 |
Istoty rozumne a zwierzęta. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-06-2020 15:09 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Istoty rozumne a zwierzęta. 0 na 2 | Chciałbym w tym wątku podyskutować o różnicach pomiędzy istotami rozumnymi a zwierzętami, przedstawię w tym celu listę cech, które odróżniają istoty rozumne od zwierząt, a także napiszę o pewnych oczywistych moim zdaniem konsekwencji tychże różnic.
I. Umysł - istota rozumna posiada umysł zdolny do stawiania sobie celów, do samodzielnego dochodzenia do prawdy, umysł jest kreatywny. II. Świadomość - istoty rozumne są świadome tzn mają możliwość zapanowania umysłem nad abstraktami odzwierciedlającymi rzeczywistość. Jednym z warunków sine qua non poprawnego działania świadomości jest funkcjonowanie w prawdzie, a ta musi być częścią cywilizacji i wyrosłej na gruncie tej cywilizacji kultury, bez prawdy nie ma świadomości a tym samym rozumności. III. Wolna wola - istoty rozumne z natury swej są wolne, wolna wola jest konsekwencją posiadania umysłu i musi być przez niego kierowana, gdy jest inaczej n.p. kierowana jest przez instynkty anie przez umysł to taki stan jest stanem bezrozumnym, ułomnością. IV. Moralność - Zdolność do funkcjonowania w moralności właściwej dla istot rozumnych. V. Zdolność komunikacji werbalnej, zdolność do opisywania rzeczywistości przy użyciu języka VI. Uczucia wyższe - istota rozumna jest zdolna do odczuwania uczuć wyższych.
Wszystkie wymienione cechy i zdolności są co prawda przyrodzone człowiekowi, ale muszą być wykształcone w procesie wychowania w stosownej etyce, a do tego potrzebny jest określony typ cywilizacyjny i wyrosła na nim stosowna kultura. Jeśli się tych zdolności i cech u osobnika Homo Sapiens nie wykształci, to taki osobnik będzie w najlepszym wypadku gdzieś pomiędzy zwierzęciem a człowiekiem, a w gorszym gdy nie wykształci się żadnej z nich, to taki osobnik jest zwierzęciem. Wyjątek stanowi jedna rzecz, a mianowicie wyhodowanie osobnika, który jest niezdolny do funkcjonowania w prawdzie, wtedy może nawet mieć w jakiejś kulawej postaci niektóre z pozostałych, a i tak efektywnie będzie zwierzęciem, a to dlatego, że osobnik odcinający innych ludzi od prawdy pozbawia ich możliwości funkcjonowania w sposób rozumny i redukuje wszystko do użycia siły lub sprytu czyli metod zwierzęcych. Dzięki kolonizatorom m. in. polskojęzycznej żydokomunie, Nazistom itp naród polski nie jest już w stanie żyć po ludzku, gdyż jest bez przerwy okradany, niszczony, duraczony, okłamywany i opluwany. Od kołyski aż po grób ludzie żyją we wciśniętych im przez masmedia i system tresury("edukacji") wielopiętrowych fałszach, półprawdach, ćwierćprawdach, kłamstwach i ogólnym bełkocie, a to skutecznie uniemożliwia rozumne życie społeczne i dzięki temu jesteśmy metodycznie tępieni jako naród i stopniowo uwsteczniani do zaordynowanej ustami Nazistów roli "Polnische Untermenschen"/"gojów", proces ten cały czas postępuje. Już teraz system kolonizatorów wyhodował nam polskojęzycznych kołchoźników, odpowiednik znanych z Rosji "Sowków", tyle tylko że w Rosji Sowki są echem przeszłości, a polscy kołchoźnicy to melodia przyszłości, tak będą uwsteczniane przyszłe pokolenia. Celowe uwstecznianie to jest zresztą temat rzeka, może omówię go w innym wpisie. Niezdolność osobników rządzących Polską i Europą do koegzystencji w obustronnej świadomości z narodami europejskimi jednoznacznie dowodzi, iż są zwierzętami, bo nie szukają nawet możliwości życia pośród świadomych istot rozumnych, widać wyraźnie, że męczył ich i przerastał system dążący do rozumu. Jednym z narzędzi pozbawiania nas człowieczeństwa jest kołchozowy totalitaryzm, narzucany ludziom przez rozliczne fundacje oraz instytucje m. in. Unię "Europejską" i oczywiście z pominięciem ich świadomości, przy podeptaniu ich wolnej woli, obliczony na to by relatywnie niewielka grupka zwierząt mogła się nażreć kosztem naszej pracy i dobrobytu, który nią wytwarzamy, a także kosztem naszego człowieczeństwa, które jest nam stopniowo kradzione równie sprawnie co nasze mienie prywatne i narodowe. Ważnymi cechami pozwalającymi rozróżnić człowieka od zwierzęcia są kreatywność i produktywność. Zwierzęta nie są w stanie stworzyć wartości dodanej, n.p. zające mogą przykicać na pole i zeżreć kapustę, ale nie potrafią tego pola obsadzić nową kapustą. Pluskwy potrafią zalęgnąć się w materacu, ale nie potrafią dogadać się z człowiekiem, uzgodnić że raz na jakiś czas człowiek da im trochę krwi, a te dadzą mu spokój i w konsekwencji człowiek dowiaduje się, że ma pluskwy