 |
Argument transcendentalny z wiarygodności poznania Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-03-2026 22:48 | xyz95 (9 punktów) | Argument transcendentalny z wiarygodności poznania
1 na 1 | Pytanie o istnienie Boga należy do najstarszych i najbardziej spornych w historii filozofii. Większość znanych argumentów teistycznych (kosmologiczny, teleologiczny, ontologiczny) podejmuje je frontalnie: wychodzi od jakiegoś faktu dotyczącego świata lub pojęć i usiłuje wykazać, że Bóg jest jego koniecznym wyjaśnieniem. Argument, który proponuję w niniejszym tekście, obrał odmienną drogę. Nie pyta: "co wskazuje na Boga?", lecz: "co musi być prawdą, aby sensowna dyskusja o prawdzie w ogóle była możliwa?". Jest to strategia transcendentalna w klasycznym sensie: zamiast dowodzić czegoś o przedmiotach doświadczenia, bada warunki możliwości samego poznania. Tradycja ta ma bogatych reprezentantów: od Kanta, przez Apla i Habermasa (transcendentalna pragmatyka), aż po współczesną filozofię analityczną (zwłaszcza Alvina Plantingi argument ewolucyjny przeciwko naturalizmowi). Proponowana tutaj wersja jest samodzielna, choć świadomie korzysta z tych inspiracji. Argument przebiega w pięciu krokach: (1) wykazuję, że każde orzekanie o prawdzie zakłada wiarygodność poznania (2) analizuję warunki możliwości tej wiarygodności (3) pokazuję, że warunki te nie dają się zredukować do wyjaśnień naturalistycznych (4) formułuję wniosek transcendentalny (5) identyfikuję wymagany byt z filozoficzną koncepcją Boga Na końcu omawiam najpoważniejsze zarzuty i proponuję odpowiedzi. Pragnę zaznaczyć, że argument prowadzi do teizmu filozoficznego, nie konfesyjnego - do Boga filozofów, nie do Boga Abrahama. Pytanie o tożsamość tych dwóch jest odrębnym zagadnieniem, które celowo pomijam w tym miejscu. Definicje robocze:Precyzja pojęć jest warunkiem rzetelnej dyskusji filozoficznej. Przyjmuję następujące definicje robocze: D1. "Poznanie wiarygodne" - poznanie, które w sposób nieprzypadkowy prowadzi do prawdy o rzeczywistości. Takie, dla którego istnieje systematyczna, a nie jedynie losowa korelacja między przekonaniami a faktami D2. "Racjonalna struktura rzeczywistości" - istnienie stabilnych, uchwytnych dla rozumu i zmysłów regularności (praw logiki, przyczynowości, stałych praw przyrody, powtarzalności zjawisk), które czynią świat zasadniczo przewidywalnym i pojmowalnym D3. "Bóg" (w sensie filozoficznym) - byt będący ostateczną racją (warunkiem możliwości) istnienia racjonalnej struktury rzeczywistości oraz adekwacji poznania do tej struktury. Byt racjonalny, intencjonalny i fundamentalny ontologicznie Definicje D1 i D2 mają charakter opisowy i są, jak sądzę, niekontrowersyjne. Definicja D3 jest postulatywna: nie przesądza z góry, że tak zdefiniowany byt istnieje, lecz precyzuje, o czym w ogóle mówimy, gdy mówimy o "Bogu" w kontekście epistemologicznym. Argument:Krok 1: Warunek sensowności dyskusji o prawdziePunktem wyjścia jest obserwacja o charakterze performatywnym. Rozważmy kogokolwiek, kto usiłuje rozstrzygnąć kwestię istnienia Boga - zarówno teistę, jak i ateistę. Każda taka próba zakłada, że podmiot ma dostęp do prawdy lub fałszu, tj. że jego rozumowanie nie jest całkowicie błędne lub przypadkowe. P1. Każde sensowne orzekanie - w tym "Bóg istnieje" lub "Bóg nie istnieje" - zakłada, że podmiot ma dostęp do prawdy lub fałszu P2. Dostęp do prawdy wymaga, by poznanie było przynajmniej częściowo wiarygodne (D1) W1. Każda próba rozstrzygnięcia kwestii istnienia Boga zakłada