Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalista = komunista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-08-2025 15:52okragly (21676 punktów)racjonalista = komunista
0 na 2

gdybyśmy stworzyli komunę



nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej
czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..
#91
05-09-2025 17:51
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>> jesteś zwolennikiem utworzenia wielu komun?
>>komuna to przyjaciele, ile możesz mieć przyjaciół?
>Mam ich wielu.
i tyle może liczyć komuna, nie więcej
ale musi też być jedność miejsca, czasu i akcji



>Uważam, że zniesienie własności prywatnej to mitologia.
własność jak na obrazku wyżej

>Nic mi o tych figurkach nie wiadomo. Jedna chyba nie stanowi o słuszności twojego twierdzenia?
nie było innych, tylko kobiety, np tą naukowcy uważali za pornografię, że niby mężczyźni się przy niej masturbowali



ale to nie w raju, gdzie wszyscy wszystko robili na widoku (fakt, do seksu często ale nie zawsze, schodzili z oka widzenia i słyszenia)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Thoter (6650 punktów)Odp: racjonalista = komunista

>>Czy wg Ciebie współcześnie istnieje niewolnictwo?

Niewolnictwo istnieje tam, gdzie ludziom nadano numery.

#93
06-09-2025 10:14
 Ocena 3 na 3
Kautilja aka quick (6854 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>>Czy wg Ciebie współcześnie istnieje niewolnictwo?
>>>forma (nazwo) niewolnictwa zmienia się z czasem, bo czy chłop pańszczyźniany, mój pradziadek był niewolnikiem? dzisiaj jak i wtedy to przymus okoliczności
>>>żłobek, przedszkole, szkoła, jedna, druga, 3, 4, 5, praca, często 12 godz/dobę, małżeństwo,...
>>To o czym piszesz to nie jest niewolnictwo. Praca i edukacja to fundamenty naszej cywilizacji. Człowiek zawsze pracował
>czy łapanie ryb, zbieranie grzybów to praca?

Każda czynność przerabiająca materię na potrzeby użytkowe człowieka jest pracą.

>>i nauczał młodych życia.
>to jest przyjemne, jak zbieranie grzybów, łapanie ryb
>ja mógłbym nauczać młodych o raju za darmo w szkołach, ale kto mi pozwoli?
>nauczanie młodych to tresowanie
>a praca to niewolnictwo, wynik tresowania
>tak się robi np z końmi, one na początku wymagają nauki bycia koniem, niewolnikiem pana
>chciałbym byśmy stali sie mustangami, wolnymi końmi, tzn komuną (w stadzie dzikich koni jest komuna)
>kon "libkowy niedorozwojek" - INDYWIDUALNY, WOLNY, WŁASNY, by zginął w tydzień, choć byłby najmocniejszy. Dzikie konie są mądrzejsze od ludzi

Co proponujesz zamiast pracy i edukacji?

#94
06-09-2025 11:55
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6854 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>>kapitalizm okazuje się lepszy w działaniach, które mają bardzo szkodliwe dla ogółu skutki uboczne.
>>>>Jakiś przykład?
>>>Cała produkcja dzięki której kapitaliści się bogacą szkodzi środowisku.
>>Moim zdaniem szkodzilibyśmy środowisku bez względu na to czy panowałby kapitalizm czy nie.
>W kapitalizmie producenci podkręcają popyt, przez co większość wyrzucanych produktów oraz spora część opakowań nie straciła cech użytkowych, sporo energii idzie na reklamy (które jako dzieła są in plus, lubię). No i programowanie zużycia urządzeń wymyślili kapitaliści.

A recykling? Kogo nie stać na kupno nowego?

>>Kogo masz na myśli pisząc kapitaliści?
>Kapitalistów.
>A Ty kogoś innego?

Moim zdaniem nie ma nic złego w tym, że ktoś jest np przedsiębiorcą.

>>>>Bo odnoszę wrażenie, że okrągły przekabacił Cię na czerwono.
>>>Ty mnie przekabacasz, bo to dzięki Tobie moje racje się umacniają.
>>Nie miałem takiego zamiaru. Każdy swój rozum posiada i za niego odpowiada.
>I tylko ja nie mam, skoro mnie okrągły przekabacił?

