 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-07-2020 15:49 | okragly (21676 punktów) | chłopski rozum?
1 na 1 | chłopski rozum, zdolność zdroworozsądkowego myślenia, wynikająca z doświadczenia życiowego i intuicji, a nie z posiadanej wiedzy
nie lubie szkoły ale jedną z ciekawszych działań matematyki jest sprawdzanie prawdziwości poprzez podstawianie zera i nieskończoności i jeśli się sprawdzi dla tych dwóch wielkości to równanie/ nierównanie jest prawdziwe. W życiu społecznym tez możemy podstawiać zera i nieskończoności W matematyce wszystko możliwe. Wiadomo, że za Trzaskowskim głosowali ludzie inteligentni,wykształceni a więc podstawiamy x(wykształcenie)= nieskończoność tj wszyscy są prof. dr hab. inż. Wiadomo że za Duda głosowała prowincja a więc y (prowincja, kasujemy)=0 (zostaje samo miasto stołeczne), kasujemy z równania wszystkich 60+ (głosowali na Dudę) i zrównujemy z zerem zwolenników radia Maryja
matematyka a wybory D =ax+by+cz+...
Co się dzieje, mamy społeczeństwo samych prof. dr hab inż. mieszkańców Warszawy, poniżej 60 lat, nie chodzących do kościoła. Czy Trzaskowski uzyska 100% głosów jak twierdzą prof socjologi
Nie sądzę. Nawet nie wygra choc wyborcy sa super wykształceni i inteligentni sami prof dr hab inż i nie wygra. wyobraźcie sobie prof dr hab inż salowego w szpitalu na umowie śmieciowej za 1500, a jego kolega ordynator 50 000 zł, albo prof dr hab inż brukarza za 2000 zł a jego kolegę prof dr hab inz dewelopera 1 000 000 zł/ m-c, albo prezes banku 1 000 000 zł/ m-c a jego kolega w okienku prof dr hab inż 2500zł/m-c
ludzie miedzy soba sie nie róznia, to patoelity wmówiły nam, że maja błękitna krew. Sa 2 małpy, dostaja ogórki, jedza zgodnie drugiego dnia jedna dostaje ogórka, druga banana ta która dostała ogórka uważa że to niesprawiedliwe, nie godzi sie, woli nie zjeść ogórka, robi rewolucje
my jesteśmy udomowieni, godzimy sie, że dostajemy ogórki, że inni banany, jeszcze inni kawior z winem za rządów PO różnice dochodowe były jak w Brazylii
udomowienie jest naszym przekleństwem, powrót do raju to zdziczenie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej..#16 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > >był i to 2 000 000 lat> Raj to tylko wyobraźnie słonecznego dnia w ogrodzie, który obrodził owocami.> Po takim dniu zawsze przychodzi ciemność, chłód, głód i zagrożenie. ZAWSZE!> DOBRE SĄ TYLKO CHWILE!u nas zmienia sie rzeczywistość co rok, w raju 2 000 000 lat, wszystko dograne co do szczegółu. Ewolucja, dostosowanie się. Żyło tylko 100 000 ludzi i zwierząt w bród i nie bały sie człowieka, tak było. Myślisz że białe niedzwiedzie cierpiały, bo miały zimno? jest odwrotnie, teraz cierpią bo mają ciepło i wyginą. szkoda. > Zycie to nieustająca walka o przetrwanie.taką wizje serwują nam patoelity, ale czy Lew ma ciężkie życie? albo żebra? (zakladajac że nie ma ludzi) > Daje Ci słowo, że żaden rolnik na tym świecie nie poradzi wyżywić 100 ludzi. Będzie miał szczęście, jeżeli w ogóle wyżywi siebie, nie wspominając o jego rodzinie.piszą że 1% pracuje w rolnictwie. Każdemu człowiekowi dać działkę, sprawi ona przyjemność i sam sie wyżywi.
