wiem czy się wyprosisz do końca życia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365