 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2019 22:15 | nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Władza bez podwładnych
1 na 1 | Miałem swego czasu tu ciekawą dyskusję z jednym z anonimowych użytkowników forum, o tym czy własność to władza. Ja tak twierdziłem a on temu przeczył. Miał też w zaprzeczeniu interes, przyznał się do licznych posiadłości a pojęcie władzy wywołuje negatywne skojarzenie, jako właściciel nie chciał być z tym negatywnym obrazem kojarzony.
On zaprzeczał ale rzeczywistość zdaje się to potwierdzać. Wciąż i wciąż przeżywam liczne zdarzenia, w których informowany jestem o tym co mi wolno i co jest mi zabronione w związku z wolą właściciela.
Chciałbym ostatecznie wyjaśnić kwestię powiązania własności z władzą, dlatego sformułuję pewne pytanie.
Czy zakaz wstępu na cudzy teren prywatny i zakaz pobierania z tego tereny pożytku jest formą podporządkowania?
Kto to pytanie przeczytał tego proszę, żeby nie ignorował lecz na pytanie odpowiedział. Rozumiem, że na tabu, jakim również jest kapitał, spuszcza się zasłonę milczenia, ale z szacunku dla własnego intelektu proszę to tabu przełamać i odpowiedzieć. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 Dalej..#16 2 na 2 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > z tego debilizmu to cię nawet Chętnie_racjonalistka nie wybroniMoże się opamieta i Ciebie zacznie bronić, dobry człowieku, stając po stronie dobra naprzeciw złu. |
#17 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > Ot, jak w w oczach zaślepionego zawiścią debilaTaką zawiść chciałbym rozbudzic u najemnych roboli ujawnieniem własności, żeby zawiscili każda komórka swojego ciała własności mieszkania, w którym pomieszkuja za zgodą właściciela. Żeby Szarleulyu doszło do tego, że wspomniany przez Ciebie listonosz nie posiadał mieszkania tylko dlatego, iz je odziedziczył po rodzicach ale żeby kupił je sobie z wlasnego wynagrodzenia za pracę listonosza. Co? Przechodzi ludzkie pojęcie? Bo już wszystkie mieszkania w Polsce przeznaczyliscie dla Vonovi lub dziadowskiego globalnego koncernu albo funduszu inwestycyjnego? |
#18 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > Bo już wszystkie mieszkania w Polsce przeznaczyliscie dla Vonovi lub dziadowskiego globalnego koncernu albo funduszu inwestycyjnego?Powaliło cię? Nie zamiaruję się z nikim dzielić. Wszystkie mieszkania w Polsce i w Niemczech są moje. MOJE!!!!! Jestem właścicielem połowy mieszkań w Europie Kpię z Twojego zawistnego zaślepienia. Jesteś już tak najarany zawiścią, że zawiścisz listonoszowi roweru, właściciel straganu ma nad tobą dokuczliwą władzę, a niewielki sad to bogactwo pozwalające na loty w kosmos. Pod Twoim domem jeździ dziecko na hulajnodze, wrrrrr wróg ludzkości bo MA hulajnogę, niejawną i nieopodatkowaną!!! zjedz mu wątrobę ZBUDUJ DOM zamiast chcieć zabierać cudze Lenistwo przeszkadza? Utracjuszostwo? Głupota? Masz dochód o jakim polskiemu robotnikowi się nie śni i labidzisz żeś biedny. Mieszkasz w luksusach a zawiścisz innemu kawalerki Jesteś już tak przeżarty zawiścią, że gotów jesteś raka nerki zazdrościć
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#19 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > >Bo już wszystkie mieszkania w Polsce przeznaczyliscie dla Vonovi lub dziadowskiego globalnego koncernu albo funduszu inwestycyjnego?> Powaliło cię? Nie zamiaruję się z nikim dzielić. Wszystkie mieszkania w Polsce i w Niemczech są moje. MOJE!!!!! Jestem właścicielem połowy mieszkań w Europie> Kpię z Twojego zawistnego zaślepienia. Jesteś już tak najarany zawiścią, że zawiścisz listonoszowi roweru, właściciel straganu ma nad tobą dokuczliwą władzę, a niewielki sad to bogactwo pozwalające na loty w kosmos. Pod Twoim domem jeździ dziecko na hulajnodze, wrrrrr wróg ludzkości bo MA hulajnogę, niejawną i nieopodatkowaną!!! zjedz mu wątrobę> ZBUDUJ DOM zamiast chcieć zabierać cudze> Lenistwo przeszkadza?