wiarygodność poznania Ten krok ma strukturę argumentu transcendentalnego klasycznego typu: performatywna sprzeczność grozi każdemu, kto usiłuje zaprzeczyć P1 lub P2 - gdyż samo zaprzeczenie jest aktem poznawczym, który presuponuje ich prawdziwość. Jeśli moje poznanie jest całkowicie nierzetelne, to i moje zaprzeczenie wiarygodności poznania nie ma żadnej wartości epistemicznej. Warto podkreślić, że W1 nie zakłada nieomylności ani doskonałości poznania - jedynie jego nieprzypadkową korelację z rzeczywistością. Sceptycyzm globalny jest stanowiskiem autodestrukcyjnym i nie rozważam go tu jako poważnej alternatywy. Krok 2: Warunki możliwości wiarygodnego poznaniaCo sprawia, że poznanie jest wiarygodne? Zadaję tu pytanie o warunki możliwości, nie o mechanizmy przyczynowe. Odpowiedź wymaga analizy relacji między umysłem poznającym a rzeczywistością. P3. Wiarygodność poznania nie może być czysto przypadkowa - gdyby była, nie odróżniałaby w sposób normatywny prawdy od iluzji i nie mogłaby stanowić podstawy twierdzeń P4. Aby poznanie było nieprzypadkowo wiarygodne, musi istnieć systematyczna adekwatność (dopasowanie) między: (a) strukturą rzeczywistości (b) strukturą ludzkiego aparatu poznawczego (rozum i zmysły) P5. Taka adekwatność jest możliwa tylko wtedy, gdy rzeczywistość posiada racjonalną strukturę (D2) oraz gdy jest ona w zasadzie uchwytna przez ludzki umysł W2. Wiarygodność poznania implikuje istnienie racjonalnej, poznawalnej struktury rzeczywistości oraz adekwacji między tą strukturą a ludzkim umysłem Kluczowe jest tu pojęcie adekwatności. Nie chodzi jedynie o to, że prawa logiki istnieją - lecz o to, że ludzki umysł jest tak skonstruowany, że jest w stanie je uchwycić i zastosować. To podwójny fakt: ontologiczny (struktura świata) i epistemiczny (struktura umysłu). Ich wzajemne zestrojenie jest czymś, co domaga się wyjaśnienia. Krok 3: Niewystarczalność wyjaśnień naturalistycznychP6. Racjonalna struktura rzeczywistości nie jest logicznie konieczna: świat mógłby być chaotyczny, a prawa przyrody mogłyby nie być stałe P7. Sam fakt istnienia tej struktury oraz jej zestrojenia z ludzkim poznaniem domaga się wyjaśnienia (zasada racji dostatecznej) P8. Wyjaśnienia naturalistyczne (odwołujące się do przypadku lub doboru naturalnego) są niewystarczające z dwóch powodów: (a) gwarantują jedynie użyteczność przekonań, nie ich prawdziwość (b) nie uzasadniają normatywnej mocy logiki | (Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować)Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej..#106 1 na 1 | Kautilja (6858 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > >Związek między polityką Otto von Bismarcka a hitleryzmem (nazizmem) był złożony i często opierał się na instrumentalnym wykorzystywaniu dziedzictwa "Żelaznego Kanclerza" przez Adolfa Hitlera. Choć Bismarck był konserwatystą działającym w ramach monarchii, a Hitler totalitarnym dyktatorem, ideologia nazistowska chętnie odwoływała się do pruskich tradycji.hitleryzm wykorzystywał postać Bismarcka jako symbol pruskiej potęgi, zniekształcając często jego właściwe intencje, aby zyskać poparcie wśród konserwatywnych Niemców..> >Jakie wnioski z tego można wyciągnąć?> >.> Żadnych. Żeby wyciągać wnioski trzeba mieć szerszą wiedzę.> Jak ktoś pisze, że Hitler był totalitarnym dyktatorem to znaczy, że ma to na celu wywołać u ofiar psychologów tłumu konkretną nienawiść. Ofiarom tym wstawia się kilka zdań kluczy i potem one bredzą o tym, że to Hitler wszsytkim i wszystkimi rządził w Niemczech.