dopiero gdy obudzi pokąsany. Europejczycy budzą się niezwykle powoli i uświadamiają sobie, że są pokąsani przez neokomunistów i neonazistów. Licząc tylko od II WŚ możemy znaleźć wiele kolejnych stopni zezwierzęcania Europy ideologiami totalitarnymi, nie ma tu miejsca, aby opisać wszystkie z nich, ale można zwrócić uwagę na "pandemię" koronawirusa. Rozpętana przy okazji koronawirusa panika, zastój i setki berberyjskich ograniczeń świadczą o tym, że mamy do czynienia z mistrzami sztuki zwierzęcej, którzy z pominięciem naszej świadomej zgody, naszego dobra wprowadzają nam stopniowo totalitaryzm i zamordyzm, a zduraczone narody i ludy kierowane wytresowaną od pokoleń wiarą w masmedia dają sobie odbierać kolejne elementy człowieczeństwa. W niektórych państwach lobby zwierzęce dopuściło się nawet szczucia ludzi wściekłymi pawianami z tzw "antify". W Polsce taki n.p. Trzaskowski zorganizował niedawno warsztaty duraczenia na neobolszewizm, skutki jak zawsze poniesie polska wspólnota narodowa, a Soros i jego pawiany pozostaną bezkarni. Dlaczego ważne jest aby cechy i zdolności specyficzne dla istoty rozumnej były skierowane i przeznaczone nie tylko dla siebie samego ale i dla innych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | szarley (54913 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > napisałem trochę prawdy o mitologii holokaustu żydowskiego.Powtórzę pytanie: Czy uważasz zagładę Żydów za mit?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >napisałem trochę prawdy o mitologii holokaustu żydowskiego.> Powtórzę pytanie: Czy uważasz zagładę Żydów za mit?Powtarzasz mechanicznie jakieś bzdury jakbyś się zaciął, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Czy ty jesteś botem szarley? |
#138 1 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >>napisałem trochę prawdy o mitologii holokaustu żydowskiego.> >Powtórzę pytanie: Czy uważasz zagładę Żydów za mit?> Powtarzasz mechanicznie jakieś bzdury jakbyś się zaciął, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.Potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie TAK/NIE?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >>>napisałem trochę prawdy o mitologii holokaustu żydowskiego.> >>Powtórzę pytanie: Czy uważasz zagładę Żydów za mit?> >Powtarzasz mechanicznie jakieś bzdury jakbyś się zaciął, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.To jesteś botem czy debilem szarley? > Potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie TAK/NIE?Odpowiedziałem na to pytanie w poprzednich wpisach, to nie jest pytanie zero-jedynkowe, bo nie tego dotyczył mój wpis ty pomroczny durniu. Przeczytaj ze zrozumieniem moje wpisy, ewentualnie poproś kogoś kto potrafi czytać ze zrozumieniem, aby ci wytłumaczył co napisałem. Wygląda na to, że gubisz się w tekstach dłuższych niż jedno zdanie. A przy okazji wychodzi na to, że nie chcesz odpowiedzieć na pytanie czy uważasz holokaust Słowian, którego dokonali żydzi, żydo-Sasi i Naziści(ksywa: "Niemcy"), a to może świadczyć, że w pewnych sytuacjach będziesz łgał i udawał, że tego holokaustu nie było. A był on o wiele bardziej dotkliwy i wyniszczający niż to żydowskie trzebienie stada z biedoty żydowskiej, bo holokaust Polaków był holokaustem elit intelektualnych i społecznych, a owoce tego żrą te zwierzęta do dzisiaj i finał wielkiego żarcia się zbliża bo te nazi-stalinowskie zwierzęta (m. in. z twoją pomocą) gebelsują teraz na Polaków, tylko po to żeby nas zeżreć i zniewolić i ty jesteś z nimi, z tymi nazistowskimi zwierzętami! To kiedy odpowiesz na moje pytania? A uzbierało się ich już trochę. Dalej nie wiemy jakie "naukowe" dzieła n.t. Jedwabnego(szalika?) czytałeś, nie wiemy dlaczego twoim zdaniem naród polski można mordować, kolonizować, zniewalać, poniżać, eksploatować, a już inne nie, gdyż przemilczałeś wszystkie pytania, które dałyby na to odpowiedź. Nie wiemy dlaczego zostawiłeś bez komentarza kłamstwo 0 "6 000 000 żydów zabitych w holokauście" itd. Uciekłeś łącznie od kilkunastu ważnych pytań i poruszonych przeze mnie kwestii. Ale nawet z tego co napisałeś do teraz jasno wynika z jakiej "moralności" wyprowadzone są twoje osądy. |
