 |
Demokracja w ustroju i demokracja na forum. Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-05-2026 09:36 | Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52279 punktów) | Demokracja w ustroju i demokracja na forum.
1 na 3 | - Jestem zdecydowanym demokratą i to nawet wtedy gdy przygłup ukrywający się pod pseudonimem Lolek_Salambek porażające głupoty tu wypisuje i w przerażeniu, na inteligencję minusami reaguje. -  . Takim jest obecny poziom forum Racjonalisty.pl, a był to kiedyś jeden z ciekawszych projektów intelektualnych - miejsce, w którym spotykali się inteligentni czytelnicy i gdzie można było porozmawiać na wysokim poziomie. . Czy naprawdę nie ma szans aby do tego wrócić - czy tylko powrót się nie opłaca?. | (Aby odpowiedzieć, musisz się zalogować)Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 Dalej..#1 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | > Jestem zdecydowanym demokratą i to nawet wtedy gdy przygłup ukrywający się pod pseudonimem> Lolek_Salambek porażające głupoty tu wypisuje i w przerażeniu, na inteligencję minusami reaguje.---------------- Wielce Szanowny Panie Izdebski vel Bogusławski, Samozwańczy Autorytecie Moralny - bardzo dziękuję Wielce Szanownemu Panu za ciepłe i budujące słowa pod moim adresem 😊. Niezmiernie miło mi , że Pański Majestat zechciał poświęcić tyle uwagi tudzież cennego czasu mojej skromnej osobie.
Wyjątkowo pozwolę sobie odpowiedzieć na kolejny z Pana błyskotliwych wpisów, choć zazwyczaj nie prowadzę polemik z osobami, które kulturę osobistą traktują wyłącznie jako pojęcie encyklopedyczne czy raczej w pełni abstrakcyjne i z definicji wrogiem im. ☹ Dla ułatwienia niektóre słowa pozwolę sobie wytłuścić oraz pokolorować mając nadzieje, że to skutecznie wzmocni Pana unikatową percepcję .
Jednakowoż pozwolę sobie zauważyć, iż:
• poza imponującą wręcz zdolnością do formułowania hejterskich tyrad (nawiasem mówiąc: gratuluję, bardzo dobrze Pan wyszedł na zamieszczonym przez Pana selfie), niezwykle cenię u Wielce Szanownego Pana również jego niebywałą skromność  - doprawdy niezmiernie trudno spotkać innego człowieka tak konsekwentnie przekonanego o własnym geniuszu;  • proszę jednocześnie nie zapominać, że inteligencja obejmuje także inteligencję emocjonalną, a u Pana ten komponent (wiem: trudne słowo) - sądząc po Pana wpisach- pozostaje dobrem wysoce reglamentowanym ( niczym spirytus w PRL w czasach największego "rozkwitu" gospodarki niedoborów; jak się okazuje okresy "błędów i wypaczeń" lubią się powtarzać ☹ - a nasza Noblistka pisała "Nic dwa razy się nie zdarza..."); • o pozostałych aspektach tego, co zwykło się określać mianem inteligencji u normalnych ludzi, nie będę się rozwodził w kontekście Wielce Szanownego Pana, aby nie wpędzać Go w niepotrzebny dyskomfort poznawczy , który i tak Wielce Szanownemu Panu zapewne dostarcza równie licznych co dotkliwych cierpień mentalnych jak i niechybnie fizycznych ☹ • szczególnie rozczulające jest również Pana umiłowanie "demokracji inaczej" - zwłaszcza w wydaniu, w którym uzurpuje Pan sobie prawo do decydowania o tym jak poszczegolni użytkownicy FR powinni oceniać wypowiedzi innych uczestników FR (ach ten niepowtarzalny czar "jedynie słusznych racji" ! ☹ ) > ...porażające głupoty tu wypisuje> i w przerażeniu, na inteligencję minusami reaguje....----------- Widzę, że w swojej fenomenalnej wszechstronności intelektualnej, mentalnej oraz moralnej Wielce Szanowny Pan jest również Poetą (rymy omc częstochowskie; "majteczki w kropeczki i la-la-la"  ). Z wyrazami Najwyższego Uznania dla niegasnącej pewności siebie Wielce Szanownego Pana .