> Hitler nie miał żadnej szkoły, wiedzy i umiejętności rządzenia czymkolwiek. Na dodatek nie miał kasy. To był biedak, przeszkolony przez niemeickie służby, podstawiony Ernstowi Sedgwickowi.> Ernst Sedgwick był kolegą z Harvardu Waltera Lippmanna, sekretarza amerykańskeigo Żyda Bernarda Barucha.. Przecież tu nie chodzi o możliwości Hitlera. Hitler był wierzchołkiem góry lodowej, i w pełni się z Tobą zgadzam, że gdyby nie Hitler to inny Helmut odegrałby te rolę bo była ona wyznaczona przez mechanizm większy od głowy pojedynczej osoby. Hitleryzm można interpretować jako nawarstwienie się dążeń imperialnych Niemiec. Ale Ty już z takim twierdzeniem się oczywiście nie zgodzisz, bowiem ustaliłeś źródło finansowania nazizmu. . > pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl. > Plan Żydów niemeickich i Niemców był taki, żeby przejąć amerykańską kasę na uzbrojenie a potem się wyrwać spod wpływów agentury amerykańskiej. To, że agentura ta była dobrze rozpracowana świadczą fakty jej szybkiej likwidacji po zamachu na Hitlera.> Po nieudanym zamachu na Adolfa Hitlera z 20 lipca 1944 roku życie straciło około 5 tysięcy osób.> Połowa dowództwa armii III Rzeszy była dodatkowo opłacana dolarami.> Głównym problemem było to, że przejęto komunizm, stworzony przez Żydów niemeickich.> Komunizm został przejęty i zamiast być motorem rozwoju Europy stał się jej największym zagrożeniem.. Tutaj napisałeś coś czego do tej pory nie czytałem. Czyli Amerykanie według Ciebie stracili moc wpływu na kierunek jaki obrała dalej III Rzesza? A na temat komunizmu to ja już się wypowiadałem do Ciebie kilka razy, więc się nie będę powtarzał. . |
| thoters (224 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania |
> Tutaj napisałeś coś czego do tej pory nie czytałem. Czyli Amerykanie według Ciebie stracili moc wpływu na kierunek jaki obrała dalej III Rzesza?> A na temat komunizmu to ja już się wypowiadałem do Ciebie kilka razy, więc się nie będę powtarzał.> Żydzi niemieccy i Niemcy stworzyli ZSRR. Żydzi amerykańscy stworzyli JDC i Ostjuden. W 1937 roku Ostjuden, uzbrojone przez JDC, dokonało przejęcia ZSRR. Jak na to przejęcie zareagowali ci, co starali się sterować Niemcami ?? Amerykański Żyd Bernard Baruch już 8 stycznia 1918 roku wyznaczył teren "niepodległej" Polski, do blokowania połączenia się Niemiec z tym, co Żydzi niemieccy stworzą w pokonanej Rosji. Wydzielono teren Polski i zainstalowano nam agentury, które działały w interesie Anglosasów. Żydzi amerykańscy zdjęli z pokonanych Niemiec reparacje wojenne i zaczęli ich zbroić. Niemcy na pewno się z tego ucieszyli. Problemem było, na finiszu, uwolnienie się od kontroli. Na pewno Żydom amerykańskim podstawiano agentów, którzy mieli odgrywać podwójne role. Plan był dobry, tylko nikt nie przewidział, po co Żyd Jacob Schiff stworzył JDC i Ostjuden. Twórcy potężnej Europy już w 1937 r. przegrali wojnę z Żydami amerykańskimi. Zamiast dojść do fuzji Wehrmachtu i Armii Czerwonej, Ostjuden wymordowało oficerów Armii Czerwonej, z amerykanskiej broni dostarczonej przez JDC i skierowano przejętą ACz na Niemcy. Pakt Ribbentropa z żydowskim zięciem Mołotowem miał inne cele niż się podaje. Nie było żadnego holokaustu, tak jak to wymyślili Żydzi, tylko Żydów spotkała kara za to, co zrobili w ZSRR w 1937 roku. Czy o tym, że JDC miało decydujące znaczenie w ludobójstwie w ZSRR w 1937 roku, gdzieś przeczytasz ?? Z tego powodu w 1938 r. JDC wydalono z ZSRR. |