> Utracjuszostwo?> Głupota?> Masz dochód o jakim polskiemu robotnikowi się nie śni i labidzisz żeś biedny.> Mieszkasz w luksusach a zawiścisz innemu kawalerki> Jesteś już tak przeżarty zawiścią, że gotów jesteś raka nerki zazdrościćZnowu zapomniało Ci się o Musku, Bezosie, Zuckerbergu, Gatesie, Brinie, Pageu i innych a Przypominał Ci się listonosz z mieszkaniem po mamusi i dziecko z hulajnoga od rodziców. Cóż za niepamięć. A pamietasz choć o tym, czego nauczali Cię w państwowej szkole, że własność jednego wyklucza własność drugiego? Kiedy czytam taki twój wpis wiem, że po prostu śmiejesz mi się w twarz i mówisz - doskonale rozumiem, że chciałbyś choć trochę wyzwolić się spod władzy innych ludzi i odzyskać choć trochę kontroli nad własnym życiem ale to stoi w sprzeczności z moim dobrobytem, który jest zbudowany na podporzadkowaniu sobie innych ludzi, więc mam to w dupie! |
#20 1 na 1 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > Powaliło cię? Nie zamiaruję się z nikim dzielić.Ty pewnie sądzisz, że to jest ironia. Ale ja wiem, że przypadkiem udało Ci się określić swoje prawdziwe intencje. Jest dokładnie tak jak tu napisałeś. Choc mozna to jeszcze rozwinąć o - chcę więcej, jeszcze więcej, wiecej dla mnie, jeszcze więcej tylko dla mnie. |
#21 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych |
> >Miałem swego czasu tu ciekawą dyskusję z jednym z anonimowych użytkowników forum, o tym czy własność to władza."> Dziwię się , że ktokolwiek podważa tą tezę . Dla mnie oczywiste , własność jest władzą i jest od zawsze wykorzystywana jako źródło nacisku lub argumentu.Ja dodatkowo wykazałam dlaczego własność = władza, więc się dziwię, że zagadnienie powraca. > Trudno się odnieść do dyskusji twojej z innym użytkownikiem, bo nic nie napisałeś o jego argumentachSkoro ów zaprzeczający, jakoby własność oznaczała władzę nie ma racji, nie może on też mieć argumentów, co najwyżej jakieś pseudo-argumenty.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#22 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych |
> własność nie jest władząJest, tutaj to wykazałam. Ponawiam. Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na Ziemi, to decydujesz o wszystkim, co na tej Twojej ziemi będzie się działo, działań ludzi nie wyłączając, czyli będziesz miał nad tymi ludźmi władzę. I teraz: czy jeśli ubędzie Ci promil promila (jedna milionowa) Twojej ziemi, to stracisz wraz z tym kawalątkiem całą władzę nad tymi ludźmi? Ano właśnie nie, stracisz tej władzy tylko malutką część. A przecież co do zasady, będziesz tym, kim realnie jesteś: posiadaczem części ziemi. Czyli posiadanie ziemi - nawet i niecałej - daje władzę. A w szerszej perspektywie nie trzeba posiadać gruntu, wystarczy dowolny potencjał by ją nabyć.
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > A w szerszej perspektywie nie trzeba posiadać gruntu, wystarczy dowolny potencjał by ją nabyć.Np posiadać Windowsa, od którego ludzkość uzależni się egzystencjalne i której uzależnienie pogłębiać będą państwowe "darmowe" szkoly nauczajac Windowsa dzieci już 6 roku życia. |
#24 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | ZBUDUJ DOM zamiast chcieć zabierać cudze Masz dochód o jakim polskiemu robotnikowi się nie śni i labidzisz żeś biedny. Mieszkasz w luksusach a zawiścisz innemu kawalerki > Kiedy czytam taki twój wpis wiem, że po prostu śmiejesz mi się w twarz iTak, śmieję się z kretyna. Mea culpa. > więc mam to w dupie!Tak. mam w dupie twoje urojenia. A teraz przeczytaj uważnie wysil swój najarany "mózg" i postaraj się zrozumieć
Tak jak ty, utrzymuję się z pracy i tylko z pracy, choć czasem zarabiałem mniej niż ty tak jak ty, nie zatrudniam nikogo (choć twój "szarley" zatrudnia i wyzyskuje) tak jak ty, nie mam korzyści z kapitału i własności, choć wg ciebie mam miliony mieszkań tak jak ty, odchowałem liczne potomstwo.