Nie. Ale wnoszę po tym co piszesz, że skłaniasz się ku komunizmowi.

>>>> wg mnie bycie komunistą faktycznie nie musi oznaczać niczego złego, ale bycie komunistą w ujęciu jakim był komunizm XX wieku już tak
>>>Zatem powinno się tego tajemniczego 'szczególnego ujęcia' zakazywać.
>>Nie tajemniczego tylko oficjalnego, jak leninizm, stalinizm czy maoizm.
>No ok, ale u Ciebie był to jakiś specjalny komunizm XX wieku, a teraz się okazuje, że to konkretne inne -izmy.

Powodem tego była niejednoznaczność myśli marksistowskiej. Stąd komunizm zaistniały w XX wieku miał różne interpretacje. Ale każda jego wersja była krwawa. Dlatego twierdzę co twierdzę na jego temat.

>>Czy wg Ciebie współcześnie istnieje niewolnictwo?
>Tak. Bo jeśli małolat może odziedziczyć długi, czyli zobowiązanie do świadczenia na czyjąś rzecz, to jest to zalegalizowane niewolnictwo. I nieważne, że są procedury wyzwalające; jeśli jest się z czego wyzwalać, to niewolnictwo istnieje. Czyli jedni rodzą się milionerami, inni gołodupcami zobowiązanymi do świadczenia na ich rzecz, czyli ich niewolnikami.

A nie jest czasem tak, że nieważne gdzie się rodzisz możesz osiągnąć sukces?

#95
06-09-2025 12:01
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6854 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>Nic mi o tych figurkach nie wiadomo. Jedna chyba nie stanowi o słuszności twojego twierdzenia?
>nie było innych, tylko kobiety, np tą naukowcy uważali za pornografię, że niby mężczyźni się przy niej masturbowali
>ale to nie w raju, gdzie wszyscy wszystko robili na widoku (fakt, do seksu często ale nie zawsze, schodzili z oka widzenia i słyszenia)

Można gdzieś o tym poczytać, czy to wyłącznie Twoje wytwory?

#96
06-09-2025 12:26
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>To o czym piszesz to nie jest niewolnictwo. Praca i edukacja to fundamenty naszej cywilizacji. Człowiek zawsze pracował
>>czy łapanie ryb, zbieranie grzybów to praca?
>Każda czynność przerabiająca materię na potrzeby użytkowe człowieka jest pracą.
praca z raju jest przyjemnością, to łapanie ryb, polowanie na mamuta, zbieranie grzybów, opieka nad dziećmi, jedzenie czy podrywanie kobiet

>Co proponujesz zamiast pracy i edukacji?
to co mam w stopce
praca nawet ciężka z przyjaciółmi jest przyjemnością
www.youtube.com/watch?v=HFaZd0MnUms Amisze, budowa stodoły przez 10 godz. Raj to niesamowita organizacja gdzie wszystko jest przyjemnościa
a edukacja? dzieci z przyjemnością naśladują dorosłych, nic nie trzeba robić tylko pozwolić im naśladować rodziców, starsze rodzenstwo i przyjaciół z "podwórka", sąsiadów, opowiadac im bajki



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#97
06-09-2025 12:42
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6854 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>Każda czynność przerabiająca materię na potrzeby użytkowe człowieka jest pracą.
>praca z raju jest przyjemnością, to łapanie ryb, polowanie na mamuta, zbieranie grzybów, opieka nad dziećmi, jedzenie czy podrywanie kobiet

Myślę, że Tobie po prostu ewolucja nie pasuje.

>>Co proponujesz zamiast pracy i edukacji?
>to co mam w stopce
>praca nawet ciężka z przyjaciółmi jest przyjemnością
>www.youtube.com/watch?v=HFaZd0MnUms Amisze, budowa stodoły przez 10 godz. Raj to niesamowita organizacja gdzie wszystko jest przyjemnościa
>a edukacja? dzieci z przyjemnością naśladują dorosłych, nic nie trzeba robić tylko pozwolić im naśladować rodziców, starsze rodzenstwo i przyjaciół z "podwórka", sąsiadów, opowiadac im bajki
>

Samo naśladowanie dorosłych nie wystarczy. Młodzi muszą poznać zarówno teorię jak i praktykę pewnych mechanizmów, które kierują życiem by sobie w tym życiu poradzić.