szukanie raju, moim celem |
#17 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > >>Indywidualizm to naturalna właściwość każdej jednostki, która możemy określić jako indywiduum.> >wprost przeciwnie. dziecko sie definiuje poprzez swoje stado, staje sie częścią stada, nie indywidualnością. W raju dziecko wzrastało dzięki naśladownictwu i poczuciu przynależności. Tam nie było wychowywania, pasa, placzu czy innej manipulacji a jedynie naśladownictwo i przynależnośc, to jest wrodzone jak inne zachowania instynktowne.> Lanie pasem to akurat przejaw kolektywizmu.no co ty? dziecko nasladuje dorosłych, pragnie akceptacji, przynależności. W raju nie było pasa (bicia) Dzieci naśladowały dorosłych > Współcześnie dzieci naśladuja i identyfikują sie z postaciami podesłanymi im przez patoelity,> Superbohaterowie z nadprzyrodzonymi mocami nie są wcale elementem edukacji "planowego programowania" ale komercji. Kapitalisci wytwarzają to czego masa chce. Dzieci łykają obrazy superbohaterow bo mają instynkt dominacji, wyobrażają sobie siebie w tych rolach panujących nad innymi ludźmi. To nie jest efekt światowego spiski ale pierwotnych instynktow społecznych, tworzących z ludzi stado. Każdy rodzi się z instynktem dominacji,w filmach przyrodniczych pokazują ciągłą walke, rywalizacje co nie jest prawdą, przyroda to współpraca, współistnienie. Jest i walka w formie sportowej rywalizacji (byki na rykowisku raz w roku) > Zauważ, że najlepiej sprzedające się gry komputerowe to takie, gdzie masz jako postać niezwykła moc, która pozwala Ci innych zabijać i gwalcic. Produkcja takich gier to nie jest spisek ani pedagogika "patoelit" ale danie człowiekowi tego czego on tak naprawdę pragnie. będzie robił wiele żeby to osiągnąć, pomnażając majątek patoelit. Oglądając "czterech pancernych" chciałem byc jak i oni, zapisałem sie do armi dostałem czołg i walczyłem (za patoelity). Podobne wymyślone bajki spowodowały, że setki tysiecy dzieci walczyły w powstaniu warszawskim za patoelity
szukanie raju, moim celem |
| chudy Rysiek (19903 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > piszą że 1% pracuje w rolnictwie. Każdemu człowiekowi dać działkę, sprawi ona przyjemność i sam sie wyżywi.Gdybyś rzeczywiście cokolwiek komukolwiek rozdał za darmo efektywność produkcji spadłaby tak, że w rolnictwie musiałoby pracować 100% ludność. Po czym inna nacja, gdzie 1% żywi resztę, doszłaby do wniosku, że jesteśmy głupi tak, że wszystko należy nam odebrać i ustanowić nowe prawo własności a Ty jako rolnik z para wideł i 3 workami kartofli byłbyś wobec tego całkowicie bezsilny. Tylko Ci się wydaje, że możesz działać inaczej niż pozostały kolektyw. Wyłam się a kolektyw zaraz spróbuje Cię na nowo podporządkować, również z użyciem siły. Bez sensu jest budować coś co nie ma szans ustac. Zarówno Rosja jak i komunistyczne Chiny musiały rozwijać własność prywatną, bo bez niej system się walił. Własność państwowa sprawdza się tylko jako system obrony najemników przez całkowitym wyzyskiem ale to nie jest żaden system twórczy w odróżnieniu od własności prywatnej, która jest źródłem kreacji. |
| chudy Rysiek (19903 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > Lepper miał racje, chłopski rozum, ale nikt pomnika mu nie postawi.Lepper nie był gotowy do objęcia władzy. Nie rozwinąl wyższych wartości. pl.m.wikipedia.org/wiki/Seksafera_w_SamoobronieNie jest sztuką zbalamucic panienkę posiłkując się władzą, sztuką jest wiedzieć jak emocje wzbudzi to w panience, dobre czy złe. Lepper przez własną chciwość nie potrafił zadbać o interesy Anety a Aneta była podporządkowanym mu człowiekiem. To był wyzysk drugiego człowieka dla własnej korzyści i na jego szkodę. Zarzuty o wyzysku stawiane innym przez Leppera w obliczu tego stają się niczym. To kłamstwo i fałsz. |
