Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porządki wampirów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-03-2019 14:56Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Porządki wampirów
Ocena -1 na 3
Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.

Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane.
Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.

Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.
Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR.
Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.

Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.

Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług.
Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.

Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#91
03-04-2019 08:36
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Żadnej wyspy usypywac nie będę, ani plywajacej arki, żeby się od Was
> izolować. Ja tu zostaję, to jest moje miejsce i jeśli biorę udział
> w eksperymencie społecznym to nie w najbiedniejszym regionie świata
> lecz w centrum metropolii.

Ok, lecz na żadne pasożytowanie na dobrach pochodzących "nie z twojego świata" nie licz.
Odcinają ci wodę, prąd, gaz. Zamykają przed tobą (wami) sklepy i drogi.
Poszukasz sobie jeszcze sponsora, który wydzieli ci odpowiednie poletko w tej metropolii ze swoich zasobów, zapłaci za ciebie podatki itd. to już pewnie połowa sukcesu będzie.
Szukaj, powodzenia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#92
03-04-2019 08:43
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Byłeś współwłaścicielem firmy windykacyjnej, jej członkiem zarządu.. brałeś pokaźne tantiemy za swoje usługi i.. nie orientowałeś się, "co w naszym świecie i jak"?
>Albo masz mnie i forumowiczów tutaj za durniów, albo od początku udajesz naiwnego Greka.

Jak go wsadzili na stanowisko po protedze to mogło tak być
Coś zawalił później na poważnie, może groźby karalne czy lekkie pobicie, trafił na
rogatego co się nie boi i poleciał.

#93
03-04-2019 08:43
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi j23a
> Narkotyków chyba nie wolno ale np. pirackie programy raczej
> przejdą (na pewno można piratowac do woli na określonych pasmach
> radiowych itp).

Raczej wolno. W krystkonizmie nie ma sprecyzowanego zakresu dla Policji, jest więc słaba, niejasno finansowana i kontrolowana wielką powolną masą bezpośredniej demokracji, nawet nie bardzo będzie wiedzieć, czy i po co ścigać dealerów.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi j23a
> Jak będe się bawił w ekonomiczny surviwal na emeryturze to na
> h ... mi jakiś Knopke i jego strefa? No litości.

Słuchaj, co się dziwisz - on już jest na mentalnej emeryturze.. mimo lat sam się wysłał.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Moglibyście mnie przecież wszyscy zignorować a jednak nie możecie.

Oj tam, ja wcale nie chce cię ignorować. Dostarczasz tu pewnego rodzaju rozrywek więc po co się ich pozbywać?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#96
03-04-2019 09:07
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Raczej wolno. W krystkonizmie nie ma sprecyzowanego zakresu dla Policji, jest więc słaba, niejasno finansowana i kontrolowana wielką powolną masą bezpośredniej demokracji, nawet nie bardzo będzie wiedzieć, czy i po co ścigać dealerów.

Ale ja myślałem o wodach otwartych.
Wywalić nie mogą (chyba że ścigany konkretnie ale to musi być powód). Nie masz podatków ani nic. Jak wszyscy dorośli to nie do ruszenia. Coś jak Foster w tym filmie o wodnym świecie tylko na poważnie i bez piratów

Zastanawiam się gdzie podziały się projekty "zamkniętego świata w kuli". Te kosmiczne z lat 60. Chlorella, roślinki, te klimaty. Bo tu masz modyfikację, nie jesteś zamknięty (odpada ścisły reżim zamkniętego cyklu mi. produkcja tlenu). Brak nieważkości, co najwyżej nieco buja. Wody ile chcesz, tylko odsolić. Morska myć się można więc tylko do picia, zwierzaki możesz jeść od razu. Jakby jakaś kraksa z energią to odpalasz agregat (bo spalanie paliw łatwe i przyjemne). Byleby sie nie utopić bo reszta to same plusy. Ciekawe co je ten Francuz co płynie tą beczką

Jedno jest pewne.
Hodowanie sobie żarcia z glonów czy małe polowanko na pewno nie wymaga Krystkomizmu.
W ogóle uzyskanie niezależności go nie wymaga, Krystkona teksty to są jakieś brednie po jabolach.
Nawet u nas sa tylko pozwolenia na zewnętrzy obrys chaty, resztę robisz jak chcesz przecież (jak już masz szkielet). Zasilanie , ogrzewanie , łączność. Tylko wiocha musi być, nie miasto. Krystek nie ma pojęcia o zwykłym paleniu w piecu o reszcie nie mówiąc. I taki chce tworzyć wolność. Komedia.

