Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porządki wampirów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-03-2019 14:56Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Porządki wampirów
Ocena -1 na 3
Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.

Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane.
Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.

Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.
Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR.
Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.

Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.

Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług.
Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.

Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#181
06-04-2019 21:57
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>>Ale o co chodzi?
>Głownie o zarzut popełnienia przestępstwa
>1 czyn, który mi się zarzuca nie jest przestępstwem
>2 tego niezakazanego czynu też nie popełniłem
>3 jeśli ktoś zarzuca mi przestępstwo powinien to umieć udowodnić
>To Twój pupilek złamał prawo zarzucając przestępstwo, może i tym razem go będziesz bronić? Ciekaw jestem Twoich argumentów
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Wreszcie po latach jakiś ślad twojej państwowej tożsamości. Da się zauważyć w jakim kontekście się nią poslugujesz i mogę sobie nawet przypomnieć, że gdy zarzucales mi uzależnienia, choroby psychiczne, amoralna postawę, perstytucje mojej mamie czy zwracales się do mnie wprost "złodzieju" to o podobnych linkach nie było nawet mowy.

Zacignales porady u papugi i żeby mnie wydoić muszę zarzucić Ci przestępstwo po ujawnieniu przez Ciebie tożsamości?

Koegzystencja z podobnymi do Ciebie naprawde potrafi zatruć życie.

Dałem Ci się sprowokować, wciagnales mnie w hejt. Musze Cie zignorować i znowu wrócić do tematu. Tak też zrobię.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>To Twój pupilek złamał prawo zarzucając przestępstwo, może i tym razem go będziesz bronić? Ciekaw jestem Twoich argumentów

No więc jakie przestępstwo Ci zrzuciłem, które nie jest przestępstwem?

Opisz je, żeby się wszystkim utrwaliło.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley

>czyn, który mi się zarzuca nie jest przestępstwem
Ale może nim być wg będącego tematem krystkonizmu.

>jeśli ktoś zarzuca mi przestępstwo powinien to umieć udowodnić
Wirtualny byt, o którego honorze tyle pisałeś zarzuca coś Twojemu wirtualnemu bytowi?

>To Twój pupilek
Raczej Twój, skoro od dłuższego czasu większość postów kierujesz do niego.

>może i tym razem go będziesz bronić?
Gdzie ja broniłam krystkona (a nie "bawiłam się słówkami")?


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#184
07-04-2019 09:06
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>czyn, który mi się zarzuca nie jest przestępstwem
>Ale może nim być wg będącego tematem krystkonizmu.
Nie żyjemy w kryskonizmie
Nie napisano "w moim świecie byłbyś przestępcą". Napisano "Jesteś przestępcą"
Mistrzyni słówek zapewne doskonale dostrzega różnicę

>>jeśli ktoś zarzuca mi przestępstwo powinien to umieć udowodnić
>Wirtualny byt, o którego honorze tyle pisałeś zarzuca coś Twojemu wirtualnemu bytowi?
Nie jestem bytem wirtualnym


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
Usunięte przez moderatora

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley

>>>czyn, który mi się zarzuca nie jest przestępstwem
>>Ale może nim być wg będącego tematem krystkonizmu.
>Nie żyjemy w kryskonizmie
Na forum w ogóle nie żyjemy, tu "żyją" nasze wirtualne wcielenia. Co o mnie - realnie gdzieś tam żyjącej - wiesz, poza tym, że jestem kimś, ktoś stuka w klawisze? Zupełnie nic i takie samo nic ja wiem o Tobie, choćbyś nie wiem ile tu o sobie pisał, deklaracji poczynionych na potrzeby profilu nie wyłączając. I dobrze, bo na potrzeby dyskusji, poza sprawnym komputerem i umysłem na oczekiwanym przez innych forumowiczów poziomie nic nie jest nam potrzebne.

>Nie napisano "w moim świecie byłbyś przestępcą". Napisano "Jesteś przestępcą"
>Mistrzyni słówek zapewne doskonale dostrzega różnicę
A to mistrzowi w napadowym wykrywaniu u rozmówców zabaw słówkami trzeba każdorazowo przypominać, że rozważane są hipotezy?

>>>jeśli ktoś zarzuca mi przestępstwo powinien to umieć udowodnić
>>Wirtualny byt, o którego honorze tyle pisałeś zarzuca coś Twojemu wirtualnemu bytowi?
>Nie jestem bytem wirtualnym
Na forum tym właśnie jesteś.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi j23a

>To nie chodzi o to że nie podobają się Tobie poglądy Szarleja tylko że mu zarzucasz
>przestępstwa.
>Uparłeś sie na tej osobie jak głupek i w końcu się wkurzył.
Łatwo napisać "uparł się", ale czy czasem nie jest tak, że skoro wszyscy tutaj pozostajemy we względnej zgodzie z krytykowanym przez Krystiana porządkiem, to i wszyscy wypełniamy znamiona "przestępstwa wg krystkonizmu"?

A tu powstaje pytanie dlaczego nie na wszystkich Krystkon "się uparł", a w szczególności "dlaczego zostawia w spokoju mnie, choć również stawałam/łem w opozycji wobec jego twierdzeń"?

Dla mnie oznacza to, że jeśli postulowana przez Ciebie głupota gdzieś faktycznie zachodzi, to są powody, by doszukiwać się jej gdzie indziej niż u Krystkona...