#20 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > Każdy człowiek ma prawo podążać za tym czego chce i tak pojmuje liberalizm.w raju byś umarł bezpotomnie (dobór naturalny Darwina) żadna dziewczyna nie chciała by sie związać z indywidualistą, wychowanie dziecka to wielkie obciążenie, brak wolności i indywidualizmu > Własność prywatna umożliwia człowiekowi podążanie za tym czego chce i to jest dobre dla niego ale także dla innych.w raju nie wystepowała a wiec nie jest warunkiem koniecznym życia. Dzieli ludzi, zmusza do rywalizacji (stres), marnujemy zasoby > Zniewolenie, do którego wciąż nawiazujesz wynika z braku własności prywatnej wielu biednychwynika z piramidy maslova, gdzie jedynie 3% jest wolnych (moga robic co chca) Masz ten swój liberalizm > Dlaczego nie chcesz przystać na mój pomysł rozproszenia własności prywatnej?ależ chcę ale realne poparcie żeby było skuteczne to zależy np od ilości szabel, ja nie mam żadnej  > Zachwycasz się Kaczyńskim, który na powrót zaczal rozwijać własność państwową ale ja Cię zapewniam, że to tylko kwestia czasu kiedy ten człowiek zacznie nadużywać swojej władzy.kapitaliści maja ogromna wladze, pamiętam jak Tusk dzwonił do Kulczyka żeby ten zmienił niekorzystny dla niego artykół w Die Welt i Spigiel, i zmienił. Kaczyńskiego widzimy a "kulczyków" nikt nie kontroluje, robią co chca, chcesz przejąć za darmo kamienice w Warszawie, mam papiery po, zmarł 100 lat temu, mamy sądy na żądanie (pieniądz zniewoli każdego) Wpierw za pieniądze kupili ustawe w sejmie |
#21 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > >piszą że 1% pracuje w rolnictwie. Każdemu człowiekowi dać działkę, sprawi ona przyjemność i sam sie wyżywi.> Gdybyś rzeczywiście cokolwiek komukolwiek rozdał za darmo efektywność produkcji spadłaby tak, że w rolnictwie musiałoby pracować 100% ludność. Rolnictwo przemysłowe może zapewnić 80% pożywienia (ziemniaki, zboża, wieprzowina, nabiał) pozostałe można samodzielnie kury, jajka, warzywa, owoce Grzebanie w ziemi i hodowla kur daje przyjemność, jak seks (seks też nie jest efektywny, mozna wynająć rozpłodnika  > Własność państwowa [...] to nie jest żaden system twórczy w odróżnieniu od własności prywatnej, która jest źródłem kreacji.własność z niej hierarchia, blokuje kreatywność.Najbardziej kreatywne sa dzieci (są jeszcze z raju)
szukanie raju, moim celem |
| chudy Rysiek (19903 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > "kulczyków" nikt nie kontroluje, robią co chcaPostuluje jawną księgę kapitału, dzięki której wszystkie twoje i Kulczykow świadectwa własności a także środki pieniężne będą publicznie jawione. Reszta to już kontrola społeczna realizując się na poziome zwieranych umów. Gdybyś zechciał że mną taką księgę stworzyć to nie potrzebujemy do tego szabel i karabinów lecz wartości, celów, wiedzy i determinacji. Ja i Ty moglibyśmy spotkać się, ustalić to co chcemy powiedzieć innym a potem w naszych wolnych od pracy chwilach organizować spotkania z innymi ludźmi. Ja dla przykładu chętnie będę przekonywal najemnych pracowników, żeby przestali wierzyć, kiedy uzyskują dochód z "nielegalnej" pracy nie zgłaszają go do urzędu skarbowego i nie odprowadzają podatków od pracy, że są wtedy złodziejami. Będę ich przekonywal, że złodziejami ich życia są Ci, którzy im taka wiarę wpajają. Będę ich przekonywal aż przestaną wierzyć, że kogoś okradli, bo nie zwrócili innym części wynagrodzenia za umycie im podłóg. Kiedy przestaną w to wierzyć to przestaną się bać a kiedy przestaną się bać zgodzą się na jawną księgę kapitału. Latwo oczywiście nie będzie, bo z drugiej strony kościół katolicki w swoich złotych kościołach będzie głosił, że Pan w Niebie chce, żeby oddali cesarzowi co cesarskie. Ale damy radę. Wchodzisz w taki układ? Wtedy będziemy rozmawiać jeszcze z kimś poza tutejszymi fundamentalistami kapitalizmu, którzy i tak mają w dupie wszystko co sądzimy. |