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>Udowodnij lub przeproś
>Udowodniłem po 100-kroc
w którym swoim wpisie UDOWODNIŁEŚ że jestem przestępcą!

Cytat:
złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa.


Udowodnij lub przeproś

Cytat:
jesteś przestępcą.


Udowodnij lub przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#98
03-04-2019 09:51
 Ocena 2 na 2
j23a (1186 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Żadnej wyspy usypywac nie będę, ani plywajacej arki, żeby się od Was
>> izolować. Ja tu zostaję, to jest moje miejsce i jeśli biorę udział
>> w eksperymencie społecznym to nie w najbiedniejszym regionie świata
>> lecz w centrum metropolii.
>Ok, lecz na żadne pasożytowanie na dobrach pochodzących "nie z twojego świata" nie licz.
>Odcinają ci wodę, prąd, gaz. Zamykają przed tobą (wami) sklepy i drogi.

Zasiłek mu utną, to dopiera będą piski. Zdechnie biedak z przerażenia.

Na wiosce:
Prąd to trywialne (agregat do prania, spawania + fotobaterie) jak chcesz się odciąć.
gazu (w gazociągu) nie mam, nie będę miał i nie chce. Butla to jak się zużyje to wymieniasz.

Wodę warto kupić i odprowadzać ścieki. Studnie musiałbym płukać i kiepska woda, nie warto (normalna za tania, chyba 10 zł 1 m^3 ze ściekami). Chyba że do podlewania.
Musisz mieć jeszcze umowę na śmieci (22 zł / mies za 1 osobę) i zapłacić za teren. 3 stówki rocznie. I to wszystko. Tak jest u mnie.

Jak masz chatę i pomieszczenia gospodarcze to nie ma dalszych zezwoleń bo jakie?

To już prawie strefa, nie ? No niby teoretycznie nie ale jak to ma się do budżetu?

Jak dach cieknie to wchodzisz z lepikiem i klajstrujesz. Prywatny więc nikomu nic do tego. Osąd to sobie zrobisz nad swoją głupotą jak się zacznie lać na łeb To nie blokowisko gdzie piszesz podanie o wyjście i klucz Jeżeli wolno w ogóle. Chcesz spawać to spawasz, ciąć to tniesz. Czy wyginasz. Czy obróbka szkła. Odkurzasz samochód Albo ładujesz aku bez drałowania na 8 piętro Jest dziura to betonujesz. Chcesz psa to masz. Chcesz żeby mieszkał w domu to robisz wejście w drzwiach. Jak bydlak ma 80 kg to najwyżej podłogę zapaprze czy łóżko, sprzątasz albo nie. Jak szczeknie w nocy to nic (teren produkcji rolniczej Jak nawieje w zabawie (byleby nie pogyzł i nie zrobił wypadku) to jakoś to będzie. I nie tłumaczysz się przy bramce do lagierosiedla za to że żyjesz (jak się zapomniało karty na zamknięte osiedle) To jest w szajsmistastach najlepsze (parkowanie i ogólnie ruch drogowy też, te autostrady). A jak ma się fantazje to do miasteczka na zakupy pojedziesz na ośle (jest w RP facet co do sklepu jeździ na Baktrianie). Laskiem by się dało (tylko się zastanawiam gdzie zaparkować przed miastem Zmarzłeś albo masz pranie i leje na dworze to odpalasz piec. Albo chcesz się wykąpać (prądem drogo). Na spacer idziesz z kundlem i patrzysz na gwiazdy czy zachód słońca (a nie jak lagrowcy w TV i polityka albo jakiś durny sport - piksle na ekranie naturalnie a nie nawet niewielki spacer).

