Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalista = komunista

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
06-08-2025 15:52okragly (21676 punktów)racjonalista = komunista
0 na 2

gdybyśmy stworzyli komunę



nasz poziom życia poprawiłby się 2 X, pracy mielibyśmy 2 X mniej, śmialibyśmy się 3 X więcej, żyli 20 lat dłużej
czemu więc, racjonaliści to niedorozwojki, dla których bogiem indywidualizm, wolność, własnosć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
#226
02-10-2025 12:00
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>konformizm to społeczna przypadłość
>>konformizm to nasza cecha, a nie przypadłość
>Odkąd ją zdemaskowaliśmy, jest przypadłością.
trzeba być elastycznym, sztywne drzewo wiatr powali a giętkie nie

>>nonkonformizm to wada fabryczna, chyba ją mam, przykładowo w wojsku mnie pierwszego wyrzucono z kompani (choć byłem, jak zawsze grzeczny)
>Brawo! Wszak nonkonformizm to po prostu światopoglądowa niezależność.
normalny człowiek potrzebuje swojego stada, a ja nie jestem normalny
ale lubię grać zespołowo, sporty indywidualne mnie nie interesowały

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>człowiek ma ograniczenia (jak te psy), pewnych rzeczy nie zrobi, człowiek psychopata nie ma ograniczeń, by np. iść po "trupach", dlatego mamy ich u władzy nadreprezentacje jeśli mamy tak samo ambitnych, energicznych, inteligentnych, psychopata zajdzie wyżej i będzie nami władał
Ciekawe czy masz rację, ale może masz jakieś dowody?

"Stop!" stopkowym mundrościom!

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>>>>konformizm...
>trzeba być elastycznym, sztywne drzewo wiatr powali a giętkie nie
Intuicja mi podpowiada, że wszyscy konformistami być nie mogą.

>normalny człowiek potrzebuje swojego stada, a ja nie jestem normalny
Nie potrzebujesz swojego stada?

>ale lubię grać zespołowo, sporty indywidualne mnie nie interesowały
Ty lubisz prowokować, więc Cię wyrzucają; prawie wszyscy się nabierają.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>Z doświadczenia, z rozmów i obserwacji.
>>>Cudzych myśli i odczuć nie doświadczysz, nie zaobserwujesz ani nie wysłuchasz.
>>Jesteś pewna? A co jeśli m.in. nie to przekazujemy drugiemu człowiekowi podczas rozmowy? Tym bardziej jeśli rozmowa jest dłuższa i głębsza.
>Z rozmowy dowiadujesz się co rozmówca twierdzi, nie co czuje, czy myśli.

Myślę, że się dobrze rozumiemy i wiadomo o co chodzi.

>>To jest mój dowód w sprawie. Dowód na to, że Marks mówił o obaleniu zastałego porządku w celu budowy nowego. Przy użyciu siły.
>I my o tym obaleniu tu mówimy, ale to nie znaczy, że planujemy rewolucję, a jeśli taka się zdarzy, to przecież nie będziemy za nią odpowiedzialni.

Pełna zgoda. Ale my w odróżnieniu od Marksa nie mamy takiego zasięgu i dostępu. A i jego erudycji, jasności myśli, i umiejętności artykułowania nie posiadamy.

>>>>Miliony to one (wywody Marksa) za sobą pociągnęły.
>>>Pytanie czy sam autor się tam wybierał; nie mamy cytatu, który by tego dowodził.
>>Ja się opieram na faktach. Na jego pisanie powoływał się zarówno Lenin jak i Stalin oraz Mao. Więc miliony za tym poszły, i miliony utonęły we krwi.
>Nie winiłabym Marksa.

Za "wszystko" też bym go nie winił. Ale, no właśnie ale.

>>>>Oczywiście nie należy zapominać gdzie jest miejsce tego co ideologiczne w obliczu znaczenia tego co ekonomiczne i strategiczne. Ale to dłuższa historia.
>>>Lepiej zapomnieć wszystko, czego nie uda się udowodnić.
>>Serio? A co z tymi, którzy zarywają noce w poszukiwaniu dowodów?
>Słusznie. Życzmy im powodzenia.