| chudy Rysiek (19903 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > własność z niej hierarchia, blokuje kreatywność.Ale nie właścicieli. Nie sądzę, żeby przyszli właściciele szepionki na koronawirusa, mający patent na idee stworzona przez ich pracowników, którzy zarobią miliardy na zaszczepieniu całego świata, byli zablokowani. |
#24 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > >własność z niej hierarchia, blokuje kreatywność.> Ale nie właścicieli.właściciele (liberalni) cały swój potencjał intelektualny angazują w omijanie podatków, oszukiwanie pracowników i ich maksymalne wykorzystanie
szukanie raju, moim celem |
| chudy Rysiek (19903 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > właściciele (liberalni) cały swój potencjał intelektualny angazują w omijanie podatków, oszukiwanie pracowników i ich maksymalne wykorzystanieTo z całą pewnością nie jest prawdą. Gdybyś poznał wielkich właścicieli przekonałbyś się szybko, że to ludzie wysoko moralni. Stąd też ich bogactwo. Oczywiście, że nadużywają władzy i wyzyskują ludzi ale to samo zrobiliby wszyscy inni na ich miejscu. Z oskarżenia innych ludzi o zło niewiele wynika. Ze stworzenia systemu, którego nikt nie oszuka nawet gdy będzie tego bardzo chciał może wyniknwc dla nas wiele dobrego. Nie warto koncentrować się na oskarżeniach i pragnieniu zemsty. Lepiej skoncentrować się na kreacji nowego. W cholere z tym ile ktoś się nakradł. Chodzi o to, żeby już nikt nie ukradł nawet gdy zrobi wszystko co tylko może żeby ukrasc. Stąd pomysł jawnej księgi kapitału. Kulczyk nie żyje. Nie warto się nad tym rozwodzić. |
#26 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > >właściciele (liberalni) cały swój potencjał intelektualny angazują w omijanie podatków, oszukiwanie pracowników i ich maksymalne wykorzystanie> To z całą pewnością nie jest prawdą.> Gdybyś poznał wielkich właścicieli przekonałbyś się szybko, że to ludzie wysoko moralni. Stąd też ich bogactwo.nie sądzę > Oczywiście, że nadużywają władzy i wyzyskują ludzi ale to samo zrobiliby wszyscy inni na ich miejscu.taki mamy system, on nas zmusza do niemoralnych zachowań, w raju nie do pomyślenia > Z oskarżenia innych ludzi o zło niewiele wynika.musimy nazwać zło, złem. w raju wiele plotkowano,dziś patoelity mówią że to grzech, nie chcą żebyśmy sie dowiedzieli o ich przekrętach. Dlatego powszechna jawność jest konieczna, w raju wszyscy wszystko o sobie wiedzieli > Lepiej skoncentrować się na kreacji nowego.patoelity sie nie zgodza, stracą źródła swojego dobrostanu. Niewolnictwo chłopów nie znieśli panowie a Car > Kulczyk nie żyje. Nie warto się nad tym rozwodzić."kulczyków" jest setki, powinniśmy poznac mechanizm który doprowadza do okradania, oczywiście śie na zgodza na jawność, ale to nie znaczy że mamy milczeć a narzekać na 500+, bo to rozdawnictwo. Gdyby Kulczyk zapłacił podatek spadkowy jak w "socjalistycznych" Niemczech, to byłoby na rok 500+ ("kulczyki" napisali ustawę sejmową, że w Polsce podatku spadkowego nie będzie) a jak maja sie zgodzić na Twoje pomysły? na jawność?
