Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalista = komunista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-08-2025 15:52okragly (21676 punktów)racjonalista = komunista
0 na 2

gdybyśmy stworzyli komunę



nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej
czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>>>>nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą
>>>>>>Spoko.
>>>>>To znaczy, że się zgadzasz czy nie z tym co napisałem?
>>>>To znaczy, że jak każdy możesz sobie uważać co chcesz.
>>>A Ty co uważasz?
>>Ja takiej równości nie wykluczam, wg mnie ona może zachodzić.
>Interesujące.
Tak, zwłaszcza to, że kapitalizm okazuje się lepszy w działaniach, które mają bardzo szkodliwe dla ogółu skutki uboczne.

>>Tu mi uświadomiłeś, że ustawowy zakaz propagowania wybranych ideologii można ominąć mówiąc nie o owych ideologiach, lecz o swoich poglądach, bo taką retoryką przedstawiamy jedynie własne mniemanie, do czego mamy prawo w ramach wolności słowa, czyli ten ustawowy zakaz jedynie wobec funkcjonariuszy państwowych powinien być stosowany.
>To zależy jaki komunizm mamy na myśli. Generalnie chodzi o ten, który zaistniał w bloku wschodnim, a ten się czymś konkretnym odznaczył, stąd takie ustawy.
Nie owijaj w bawełnę, przecież "komunizm" to jedno, a "coś konkretnego" - drugie.

>>Pytanie dlaczego zakazem objęto wybrane ideologie wybrane; niechby wszystkie oficjalne wystąpienia władzy w ten sposób oczyszczono.
>Zakazem objęto to co przyniosło ludziom szkodę.
Przecież w każdym ustroju to samo jednym szkodzi, a innym służy.


"Stop!" stopkowym mundrościom!

#77
03-09-2025 21:01
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Thoter
>> skąd się wzięli ci szachiści rosyjscy?
>>
>Żydzi niemieccy, pracujący nad bombą atomową, potrzebowali tajnego i bezpiecznego poligonu do eksperymentów w końcowej fazie...

Czy potrafisz odpowiedzieć na pytanie, które zadałem? Pytam: skąd wzięli się ludzie, rządzący obecnie Rosją?

#78
04-09-2025 09:55
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>>>>>nie uważam, że jest racjonalne stawianie znaku równości między racjonalistą a komunistą
>>>>>>>Spoko.
>>>>>>To znaczy, że się zgadzasz czy nie z tym co napisałem?
>>>>>To znaczy, że jak każdy możesz sobie uważać co chcesz.
>>>>A Ty co uważasz?
>>>Ja takiej równości nie wykluczam, wg mnie ona może zachodzić.
>>Interesujące.
>Tak, zwłaszcza to, że kapitalizm okazuje się lepszy w działaniach, które mają bardzo szkodliwe dla ogółu skutki uboczne.

Jakiś przykład? Bo odnoszę wrażenie, że okrągły przekabacił Cię na czerwono.

>>>Tu mi uświadomiłeś, że ustawowy zakaz propagowania wybranych ideologii można ominąć mówiąc nie o owych ideologiach, lecz o swoich poglądach, bo taką retoryką przedstawiamy jedynie własne mniemanie, do czego mamy prawo w ramach wolności słowa, czyli ten ustawowy zakaz jedynie wobec funkcjonariuszy państwowych powinien być stosowany.
>>To zależy jaki komunizm mamy na myśli. Generalnie chodzi o ten, który zaistniał w bloku wschodnim, a ten się czymś konkretnym odznaczył, stąd takie ustawy.
>Nie owijaj w bawełnę, przecież "komunizm" to jedno, a "coś konkretnego" - drugie.

Czy w ZSRR był komunizm, i czy owy nie różnił się od idei Marksa? Czy przed Marksem nie było tego rodzaju myśli, pomysłów, idei? Także wg mnie bycie komunistą faktycznie nie musi oznaczać niczego złego, ale bycie komunistą w ujęciu jakim był komunizm XX wieku już tak.

>>>Pytanie dlaczego zakazem objęto wybrane ideologie wybrane; niechby wszystkie oficjalne wystąpienia władzy w ten sposób oczyszczono.
>>Zakazem objęto to co przyniosło ludziom szkodę.
>Przecież w każdym ustroju to samo jednym szkodzi, a innym służy.

A są wg Ciebie jakieś różnice między ustrojami? Czemu jedne się przyjmują i trwają dłużej a drugie nie?