#98
06-09-2025 14:56
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>>Każda czynność przerabiająca materię na potrzeby użytkowe człowieka jest pracą.
>>praca z raju jest przyjemnością, to łapanie ryb, polowanie na mamuta, zbieranie grzybów, opieka nad dziećmi, jedzenie czy podrywanie kobiet
>Myślę, że Tobie po prostu ewolucja nie pasuje.
to jest ewolucja

>Samo naśladowanie dorosłych nie wystarczy. Młodzi muszą poznać zarówno teorię jak i praktykę pewnych mechanizmów, które kierują życiem by sobie w tym życiu poradzić.
przecież 80% młodych ma maturę, mamy powszechny, darmowy (internet), dostęp do wiedzy

w nowym raju jeden jest elektronikiem inny fizykiem inna anglistką, inny muzykiem, ina położną (musi ktoś odbierać porody) inny astronomem inny mechanikiem i nawet ksiądz. Oczywiście są ogrodnicy, hodowcy krów i kur (mleko i jajka to podstawa)
młody nauczy sie tego co mu pasuje. Wszystkie współczesne liberalne "elektronowe" rodziny (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ) są dysfunkcyjne. To wymieranie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#99
06-09-2025 16:51
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>Moim zdaniem szkodzilibyśmy środowisku bez względu na to czy panowałby kapitalizm czy nie.
>>W kapitalizmie producenci podkręcają popyt, przez co większość wyrzucanych produktów oraz spora część opakowań nie straciła cech użytkowych, sporo energii idzie na reklamy (które jako dzieła są in plus, lubię). No i programowanie zużycia urządzeń wymyślili kapitaliści.
>A recykling?
To wygenerowany przez kapitalistów kolejny biznes i kolejne narzędzie zniewolenia.

>Kogo nie stać na kupno nowego?
Nie stać większości, gdyby spróbowali oni poziomem życia dorównać producentom.

>Moim zdaniem nie ma nic złego w tym, że ktoś jest np przedsiębiorcą.
Przecież póki nie ma w tym pojęciu nic konkretnego, to nie wiadomo.

>komunizm zaistniały w XX wieku miał różne interpretacje. Ale każda jego wersja była krwawa. Dlatego twierdzę co twierdzę na jego temat.
A ja twierdzę, że obecną historię piszą przeciwnicy komunistów.

>>Tak. Bo jeśli małolat może odziedziczyć długi, czyli zobowiązanie do świadczenia na czyjąś rzecz, to jest to zalegalizowane niewolnictwo. I nieważne, że są procedury wyzwalające; jeśli jest się z czego wyzwalać, to niewolnictwo istnieje. Czyli jedni rodzą się milionerami, inni gołodupcami zobowiązanymi do świadczenia na ich rzecz, czyli ich niewolnikami.
>A nie jest czasem tak, że nieważne gdzie się rodzisz możesz osiągnąć sukces?
Statystycznie szanse są śladowe. Bo jeśli sukcesem miałaby być poprawa pozycji materialnej, to rodzący się jako bogacze statystycznie na taki sukces szanse mają niewielkie, a zarazem i większość biedaków nie staje się bogaczami. Czyli kapitalizm ogólnie jest systemem bez perspektyw.


"Stop!" stopkowym mundrościom!

#100
06-09-2025 17:20
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)Odp: racjonalista = komunista

>A ja twierdzę, że obecną historię piszą przeciwnicy komunistów.

Wersję historii XX w., dopuszczoną do wpajania w szkołach całego świata, napisali Żydzi w USA, którymi kierował siostrzeniec Freuda Żyd Edward Bernays. Bernays był szefem propagandy amerykańskiego Żyda Bernarda Baruch, który rządził USA w pierwszej połowie XX wieku.

