 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-08-2025 15:52 | okragly (21676 punktów) | racjonalista = komunista 0 na 2 |
gdybyśmy stworzyli komunę  nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 #226 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >>konformizm to społeczna przypadłość> >konformizm to nasza cecha, a nie przypadłość  > Odkąd ją zdemaskowaliśmy, jest przypadłością.trzeba być elastycznym, sztywne drzewo wiatr powali a giętkie nie  > >nonkonformizm to wada fabryczna, chyba ją mam, przykładowo w wojsku mnie pierwszego wyrzucono z kompani (choć byłem, jak zawsze grzeczny)> Brawo! Wszak nonkonformizm to po prostu światopoglądowa niezależność.  normalny człowiek potrzebuje swojego stada, a ja nie jestem normalny  ale lubię grać zespołowo, sporty indywidualne mnie nie interesowały
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> człowiek ma ograniczenia (jak te psy), pewnych rzeczy nie zrobi, człowiek psychopata nie ma ograniczeń, by np. iść po "trupach", dlatego mamy ich u władzy nadreprezentacje jeśli mamy tak samo ambitnych, energicznych, inteligentnych, psychopata zajdzie wyżej i będzie nami władałCiekawe czy masz rację, ale może masz jakieś dowody?
"Stop!" stopkowym mundrościom! |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> >>>konformizm...> trzeba być elastycznym, sztywne drzewo wiatr powali a giętkie nie  Intuicja mi podpowiada, że wszyscy konformistami być nie mogą.  > normalny człowiek potrzebuje swojego stada, a ja nie jestem normalny  Nie potrzebujesz swojego stada?  > ale lubię grać zespołowo, sporty indywidualne mnie nie interesowałyTy lubisz prowokować, więc Cię wyrzucają; prawie wszyscy się nabierają. 
"Stop!" stopkowym mundrościom! |
| Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >>>Z doświadczenia, z rozmów i obserwacji.> >>Cudzych myśli i odczuć nie doświadczysz, nie zaobserwujesz ani nie wysłuchasz.> >Jesteś pewna? A co jeśli m.in. nie to przekazujemy drugiemu człowiekowi podczas rozmowy? Tym bardziej jeśli rozmowa jest dłuższa i głębsza.> Z rozmowy dowiadujesz się co rozmówca twierdzi, nie co czuje, czy myśli.Myślę, że się dobrze rozumiemy i wiadomo o co chodzi.  > >To jest mój dowód w sprawie. Dowód na to, że Marks mówił o obaleniu zastałego porządku w celu budowy nowego. Przy użyciu siły.> I my o tym obaleniu tu mówimy, ale to nie znaczy, że planujemy rewolucję, a jeśli taka się zdarzy, to przecież nie będziemy za nią odpowiedzialni.Pełna zgoda. Ale my w odróżnieniu od Marksa nie mamy takiego zasięgu i dostępu. A i jego erudycji, jasności myśli, i umiejętności artykułowania nie posiadamy. > >>>Miliony to one (wywody Marksa) za sobą pociągnęły.> >>Pytanie czy sam autor się tam wybierał; nie mamy cytatu, który by tego dowodził.> >Ja się opieram na faktach. Na jego pisanie powoływał się zarówno Lenin jak i Stalin oraz Mao. Więc miliony za tym poszły, i miliony utonęły we krwi.> Nie winiłabym Marksa.Za "wszystko" też bym go nie winił. Ale, no właśnie ale. > >>>Oczywiście nie należy zapominać gdzie jest miejsce tego co ideologiczne w obliczu znaczenia tego co ekonomiczne i strategiczne. Ale to dłuższa historia.> >>Lepiej zapomnieć wszystko, czego nie uda się udowodnić.> >Serio? A co z tymi, którzy zarywają noce w poszukiwaniu dowodów?  > Słusznie. Życzmy im powodzenia.Marny ze mnie poszukiwacz.  > >Nie wiem czemu, ale zawsze kiedy jej słucham to mam wrażenie, że to przebój z PRL-u.> Zespół jest z 1981, stare dziadygi już, Borysewicz ma 70-tkę, Panasewicz rok młodszy...No tak, zespół starszy ode mnie, pewnie stąd to wrażenie. Ja jestem z 1986.  |
| Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >>Jezus czy starzec w chmurze jest dla kobiet mało seksualny, choć i tak wierzą w niego bardziej niż my mężczyźni> >Myślę, że w tych sprawach chodzi o coś co jest ponad seksualność.> to ma być dyskretne, działać na podświadomość> wiele kobiet np zakonnice, zakochują się w Jezusie (nekrofilia?)Nie wiem czy wiele. Wiem, że miłość różne ma oblicza. Inaczej mąż kocha żonę, a inaczej siostra brata. Inaczej człowiek Boga, a inaczej dziewczyna chłopaka. > >>>Ale te zdolności współtworzą pożytek. Np zdolny muzyk ubogaca kulturę swoją twórczością. Kto by to widział by taki zarabiał tyle samo co sprzątaczka?> >>ja> >>zdolny muzyk podczas tworzenia przeżywa orgazm a co sprzątaczka> >>zdolny muzyk powinienen zarabiać mniej niż sprzątaczka, tak by był zmuszony sprzątać za duzo wieksze pieniądze> >Ty twardogłowy komunisto.> zdolny muzyk miał wybór, wybrał to co lubi robić> zdolny piłkarz miał wybór, wybrał to co lubi robić> sprzątaczka wybrała to co musi> za co powinniśmy płacic? za to co lubimy lubi robić, czy musimy?Zależy. Za wiele lubianych przez ludzi zajęć nie ma wynagrodzenia finansowego, ale są i tacy obrotni, którzy potrafią przekształcić swoje zajęcie na zarobek bez względu na to co robią, a lubią to robić. A tak generalnie to za jedno i drugie, o ile jest pożytkiem. |