#108 2 na 2 | Kautilja (6858 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > Pakt Ribbentropa z żydowskim zięciem Mołotowem miał inne cele niż się podaje.. Jakie to były cele? . > Nie było żadnego holokaustu, tak jak to wymyślili Żydzi, tylko Żydów spotkała kara za to, co zrobili w ZSRR w 1937 roku.. Człowieku, wymordowano miliony ludzi. Ilu zamordowanych Żydów miało cokolwiek wspólnego z rzeźnią jaka miała miejsce w ZSRR? Miliony? Tylko nie pisz, że wymordowano miliony dla przykładu. . > Czy o tym, że JDC miało decydujące znaczenie w ludobójstwie w ZSRR w 1937 roku, gdzieś przeczytasz ?? Z tego powodu w 1938 r. JDC wydalono z ZSRR.. Rozumiem. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem, i zapewne nigdzie o tym nie przeczytam. . |
| thoters (224 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > >Pakt Ribbentropa z żydowskim zięciem Mołotowem miał inne cele niż się podaje.> Jakie to były cele?przecież to jest logiczne. W 1937 r. JDC dostarczyła broń Ostjuden a ci wymordowali oficerów Armii Czerwonej. Kierował tym Żyd Lew Zacharowicz Mechlis. Wymordowano Żydów kierujących komunistyczną propagandą. Żyd Lew Nikołąjewicz Bielski kierował ludobójstwem, podczas którego, z amerykańskiej broni, Ostjuden zamordowało 42 tysiące Niemców, tajny rozkaz żydowskiego NKWD nr 00439. W 1938 r., początek października, utworzono 4 szkoły propagandy antyniemieckiej. Niemcy byli tak głupi, że nie wiedzieli o tym ?? Niemcy zawierali sojusz z kimś, kto zamordował 42 tysiące Niemców i utworzył 4 szkoły propagandy antyniemieckiej. Za zamordowaniem Niemców i propagandą antyniemiecką stali ŻYDZI. W 1937 r. w ZSRR zamordowano też 10 tysięcy Żydów. Oczywiście wiadomo, kto to zrobił i w jakim celu. Żyd Edward Bernays, twórca dopuszczonej do bezpiecznego rozpowszechniania wersji historii, usunął wydarzenia jakie miały miejsce w ZSRR w 1937 roku. Napisał tylko, że Stalin oszalał bo bał się o władzę. > >Nie było żadnego holokaustu, tak jak to wymyślili Żydzi, tylko Żydów spotkała kara za to, co zrobili w ZSRR w 1937 roku.> .> Człowieku, wymordowano miliony ludzi. Ilu zamordowanych Żydów miało cokolwiek wspólnego z rzeźnią jaka miała miejsce w ZSRR? Miliony? Tylko nie pisz, że wymordowano miliony dla przykładu.Żydów dlatego, że byli Żydami to mordowali polscy "katolicy". Żydów mordowano dlatego, że byli komunistami a potem mordowano dlatego, że byli zdrajcami. Gdyby Żydów zdrajców nie wymordowano, to nie byłoby zimnej wojny i dzisiejszej proxy wojny na Ukrainie. Ostjuden byliby karbowymi Żydów amerykańskich. Jak kogoś mordują, to trzeba zacząć się zastanawiać nad tym, czym sobie na to zasłużył. Amerykański Żyd Jacob Schiff, twórca JDC i Ostjuden oraz kontynuator jego planu Żyd Bernard Baruch, mają więcej wspólnego z tragedią Żydów jak Hitler. > >Czy o tym, że JDC miało decydujące znaczenie w ludobójstwie w ZSRR w 1937 roku, gdzieś przeczytasz ?? Z tego powodu w 1938 r. JDC wydalono z ZSRR.> .> Rozumiem. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałem, i zapewne nigdzie o tym nie przeczytam.> .> |
#110 2 na 2 | Kautilja (6858 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > >Człowieku, wymordowano miliony ludzi. Ilu zamordowanych Żydów miało cokolwiek wspólnego z rzeźnią jaka miała miejsce w ZSRR? Miliony? Tylko nie pisz, że wymordowano miliony dla przykładu.. > Żydów dlatego, że byli Żydami to mordowali polscy "katolicy".> Żydów mordowano dlatego, że byli komunistami a potem mordowano dlatego, że byli zdrajcami.> Gdyby Żydów zdrajców nie wymordowano, to nie byłoby zimnej wojny i dzisiejszej proxy wojny na Ukrainie. Ostjuden byliby karbowymi Żydów amerykańskich.