Dlaczego ja mam dom a ty nie? Pomyśl i może poszukaj przyczyny w sobie a nie we mnie
Zawiścisz domu? Dlaczego nie zawiścisz ciężkiej pracy w syberyjskich kopalniach Narzekasz na brak słonecznego światła w pracy? Gówno wiesz o braku światła kiedy polarny dzień trwa godzinę a tę godzinę jestem pod ziemią Walnij się w tępy łeb i przestań narzekać że ci się marzipan ulewa. Dobrobyt ci w poprzek w dupie stanął? W dupie mam majątek Bzezosa czy Muska, Wisi mi to. Ty zawiścisz listonoszowi roweru a choremu raka nerki Lecz się.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#25 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > >własność nie jest władzą> Jest, tutaj to wykazałam. nieprzypomnę to twoje wykazanie > Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na Ziemi, to decydujesz o >wszystkim, co na tej Twojej ziemi będzie się działo, działań ludzi nie wyłączając, >czyli będziesz miał nad tymi ludźmi władzę.A ja Nie, bo wykazałem ci że: Ale nie może wyrzucić ludzi ze swojej własności nawet jakby się zesrał. Szarley może a typ co ma 100% nie. Lipa i tyle.Możecie kombinować obydwoje jak koń pod górę ale z gówna bata nie ukręcisz. www.racjon(*).php/z,0/d,31/s,777461#w778345odpisałaś że > Nie usunie ich, bo nie ma cudów, ale to nie znaczy, że nie ma władzy.Bezsilny typek. Ps. > Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na ZiemiBrzostowski pisał o latających krowach udowadniając boga. Bo niby jest szansa że gdzieś tam są. Twoje uzasadnienie oparte jest o tą samą logikę. |
#26 -2 na 2 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > Walnij się w tępy łeb i przestań narzekać że ci się marzipan ulewa. Dobrobyt ci w poprzek w dupie stanął?Aha, czyli wszytko jest git, wstań rano idź do roboty, tak już ma być jak jest? A co jeśli NIE? Jesli powiem twoim i tobie podobnym NORMOM NIE! Naslesz na mnie oplacanego z podatku od biedy funkcjonariusza panstwa, żeby mi palka przetłumaczył co dla Was znaczy moje NIE? > W dupie mam majątek Bzezosa czy Muska, Wisi mi to. Ty zawiścisz listonoszowi roweru a choremu raka nerki> Lecz się.Poiwedz wprost. W dupie mam ujawnienie własności. W dupie mam podatek od własności. Własność pozostanie utajniona i nieopodatkowana, do tego będzie subwencjonowana z podatku od biedy VAT, bo ja Johannes Jerlas tego chcę i w dupie mam wszytkich, którzy tego nie chca, bo im to szkodzi. Ja korzystam a reszcie kij w oko. |
#27 -2 na 2 nic nie mówię (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: Władza bez podwładnych | > Brzostowski pisał o latających krowach udowadniając boga. Bo niby jest szansa że gdzieś tam są.> Twoje uzasadnienie oparte jest o tą samą logikę.Ale się boicie uznania własności za formę władzy. Pełne pory. Dlaczego? Mogłoby namieszać ludziom w głowach? Na szkodę Panów właścicieli? Farmer czy na twoim terenie istnieje hierarchia woli osobników w działaniach grupowych? Pominę wtargniecie i dzialanie wbrew twojej woli. Przyjmijmy, że na twoim terenie jest grupa osobników, chcących działać łącznie. Czy wśród nich istnieje hierarchia woli? Czy twoja wola na twoim terenie równa jest woli wszytkich pozostałych osobników grupy? |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > >własność nie jest władzą> Jest, tutaj to wykazałam.Napisałaś. Nie udowodniłaś > Jeśli masz prawo własności wobec całego - 100% gruntów - lądu na Ziemi,Nie mam i nikt nie ma. Przynajmniej dopóki krystkonizm nie jest obowiązującą doktryną