#140 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >>>>napisałem trochę prawdy o mitologii holokaustu żydowskiego.> >>>Powtórzę pytanie: Czy uważasz zagładę Żydów za mit?> >>Powtarzasz mechanicznie jakieś bzdury jakbyś się zaciął, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.> To jesteś botem czy debilem szarley?Widzę, że znalazłeś dobrą metodę ucieczki od odpowiedzi > >Potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie TAK/NIE?> Odpowiedziałem na to pytanie w poprzednich wpisach, to nie jest pytanie zero-jedynkowe,To jest pytanie zero - jedynkowe Niestety uciekasz w obrażanie, bo boisz się przyznać że w Twoim przekonaniu NIE ISTNIAŁ fakt zabijania Żydów tylko dlatego, że byli Żydami Pewnie Twoje ucieczki są elementem typowo polskiej kultury, a może też zwalisz na to, że Twoi rodzice to "żydy" i wychowali się w kulturze insektów. W Twoim przekonaniu zagłada Żydów była przez nich samych zawiniona i przez nich samych wykonana, a Wannsee to było spotkanie rabinów > bo nie tego dotyczył mój wpis ty pomroczny durniu.Uciekasz w obelgi. To tylko Twoje tchórzostwo > A przy okazji wychodzi na to, że nie chcesz odpowiedzieć na pytanie czy uważasz holokaust Słowian, którego dokonali żydzi, żydo-Sasi i Naziści(ksywa: "Niemcy"),Nie da się dyskutować z emocjami, nawet Twoimi Każde z tych słów (żydzi, żydo-Sasi i Naziści(ksywa: "Niemcy"), jest naładowane emocjami przez co dyskusja jest niemożliwa 1 Nie wiem kim są żydo-sasi, 2 nie wiem co kryje się w przytulszczyźnie pod pojęciem Naziści (wg Ciebie byli już u krzyżaków) 3 Nie słyszałem o "holokauście Słowian" z ręki żydowskiej religijnej wspólnoty (Żyd jako członek narodu pisze się wielką literą, jak widać znów cudzoziemiec uczy Cię Twojego języka) Pisz po polsku będzie łatwiej Cię zrozumieć Nie podważam faktu wymordowania znacznej części polskiego narodu, ze szczególnym nakierowaniem na mordowanie inteligencji w latach 1933 - 56 przez niemieckich nazistów i komunistyczny ZSRR (jeśli to masz na myśli) Natomiast brednią jest to co piszesz o Żydach, że "żydowscy handlarze niewolników, którzy porywali i sprzedawali Polaków, czy Słowian żyjących na terenie Polski" ponieważ niewolników sprzedawali Żydom sami Słowianie. Żydowscy kupcy nie mieli na usługach zbrojnych oddziałów łowców niewolników. Przeważnie to sami Słowianie dostarczali niewolników - innych Słowian na targ w Pradze, gdzie Żydzi ich kupowali (Samsonowicz) Podobnie Twoju wypowiedzi na temat dwóch Żydów o których napisałem Jezusa z Nazaretu i Pawła z Tarsu świadczą jedynie o tym, że nie czytałeś ani Ewangelii o tym pierwszym, ani listów tego drugiego. Inne "kwiatki" z lenistwa pomijam Takich propagandowych kłamstewek jest w Twoich emocjonalnych wpisach całe mnóstwo i dlatego sugeruję, żebyś pomyślał uczciwie nad nazwaniem tego obsesją > To kiedy odpowiesz na moje pytania?1 Przedstaw jakąś listę logicznych pytań (ale nie zakładaj, że znam wszystkie odpowiedzi) 2 Kiedy Ty odpowiesz na moje: Czy uważasz zagładę Żydów za mit?To jest pytanie kwalifikujące się do odpowiedzi TAK/NIE > Dalej nie wiemy jakie "naukowe" dzieła n.t. Jedwabnego(szalika?) czytałeś,Zadawaj pytania bez emocji i nastawienia z góry na krytykę odpowiedzi Czytałem i Stolę i Chodakiewicza, a także niepolskich autorów. Wystarczy, żeby wyrobić sobie pogląd, studiów na ten temat prowadzić nie myślę, nie jest to w centrum moich zainteresowań. Wystarczy, że już w kilku przypadkach polskiego rzekomengo patriotę uczyłem polskiej historii > nie wiemy dlaczego twoim zdaniem naród polski można mordować, kolonizować, zniewalać, poniżać, eksploatować,Ja też nie wiem, dlaczego sugerujesz mi poglądy, które są mi obce To właśnie jest intelektualna impotencja objawiająca się stawianiem chochoła > Nie wiemy dlaczego zostawiłeś bez komentarza kłamstwo 0 "6 000 000 żydów zabitych w holokauście" itd.Bo nie uważam tego za kłamstwo. W tej materii zgodne są historyczne podręczniki zajedno rosyjskie polskie niemieckie amerykańskie szwajcarskie Masz inne dane? Cóż, jeśli Cytat:>Uniwersytet Łomonosowa Hihi,
tak reagujesz na uniwersyteckie nadania, to raczej trudno brać na poważnie Twoje emocjonalno-obsesyjnie antysemickie pisanie
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Widzę, że znalazłeś dobrą metodę ucieczki od odpowiedziUcieczki od czego? > To jest pytanie zero - jedynkoweZero-jedynkowa jest twoja prymitywna propaganda. Udajesz teraz, że nie umiesz czytać. > Niestety uciekasz w obrażanie, bo boisz się przyznać że w Twoim przekonaniu NIE ISTNIAŁ fakt zabijania Żydów tylko dlatego, że byli ŻydamiTo co się działo podczas II WŚ, a także wcześniejsze pogromy żydów w Europie na przestrzeni wieków, były najczęściej efektem nienawiści wobec zachowania żydów, będącej reakcją na ich sposób koegzystencji z innymi. N.p. koegzystencja Izraela na Bliskim Wschodzie kosztowała istnienie już kilku państw i śmierć lub zniszczenie życia milionów. Koegzystencja na zasadzie pasożytnictwa wywołuje nienawiść, co ja na to poradzę? > Pewnie Twoje