Marny ze mnie poszukiwacz.

>>Nie wiem czemu, ale zawsze kiedy jej słucham to mam wrażenie, że to przebój z PRL-u.
>Zespół jest z 1981, stare dziadygi już, Borysewicz ma 70-tkę, Panasewicz rok młodszy...

No tak, zespół starszy ode mnie, pewnie stąd to wrażenie. Ja jestem z 1986.

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>>>Jezus czy starzec w chmurze jest dla kobiet mało seksualny, choć i tak wierzą w niego bardziej niż my mężczyźni
>>Myślę, że w tych sprawach chodzi o coś co jest ponad seksualność.
>to ma być dyskretne, działać na podświadomość
>wiele kobiet np zakonnice, zakochują się w Jezusie (nekrofilia?)

Nie wiem czy wiele. Wiem, że miłość różne ma oblicza. Inaczej mąż kocha żonę, a inaczej siostra brata. Inaczej człowiek Boga, a inaczej dziewczyna chłopaka.

>>>>Ale te zdolności współtworzą pożytek. Np zdolny muzyk ubogaca kulturę swoją twórczością. Kto by to widział by taki zarabiał tyle samo co sprzątaczka?
>>>ja
>>>zdolny muzyk podczas tworzenia przeżywa orgazm a co sprzątaczka
>>>zdolny muzyk powinienen zarabiać mniej niż sprzątaczka, tak by był zmuszony sprzątać za duzo wieksze pieniądze
>>Ty twardogłowy komunisto.
>zdolny muzyk miał wybór, wybrał to co lubi robić
>zdolny piłkarz miał wybór, wybrał to co lubi robić
>sprzątaczka wybrała to co musi
>za co powinniśmy płacic? za to co lubimy lubi robić, czy musimy?

Zależy. Za wiele lubianych przez ludzi zajęć nie ma wynagrodzenia finansowego, ale są i tacy obrotni, którzy potrafią przekształcić swoje zajęcie na zarobek bez względu na to co robią, a lubią to robić.
A tak generalnie to za jedno i drugie, o ile jest pożytkiem.

#231
03-10-2025 18:45
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista

>>normalny człowiek potrzebuje swojego stada, a ja nie jestem normalny
>Nie potrzebujesz swojego stada?
nie potrzebuje,
tą minimalną potrzebę wypełnia fR
pustelnikami są tylko mężczyźni

>>ale lubię grać zespołowo, sporty indywidualne mnie nie interesowały
>Ty lubisz prowokować, więc Cię wyrzucają; prawie wszyscy się nabierają.
to był wyjątek, i przymus okoliczności (musiał się kogoś pozbyć bo było nas za dużo) facet nie zamienił ze mną nawet słowa, ale wyczuł że go nie lubie i po 2 tygodniach się mnie pozbył (

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

#232
03-10-2025 18:51
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi Kautilja aka quick

>>>>>Ale te zdolności współtworzą pożytek. Np zdolny muzyk ubogaca kulturę swoją twórczością. Kto by to widział by taki zarabiał tyle samo co sprzątaczka?
>>>>ja
>>>>zdolny muzyk podczas tworzenia przeżywa orgazm a co sprzątaczka
>>>>zdolny muzyk powinienen zarabiać mniej niż sprzątaczka, tak by był zmuszony sprzątać za duzo wieksze pieniądze
>>>Ty twardogłowy komunisto.
>>zdolny muzyk miał wybór, wybrał to co lubi robić
>>zdolny piłkarz miał wybór, wybrał to co lubi robić
>>sprzątaczka wybrała to co musi
>>za co powinniśmy płacic? za to co lubimy lubi robić, czy musimy?
>Zależy. Za wiele lubianych przez ludzi zajęć nie ma wynagrodzenia finansowego, ale są i tacy obrotni, którzy potrafią przekształcić swoje zajęcie na zarobek bez względu na to co robią, a lubią to robić.
>A tak generalnie to za jedno i drugie, o ile jest pożytkiem.
będziesz miał drugie życie, wolisz urodzić się
1 zdolnym muzykiem który robi to co lubi, jest szczęśliwy ale zarabia mało, jeździ starym maluchem
2 sprzątaczką która podciera dupę Niemcom ale duzo zarabia, jeździ mercedesem, ma dom, wycieczki zagraniczne