#79
04-09-2025 12:21
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

> okrągły przekabacił Cię na czerwono.
warunkiem koniecznym budowania komunizmu sa kobiety, matriarchat


figurka ma 30 000 lat? a więc jest z raju, przedstawia panią iemi i świata
tak było w raju. jest boginia (nie było bogów), rodzi, karmi (mlekiem)
Marks był kobietą

>A są wg Ciebie jakieś różnice między ustrojami? Czemu jedne się przyjmują i trwają dłużej a drugie nie?
liberalizm, indywidualizm, oddzielenie człowieka od człowieka, patriarchat, hierarchia, agresja, jest źródłem zniewolenia, cierpienia
mamy patriarchat bo jesteśmy silniejsi, agresywni, nie mamy co robić z czasem
kobiety co rok prorok, są uwiązane, zniewolone ciążą, rodzeniem, karmieniem piersią, dbaniem o "pociechy", martwieniem się o nie wiele lat, dodatkowo np. w Chinach małym dziewczynkom zawiązywali stopy, by były zniekształcone, bolały przy próbach ucieczki mężowi, w Afryce były pozbywane peniska (łechtaczki) by nie zaznały przyjemności
w bibli były w wazności za krowami i innym dobytkiem pana, podobno słowo kobieta ma swój źródłosłów od kobyły.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#80
04-09-2025 18:11
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>kapitalizm okazuje się lepszy w działaniach, które mają bardzo szkodliwe dla ogółu skutki uboczne.
>Jakiś przykład?
Cała produkcja dzięki której kapitaliści się bogacą szkodzi środowisku.

>Bo odnoszę wrażenie, że okrągły przekabacił Cię na czerwono.
Ty mnie przekabacasz, bo to dzięki Tobie moje racje się umacniają.

> wg mnie bycie komunistą faktycznie nie musi oznaczać niczego złego, ale bycie komunistą w ujęciu jakim był komunizm XX wieku już tak
Zatem powinno się tego tajemniczego 'szczególnego ujęcia' zakazywać.

>>>>Pytanie dlaczego zakazem objęto wybrane ideologie wybrane; niechby wszystkie oficjalne wystąpienia władzy w ten sposób oczyszczono.
>>>Zakazem objęto to co przyniosło ludziom szkodę.
>>Przecież w każdym ustroju to samo jednym szkodzi, a innym służy.
>A są wg Ciebie jakieś różnice między ustrojami?
Raczej ustalajmy jak jest, bo jeśli idzie o poglądy, to uważam, że 2+2=5.

>...jakieś różnice między ustrojami? Czemu jedne się przyjmują i trwają dłużej a drugie nie?
Społeczne nierówności łatwo się pogłębiają, więc dążenie do niewolnictwa to stała tendencja.
(Moim zdaniem. )


"Stop!" stopkowym mundrościom!

#81
05-09-2025 14:56
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>> okrągły przekabacił Cię na czerwono.
>warunkiem koniecznym budowania komunizmu sa kobiety, matriarchat
>

>figurka ma 30 000 lat? a więc jest z raju, przedstawia panią iemi i świata
>tak było w raju. jest boginia (nie było bogów), rodzi, karmi (mlekiem)
>Marks był kobietą

Czemu więc tyle różnych interpretacji Marksa?

>>A są wg Ciebie jakieś różnice między ustrojami? Czemu jedne się przyjmują i trwają dłużej a drugie nie?
>liberalizm, indywidualizm, oddzielenie człowieka od człowieka, patriarchat, hierarchia, agresja, jest źródłem zniewolenia, cierpienia
>mamy patriarchat bo jesteśmy silniejsi, agresywni, nie mamy co robić z czasem
>kobiety co rok prorok, są uwiązane, zniewolone ciążą, rodzeniem, karmieniem piersią, dbaniem o "pociechy", martwieniem się o nie wiele lat, dodatkowo np. w Chinach małym dziewczynkom zawiązywali stopy, by były zniekształcone, bolały przy próbach ucieczki mężowi, w Afryce były pozbywane peniska (łechtaczki) by nie zaznały przyjemności
>w bibli były w wazności za krowami i innym dobytkiem pana, podobno słowo kobieta ma swój źródłosłów od kobyły.

Wg mnie trwa to co jest pożyteczne. Nie mam też skłonności do rewolucyjnego myślenia, jestem zwolennkiem konserwatyzmu ewolucyjnego. Uważam, że rola kobiet wynika z natury, a nie kultury. Kultura nadaje tej roli wymiar metafizyczny.

#82
05-09-2025 15:13
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>kapitalizm okazuje się lepszy w działaniach, które mają bardzo szkodliwe dla ogółu skutki uboczne.
>>Jakiś przykład?
>Cała produkcja dzięki której kapitaliści się bogacą szkodzi środowisku.

Moim zdaniem szkodzilibyśmy środowisku bez względu na to czy panowałby kapitalizm czy nie. Kogo masz na myśli pisząc kapitaliści?

>>Bo odnoszę wrażenie, że okrągły przekabacił Cię na czerwono.
>Ty mnie przekabacasz, bo to dzięki Tobie moje racje się umacniają.