ucieczki są elementem typowo polskiej kultury, a może też zwalisz na to, że Twoi rodzice to "żydy" i wychowali się w kulturze insektów.Nie przypominam sobie, abym od ciebie uciekał, bo i po co? > W Twoim przekonaniu zagłada Żydów była przez nich samych zawiniona i przez nich samych wykonana, a Wannsee to było spotkanie rabinówNiechęć do pasożytnictwa jest znana od wieków, podobnie choć na mniejszą skalę nie lubi się Cyganów, którzy również pasożytnictwo obrali sobie za główną metodę koegzystencji z innymi, podobnie zresztą jak i żydo-Sasi typu Jankesi. Ruscy też nie są lubiani, a Rosja/Związek Sowiecki jako państwo jest parazytem i to wyjątkowo tłustym. Parazyty nie są lubiane, winisz mnie za to? Poza tym w trakcie wojny odbyła się konferencja na Bermudach a w 1938 konferencja w Evian. Na tych konferencjach byli też żydzi  i jakoś nieśpieszno im było ratować żydowskich uchodźców i w ogóle mało komu było śpieszno m. in. dlatego, że żydostwo wschodnie było przesiąknięte bolszewikami, albo nędzarzami, gdyż większość żydów polskich to byli biedacy, a poza tym to państwa zachodnie to są państwa kolonizatorskie, to po co im byli jacyś uchodźcy(?), im zależało na okradaniu innych, a nie ich utrzymywaniu. > >bo nie tego dotyczył mój wpis ty pomroczny durniu.> Uciekasz w obelgi. To tylko Twoje tchórzostwoBo mnie celowo wyprowadzasz z równowagi, takimi głupimy tekstami, przeczytaj co nawypisywałeś wcześniej, o ile pamiętasz jeszcze jak uporać się z tekstem o objętości większej niż jedno zdanie. > >A przy okazji wychodzi na to, że nie chcesz odpowiedzieć na pytanie czy uważasz holokaust Słowian, którego dokonali żydzi, żydo-Sasi i Naziści(ksywa: "Niemcy"),> Nie da się dyskutować z emocjami, nawet Twoimi> Każde z tych słówNie bardzo > (żydzi,Ja wiem, że to brzydkie słowo, zażydzone sądy w III RP skazały co najmniej kilka osób za nazywanie kogoś żydem, nawet jeden pan dostał wyrok za stwierdzenie, że "MSZ pracują sami żydzi" To określenie ma co najmniej kilka znaczeń, często za żydów podają się osobniki, które nimi nie są, lub wkręcili się w żydostwo choć mają inne pochodzenie, n.p. w naszych czasach w Polsce trwa nabór "żydów" prowadzony przez pewną sektę. > 1 Nie wiem kim są żydo-sasi,> 2 nie wiem co kryje się w przytulszczyźnie pod pojęciem Naziści (wg Ciebie byli już u krzyżaków)> żydo-SasiDefinicja żydo-Sasa: zdegenerowany Anglosas, który porzucił lub też nigdy nie posiadał elementarnych obowiązków i zasad moralnych wobec swojej wspólnoty narodowej, ew. Anglosas, który przyjął żydowski bełkot za swój własny kompas życiowy. To określenie dotyczy głównie polityków USA i Wielkiej Brytanii wysługujących się żydostwu, n.p. prowadzących obłąkańczą politykę dewastowania państw dookoła Izraela, stosujący żydo-gebelsowską propagandę mającą na celu maskować działalność Przemysłu Holokaustu. W Polsce funkcjonowało kiedyś określenie "Dwużydzian Polaka" i określało schorzenie tego samego typu co żydo-Sas, dwużydziany nadal występują w Polsce jako spadek po okupacji żydo-sowieckiej i długotrwałym skolonizowaniu Polski, są nawet częścią polskiej tzw "debaty" publicznej vide: Morawiecki, Grabowski itp. > Naziści(ksywa: "Niemcy"), jest naładowane emocjami przez co dyskusja jest niemożliwaNaziści to jedna z oficjalnych nazw narodu pruskiego/niemieckiego, używa się jej w kontekście II WŚ i holokaustu, jest bardzo modna, nawet niedawno "dowiedzieliśmy się", że "Niemcy byli okupowani przez Nazistów", albo że "Lądowanie wojsk alianckich w Normandii 'uwolniło' Niemcy od Nazistów", taka moda. Określenie to wchodzi też do popkultury, teraz zamiast "Niemców" będą coraz częściej Naziści. Co jest celem tej zmiany nazwy tłumaczyłem już kiedyś na tym forum, w polskim interesie leży, aby ta nowa nazwa była stosowana wobec Niemców konsekwentnie. > 3 Nie słyszałem o "holokauście Słowian" z ręki żydowskiej religijnej wspólnotyYhy, ale "nauczasz historii" Rewolucja komunistyczna była przeprowadzona przez wychowanków cywilizacji żydowskiej, stanowili oni spiritus movens tej rewolucji, stali na jej czele, tworzyli tę ideologię czerpali z niej zyski m.in. poprzez zajmowanie intratnych pozycji w reżimach komunistycznych Europy środkowej i wschodniej, w szczycie dobrego fartu stanowili ca 90% aparatu kierowniczego, w tym aparatu terroru Związku Sowieckiego, potem Stalin ich trochę pogonił i niestety dał im w posiadanie Polskę, którą współrządzą do dzisiaj, mają zwłaszcza decydującą rolę w sterowaniu procesami długofalowymi, czyli ideologicznymi, podobnie jak i w PRL-u, który pomimo ich ucieczki za lepszym życiem za żelazną kurtynę i tak pozostał pod sterowaniem ich patologicznej ideologii. Dzisiaj żydostwo stanowi spiritus movens neokomunizmu, który prawdopodobnie pogrzebie Europę i Europejczyków w max 2-3 pokolenia o ile nie zostanie powstrzymany. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > (Żyd jako członek narodu pisze się wielką literą, jak widać znów cudzoziemiec uczy Cię Twojego języka)Ode cieie jak zwykle możnaby się co najwyżej nauczyć drobnych krętactw. Nie ma czegoś takiego jak naród żydowski, są różne sekty żydowskie, a także cywilizacja żydowska w klasyfikacji typów cywilizacyjnych wg metodologii Konecznego i to w tym ostatnim znaczeniu używam określenia "żyd". > Pisz po polsku będzie łatwiej Cię zrozumiećPiszę po polsku. > Nie podważam faktu wymordowania znacznej części polskiego narodu, ze szczególnym nakierowaniem na mordowanie inteligencji w latach 1933 - 56 przez niemieckich nazistów i komunistyczny ZSRR (jeśli to masz na myśli)Holokaust ten był dziełem określonych grup narodowych, cywilizacyjnych oraz pewnych plutokratów głównie żydowskich i żydo-saskich, a także tajnych sekciarzy, którzy parali się i nadal parają roznoszeniem toksycznych ideologii. > Natomiast brednią jest to co piszesz o Żydach, że "żydowscy handlarze niewolników, którzy porywali i sprzedawali Polaków, czy Słowian żyjących na terenie Polski" ponieważ niewolników sprzedawali Żydom sami Słowianie. Żydowscy kupcy nie mieli na usługach zbrojnych oddziałów łowców niewolników. Przeważnie to sami Słowianie dostarczali niewolników - innych Słowian na targ w Pradze, gdzie Żydzi ich kupowaliNo niekoniecznie, żydzi mieli kontakty z różnymi porywaczami niewolników n.p. muzułmanami. Już w późniejszych wiekach polskiej państwowości na teren Polski wpadały islamskie bandy, brały Polaków w jasyr i później m.in. żydostwo ich skupowało. Takie uprowadzenia nie odbywają się bez handlarzy, którzy za to płacą, oni zawsze żyli w symbiozie. Poza tym żydzi jeszcze w początkach XX-go wieku sprzedawali Polki do burdeli w Ameryce południowej, a czasem podobno zdarzało im się też i żydówki sprzedać. Oni m. in. po to tak zabiegają o instalowanie islamu w Europie, bo dzięki temu mają stałe źródło bandytów do handlu kobietami i nie muszą samodzielnie brudzić łap, tylko mają swoje tępe narzędzia niszczenia narodów europejskich. Oprócz tego żydzi z kręgów banksterskich wyspecjalizowali się w niewolnictwie kredytowym, dzisiaj większość Europejczyków spłaca niemal całe życie zawodowe swój dach nad głową, albo nie posiada go już wcale, to jest jedna z długofalowych konsekwencji wprowadzenia do Europy obyczaju lichwy, a także nieznanego mi pochodzenia patologii kastowości czy hierarchicznych systemów władzy nad masami w Europie. Nie znam niestety pre-katolickiej historii Polski i nie wiem jaki system władzy był u nas wcześniej, przed latynizacją Polski. No a przede wszystkim żydostwo aktywnie roznosi komunizm, czyli system masowego zniewalania całych narodów. > Podobnie Twoju wypowiedzi na temat dwóch Żydów o których napisałem Jezusa z Nazaretu i Pawła z Tarsu świadczą jedynie o tym, że nie czytałeś ani Ewangelii o tym pierwszym, ani listów tego drugiego.Ewangelię czytałem, listy kiedyś dawno, a także słuchałem ich regularnie w kościele. Nie wiem w jaki sposób twoja powyższa wypowiedź podważa moją, wytłumacz. > Inne "kwiatki" z lenistwa pomijam> Takich propagandowych kłamstewek jest w Twoich emocjonalnych wpisach całe mnóstwo i dlatego sugeruję, żebyś pomyślał uczciwie nad nazwaniem tego obsesjąTo odpisz na powyższe i zobaczymy ile z tego to "kłamstewka". > >To kiedy odpowiesz na moje pytania?> 1 Przedstaw jakąś listę logicznych pytań> (ale nie zakładaj, że znam wszystkie odpowiedzi)> 2 Kiedy Ty odpowiesz na moje:> Czy uważasz zagładę Żydów za mit?To jest pytanie kwalifikujące się do odpowiedzi TAK/NIENie, chociaż nie znam ilości zabitej biedoty żydowskiej, bo w mityczne 6 000 000 żydów zabitych podczas II WŚ" oczywiście nie wierzę. > >Dalej nie wiemy jakie "naukowe" dzieła n.t. Jedwabnego(szalika?) czytałeś,> Zadawaj pytania bez emocji i nastawienia z góry na krytykę odpowiedzi |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Czytałem i Stolę i Chodakiewicza, a także niepolskich autorów. Wystarczy, żeby wyrobić sobie pogląd, studiów na ten temat prowadzić nie myślę, nie jest to w centrum moich zainteresowań. Wystarczy, że już w kilku przypadkach polskiego rzekomengo patriotę uczyłem polskiej historiiA czy zdajesz sobie sprawę, że po II WŚ usiłowano wrobić w to kilku Polaków i pomimo tortur naginania faktów, "winnych" pomagierstwa