> Jak kogoś mordują, to trzeba zacząć się zastanawiać nad tym, czym sobie na to zasłużył.> Amerykański Żyd Jacob Schiff, twórca JDC i Ostjuden oraz kontynuator jego planu Żyd Bernard Baruch, mają więcej wspólnego z tragedią Żydów jak Hitler.. Wśród wszystkich wymordowanych Żydów mamy według Ciebie do czynienia z tymi dwoma rodzajami ludzi, czyli komuniści a potem zdrajcy? Moja odpowiedź na to powyższe pytanie to oczywiście nie. To nazizm zbudował obozy zagłady a w nich komory gazowe. To naziści, którzy wyrośli z niemieckiego łona, dokonywali masakry nie tylko na Żydach. Moim zdaniem dalece przesadzasz z wyciąganiem wniosków z tego z czym masz do czynienia. Jeśli jednak miałbyś mieć rację, co można według mnie w teorii założyć, to weź wytłumacz skąd taka wielka skala przemysłowego mordu? Czy wśród wymordowanych dzieci też byli komuniści a potem zdrajcy? . |
| thoters (224 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania |
> Wśród wszystkich wymordowanych Żydów mamy według Ciebie do czynienia z tymi dwoma rodzajami ludzi, czyli komuniści a potem zdrajcy?> Moja odpowiedź na to powyższe pytanie to oczywiście nie. To nazizm zbudował obozy zagłady a w nich komory gazowe. To naziści, którzy wyrośli z niemieckiego łona, dokonywali masakry nie tylko na Żydach. Moim zdaniem dalece przesadzasz z wyciąganiem wniosków z tego z czym masz do czynienia.> Tu się z Tobą zgodzę jak dodasz: kto Niemcom zainstalował i sfinansował nazizm i Wehrmacht. Pierwszy atak na symbiozę Żydów i Niemców zakończył się dla nich tragicznie. W Wersalu nałożono na Niemców ogromne reparacje. Niemcy nie byliby zdolni spłacić tego, co sobie wymyślili Francuzi. A więc tak, 132 miliardy marek w złocie (ówczesne 33 miliardy dolarów) tyle miały zapłacić Niemcy. Francja: 52% (główny odbiorca ze względu na zniszczenia frontowe), Wielka Brytania: 22%, Włochy: 10%, Belgia: 8%. Pozostałe 8% podzielono między inne kraje sojusznicze (np. Japonię, Serbię, Portugalię). Oprócz gotówki Niemcy musiały natychmiast przekazać ogromny majątek produkcyjny i surowcowy: Flota handlowa: Nakazano oddanie 90% tonażu floty handlowej oraz budowę nowych statków dla alianckich państw. Surowce: Obowiązek darmowych dostaw milionów ton węgla rocznie dla Francji, Belgii i Włoch. Inwentarz: Przekazanie setek tysięcy sztuk bydła, koni i owiec w celu odbudowy zniszczonych gospodarstw w Belgii i Francji (np. Francja miała otrzymać 500 ogierów i 90 000 krów mlecznych). Własność intelektualna: Konfiskata niemieckich patentów zagranicznych, w tym znaków towarowych (np. marki Aspirin firmy Bayer w USA). W latach 1919-21 złupiono Niemców i Żydów niemieckich, bo ich potęga zagrażała brytyjskiej hegemoni i planom Żydów amerykańskich wywalczenia hegemoni. Dlaczego, drugi raz, ci sami nie złupili Niemców tylko ich KREDYTOWALI ??? Bez problemów mogli Niemców dobić i znowu obrabować ich ze wszystkiego. Nie zrobili tego, tylko ich UZBROILI. tvn24.pl/s(*)ackie-zloto-ra343726-ls3439211Sensacyjne dokumenty: Bank Anglii pomagał III Rzeszy przejąć czechosłowackie złotoen.wikipedia.org/wiki/Thomas_H._McKittrickThomas Harrington McKittrick (1889-1970) był amerykańskim bankierem i prezesem Banku Rozrachunków Międzynarodowych w czasie II wojny światowej, a jego bliskie związki z hitlerowską Trzecią Rzeszą wzbudziły kontrowersje.Żydzi amerykańscy i brytyjscy stworzyli w Niemczech nazistów w celu napuszczenia ich na Żydów komunistów. Rok 1937 r. w ZSRR spowodował, że to Ostjuden, z broni dostarczonej przez JDC, wymordowało Żydów komunistów i 42 tysiące Niemców. Naziści, stworzeni za dolary i funty, rozprawili się z Żydami zdrajcami. Polaków w ZSRR w roku 1937 mordowano z amerykańskiej broni dostarczonej przez JDC. Polaków wymordowano w celu ułatwienia przejścia przez Polskę przejętej Armii Czerwonej. Polaków zaczęto mordować od tych, co umieli posługiwać się bronią. Ludobójstwo w 1937 r. w ZSRR zostało usunięte z historii i nikt nie ma odwagi się tym zająć. |
