Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalista = komunista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-08-2025 15:52okragly (21676 punktów)racjonalista = komunista
0 na 2

gdybyśmy stworzyli komunę



nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej
czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..
#1
08-08-2025 10:05
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki,

www.racjonalista.pl/kk.php/s,5397
www.racjonalista.pl/forum.php/s,81875

Kto to jest racjonalista wg Ciebie?

#2
08-08-2025 12:09
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>www.racjonalista.pl/forum.php/s,81875
A ten zalinkowany autor to jakiś autorytet?

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#3
08-08-2025 15:32
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki,
>Kto to jest racjonalista wg Ciebie?
racjonalista to komunista
antykomunista czyli liberał (indywidualizm, wolność, własność) to śmierć
wymieranie liberałów jest racjonalne ale nie jest racjonalne dla gatunku ludzkiego


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#4
08-08-2025 16:45
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,81875
>A ten zalinkowany autor to jakiś autorytet?

E tam. Pytanie czy owy jest przydatny?

#5
08-08-2025 17:46
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>Kto to jest racjonalista wg Ciebie?
>racjonalista to komunista

Bertrand Russell nie był komunistą, albo Karl Popper, a trudno powiedzieć, że nie byli racjonalistami.

#6
08-08-2025 19:15
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>>Kto to jest racjonalista wg Ciebie?
>>racjonalista to komunista
>Bertrand Russell nie był komunistą, albo Karl Popper, a trudno powiedzieć, że nie byli racjonalistami.
filozofowie to największe niedorozwojki np Jean-Jacques Rousseau oddał jedno po drugim pięcioro swoich dzieci do przytułku, nie nadając im nawet imion. żona rodziła, a on pozbywał się ich, i pisał traktat filozoficzny o wychowaniu i o szlachetnym dzikusie (raju)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>>Kto to jest racjonalista wg Ciebie?
>>>racjonalista to komunista
>>Bertrand Russell nie był komunistą, albo Karl Popper, a trudno powiedzieć, że nie byli racjonalistami.
>filozofowie to największe niedorozwojki np Jean-Jacques Rousseau oddał jedno po drugim pięcioro swoich dzieci do przytułku, nie nadając im nawet imion. żona rodziła, a on pozbywał się ich, i pisał traktat filozoficzny o wychowaniu i o szlachetnym dzikusie (raju)

Podałem przykład racjonalistów, którzy nie byli komunistami. Twoje twierdzenie okazuje się nieprawdziwe.

#8
08-08-2025 20:25
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>racjonalista to komunista
>>>Bertrand Russell nie był komunistą, albo Karl Popper
>>filozofowie to największe niedorozwojki np Jean-Jacques Rousseau oddał jedno po drugim pięcioro swoich dzieci do przytułku, nie nadając im nawet imion. pisał traktat filozoficzny o wychowaniu i o szlachetnym dzikusie (raju)
>Podałem przykład racjonalistów, którzy nie byli komunistami. Twoje twierdzenie okazuje się nieprawdziwe.
nauka filozofii to jak tłoczenie płyty (czarnej), tam nie ma nic nowego tylko powtarzanie głupka Platona. Prawdziwym filozofem byłaby niepiśmienna kobieta, nie ma wtłoczonych głupich formułek, poglądów. Andrzej Lepper, zwykły chłop, wszystkich prof filozofii bił na głowę

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>>Podałem przykład racjonalistów, którzy nie byli komunistami. Twoje twierdzenie okazuje się nieprawdziwe.
>nauka filozofii to jak tłoczenie płyty (czarnej), tam nie ma nic nowego tylko powtarzanie głupka Platona. Prawdziwym filozofem byłaby niepiśmienna kobieta, nie ma wtłoczonych głupich formułek, poglądów. Andrzej Lepper, zwykły chłop, wszystkich prof filozofii bił na głowę

A Carl Sagan? Stephen Hawking?
Poza tym przeceniasz Platona. Zwróć uwagę np. na Heraklita, on wpłynął na Hegla, który wpłynął na Marksa.