#231 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> >normalny człowiek potrzebuje swojego stada, a ja nie jestem normalny  > Nie potrzebujesz swojego stada? nie potrzebuje, tą minimalną potrzebę wypełnia fR  pustelnikami są tylko mężczyźni > >ale lubię grać zespołowo, sporty indywidualne mnie nie interesowały> Ty lubisz prowokować, więc Cię wyrzucają; prawie wszyscy się nabierają.  to był wyjątek, i przymus okoliczności (musiał się kogoś pozbyć bo było nas za dużo) facet nie zamienił ze mną nawet słowa, ale wyczuł że go nie lubie i po 2 tygodniach się mnie pozbył (
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
#232 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> >>>>Ale te zdolności współtworzą pożytek. Np zdolny muzyk ubogaca kulturę swoją twórczością. Kto by to widział by taki zarabiał tyle samo co sprzątaczka?> >>>ja> >>>zdolny muzyk podczas tworzenia przeżywa orgazm a co sprzątaczka> >>>zdolny muzyk powinienen zarabiać mniej niż sprzątaczka, tak by był zmuszony sprzątać za duzo wieksze pieniądze> >>Ty twardogłowy komunisto.> >zdolny muzyk miał wybór, wybrał to co lubi robić> >zdolny piłkarz miał wybór, wybrał to co lubi robić> >sprzątaczka wybrała to co musi> >za co powinniśmy płacic? za to co lubimy lubi robić, czy musimy?> Zależy. Za wiele lubianych przez ludzi zajęć nie ma wynagrodzenia finansowego, ale są i tacy obrotni, którzy potrafią przekształcić swoje zajęcie na zarobek bez względu na to co robią, a lubią to robić.> A tak generalnie to za jedno i drugie, o ile jest pożytkiem.będziesz miał drugie życie, wolisz urodzić się 1 zdolnym muzykiem który robi to co lubi, jest szczęśliwy ale zarabia mało, jeździ starym maluchem 2 sprzątaczką która podciera dupę Niemcom ale duzo zarabia, jeździ mercedesem, ma dom, wycieczki zagraniczne
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| Kautilja aka quick (6858 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > będziesz miał drugie życie, wolisz urodzić się> 1 zdolnym muzykiem który robi to co lubi, jest szczęśliwy ale zarabia mało, jeździ starym maluchem> 2 sprzątaczką która podciera dupę Niemcom ale duzo zarabia, jeździ mercedesem, ma dom, wycieczki zagraniczne1. Dlaczego? Bo uważam, że życie z pasji jest dobrym życiem. Nie ma chyba nic gorszego, niż bycie niepogodzonym ze sobą i swoim losem. |
#234 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >człowiek ma ograniczenia (jak te psy), pewnych rzeczy nie zrobi, człowiek psychopata nie ma ograniczeń, by np. iść po "trupach", dlatego mamy ich u władzy nadreprezentacje jeśli mamy tak samo ambitnych, energicznych, inteligentnych, psychopata zajdzie wyżej i będzie nami władał> Ciekawe czy masz rację, ale może masz jakieś dowody?Zwrot "doszedł do władzy po trupach do celu" oznacza, że ktoś w swoich działaniach nie zważa na nikogo, jest bezwzględny i postępuje w sposób okrutny, aby osiągnąć swój cel, często eliminując lub krzywdząc osoby, które mu przeszkadzają. Metafora ta symbolizuje osiąganie władzy lub innego celu poprzez zbrodnie, zdradę i moralne zepsucie, które prowadzi do zguby samego dążącego do władzy. np. nasz Tusk, było trzech "tenorów" został tylko on
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> pustelnikami są tylko mężczyźniNiemający brania.  > wyczuł że go nie lubie i po 2 tygodniach się mnie pozbyłWystraszył się po prostu. 
"Stop!" stopkowym mundrościom! |
#236 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >pustelnikami są tylko mężczyźni> Niemający brania.  prowokujesz  jestem bardziej przystojny niż inteligentny, nadawałbym się na mnicha, tylko śpiewać nie umiem ale muzyka gregoriańska podoba mi się 
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> >>pustelnikami są tylko mężczyźni> >Niemający brania.  > prowokujesz  Dałeś się sprowokować?  > jestem bardziej przystojny niż inteligentnyTo jeszcze nie znaczy, że jesteś przystojny. 
"Stop!" stopkowym mundrościom! |
#238 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >>>pustelnikami są tylko mężczyźni> >>Niemający brania.  > >prowokujesz  > Dałeś się sprowokować?  wykorzystałem sytuację  > >jestem bardziej przystojny niż inteligentny> To jeszcze nie znaczy, że jesteś przystojny.  znaczy, lepiej być bardziej przystojnym niż inteligentnym  wtedy i tak wszyscy będą cie uznawac za bardziej inteligentnego
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: racjonalista = komunista |
> lepiej być bardziej przystojnym niż inteligentnym  > wtedy i tak wszyscy będą cie uznawac za bardziej inteligentnegoNa fR urodą nie rozegrasz, ale możesz sobie wstawić fajny avatar.
"Stop!" stopkowym mundrościom! |
#240 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: racjonalista = komunista | > >lepiej być bardziej przystojnym niż inteligentnym  > >wtedy i tak wszyscy będą cie uznawac za bardziej inteligentnego> Na fR urodą nie rozegrasz, ale możesz sobie wstawić fajny avatar.moim avatarem jest dom wschodzącego słońca  nawet jest piosenka pod tym tytułem www.youtube.com/watch?v=Iq9z90oHYVY
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|