szukanie raju, moim celem |
#27 1 na 1 | chudy Rysiek (19903 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > a jak maja sie zgodzić na Twoje pomysły? na jawność?Wcale nie muszą się godzić ale powinni stać się wobec tej idei bezsilni. Do tego potrzeba zgodności i organizacji działań. Dlatego proponuje spotkajmy się i stwórzmy coś wspólnego. Zacznijmy rozmawiać z ludźmi, którzy potrafią zaakceptować ideę jawnego kapitału i dostrzec w niej własne korzyści a nie tylko z cwaniakami, którzy wszytko co powiemy już zawsze będą mieć w dupie. Wciągniemy ducha prawdy ale musisz wycofać się z wielbienia komuny, bo on komunę toleruje jeszcze słabiej niż ja.  I już będziemy mieli małą opzycje dla szarleyow, wenancjuszy, jackow i farmerów, którzy próbują nam urządzić kapitalistyczne piekło na ziemi wyrastające wprost z ich poczucia wyższości. Wchodzisz w to? Napisz gdzie i kiedy a przyjadę do Ciebie. Albo zapraszam Cię do siebie. Zróbmy coś, by zmienić to co nam nie odpowiada. Chłopaki wysmiewali mnie tu z 1000x że nikt absolutnie nie akceptuje moich pomysłów. Poprzyj mnie a ja poprę Ciebie, będziemy się wzajemnie wspierać. |
#28 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > >a jak maja sie zgodzić na Twoje pomysły? na jawność?> Wcale nie muszą się godzić ale powinni stać się wobec tej idei bezsilni.byłoby genialne gdyby było prawdziwe > Do tego potrzeba zgodności i organizacji działań.wspólnoty, liberalizm wysłać do ... , Gdzie? Gdzie jest największy liberalizm (indywidualizm i wolność) Niech pokażą indywidualne wolne atomy co one są (wg mnie liberalizm to niewolnictwo tych którzy uwierzyli) > Dlatego proponuje spotkajmy się i stwórzmy coś wspólnego.inny TY (stado ma znaczenie), się zezwierzęciłeś  dzisiaj oglądałem www.ted.co(*)l_behavior_in_animals#t-990808 i www.ted.co(*)nce_of_alpha_males?language=pl> Zacznijmy rozmawiać z ludźmi, którzy potrafią zaakceptować ideę jawnego kapitału i dostrzec w niej własne korzyści a nie tylko z cwaniakami,patoelity wmówia ze podatki sa złe, żeby samemy nie płacic nic. Najwieksze podatki (procentowo) płacą najbiedniejsi, "kulczyki" nie płacą podatków a rządzą naszym krajem (pisza ustawy) jestem ZA, ale nie na tyle by zapłonąć (VAT rozumiem ale twój pomysł nie/ nie byłem zainteresowany?) Twoje pomysły są na skalę MAKRO, raj to wspólnota (duża rodzina). Kraj to wsólnota wymyślona (nie znam 99.9999999999999999%) > Wciągniemy ducha prawdy ale musisz wycofać się z wielbienia komuny, bo on komunę toleruje jeszcze słabiej niż ja.  komuna jest nasza istota, patoelity niszcza istotę > I już będziemy mieli małą opzycje dla szarleyow, wenancjuszy, jackow i farmerów, którzy próbują nam urządzić kapitalistyczne piekło na ziemi wyrastające wprost z ich poczucia wyższości. nasz kraj potrafi tylko małpować to co w USA, nie szanuje własnych pomysłów. > Wchodzisz w to? mam inne "genialne" pomysły które nie moge wdrożyć, tak że widzisz. (raj to odprysk) > Poprzyj mnie a ja poprę Ciebie, będziemy się wzajemnie wspierać.stworzymy zażyłe stado z raju  może to nie głupie, pożenić MIKRO z MAKRO = pełnia
szukanie raju, moim celem |
#29 1 na 1 | chudy Rysiek (19903 punktów) | Odp: chłopski rozum? | > mam inne "genialne" pomysły które nie moge wdrożyć, tak że widzisz. (raj to odprysk)Większe organizacje spoleczne pochłaniaja mniejsze, chyba że mniejsza organizacja wykaże silna tendencje wzrostową. Nie uda Ci się żyć w małej komunie w obliczu kapitalizmu. To niemożliwe. Cokolwiek stworzysz wszystko spróbują Ci odebrać. Ja jestem realistą. Albo wszystko albo nic. Dlatego myślę o systemie globalnym ale o mojej charakterystyce a nie charakterystyce współczesnych fundamentalistów kapitalizmu. |
#30 -1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: chłopski rozum? | |
1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|