>Czyli kapitalizm ogólnie jest systemem bez perspektyw.
>

Dla kogo ??
Zasób ludzki używany przez kapitalistów, w momencie gdy zabraknie kapitalistów, zgłupieje w wewnętrznym chaosie. Zadłużone polskie gminy rządzone przez demokratycznych "polityków" wegetują wysprzedając ojcowiznę i wydają unijną kasę na pudrowanie syfu i blichtr.
Ekonomia jest jedna i nie da się jej przeskoczyć, uchwalając piękne ustawy.

#101
06-09-2025 17:51
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista

> twierdzę, że obecną historię piszą przeciwnicy komunistów.
historię piszą zwycięscy,
czyli liberałowie,
czyli antykomuniści.

>>A nie jest czasem tak, że nieważne gdzie się rodzisz możesz osiągnąć sukces?
>Statystycznie szanse są śladowe.
mój dziadek urodził się w tym roku co Einstein, był chłopem pańszczyźnianym o geniuszu większym niż ktokolwiek na ziemi (zmyślam), umarł jako zwykły chłop

patoelity mówią nam, że jesteśmy kowalem własnego losu, to kłamstwo, prawdą jest, że nie jesteśmy kowalami swojego losu a jego tragarzami. Dowodem życie każdego człowieka,
tak nas oszukują, a może my lubimy wierzyć w bajki? ze z Kopciuszka zmienimy się w królewnę?

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>mój dziadek urodził się w tym roku co Einstein, był chłopem pańszczyźnianym o geniuszu większym niż ktokolwiek na ziemi (zmyślam)
Co nie wyklucza, że tak było.

>...mówią nam, że jesteśmy kowalem własnego losu, to kłamstwo, prawdą jest, że nie jesteśmy kowalami swojego losu a jego tragarzami
Ale przecież bogaci tragarzy zwykle sobie wynajmują...

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#103
06-09-2025 18:02
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Thoter

>Niewolnictwo istnieje tam, gdzie ludziom nadano numery.
Chyba, że niewolnictwo jest starsze niż arytmetyka.


"Stop!" stopkowym mundrościom!

#104
06-09-2025 18:26
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>Niewolnictwo istnieje tam, gdzie ludziom nadano numery.
>Chyba, że niewolnictwo jest starsze niż arytmetyka.
z niewolnictwa zrodziła się arytmetyka , taki Platon musiał nauczyć się liczyć do 100, tylu miał niewolników


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#105
07-09-2025 09:03
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6854 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>>Każda czynność przerabiająca materię na potrzeby użytkowe człowieka jest pracą.
>>>praca z raju jest przyjemnością, to łapanie ryb, polowanie na mamuta, zbieranie grzybów, opieka nad dziećmi, jedzenie czy podrywanie kobiet
>>Myślę, że Tobie po prostu ewolucja nie pasuje.
>to jest ewolucja

Więc pogódź się z tym co jest, bo to jej wynik.

>>Samo naśladowanie dorosłych nie wystarczy. Młodzi muszą poznać zarówno teorię jak i praktykę pewnych mechanizmów, które kierują życiem by sobie w tym życiu poradzić.
>przecież 80% młodych ma maturę, mamy powszechny, darmowy (internet), dostęp do wiedzy

Dzisiaj rządzi informacja, a nie wiedza. Ilu korzysta z internetu naprawdę zgłębiając wiedzę? Niemniej jak widzisz dorosły człowiek musi odpowiednio przygotować młodych, stąd edukacja.

>w nowym raju jeden jest elektronikiem inny fizykiem inna anglistką, inny muzykiem, ina położną (musi ktoś odbierać porody) inny astronomem inny mechanikiem i nawet ksiądz. Oczywiście są ogrodnicy, hodowcy krów i kur (mleko i jajka to podstawa)
>młody nauczy sie tego co mu pasuje.

A kto te naukę kształtuje?

>Wszystkie współczesne liberalne "elektronowe" rodziny (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ) są dysfunkcyjne. To wymieranie

A może taka kolej rzeczy? Ja np dostrzegam to co zauważyli już wcześniej mądrzejsi ode mnie, że jest związek między odchodzeniem od wiary a upadkiem. Tam gdzie człowiek odwraca się od Boga, tam dobrze się nie dzieje.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365