#112 1 na 1 | Kautilja (6858 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania |
> >> Tu się z Tobą zgodzę jak dodasz: kto Niemcom zainstalował i sfinansował nazizm i Wehrmacht.. Pieniądze nie są celem tylko środkiem. . > Naziści, stworzeni za dolary i funty, rozprawili się z Żydami zdrajcami.. I tych nazistów należy nazywać zbrodniarzami, a nie ich usprawiedliwiać lub nazywać porządnymi ludźmi. . > Ludobójstwo w 1937 r. w ZSRR zostało usunięte z historii i nikt nie ma odwagi się tym zająć.> Wielu opisało już ten tzw. wielki terror. Choć prawdą jest, że wiele informacji pozostaje niejawnych. Ty zdajesz się operować zestawem takich informacji, ale nie uwiarygodniasz ich nie odpowiadając na pytania, które wynikają z tego co podajesz. . |
| thoters (224 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania |
> >Naziści, stworzeni za dolary i funty, rozprawili się z Żydami zdrajcami.> I tych nazistów należy nazywać zbrodniarzami, a nie ich usprawiedliwiać lub nazywać porządnymi ludźmi.> de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWDOperacja niemiecka, znana również jako operacja niemiecka NKWD, odnosi się do akcji przeprowadzonej przez Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych (NKWD) w stalinowskim Związku Radzieckim, mającej na celu aresztowanie i mordowanie Niemców i obywateli pochodzenia niemieckiego . Operacja niemiecka była pierwszą akcją NKWD w ramach tzw. " operacji narodowych ".W 1937 r. Ostjuden, uzbrojone przez JDC, dokonało w ZSRR ludobójstwa celem przejęcia ZSRR. To byli zbrodniarze, ktorych spotkała kara wymierzona w odwecie. pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_polska_NKWD_(1937%E2%80%931938) Operacja polska NKWD - wymierzona przede wszystkim w Polaków tzw. operacja narodowościowa NKWD, popełniona na rozkaz Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych ZSRR nr 00485 z dnia 11 sierpnia 1937, wydany przez ówczesnego komisarza ludowego NKWD Nikołaja Jeżowa, przeprowadzona na terytorium ZSRR w latach 1937-1938.Od 1 października 1936 do 1 listopada 1938 żydowskie NKWD aresztowało 1 565 041 osób z czego 681 692 skazano na karę śmierci. Rumuni aresztowani 8292 osoby, skazani na smierć 5439. Łotysze aresztowani 21300 rozstrzelano 16 575 Estończycy aresztowani 9735 rozstrzelano 7998 Finowie aresztowani 11066 rozstrzelano 9078 Irańczycy aresztowani 13297 rozstrzelani 2046 Afgańczycy aresztowani 1557 rozstrzelani 366 Grecy rozstrzelani 22000, Żydzi 10 tysięcy, Niemcy 42 tysiące, Polacy 111 tysięcy. Żydowskie NKWD po wewnętrznych bratobójczych mordach przeprowadziło operacje mordowania grup narodowościowych. Polaków w ZSRR wymordowano w celu ułatwienia przejścia przez Polskę przejętej Armii Czerwonej. NKWD kierował wtedy Żyd Lew Nikołajewicz Bielski. Operacją wymordowania oficerów Armii Czerwonej kierował Żyd Lew Zacharowicz Mechlis. Jak ktoś zabije katów, którzy wymordowali setki tysięcy ludzi, to jest zbrodniarzem ??www.alexanderyakovlev.org/fond/issues-doc/1011435Po przejęciu ZSRR w lutym 1941 roku ogłoszono mobilizację. |
