Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porządki wampirów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-03-2019 14:56Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Porządki wampirów
Ocena -1 na 3
Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.

Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane.
Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.

Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.
Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR.
Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.

Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.

Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług.
Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.

Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#46
02-04-2019 12:01
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Proponuje aby eksperyment był publicznie jawny, żeby wszystko co
> się będzie w nim działo było wystawione na widok publiczny - czyli
> żeby księga kapitału z kontami wszystkich jej uczestników była opublikowana
> w sieci. Widzialbys świadectwa własności, środki pieniężne oraz ich
> przepływy. Nic Ci nie grozi poza ewentualnościa, że eksperyment wypali
> a wasza kultura okaże się niska.

Kto w tym eksperymencie podejmuje ryzyko:
a) utraty czasu
b) energii
c) zgromadzonych na początku zasobów typu jedzenie itd.

Potencjalne benefity zainksują uczestnicy, to rozumiem.
Kto bierze na siebie ryzyko?

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#47
02-04-2019 13:19
 Ocena-3 na 3
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Ten, który w waszym modelu stosunków społecznych niczego nie osiąga lecz wszystko traci.
Ten, który wierzy, że dominacja człowieka nad człowiekiem nie jest dobra.
Ten, którego mierzą wasze tajemnice, manipulacje i wszechobecna przemoc.
Ten, który ceni sobie prawdziwą wolność.
Ten, którego nie cieszy widok niedorozwinietych ludzi w fabrykach bez okien i widok japiszonow w strzelistych wieżach ze stali i szkła.
Ten, który dąży do doskonałej organizacji.
Ten, który kieruje się własnymi korzyściami.

Itd.

#48
02-04-2019 13:32
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Ten, który w waszym modelu stosunków społecznych niczego nie osiąga lecz wszystko traci.
>Ten, który wierzy, że dominacja człowieka nad człowiekiem nie jest dobra.
>Ten, którego mierzą wasze tajemnice, manipulacje i wszechobecna przemoc.
>Ten, który ceni sobie prawdziwą wolność.
>Ten, którego nie cieszy widok niedorozwinietych ludzi w fabrykach bez okien i widok japiszonow w strzelistych wieżach ze stali i szkła.
>Ten, który dąży do doskonałej organizacji.
>Ten, który kieruje się własnymi korzyściami.
>Itd.

Czyli ty 😁

No to wio i rob eksperymet. Bo jak na razie to tylko o nim p*****lisz. Tak jak ewidentnie kretynka dyskutuje o dyskusji wcale nie majac ochoty lub mozliwosci na dyskusje na temat czego jest dyskusja tak samo ty p*****lisz o eksperymencie wcale nie majac ochoty na jego przeprowadzenie 😂😂😂😂

#49
02-04-2019 14:34
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Ten, który w waszym modelu stosunków społecznych niczego nie osiąga lecz wszystko traci.
>Ten, który wierzy, że dominacja człowieka nad człowiekiem nie jest dobra.
>Ten, którego mierzą wasze tajemnice, manipulacje i wszechobecna przemoc.
>Ten, który ceni sobie prawdziwą wolność.
>Ten, którego nie cieszy widok niedorozwinietych ludzi w fabrykach bez okien i widok japiszonow w strzelistych wieżach ze stali i szkła.
>Ten, który dąży do doskonałej organizacji.
>Ten, który kieruje się własnymi korzyściami.
>Itd.

Ok. Czyli krotko: ten podejmuje ryzyko, kto liczy na polepszenie własnego komfortu życia.
Teraz zadam ci pytanie, które w przeszłosci już kilka razy zadawałem: kto podejmował ryzyko, gdy zaciagałeś kredyt na działkę w 2007 r.?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#50
02-04-2019 14:54
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i
>przeciekła, coś zostało zalane.
>Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł
>zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił.

No to błąd. A nawet więcej.

1. Nie płacisz jak należy,
2. Mieszkasz w pałacu zamiast gdzieś tanio na przedmieściu.
3. Podpisujesz umowy do de.
4. Nie uczysz się na błędach.

> Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut
> nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.
>Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie
>chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić
>dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.

No zaraz, skarżysz koncern i nie idziesz na rozprawę?
Znowu popalasz w krzakach

>Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą
>energię życiową. Chcą wypić naszą krew.
>Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira

Do tego jabol i to na pusty żołądek

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Teraz zadam ci pytanie, które w przeszłosci już kilka razy zadawałem: kto podejmował ryzyko, gdy zaciagałeś kredyt na działkę w 2007

Teraz zadam ci pytanie, którego w przeszłości jeszcze ci nie zadawałem, kto stwarza ludziom zagrożenie egzystencjalne w czasie kiedy nie następuje żadna naturalna katastrofa?