okazało się chyba trzech, ubeckie tortury przemilczano, podobnie jak i jakość merytoryczną oskarżeń sowieckiego prokuratora. Dokumenty z tego procesu były publikowane po raz pierwszy wg mojej wiedzy już w latach 90-ch i już wtedy było wiadome, że nie było "polskiego udziału" a jedynie wykonywanie poleceń pod groźbą śmierci? Poza tym słyszałem przy najmniej jednego historyka, który twierdzi, że w Jedwabnem za nim przybyli tam Naziści to żydostwo zdążyło tradycyjnie przyłączyć się do Sowietów i nawet wskazać polskie rodziny do wywózki i nawet się wprowadzić do ich domów i mieszkań  Nihil Novi, po Powstaniu Styczniowym rozkradli do spóły z ruskimi tysiące polskich majątków, domów itd. takie zachowania i sytuacje, w których żydostwo przyłączało się do Sowieckiego najeźdźcy i wskazywało Polaków, czy całe rodziny do zsyłki były bardzo częste, gdyż stanowią one trzon kultury żydowskiej. To widać nawet po dzisiejszych zachowaniach różnych żydokomuchów w rodzaju Smolara, Michnika i pomniejszych osobników półświatka żydowskiego. Wymowne było błogosławienie banderyzmu przez An Apelbałm czy michnikowe przemówienie do banderowców, a i Kaczyński się do banderowców umizgiwał, w ogóle współczesny półświatek żydowski wspiera import banderowców do Polski, równolegle trwa przemy broni do Polski z Ukrainy. Ciekawe na co żydokomuna liczy? Pod okiem żydowskich bonzów na Ukrainie kwitnie banderyzm i antypolonizm na poziomie intelektualnym tego z czasów rzezi wołyńskiej. Co ciekawe podczas tej rzezi banderowcy wymordowali także i żydów, chyba coś ok 20 000 i żydom nie przeszkadza dzisiaj banderyzm, chyba dlatego, że pochłonął ca 150 000 Polaków i to w jaki sposób, no a poza tym to ma potencjał na powtórkę. Pokazuje to przy okazji, jaki rodzaj "moralności" wyznają żydzi, dlatego zacytowałem wypowiedzi Icka Grunbauma z krową w Palestynie i fragment rozmowy Marshalla z Dmowskim, bo dobrze streszczają pewne cechy tej sekty. Nie dawno żona Kuronia lansowała się przy pomniku jakiegoś banderowca  . Warto też pamiętać, że żydostwo amerykańskie nie ratowało tej żydowskiej biedoty ginącej w nazistowskich obozach i żydowskich gettach. A mogło, bogate było i jest nadal, za to teraz usiłuje dokonać wymuszenia rozbójniczego, kłamiąc przy tym o jakimś "żydowskim" mieniu "bezspadkowym", które rzekomo ta biedota zostawiła i jeszcze żądają kwoty, której ci nędzarze na pewno nie mieli. Ci żydzi bogatsi najczęściej się uratowali, część z nich wyjechała przed wojną i jakoś "zapomnieli" poinformować swoich ziomków, że nie warto tu dłużej siedzieć  . Niektórzy przed ucieczką pozaciągali nawet kredyty w NBP  > >nie wiemy dlaczego twoim zdaniem naród polski można mordować, kolonizować, zniewalać, poniżać, eksploatować,> Ja też nie wiem, dlaczego sugerujesz mi poglądy, które są mi obceJakiś powód musisz mieć soro uprawiasz taką a nie inną propagandę. > To właśnie jest intelektualna impotencja objawiająca się stawianiem chochołaTłumaczyłem ci w poprzednich wpisach, że nie idzie uprawiać propagandy takiej jak twoja bez przyjęcia tego typu założeń, nawet w tym wpisie udzieliłeś ciekawej odpowiedzi n.t. holokaustu Polaków dokonanego przez żydokomunę podczas jej rządów w związku sowieckim i potem za czasów Stalina. > >Nie wiemy dlaczego zostawiłeś bez komentarza kłamstwo 0 "6 000 000 żydów zabitych w holokauście" itd.> Bo nie uważam tego za kłamstwo. W tej materii zgodne są historyczne podręczniki zajedno rosyjskie polskie niemieckie amerykańskie szwajcarskieTaaa? A wiesz, że po wojnie były w gazetach artykuły, które mówiły, że 3 000 000 były ledwo możliwe? Te sześć baniek to się pojawiło później, przy czym Naziści nie mieli takiego przerobu, poza tym to chybaby żydów w Europie nie starczyło. Kto by wtedy budował totalitaryzm w Związku Sowieckim czy w Polsce? kto by zasiedlał Izrael? Sześć milionów się nie zgadza, nawet niektórzy żydowscy historycy to przyznają. Niestety gdy nieżydowscy historycy biorą się za próbę policzenia, to w najlepszym razie tracą pracę, a gdy się bardziej uprą to i życie jak n.p. Dariusz Ratajczak. > Masz inne dane?Różne wersje słyszałem, od 1 200 000 do 3 000 000 przy czym w tym ostatnim wypadku autor(żydowski) nie zawracał sobie głowy przynależnością religijną, plemienną czy narodową zamordowanych. Żydowskie obozy śmierci w Związku Sowieckim pochłonęły więcej niż 3 000 000, no ale to tylko "słowiańscy podludzie" to kto by se tam głowę zawracał? > Cóż, jeśli> Cytat:>Uniwersytet Łomonosowa Hihi, > > tak reagujesz na uniwersyteckie nadania, to raczej trudno brać na poważnie Twoje emocjonalno-obsesyjnie