Nie miałem takiego zamiaru. Każdy swój rozum posiada i za niego odpowiada.

>> wg mnie bycie komunistą faktycznie nie musi oznaczać niczego złego, ale bycie komunistą w ujęciu jakim był komunizm XX wieku już tak
>Zatem powinno się tego tajemniczego 'szczególnego ujęcia' zakazywać.

Nie tajemniczego tylko oficjalnego, jak leninizm, stalinizm czy maoizm.

>>...jakieś różnice między ustrojami? Czemu jedne się przyjmują i trwają dłużej a drugie nie?
>Społeczne nierówności łatwo się pogłębiają, więc dążenie do niewolnictwa to stała tendencja.
>(Moim zdaniem. )

Czy wg Ciebie współcześnie istnieje niewolnictwo?

#83
05-09-2025 15:21
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>warunkiem koniecznym budowania komunizmu sa kobiety, matriarchat. Boginia (nie było bogów), rodzi, karmi (mlekiem)
>>Marks był kobietą
>Czemu więc tyle różnych interpretacji Marksa?
w raju było wiele rajów, tak jak dzisiaj, mimo homogenizacji mamy wiele rodzin (w większosci rządzą kobiety)

>Wg mnie trwa to co jest pożyteczne.
siła decyduje, dlatego mamy panowanie usazyda z siły a nie prawdy
w raju siłę miały kobiety, robiły co chciały

>rola kobiet wynika z natury, a nie kultury. Kultura nadaje tej roli wymiar metafizyczny.
w raju byłbyś karmiony piersią matki 5-6 lat, to inna czasprzestrzen której jesteśmy pozbawieni
po czym już samodzielny i odstawiony, sam biegał za stadem a matka urodziła młodsze rodzeństwo,


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#84
05-09-2025 15:29
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>Czy wg Ciebie współcześnie istnieje niewolnictwo?
forma (nazwo) niewolnictwa zmienia się z czasem, bo czy chłop pańszczyźniany, mój pradziadek był niewolnikiem? dzisiaj jak i wtedy niewolnictwo to przymus okoliczności
żłobek, przedszkole, szkoła, jedna, druga, 3, 4, 5, praca, często 12 godz/dobę, małżeństwo,...


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#85
05-09-2025 15:52
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>warunkiem koniecznym budowania komunizmu sa kobiety, matriarchat. Boginia (nie było bogów), rodzi, karmi (mlekiem)
>>>Marks był kobietą
>>Czemu więc tyle różnych interpretacji Marksa?
>w raju było wiele rajów, tak jak dzisiaj, mimo homogenizacji mamy wiele rodzin (w większosci rządzą kobiety)

Marks był po prostu niejednoznaczny. Rozumiem, że jesteś zwolennikiem utworzenia wielu komun?

>>Wg mnie trwa to co jest pożyteczne.
>siła decyduje, dlatego mamy panowanie usazyda z siły a nie prawdy
>w raju siłę miały kobiety, robiły co chciały

Prawo i wartości też nam kształtują świat.

>>rola kobiet wynika z natury, a nie kultury. Kultura nadaje tej roli wymiar metafizyczny.
>w raju byłbyś karmiony piersią matki 5-6 lat, to inna czasprzestrzen której jesteśmy pozbawieni
>po czym już samodzielny i odstawiony, sam biegał za stadem a matka urodziła młodsze rodzeństwo,

Skąd pomysł, że to matriarchat a nie patriarchat jest ustawieniem fabrycznym?

#86
05-09-2025 17:50
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>kapitalizm okazuje się lepszy w działaniach, które mają bardzo szkodliwe dla ogółu skutki uboczne.
>>>Jakiś przykład?
>>Cała produkcja dzięki której kapitaliści się bogacą szkodzi środowisku.
>Moim zdaniem szkodzilibyśmy środowisku bez względu na to czy panowałby kapitalizm czy nie.
W kapitalizmie producenci podkręcają popyt, przez co większość wyrzucanych produktów oraz spora część opakowań nie straciła cech użytkowych, sporo energii idzie na reklamy (które jako dzieła są in plus, lubię). No i programowanie zużycia urządzeń wymyślili kapitaliści.

>Kogo masz na myśli pisząc kapitaliści?
Kapitalistów.
A Ty kogoś innego?

>>>Bo odnoszę wrażenie, że okrągły przekabacił Cię na czerwono.
>>Ty mnie przekabacasz, bo to dzięki Tobie moje racje się umacniają.
>Nie miałem takiego zamiaru. Każdy swój rozum posiada i za niego odpowiada.
I tylko ja nie mam, skoro mnie okrągły przekabacił?