Knopke po prostu normalnie nie mieszkał nigdy, nie żył jak w miarę wolny człowiek, nie tylko na Kołymie jest luz.
I on nie tylko że bredzi o strefie jakiejś z bajki nie wiem jakiej ale proponuje to w centrum Berlina. Byłem tam raz i mi wystarczy dożywotnio. Tak jak Łódź

#99
03-04-2019 10:06
 Ocena 3 na 3
j23a (1186 punktów)Odp: Porządki wampirów

>Przez kilka lat naszych rozmów nigdy nie zakwestioniwales współczesnych zasad. Żadnej i nigdy.

>Jesteś fundamentalista współczesności.

NIe Szarley tylko Ty.
Ty pracowałeś po protedze jako windykator i to Ci pasowało.

Nie masz pojęcia o różnorodności życia, jego stylach, różnej pracy i różnorodności świata. O niczym nie masz pojęcia poza fantazjami po jabolach pitych w wyniku pasożytnictwa na zasiłku dawanym przez głupkowatych niemców bo się udało po protedze załatwić stały pobyt.

++ dodane
Czym się bezdomni ew Berlinie różnią od ciebie pajacu z chorymi oskarżeniami.
Tym że protegi nie mieli przy stałym pobycie?

No gdzie te Twoje zasady, co?

#100
03-04-2019 10:49
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi j23a
> Nawet u nas sa tylko pozwolenia na zewnętrzy obrys chaty, resztę
> robisz jak chcesz przecież (jak już masz szkielet)

Dokładnie. Tylko że "oni" zabrali mu ową wizję chaty po 3 godzinach pobytu na działce..

> Zasilanie , ogrzewanie , łączność. Tylko wiocha musi być, nie miasto.
> Krystek nie ma pojęcia o zwykłym paleniu w piecu o reszcie nie mówiąc. I
> taki chce tworzyć wolność. Komedia.

On chce tylko fantazjować. Nie chce nic tworzyć.
Myślę że tylko podsyła ideę*, chce aby "coś" stworzono za niego.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

* tragicznie nieporzemyślaną i zawierająca więcej niespójności oraz absurdów, niż słońc w naszej gromadzie galaktyk

#101
03-04-2019 11:18
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
> Udowodnij lub przeproś

Szarley, jesteś morderca, przestępcą, architektem współczesnego podłego kapitalizmu i pasożytem - gdyż nigdy nie zakwestionowałeś współczesnych zasad.
Zatem do więżenia z tobą i resztą forumowiczów.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Udowodnij lub przeproś
>Szarley, jesteś morderca, przestępcą, architektem współczesnego podłego kapitalizmu i pasożytem - gdyż nigdy nie zakwestionowałeś współczesnych zasad.Zatem do więżenia z tobą i resztą forumowiczów.

Kiedy czyni coś złego?
Takie są zasady, sam mi mówiłeś.
Czy do Was się nie odnoszą?

A może nie czynicie zła tylko dobro, wg pojęcia w waszej prymitywnej kulturze?

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi j23a
>>Przez kilka lat naszych rozmów nigdy nie zakwestioniwales współczesnych zasad. Żadnej i nigdy.
>>Jesteś fundamentalista współczesności.
>NIe Szarley tylko Ty.
>Ty pracowałeś po protedze jako windykator i to Ci pasowało.
>Nie masz pojęcia o różnorodności życia, jego stylach, różnej pracy i różnorodności świata. O niczym nie masz pojęcia poza fantazjami po jabolach pitych w wyniku pasożytnictwa na zasiłku dawanym przez głupkowatych niemców bo się udało po protedze załatwić stały pobyt.
>++ dodane
>Czym się bezdomni ew Berlinie różnią od ciebie pajacu z chorymi oskarżeniami.
>Tym że protegi nie mieli przy stałym pobycie?
>No gdzie te Twoje zasady, co?

Nie!
Ja definiuje prawa na nowo a Szarley, Jacek czy nawet Ty brońcie starych praw.
Ja już fundamentalista współczesności nie jestem.

#104
03-04-2019 13:48
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Ja już fundamentalista współczesności nie jestem.

Tylko krystkonizmu, względnie hamerlikraju

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#105
03-04-2019 14:05
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Ja już fundamentalista współczesności nie jestem.
>Tylko krystkonizmu, względnie hamerlikraju

Duposystemu ©

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365