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | A teraz przeczytaj uważnie wysil swój najarany "mózg" i postaraj się zrozumieć
Tak jak ty, utrzymuję się z pracy i tylko z pracy, choć czasem zarabiałem mniej niż ty tak jak ty, nie zatrudniam nikogo (choć twój "szarley" zatrudnia i wyzyskuje) tak jak ty, nie mam korzyści z kapitału i własności, choć wg ciebie mam miliony mieszkań tak jak ty, odchowałem liczne potomstwo.Dlaczego ja mam dom a ty nie? Pomyśl i może poszukaj przyczyny w sobie a nie we mnie > >Walnij się w tępy łeb i przestań narzekać że ci się marzipan ulewa. Dobrobyt ci w poprzek w dupie stanął?> Aha, czyli wszytko jest git, wstań rano idź do roboty, tak już ma być jak jest?Chochoł. Nie wszystko mi się podoba, ale ty nie znasz moich poglądów, wystarczą ci poglądy twojego chochoła. Dla ciebie jestem Bezosem, bo twój nachlany zawiścią "mózg" nie widzi rzeczywistości Wstaję co rano do roboty i jakoś mnie to nie boli. Ciebie boli bo jesteś leniem > A co jeśli NIE?> Jesli powiem twoim i tobie podobnym NORMOM NIE!> Naslesz na mnie oplacanego z podatku od biedy funkcjonariusza panstwa,Chochoł. Wytrzeźwiej. > >W dupie mam majątek Bzezosa czy Muska, Wisi mi to. Ty zawiścisz listonoszowi roweru a choremu raka nerki> >Lecz się.> Poiwedz wprost.> W dupie mam ujawnienie własności.Już wiele razy to napisałem. Tak, w dupie mam ujawnienie własności wisi mi to co ma Bezos, czy Hamerlik > W dupie mam podatek od własności.Tak, bo nie mam ochoty patrzeć na system w którym biedota płaci na Hamerlika > Własność pozostanie utajniona i nieopodatkowana, do tego będzie subwencjonowana z podatku od biedy VAT, bo ja Johannes Jerlas tego chcę i w dupie mam wszytkich, którzy tego nie chca, bo im to szkodzi. Ja korzystam a reszcie kij w oko.Ja korzystam? Jak? Znów chochoł. Przypomnę zarzuciłeś mi łamanie prawa. nie udowodniłeś, nie przeprosiłeś. Dajesz mi prawo do tego samego? Skorzystam Krystian Hamerlik konopka zgwałcił swoją czteroletnią córkę i uciekł przed wyrokiem do Berlina* Fajnie? nie? To walnij się w czerep i czytaj co piszesz o innych. Pozwalasz sobie za dużo * nieprawda Zawiścisz choremu raka nerki. Lecz sie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#30 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: Władza bez podwładnych | > >A w szerszej perspektywie nie trzeba posiadać gruntu, wystarczy dowolny potencjał by ją nabyć.> Np posiadać Windowsa, od którego ludzkość uzależni się egzystencjalne i którejWychodzą jawnie Twoje braki (że to bzdura co piszesz wyżej to chyba oczywiste)  W pytaniu inicjującym nie określiłeś (co też mnie oczywiście nie dziwi) przypadków: a) służebności wiekuistej b) powiązanych z tym (w sensie szerokim) obszarów publicznych, infrastruktury itp c)ogólnie zasad handlu gruntami. d) typów gruntów e) wiele wiele innch. W prawie własności i nabywania własności gruntu uniemożliwia to sytuacje że ktoś wykupi mi drogę to chaty i mojej własności co uniemożliwi korzystanie z nieruchomości i w efekcie jej niekorzystną sprzedaż. A w ogóle to wiadomo że powszechną szczęśliwość zapewnia jawna, kryptograficznie zabezpieczona księga kapitału ala BitCoin super (jak tam lektura braków w SSL/TLS ?). |
1 2 3 4 5 6 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|