>>> wg mnie bycie komunistą faktycznie nie musi oznaczać niczego złego, ale bycie komunistą w ujęciu jakim był komunizm XX wieku już tak
>>Zatem powinno się tego tajemniczego 'szczególnego ujęcia' zakazywać.
>Nie tajemniczego tylko oficjalnego, jak leninizm, stalinizm czy maoizm.
No ok, ale u Ciebie był to jakiś specjalny komunizm XX wieku, a teraz się okazuje, że to konkretne inne -izmy.

>Czy wg Ciebie współcześnie istnieje niewolnictwo?
Tak. Bo jeśli małolat może odziedziczyć długi, czyli zobowiązanie do świadczenia na czyjąś rzecz, to jest to zalegalizowane niewolnictwo. I nieważne, że są procedury wyzwalające; jeśli jest się z czego wyzwalać, to niewolnictwo istnieje. Czyli jedni rodzą się milionerami, inni gołodupcami zobowiązanymi do świadczenia na ich rzecz, czyli ich niewolnikami.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#87
05-09-2025 16:54
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

> jesteś zwolennikiem utworzenia wielu komun?
komuna to przyjaciele, ile możesz mieć przyjaciół?

>Skąd pomysł, że to matriarchat a nie patriarchat jest ustawieniem fabrycznym?
o tym mówią wykopaliska z raju (paleolitu) zawsze tylko figurki kobiece

jakbyś był karmiony mlekiem matki do 5 rż byłaby dla Ciebie bogiem
byłeś zapewne skarmiany sztucznym mlekiem z niemiec dlatego jesteś Niemcem i tak piejesz o naszej zachodniej cywilizacji, wyssałeś to z mlekiem paszy niemieckiej
a ja wyssałem z mlekiem mojej matki spod Wisłoka wschodniość , choć jestem ochrzczonym rzymskokatolikiem

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#88
05-09-2025 17:03
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>Czy wg Ciebie współcześnie istnieje niewolnictwo?
>forma (nazwo) niewolnictwa zmienia się z czasem, bo czy chłop pańszczyźniany, mój pradziadek był niewolnikiem? dzisiaj jak i wtedy to przymus okoliczności
>żłobek, przedszkole, szkoła, jedna, druga, 3, 4, 5, praca, często 12 godz/dobę, małżeństwo,...

To o czym piszesz to nie jest niewolnictwo. Praca i edukacja to fundamenty naszej cywilizacji. Człowiek zawsze pracował i nauczał młodych życia.

#89
05-09-2025 17:28
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick
>>>Czy wg Ciebie współcześnie istnieje niewolnictwo?
>>forma (nazwo) niewolnictwa zmienia się z czasem, bo czy chłop pańszczyźniany, mój pradziadek był niewolnikiem? dzisiaj jak i wtedy to przymus okoliczności
>>żłobek, przedszkole, szkoła, jedna, druga, 3, 4, 5, praca, często 12 godz/dobę, małżeństwo,...
>To o czym piszesz to nie jest niewolnictwo. Praca i edukacja to fundamenty naszej cywilizacji. Człowiek zawsze pracował
czy łapanie ryb, zbieranie grzybów to praca?

>i nauczał młodych życia.
to jest przyjemne, jak zbieranie grzybów, łapanie ryb
ja mógłbym nauczać młodych o raju za darmo w szkołach, ale kto mi pozwoli?

nauczanie młodych to tresowanie
a praca to niewolnictwo, wynik tresowania
tak się robi np z końmi, one na początku wymagają nauki bycia koniem, niewolnikiem pana

chciałbym byśmy stali sie mustangami, wolnymi końmi, tzn komuną (w stadzie dzikich koni jest komuna)
kon "libkowy niedorozwojek" - INDYWIDUALNY, WOLNY, WŁASNY, by zginął w tydzień, choć byłby najmocniejszy. Dzikie konie są mądrzejsze od ludzi


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#90
05-09-2025 17:39
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>> jesteś zwolennikiem utworzenia wielu komun?
>komuna to przyjaciele, ile możesz mieć przyjaciół?

Mam ich wielu. Uważam, że zniesienie własności prywatnej to mitologia.

>>Skąd pomysł, że to matriarchat a nie patriarchat jest ustawieniem fabrycznym?
>o tym mówią wykopaliska z raju (paleolitu) zawsze tylko figurki kobiece
>jakbyś był karmiony mlekiem matki do 5 rż byłaby dla Ciebie bogiem
>byłeś zapewne skarmiany sztucznym mlekiem z niemiec dlatego jesteś Niemcem i tak piejesz o naszej zachodniej cywilizacji, wyssałeś to z mlekiem paszy niemieckiej
>a ja wyssałem z mlekiem mojej matki spod Wisłoka wschodniość , choć jestem ochrzczonym rzymskokatolikiem

Nic mi o tych figurkach nie wiadomo. Jedna chyba nie stanowi o słuszności twojego twierdzenia?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365