antysemickie pisanieNie zdziw się jak inni też tak będą reagować na sowieckie uniwersytety  Przypominam, że oni w tamtym okresie sholokaustowali kilkadziesiąt milionów i się nie pochwalili. Jakość merytoryczna ruskiej/sowieckiej propagandy nie zmieniła się po dzień dzisiejszy, ja zasadniczo nie traktowałbym poważnie ruskich metod liczenia pomordowanych, bo oni potrafili przemilczeć nawet do 100% w zależności od potrzeb n.p. "mądrości" etapu. Ciekawe czy jeśli zapytać by dzisiaj Uniwersytetu Łomonosowa ile milionów ofiar każdej narodowości kosztowały rządy Lenina, czy Stalina to czy przyznaliby się chociaż do jednej trzeciej? U Ruskich nadal się mówi na poważnie w oficjalnych komunikatach n.t. II WŚ( "Ojczyźnianej"   ) o "wyzwoleniu" Polski   Skutki tego "wyzwolenia" odczuwamy do dziś, nie wiadomo czy w ogóle je przeżyjemy, bo zainstalowani tu "wyzwalacze" niedługo dożrą i wyniszczą nas do reszty. |
#144 -1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Nie ma czegoś takiego jak naród żydowski,1 Z trudem przebrnąłem przez Twoje trzy wpisy antysemickiego bełkotu 2 Puściłem pawia 3 Nie zamiaruję "dyskutować" z fanatykiem poszukującym "prawdy" Na szczęście fR ma taką opcję Cytat: Chcę ukryć wypowiedzi tego czytelnika na Forum Wypowiedzi tego czytelnika będą dla Ciebie niewidoczne. Możesz to ustawienie później cofnąć.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > >Nie ma czegoś takiego jak naród żydowski,> 1 Z trudem przebrnąłem przez Twoje trzy wpisy antysemickiego bełkotuKtóre z moich stwierdzeń to "antysemicki bełkot"? > 2 Puściłem pawiaBodaj najinteligentniejsze z twych dokonań odkąd cię poznałem, stanowi jakieś urozmaicenie pośród powtarzania tych samych fałszów niczym zacięty bot. A rzeczywistość i tak pokazuje kto nas pożera i kto wokół nas puszcza śmierdzące bąki, pawiem tego nie przykryjesz, fałszem też nie. > 3 Nie zamiaruję "dyskutować" z fanatykiem poszukującym "prawdy"Nie jestem fanatykiem. Nie wiem dlaczego słowo prawda wziąłeś w cudzysłów, ty też nie wiesz, a to pokazuje tylko, że zgadzasz się z tym co napisałem, a ponieważ jesteś oszustem i kłamcą, a także wiesz, że nie odpuszczę ci wkręcania wałków, a więc uciekasz. Trudno, ważne, że się ze mną zgadzasz. Przykre jest to jak wielu zacietrzewionych fanatyków naprodukowały nam masmedia, rozmowa z tobą to jak w łączenie telewizora i próba dyskusji ze spikerką. > Na szczęście fR ma taką opcję> Cytat: Chcę ukryć wypowiedzi tego czytelnika na Forum >Wypowiedzi tego czytelnika będą dla Ciebie niewidoczne. Możesz to ustawienie później cofnąć. Szkoda że ty nie masz opcji przyjmowania prawdy do wiadomości. N.p. tego, że zagłada żydów to mit, bo zagłada to tyle co całkowite zniszczenie, a nie trzebienie stada ze "słabszych" osobników. O zagładzie żydów podczas II WŚ nie może też być mowy z innego podstawowego powodu, a mianowicie to najbogatsze i najważniejsze żydostwo żyło po drugiej stronie oceanu, albo wyjechało za ocean przed wojną i przypominam ci po raz trzeci: nie pofatygowali się poinformować o tym co nadchodzi swoich wybiedzonych współplemieńców  , bo o ratowaniu ich przez żydostwo amerykańskie pytać chyba nie wypada?  Co szarley? Ty się znasz na antysemityzmie, wypada pytać, czy nie wypada? I tobie to nie przeszkadza  Bo jesteś taką samą mentą jak i oni. O zagładzie można mówić w przypadku niektórych narodów europejskich(w tym Polaków), których zagłada rozpoczęła się podczas Wojen Światowych, a kontynuowana jest po II WŚ poprzez wymuszenie na nich życia w patologicznych (neo)komunistycznych ideologiach, które te narody wykończą do zera, jeżeli owe ideologie nie zostaną w porę powstrzymane. Żydzi na zagładzie trzepią szmal, przedsiębiorstwo Holokaust zalicza kolejne sukcesy finansowe. Kto wie, może niedługo wejdzie na giełdy? I skoro mówisz, że nie będziesz czytał moich wpisów, to żebyś uciekł skuteczniej i dalej warto też przypomnieć, że wyniszczanie i zniewalanie Poloków postępuje i żydokomuna ma w postępującej zagładzie Polaków bardzo aktywny udział, a także spełznie się tu żreć trupa Polski i Polaków. No i nie wracaj! > Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzebyNo i po co to powtarzasz? Tacy jak ty kochają dyktatury, zamordyzmy i aktywnie wspierają ich budowę. |
#146 1 na 1 | Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Pochwalasz zabijanie Żydów za to, że są Żydami?Nie, nie pochwalam zabijania kogokolwiek za pochodzenie, pisałem jedynie, że żydzi byli nienawidzeni za swoją metodę koegzystencji. Poza tym ich wystawienie do odstrzału odbyło się przy najmniej za milczącym przyzwoleniem żydostwa amerykańskiego, a także przy obojętności amerykańskich żydów już w trakcie II WŚ i działalności Nazistów/Niemców. |