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Kautilja aka quick (6858 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly
>będziesz miał drugie życie, wolisz urodzić się
>1 zdolnym muzykiem który robi to co lubi, jest szczęśliwy ale zarabia mało, jeździ starym maluchem
>2 sprzątaczką która podciera dupę Niemcom ale duzo zarabia, jeździ mercedesem, ma dom, wycieczki zagraniczne

1. Dlaczego? Bo uważam, że życie z pasji jest dobrym życiem. Nie ma chyba nic gorszego, niż bycie niepogodzonym ze sobą i swoim losem.

#234
03-10-2025 19:05
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>człowiek ma ograniczenia (jak te psy), pewnych rzeczy nie zrobi, człowiek psychopata nie ma ograniczeń, by np. iść po "trupach", dlatego mamy ich u władzy nadreprezentacje jeśli mamy tak samo ambitnych, energicznych, inteligentnych, psychopata zajdzie wyżej i będzie nami władał
>Ciekawe czy masz rację, ale może masz jakieś dowody?
Zwrot "doszedł do władzy po trupach do celu" oznacza, że ktoś w swoich działaniach nie zważa na nikogo, jest bezwzględny i postępuje w sposób okrutny, aby osiągnąć swój cel, często eliminując lub krzywdząc osoby, które mu przeszkadzają. Metafora ta symbolizuje osiąganie władzy lub innego celu poprzez zbrodnie, zdradę i moralne zepsucie, które prowadzi do zguby samego dążącego do władzy.
np. nasz Tusk, było trzech "tenorów" został tylko on

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>pustelnikami są tylko mężczyźni
Niemający brania.

>wyczuł że go nie lubie i po 2 tygodniach się mnie pozbył
Wystraszył się po prostu.


"Stop!" stopkowym mundrościom!

#236
04-10-2025 23:14
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>pustelnikami są tylko mężczyźni
>Niemający brania.
prowokujesz
jestem bardziej przystojny niż inteligentny, nadawałbym się na mnicha, tylko śpiewać nie umiem ale muzyka gregoriańska podoba mi się

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>>>pustelnikami są tylko mężczyźni
>>Niemający brania.
>prowokujesz
Dałeś się sprowokować?

>jestem bardziej przystojny niż inteligentny
To jeszcze nie znaczy, że jesteś przystojny.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#238
05-10-2025 14:20
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>>>pustelnikami są tylko mężczyźni
>>>Niemający brania.
>>prowokujesz
>Dałeś się sprowokować?
wykorzystałem sytuację

>>jestem bardziej przystojny niż inteligentny
>To jeszcze nie znaczy, że jesteś przystojny.
znaczy, lepiej być bardziej przystojnym niż inteligentnym
wtedy i tak wszyscy będą cie uznawac za bardziej inteligentnego

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: racjonalista = komunista
W odpowiedzi okragly

>lepiej być bardziej przystojnym niż inteligentnym
>wtedy i tak wszyscy będą cie uznawac za bardziej inteligentnego
Na fR urodą nie rozegrasz, ale możesz sobie wstawić fajny avatar.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

#240
06-10-2025 09:42
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)Odp: racjonalista = komunista
>>lepiej być bardziej przystojnym niż inteligentnym
>>wtedy i tak wszyscy będą cie uznawac za bardziej inteligentnego
>Na fR urodą nie rozegrasz, ale możesz sobie wstawić fajny avatar.
moim avatarem jest dom wschodzącego słońca
nawet jest piosenka pod tym tytułem www.youtube.com/watch?v=Iq9z90oHYVY

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365