Kto jest odpowiedzialny za to, ze w kolejnym roku człowiek nie potrafi się wyżywić choć w przyrodzie nie nastąpiła żadna zauważalna zmiana?

Mam uznać twoje zasady, bo wg tych zasad podjąłem decyzję w przeszłości i to je legitymuje?

Kategorycznie NIE!

Jeżeli chcesz możesz poic poczuciem winy swoje dzieci i je unieszczeslisiaj, jeśli chcesz twój wybór. Ze mną możesz rozmawiać o zasadności określonych norm społecznych używając argumentów, które nie są próbą oskarżenia.

Jesli swoimi oskarżeniami nie zechcesz poic swoich dzieci to się nimi udlaw ale mnie nimi nie obdarowuj. Zdobyć się na odrobienie merytorycznych argumentów jeśli Cie na to stać, w co szczerze wątpię.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi j23a
>No zaraz, skarżysz koncern i nie idziesz na rozprawę?
>Znowu popalasz w krzakach

Nikogo nie skarze. Treści nie potrafisz zrozumieć czy masz ja po prostu w dupie, bo jest wyrazem przekonań sprzecznych z twoimi?

I jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości kto tworzy ten świat, podejrzewał jakieś tajne grupy trzymające władzę, ten w tym wątku znajdzie odpowiedź.

Ten świat tworzą zwykli ludzie ze szczególnym naciskiem na elity.

#53
02-04-2019 17:30
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Ze mną możesz rozmawiać o zasadności określonych norm społecznych używając argumentów, które nie są próbą oskarżenia.

www.racjon(*)orum.php/s,783530/i,83#w785766
Cytat:
złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa.


>Jesli swoimi oskarżeniami ...
jw

Czekam na dowody oskarżenia, że popełniłem przestępstwa

Skoro piszesz o oskarżeniach, UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>>Ze mną możesz rozmawiać o zasadności określonych norm społecznych używając argumentów, które nie są próbą oskarżenia.
>www.racjon(*)orum.php/s,783530/i,83#w785766
> Cytat:
złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa.

>>Jesli swoimi oskarżeniami ...
>jw
>Czekam na dowody oskarżenia, że popełniłem przestępstwa
>Skoro piszesz o oskarżeniach, UDOWODNIJ LUB PRZEPROŚ

5 lat przekonywalem Cie zanim doszedłem do wniosku, ze wszystkie moje propozycje zmiany stosunków społecznych masz za nic.
Miliard razy mnie przy tym oskarzyles, wyszydziles, ponizyles, wyzwales.

Nazwałem Cie człowiekiem nieprawym wg moich zasad. W czym problem? Wg waszych zasad jesteś dobry, prawy niesprawiedliwy, nie wystarczy?
Karmcie się swoją kulturą ale mnie w to nie wciagajcie.

Wg mnie jesteś niedobrym, niesprawiedliwym i nikczennym człowiekiem ale to jest tylko moja opinia, twojego przeciwnika.
Wg większości na razie jesteś dobry i prawy, co mam nadzieję przeminie i inni ujrzą w Tobie to co ja widzę.

Miałbym przepraszać swojego wroga, który zatruł mi kawal życia, za to że okreslilem go jako złego człowieka?
Oszalałeś?

Bądź mi przyjacielem teraz przez 5 lat to może Ci wybaczę i o krzywdzie zapomnę, będziemy mogli sobie podać rękę a jeśli nie i nadal zamierzasz być mi wrogiem to kij Ci w oko.
Żadnych przeprosin nie będzie.

Wpierw nawróc się moralnie i pożałuj swoich błędów arogancki i chamski dziadu. Myślisz, że już zapomniałem twoje zarzuty o honor psiego chuja?

#55
02-04-2019 19:35
 Ocena 2 na 2
Pawel077 (1855 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Bo widzisz podpis wobec wady "umowy" nic nie znaczy. Choć w waszej prymitywnej kulturze wciąż coś znaczy

Jeśli umowa jest wadliwie napisana (niezgodna z prawem), to podpis pod nią rzeczywiście nic nie znaczy (w "naszej prymitywne kulturze" również).

>Instytucja, do której mnie odsyłasz właśnie wyssysa z nas miesiąc pracy mojej żony tylko za to, że się jej nie podporzadkowalem.