#114 2 na 2 | Kautilja (6858 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > W 1937 r. Ostjuden, uzbrojone przez JDC, dokonało w ZSRR ludobójstwa celem przejęcia ZSRR.> To byli zbrodniarze, ktorych spotkała kara wymierzona w odwecie.. Kiedy według Ciebie skończył się pogrom Żydów komunistów, a kiedy zaczął się i ile czasu trwał pogrom Żydów zdrajców, którymi byli owi Ostjuden, którzy to Ostjuden wymordowali komunistów? . > Jak ktoś zabije katów, którzy wymordowali setki tysięcy ludzi, to jest zbrodniarzem ??. Mówimy o milionach ofiar. Jeśli uznać Ostjuden za katów, którzy dokonali w ZSRR ludobójstwa, to i tak nic nie powinno nas skłaniać do oczyszczania nazistów, którzy też byli katami, tyle, że wobec Ostjuden, a tych wyrżnięto ponad 5 milionów. . |
| thoters (224 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > >W 1937 r. Ostjuden, uzbrojone przez JDC, dokonało w ZSRR ludobójstwa celem przejęcia ZSRR.> >To byli zbrodniarze, ktorych spotkała kara wymierzona w odwecie.> .> Kiedy według Ciebie skończył się pogrom Żydów komunistów, a kiedy zaczął się i ile czasu trwał >pogrom Żydów zdrajców, którymi byli owi Ostjuden, którzy to Ostjuden wymordowali komunistów?Pogrom Żydów komunistów i komunistów nie Żydów nie skończył się, wciąż trwa. W miejsce Ostjuden stworzono miliony Ostgojów. I tak skończyły się, dopiero teraz, czasy gdy rządzili nami Żydzi europejscy. Nastała epoka żydowskich zięciów skoligaconych z anglosaskimi Żydami. > .> >Jak ktoś zabije katów, którzy wymordowali setki tysięcy ludzi, to jest zbrodniarzem ??.> .> Mówimy o milionach ofiar. Jeśli uznać Ostjuden za katów, którzy dokonali w ZSRR ludobójstwa, to i tak nic nie powinno nas skłaniać do oczyszczania nazistów, którzy też byli katami, tyle, że wobec Ostjuden, a tych wyrżnięto ponad 5 milionów.> .Nazistów stworzyli i uzbroili Anglosasi, żeby wyrżnęli Żydów komunistów. Wtedy nikt nie zakładał, że będzie ludobójstwo w ZSRR w 1937 roku. Ci co kierowali ludobójstwem w ZSRR w 1937 roku nie przewidzieli, że anglosascy naziści wyrżną im Ostjuden. Po jednej i drugiej stronie decydujący głos mieli Żydzi. Obie operacje przeprowadzono bez korygujących działań propagandowych. Jedna centrala stworzyła dwie nienawiści skierowane w Żydów. Wtedy dokonano wyboru, który określił jak ma w przyszłości wyglądać Europa. Czy to ma być bankrutująca Ameryka czy obecne Chiny. |
| Kautilja (6858 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > >>W 1937 r. Ostjuden, uzbrojone przez JDC, dokonało w ZSRR ludobójstwa celem przejęcia ZSRR.> >>To byli zbrodniarze, ktorych spotkała kara wymierzona w odwecie.> >.> >Kiedy według Ciebie skończył się pogrom Żydów komunistów, a kiedy zaczął się i ile czasu trwał >pogrom Żydów zdrajców, którymi byli owi Ostjuden, którzy to Ostjuden wymordowali komunistów?. > Pogrom Żydów komunistów i komunistów nie Żydów nie skończył się, wciąż trwa.> W miejsce Ostjuden stworzono miliony Ostgojów. I tak skończyły się, dopiero teraz, czasy gdy rządzili nami Żydzi europejscy. Nastała epoka żydowskich zięciów skoligaconych z anglosaskimi Żydami.. Według mnie upraszczasz sprawę. Ale mimo to wciąż otwarte pozostaje pytanie, kto stoi naprzeciw Żydom anglosaskim? . > >>Jak ktoś zabije katów, którzy wymordowali setki tysięcy ludzi, to jest zbrodniarzem ??.> >.> >Mówimy o milionach ofiar. Jeśli uznać Ostjuden za katów, którzy dokonali w ZSRR ludobójstwa, to i tak nic nie powinno nas skłaniać do oczyszczania nazistów, którzy też byli katami, tyle, że wobec Ostjuden, a tych wyrżnięto ponad 5 milionów.