| Wojciech Przytulski (676 punktów) | Odp: Istoty rozumne a zwierzęta. | > Każda istota posiada umysł, inaczej by nie istniała.To nie jest prawda, własny umysł nie jest potrzebny organizmowi do życia, trywialnymi przykładami są rośliny, bakterie czy grzyby. Bardziej skomplikowane organizmy, jak n.p. zwierzęta z rodziny ssaków, również go nie posiadają, gdyż mają wgrane w geny swoje zachowania i drogę życiową. Definicja, a właściwie opis umysłu, który podałeś jest niezbyt precyzyjny, wobec czego ciężko trochę dyskutować. > >II. Świadomość - istoty rozumne są świadome tzn mają możliwość zapanowania umysłem nad abstraktami> >odzwierciedlającymi rzeczywistość.> Abstrakty nie odzwierciedlają rzeczywistości tylko jej percepcjęNo niezupełnie, człowiek posiada analityczny umysł m. in. po to ażeby dopracować abstrakty w umyśle tak, aby odzwierciedlały rzeczywistość. > Jednym z warunków sine qua non poprawnego działania świadomości> >jest funkcjonowanie w prawdzie, a ta musi być częścią cywilizacji i wyrosłej na gruncie tej> >cywilizacji kultury, bez prawdy nie ma świadomości a tym samym rozumności.> Nie rozumiesz czym jest prawda.A czy Ty rozumiesz? Napisałeś, że witamziomy:Prawda jest relatywna i absolutna. Jedna i druga odnosi się zawsze do obecnego doświadczenia. Prawda relatywna odnosi się do aktualnej percepcji rzeczywistości np. właśnie piszę ten wywód- prawda relatywna, natomiast prawda absolutna odnosi się do natury tego doświadczenia, do "substancji" tego doświadczenia.
Taka "prawda" to informacja przefiltrowana przez zmysły oraz okoliczności w jakich zachodzi doświadczenie, a tym samym nie jest prawdą. Prawda jest inteligibilna, a więc jest uniwersalna dla wszystkich istot rozumnych, istnieje zawsze, choć dla wielu osób jest niedostępna. Najłatwiej uświadomić sobie uniwersalność prawdy na przykładzie matematyki, równania matematyczne mają zawsze konkretne poprawne rozwiązania, podobnie jak i prawa fizyki są uniwersalne dla wszystkich, niezależnie zmysłów czy sytuacji. Ja wiem czym jest prawda, ale jak na razie brak mi pewnych definicji, ażeby ją wysłowić, muszę się jeszcze douczyć. Ale jestem pewien co najmniej dwóch cech prawdy: 1. Prawda jest wtedy gdy to co w umyśle jest zgodne z tym co w rzeczywistości 2. Prawda daje umysłowi możliwość samodzielnego zapanowania nad abstraktami odzwierciedlającymi poznawaną rzeczywistość, a tym samym umysł, który poznał prawdę jest zdolny samodzielnego przewidywania, czy oceny poznawanej rzeczywistości. Czyli jak ktoś nam wciska zgodne z rzeczywistością półprawdy, żongluje faktami, to nie mówi nam prawdy. Umysł musi być zdolny do samodzielnej oceny poznawanej rzeczywistości, a odbieranie umysłowi/umysłom takiej możliwości jest warte tyle samo co kłamstwo. > >III. Wolna wola - istoty rozumne z natury swej są wolne, wolna wola jest konsekwencją posiadania> >umysłu i musi być przez niego kierowana, gdy jest inaczej n.p. kierowana jest przez instynkty anie> >przez umysł to taki stan jest stanem bezrozumnym, ułomnością.> Wolna wola to iluzja.To nie jest iluzja, wolna wola jest konsekwencją kreatywności i umożliwia m. in. kształtowanie swojej drogi życiowej. > Bez-rozumność nie istnieje.Istnieje, przykładem jest sytuacja, w której ludzie są wychowywani tak, aby byli nie zdolni do podejmowania decyzji na podstawie prawdy. > >IV. Moralność - Zdolność do funkcjonowania w moralności właściwej dla istot rozumnych.> Wszystkie istoty są rozumne.Zwierzęta czy rośliny nie mają zdolności kształtowania swojej drogi życiowej, a sposób ich bytowania został ukształtowany nie przez nie same, a przez inny intelekt, wyższy od ludzkiego. Zwierzęta i rośliny nie mają możliwości przenikania umysłem istoty rzeczywistości, nie potrzebują tego nawet, nie znajdują się nawet w sytuacjach wymagających od nich wnikania w istotę rzeczy, to jest domena gatunków rozumnych. > >V. Zdolność komunikacji werbalnej, zdolność do opisywania rzeczywistości przy użyciu języka> Nie jest to cecha rozumu a umysłu.> >VI. Uczucia wyższe - istota rozumna jest zdolna do odczuwania uczuć wyższych.> Nie jest to cecha rozumu a umysłu.> Mylisz ewidentnie pojęcia. To co nas różni od zwierząt to umysł a nie rozum.Muszę jeszcze dokształcić się w rozumieniu tych pojęć, Twój model nie definiuje ich, a poza tym wyklucza autonomię człowieka, wobec czego jest niezgodny z rzeczywistością, dlatego muszę poszukać gdzie indziej. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|