#10
08-08-2025 21:12
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>>Podałem przykład racjonalistów, którzy nie byli komunistami. Twoje twierdzenie okazuje się nieprawdziwe.
>>nauka filozofii to jak tłoczenie płyty (czarnej), tam nie ma nic nowego tylko powtarzanie głupka Platona. Prawdziwym filozofem byłaby niepiśmienna kobieta, nie ma wtłoczonych głupich formułek, poglądów. Andrzej Lepper, zwykły chłop, wszystkich prof filozofii bił na głowę
>A Carl Sagan?
nie znam
jak byś był murarzem, elektrykiem, piekarzem, to byłaby ogromna korzyść dla wspólnoty, a filozof? ma gadane, dlatego jest najlepszym sprzedawcą starych aut
moim jedynym filozofem jest Bogusław Wolniewicz, bo wypowiadał się o sprawach dręczących człowieka np eutanazja (popierał), transplantacja (nazywał kanibalizmem) czy o aborcji (uważał że człowiek jest od poczęcia)

> przeceniasz Platona.
słyszałem, że współczesna filozofia to przypisy do Platona (miał 100 niewolników, na łożu śmierci uwolnił jedną starą niewolnicę), taki on, dziecko królewskie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#11
08-08-2025 21:16
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>A Carl Sagan? Stephen Hawking?
Wolniewicz mówił, że najlepszym polskim filozofem był Stanisław Lem
że 95% książek filozoficznych to makulatura a 5% to antykwariat


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>>Podałem przykład racjonalistów, którzy nie byli komunistami. Twoje twierdzenie okazuje się nieprawdziwe.
>>>nauka filozofii to jak tłoczenie płyty (czarnej), tam nie ma nic nowego tylko powtarzanie głupka Platona. Prawdziwym filozofem byłaby niepiśmienna kobieta, nie ma wtłoczonych głupich formułek, poglądów. Andrzej Lepper, zwykły chłop, wszystkich prof filozofii bił na głowę
>>A Carl Sagan?
>nie znam

To poznaj.
pl.wikipedia.org/wiki/Carl_Sagan
Racjonalista jak pan Hawking. I żaden z nich nie był komunistą.

>jak byś był murarzem, elektrykiem, piekarzem, to byłaby ogromna korzyść dla wspólnoty, a filozof? ma gadane, dlatego jest najlepszym sprzedawcą starych aut

To nie tak. Filozof wyznacza kierunki, uzupełnia wiedzę ogólną o życiu.

>moim jedynym filozofem jest Bogusław Wolniewicz, bo wypowiadał się o sprawach dręczących człowieka np eutanazja (popierał), transplantacja (nazywał kanibalizmem) czy o aborcji (uważał że człowiek jest od poczęcia)

Czyli jednak.

>> przeceniasz Platona.
>słyszałem, że współczesna filozofia to przypisy do Platona

Zbyt dosłownie bierzesz słowa Whiteheada, co do których można mieć wątpliwości, patrząc na historię myśli filozoficznej.

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>Wolniewicz mówił, że najlepszym polskim filozofem był Stanisław Lem

Nie wiem, być może. Mnie filozofia fascynuje, tyle, że ja to póki co w tej materii jestem dyletantem. Słyszałem, że np. wpływ Władysława Tatarkiewicza i Tadeusza Kotarbińskiego na polską filozofię jest znaczący.

> że 95% książek filozoficznych to makulatura a 5% to antykwariat

Dobre.

#14
09-08-2025 15:10
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>Wolniewicz mówił, że najlepszym polskim filozofem był Stanisław Lem
> Mnie filozofia fascynuje
moja filozofia zawiera się w jednym zdaniu "JEST TAK, JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE"


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>moja filozofia zawiera się w jednym zdaniu "JEST TAK, JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE"

Podałem nazwiska racjonalistów, którzy nie byli komunistami, co jednoznaczne jest z tym, że Twoje twierdzenie jest nieprawdą, toś wymyślił, że filozof się nie zgadza.
Albo rozmawiamy poważnie albo się wygłupiamy. Carl Sagan i Stephen Hawking to przykłady racjonalistów, którzy nie byli filozofami oraz nie byli komunistami, pasuje?
Także powyższe przytoczone przeze mnie obala Twoje twierdzenie, że racjonalista to komunista.
I weź powiedz jak można kwestionować racjonalizm tylu wybitnych ludzi, którzy z racji swoich umysłowych predyspozycji zostali filozofami?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365