>EOT w tym wątku.
Nie odpowiadaj, pasuje mi to.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#188
08-04-2019 20:13
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Uwazam Jacku, żeby nie dać Ci się sprowokować ale
> nie zamierzam tez przyjąć wobec Ciebie postawy jakbyś
> nie był jadowita żmija.

Acha, walczysz z prowokowaniem.. prowokujac. Teraz rozumiem owo: ´Kto organizuje państwo działające w taki sposób, ten jest architektem społecznej przemocy.´

> Nigdy nie zapominam kim jesteś naprawdę, staje się jednak
> coraz bardziej odporny na twój jad.

Nazywaj to, jak chcesz. Ja obserwuje cos z gola innego, taka postawa wg mnie charakteryzuje wykazywanie coraz wiekszej odpornosci na zdrowy rozsadek.
Ale kazdy jest kowalem wlasnego losu.

> pewnie dlatego, że budują się przede mną powolutku jakieś małe perspektywy

Juz kilka lat temu pisalem, ze ludziom zdrowym i zdolnym do pracy nie jest potrzeba pomoc bliznich, ktora z tak wielka para probowales kiedys wymuszac.
Okazalo sie, ze bez niczyjej tu pomocy nabierasz wiatru w zagle.
Widzisz, nikt tak nam nie pomoze, jak my sami.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#189
08-04-2019 20:43
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
Nie wiem gdzie tu sens, gdzie logika w zestawieniu fenomenu szanowania cudzych tajemnic z irracjonalnoscia, ale co tam: wazne, ze ty wiesz.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Juz kilka lat temu pisalem, ze ludziom zdrowym i zdolnym do pracy nie jest potrzeba pomoc bliznich, ktora z tak wielka para probowales kiedys wymuszac.

Nie chcę twojej pomocy, chcę zmiany zasad.
Tobie może zdaje się, że ujawnienie czy opodatkowanie twojej własności to jakiś dar dla kogoś.
Nie. To jedynie nowe zasady, w których sam się musisz odnaleźć.
Nie jest ważne, że do czegoś się juz przyzwyczaiłes i czegoś oczekujesz. Zle nawyki należy zmieniać na dobre.
Głupi nie jesteś poradzisz sobie w nowych warunkach a kto wie może osiągniesz dużo więcej niż się spodziewasz.

>Okazalo sie, ze bez niczyjej tu pomocy nabierasz wiatru w zagle.

I Ty też go nabierzesz.

>Widzisz, nikt tak nam nie pomoze, jak my sami.

Dokładnie!

I naprawdę nie sądz, ze jedynie twoje idee są słuszne i twoje przekonania racjonalne. Dopuśc do głosu także sądy innych ludzi.
Jesli uszanujesz drugiego człowieka i pozwolisz mu się rozwinąć nie ograniczając go własnymi oczekiwaniami i roszczeniami on odda Ci to samo. Karma wraca do nas.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>gdzie logika w zestawieniu fenomenu szanowania cudzych tajemnic z irracjonalnoscia,
A gdzie ona w robieniu tajemnicy po wcześniejszym pisaniu "Być może zainteresuje naszych czytelników."?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#192
09-04-2019 10:45
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> A gdzie ona

Bystry czytelnik na pewno w mig sie zorientowal.
Hamerlik nienawidzi tajemnic.. zawsze u innych - wot i tej wypowiedzi cala logika.
Specjalnie dla ciebie kawa na lawe (korzystaj, pokim cierpliwy).

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>wot i tej wypowiedzi cala logika.
Jakiej "tej" skoro wytknięta Ci alogiczność dotyczy więcej niż jednej wypowiedzi.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.

#194
09-04-2019 12:34
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> A gdzie ona
>Bystry czytelnik na pewno w mig sie zorientowal.
>Hamerlik nienawidzi tajemnic.. zawsze u innych - wot i tej wypowiedzi cala logika.
>Specjalnie dla ciebie kawa na lawe (korzystaj, pokim cierpliwy).
>
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.


Aha i dlatego zarzucasz mi ekshibicjonizm, bo kocham własne tajemnice i nienawidzę twoich?

Coraz marniej manipulujesz, ogarnij się.

#195
09-04-2019 20:42
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Aha i dlatego zarzucasz mi ekshibicjonizm, bo kocham własne
> tajemnice i nienawidzę twoich?
> Coraz marniej manipulujesz, ogarnij się.

Widzisz manipulacje, gdzie chcesz widziec.
Nigdy nie nazywalem tajemnicami twoich osobistych spraw, ktore z przyjemnoscia wyrzygiwales z siebie przed forumowiczami - domyslam sie, ze w celu 'oczyszczenia'.
Mnie chodzi o te, ktore z siebie nie mozesz wydusic, ale za to wartko okrywasz klopotliwym milczeniem, wzglednie oplataniem nie na temat.

12-03-2019.
K H-K:
- Liczysz na uznanie własności za frajer?
JG:
- Nie liczę. Co mi zrobisz w twoim systemie?
K H-K:
- Nie uznam niejawnej i nieopodatkowanej własności.A co?
JG:
- To spoko. Jakie są tego konsekwencje?
Tu następuje twoje miesięczne, znaczące milczenie.
Takze po tym:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,785799#w786469
Przypadek? Nie sadze..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365