> >.> Nazistów stworzyli i uzbroili Anglosasi, żeby wyrżnęli Żydów komunistów. Wtedy nikt nie zakładał, że będzie ludobójstwo w ZSRR w 1937 roku. Ci co kierowali ludobójstwem w ZSRR w 1937 roku nie przewidzieli, że anglosascy naziści wyrżną im Ostjuden. Po jednej i drugiej stronie decydujący głos mieli Żydzi. Obie operacje przeprowadzono bez korygujących działań propagandowych. Jedna centrala stworzyła dwie nienawiści skierowane w Żydów.. Skąd wiesz, że to była jedna centrala? . > Wtedy dokonano wyboru, który określił jak ma w przyszłości wyglądać Europa.> Czy to ma być bankrutująca Ameryka czy obecne Chiny.> Myślę, że my w Europie mamy mnogość stanowisk co do kierunku polityki. Co to w ogóle oznacza Europa? Czym ona jest, jak wygląda, jaki jest ten mityczny europejski interes? . |
| thoters (224 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania |
> Myślę, że my w Europie mamy mnogość stanowisk co do kierunku polityki.Faktycznie, jedna polityka to korzystać z rosyjskiej bazy surowcowej a druga to wozić surowce statkami. Gomułka zakładał, że można na Polakach powtórzyć sukces symbiozy Żydów i Niemców. Do tego trafiło nam się jak ślepej kurze ziarno dostęp do radzieckiej bazy surowcowej. Napoleon i Hitler polegli w walce o przejęcie rosyjskiej bazy surowcowej. Nam ona spadła z nieba. Gomułka uważał, że trzeba przejąć resztkę Żydów niemeickich i to nas zbawi. Plan był genialny i sprawdzony wcześniej na Niemcach. Niestety na Polakach się nie sprawdził. |
#118 1 na 1 | Kautilja (6858 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > >Myślę, że my w Europie mamy mnogość stanowisk co do kierunku polityki.. > Faktycznie, jedna polityka to korzystać z rosyjskiej bazy surowcowej a druga to wozić surowce statkami.> Gomułka zakładał, że można na Polakach powtórzyć sukces symbiozy Żydów i Niemców. Do tego trafiło nam się jak ślepej kurze ziarno dostęp do radzieckiej bazy surowcowej. Napoleon i Hitler polegli w walce o przejęcie rosyjskiej bazy surowcowej. Nam ona spadła z nieba. Gomułka uważał, że trzeba przejąć resztkę Żydów niemeickich i to nas zbawi. Plan był genialny i sprawdzony wcześniej na Niemcach. Niestety na Polakach się nie sprawdził.> A czy w Twoim rozumieniu Europy jest w niej miejsce na punkt widzenia Madrytu Lizbony i Rzymu? Jakie wyzwania stoją przed Oslo, a jakie przed Atenami? Dlaczego to Berlin ma ucieleśniać europejski interes? . |
| thoters (224 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania |
> Dlaczego to Berlin ma ucieleśniać europejski interes?> .Dlatego, że Berlin zaatakowali Żydzi amerykańscy i brytyjscy. Gdyby Niemcy byli tyle warci co my, to by nimi się wysługiwali. Dzisiaj Żydzi amerykańscy i brytyjscy przeprowadzają atak na Chiny, dlaczego ?? Polak ma bronić tych, których Żydzi amerykańscy i brytyjscy leją. |
#120 1 na 1 | Kautilja (6858 punktów) | Odp: Argument transcendentalny z wiarygodności poznania | > >Dlaczego to Berlin ma ucieleśniać europejski interes?> >.> Dlatego, że Berlin zaatakowali Żydzi amerykańscy i brytyjscy.> Gdyby Niemcy byli tyle warci co my, to by nimi się wysługiwali.> Dzisiaj Żydzi amerykańscy i brytyjscy przeprowadzają atak na Chiny, dlaczego ??> Polak ma bronić tych, których Żydzi amerykańscy i brytyjscy leją.> Polak to ma bronić swojego interesu, a to nie jest łatwa sprawa gdy nie jest się mocarstwem a leży się między mocarstwami. Niektórzy mówią, że Polska leży w strefie zgniotu. .  . |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|