Jak się żyje w społeczeństwie to pewnym regułom trzeba się podporządkować. Jak Ci to nie pasuje, to zaszyj się w jakimś buszu, zbuduj sobie szałas i żyj samotnie z dala od cywilizacji.

>To absolutnie nie zależy od umowy, bowiem umowa jest dobrowolną korporacją. Kończy się dobrowolność to kończy się umowa.

To, jak może zostać rozwiązana umowa określają warunki tej umowy. Po co podpisujesz umowy, których warunki Ci nie odpowiadają?

>Kazda umowę można zerwać zawsze kiedy tylko skończy się wola jej kontynuacji,

Nie można. Nie bezkarnie. Powtarzam Ci raz jeszcze: częścią umowy są warunki na jakich można ją rozwiązać. Podpisując taką umowę, godzisz się na te warunki. A jak się nie godzisz, to nie podpisuj.
Jeśli np. podpisujesz umowę z operatorem telekomunikacyjnym, w której Ty zobowiazujesz się do korzystania z usługi przez okres np. 24 miesięcy, a operator w zamian za Twoją dwuletnią lojalność daje Ci ulgę (zniżkę) w opłacie za abonament, to rozwiązując ją przed upływem tego terminu, musisz liczyć się ze zwrotem tych ulg, ponieważ tak jest napisane w umowie, którą podpisaleś.

>Kto używa przemocy do egzekucji zobowiazania jest przestępcą.

Chyba tylko w Twoim świecie można narobić długów i ich bezkarnie nie spłacać.

>Nie! Wszystko ma wąska grupa społeczna, która wciąż się zwęża. Reszta nie ma nic, a jeśli coś jeszcze ma to wkrótce mieć nie będzie.

To ciekawe. Bo zamożności społeczeństw rośnie. Mamy coraz więcej.

>Nie, absolutnie nie, kategorycznie nie!
>Miejsce, w którym żyję jest przyzwoicie urządzona dla elity i na tym koniec przyzwoitego urządzenia. Dalej już jest njeorzyzwoic, chwilami nawet bardzo

A do czego porownujesz? Bo porównując do reszty świata, to poziom życia przeciętnego mieszkańca Niemiec jest jednym z najwyższych.

>Mowisz o sobie i na wszystko patrzysz ze swojej perspektywy,

Nie mówię o sobie. Porównaj sobie zarobki i standard życia przeciętnego Niemca do średniej światowej.

>rozumiem ale świat to nie tylko bezdzietne, wielkomiejskie japoszony, to coś więcej.

A jak żeś wywnioskował, że jestem bezdzietnym, wielkomiejskim japiszonem?

>Niepowodzenie eksperymentu potwierdzi, że to Wy propagujecie prawdzie dobro i prawdziwa sprawiedliwość. Nie bój się!

Nie boję się. Szansa, że Twój eksperyment wyjdzie poza Twoją głowę jest na szczescie skrajnie mało prawdopodobna.

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Nazwałem Cie człowiekiem nieprawym wg moich zasad.

Nazwałeś mnie przestępcą

Cytat:
złodzieju ludzkiej energii życiowej, którego nikt jeszcze nie ukarał za liczne przestępstwa.


Udowodnij lub przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#57
02-04-2019 19:38
 Ocena 4 na 4
Pawel077 (1855 punktów)Odp: Porządki wampirów
>5 lat przekonywalem Cie zanim doszedłem do wniosku, ze wszystkie moje propozycje zmiany stosunków społecznych masz za nic.

Kuźwa, to Wy tak przez pięć lat? Ja po dwóch dniach mam dość.

j23a (1186 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>No zaraz, skarżysz koncern i nie idziesz na rozprawę?
>>Znowu popalasz w krzakach
>Nikogo nie skarze. Treści nie potrafisz zrozumieć czy masz ja po prostu w dupie, bo jest wyrazem przekonań sprzecznych z twoimi?

Jakich przekonań? Piszesz tak bełkotliwie (porządny przypał żę aż dymy poszły i co najmniej 2 jabole a nie jeden) że nie wiem kto nie zapłacił ostatniej raty - Ty czy poprzedni wynajmujący.

Ja Ty nie zapłaciłeś co mnie wcale nie dziwi jako że jesteś z tego znany to nie rozumiem na co narzekasz w ogóle i skąd ten post?

Ja poprzedni lokator nie zapłacił to przecież nie wezwą Ciebie na sprawe o zapłatę poprzedniego dłużnika. Bo to nie Twoja umowa. Co najwyżej będzie sprawa o jakieś zniszczenia w tym mieszkaniu czy niedopatrzenia określenia stanu czy coś takiego na początku - jak zaczynałeś wynajmować ta chatę. Albo że gościu nie wymeldowany (nie wiem jak w ex DDR to się załatwia) i w sensie dokumentów dalej tam mieszka a nie Ty. I tu jak zawaliłeś coś co jest ważne to może być nieprzyjemnie. Czystym kretynizmem jest nie iść na rozprawę w takich warunkach - Twoja wina też. Prawnika się z urzędu bierze czy jakaś organizacja, byłeś na rozprawie nie rozumiałęś, odwłanie piszesz i już. Gieroj, nowy system tworzy a nie może sobie z rozprawą o grosze poradzić finansową. Całyś jak ten Twój system. I takeimu chcecie dać możliwość próby?

200 EU kary (to jakieś 8 setek) to nawet ja zapłacę i nie zawalę totalnie budżetu.
To ma być wspaniałe rozwiązanie Knopke na nowy wspaniały świat jak mu 200 EU rozwala budżet? Ale szopa.

W ogóle to wynajmuje się tanią najgorszą ruderę a nie pałac, patrzy co podpisuje i absolutnie nie podpisuje na wiele lat. Coś się też na te durny Berlin w ogóle uparł, nie ma normalnej pracy w normalnym miejscu jakiejś konkretnej jak taki światowy jesteś?

#59
02-04-2019 20:17
 Ocena 2 na 2
j23a (1186 punktów)Odp: Porządki wampirów
>>Jak się nie zna języka, to się nie podpisuje, albo przychodzi się z kimś kto zna.
>Bo widzisz podpis wobec wady "umowy" nic nie znaczy. Choć w waszej prymitywnej kulturze wciąż coś znaczy ale koniec tego znaczenia już nadchodzi i wkrótce nikt takiej wadliwej "umowy", w cudzysłowie, bo to żadną umową nie jest, nie odważy się przemocą egzekwować. Nikt!
>>Jeśli uważasz, że umowa była wadliwie napisana i zostałeś oszukany, to złóż pozew do sądu.
>Nie wierzę ani w waszą sprawiedliwość, ani w wasze dobro, ani w wasze państwo, ani w wasze instytucje.
>Instytucja, do której mnie odsyłasz właśnie wyssysa z nas miesiąc pracy mojej żony tylko za to, że się jej nie podporzadkowalem. Wszystko co mnie może tam spotkać to tylko jeszcze więcej zła.
>>>Sadzisz, ze od "umowy" nie można odstąpić jeśli się okaże, że nie masz z niej żadnej korzyści?
>>To zależy od umowy.
>To absolutnie nie zależy od umowy, bowiem umowa jest dobrowolną korporacją. Kończy się dobrowolność to kończy się umowa. Ludzie budujący świat na przemocy i dominacji tego nie pojmują.

3 jabol.
Bedzie strefa i księga i kryptografia ?

>>Umowa, to pewne zobowiązanie - nie można jej sobie tak po prostu zerwać, bo przestała Ci odpowiadać. Możesz ją rozwiązać na określonych w umowie warunkach, na które przystałeś podpisując ją.

[ ... ]
>Stworzenie jawnej, powszechnej, księgi kapitału o rozproszonym i kryptograficznie zabezpieczonym zapisie na wzór łańcucha bloków bitcoina to żadna destrukcja. Podatek od własności określany jawnie w demokracji bezpośredniej przekazywany w zasadniczej części bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków najemników to żadna destrukcja. Zmiana sposobu kreacji i emisji pieniądza na taką, w której podaż pieniądza ogranicza podatek od własności a nie lichwa to żadna destrukcja.
>Destrukcja społeczna jest niejasna i nieopodatkowana lecz państwowo, przymusowo egzekwowania własności, podobnie jak podatek od chleba. To jest destrukcja, która zaprowadzi nas do światowej wojny.

NO PEWNIE

Jak będe się bawił w ekonomiczny surviwal na emeryturze to na h ... mi jakiś Knopke i jego strefa? No litości.

#60
02-04-2019 20:44
 Ocena-2 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>Udowodnij lub przeproś

Popierasz, propagujesz i organizujesz przymusową egzekucję niejawnej i nieopodatkowanej własności.
To jest złamaniem moich zasad.
Wg moich norm jesteś przestępcą.
A ze wg waszych elitarną jednostką społeczną to już mniejsza o to. To nie moja sprawa ci Wy tam sobie sądzicie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365