Do "niezobaczenia"
😊 😊 😊 😊 😊 S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE ! |
| Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52279 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | . Nawet wielki przygłup bez trudności zauważa głupszego od siebie ale trzeba dużo mądrości własnej aby zauważyć mądrzejszych. Retorycznym jest tu pytanie czy warto dyskutować z głupcami wierzącymi w swoją mądrość. Moim zdaniem nie warto - oni i tak nic nie zrozumieją i dlatego ja wszystkie swoje wypowiedzi kieruję tylko do inteligencji zdolnej je zrozumieć. www.racjonalista.pl/forum.php/s,664981#w665147www.psychologia.net.pl/ksiazki.php?level=152.  . |
#3 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | > Nawet wielki przygłup bez trudności zauważa głupszego od siebie ale trzeba dużo mądrości własnej aby zauważyć mądrzejszych. Retorycznym jest tu pytanie czy warto dyskutować z głupcami wierzącymi w swoją mądrość. Moim zdaniem nie warto - oni i tak nic nie zrozumieją i dlatego ja wszystkie swoje wypowiedzi kieruję tylko do inteligencji zdolnej je zrozumieć.----------------------- Wielce Szanowny Panie I vel B o dwojgu nazwiskach ! Swoją drogą, jakże intrygująca to osobliwość ! Człowiek mimowolnie zaczyna się zastanawiać, czy stoi za tym wyłącznie "artystyczna" potrzeba wyróżnienia się z tłumu, czy może jednak jakaś bardziej wysublimowana strategia życiowa (na przykład niechęć do kontaktów z wierzycielami). Powiem inaczej: Drogi Antagonisto ! Szanowny Przyjacielu (przepraszam za moją bezczelną jowialność wobec Wielce Szanownego Pana) - oto odpowiadam na Pański jakże trafny i genialny ostatni wpis.Przyznam z pewnym smutkiem, iż odczuwam niemałe rozczarowanie ("mam przekonanie graniczące z pewnością", że jest one bardzo duże). ☹ Namiętnie liczyłem bowiem, że Wielce Szanowny Pan - człowiek tak hojnie obdarzony przez Boga przekonaniem o własnej intelektualnej wyższości - uraczy mnie znacznie bogatszym repertuarem obraźliwych określeń pod moim adresem. Tymczasem otrzymałem jedynie skromny zestaw w rodzaju "wielki przygłup", "głupcy" czy sugestie dotyczące rzekomego braku zdolności pojmowania Pańskich jakże wartościowych oraz unikatowych myśli.A przecież po Osobie o tak monumentalnym poczuciu własnej nieomylności oraz tak imponującej potrzebie pouczania całego świata spodziewać by się można prawdziwej retorycznej uczty ! Liczyłem wszakże na potężniejszy potok mentorsko-obraźliwych uniesień, na bardziej zdecydowaną demonstrację Pańskiej niezachwianej wiary we własną intelektualną wielkość. Tymczasem !Proszę wybaczyć szczerość - wyszło tak jak wyszło czyli porażająco oszczędnie ! ☹ Z drugiej strony muszę jednak oddać Wielce Szanownemu Panu sprawiedliwość: niezwykle konsekwentnie buduje Pan wizerunek człowieka, który z niebywałą troską i oddaniem podejmuje się misji oceniania poziomu intelektualnego wszystkich wokół !To naprawdę niezmiernie rzadki, unikatowy dar - umiejętność jednoczesnego zachwycania się własną mądrością oraz stanowczego wyjaśniania innym, jak bardzo od owej mądrości odbiegają.Pozwolę sobie również wyznać Wielce Szanownemu Panu pewną osobistą słabość: z osobliwym i namiętnym zainteresowaniem obserwuję ludzi przekonanych o swojej absolutnej racji, którzy z wysokości własnego piedestału raczą objaśniać światu, kto jest godzien dyskusji, a kto nie ! Jest w tym coś ujmująco teatralnego, na swój sposób porażającego ale i intrygującego (o paradoksie ! ).Z drugiej strony - Wielce Szanowny Antagonisto, zdradzę Panu kolejną bardzo osobistą tajemnicę - uwielbiam jak Wszechwiedzący tudzież Nieomylni "filozofowie życia i śmierci; zła i dobra; mądrości i głupoty w jednym" wylewają na mnie pomyje.
To jest po prostu zaraźliwe ! Powiem Wielce Szanownemu Panu w zaufaniu, ze zaraziłam się tym od pewnej dość znanej postaci w polskim życiu publicznym, szczególnie aktywnej na przestrzeni lat 1980 - 2020. Na zakończenie pragnę jednakowoż wyrazić nadzieję, iż Wielce Szanowny Pan przy kolejnej okazji zechce jednak rozwinąć skrzydła swojej wyjątkowej elokwencji i uraczy mnie bardziej rozbudowaną formą intelektualno-hejterskiej dezaprobaty.Byłoby prawdziwą stratą dla użytkowników FR, gdyby tak imponujące jak Pańskie poczucie wyższości nie zostało wyrażone z należytą siłą i rozmachem oraz równie stosownym co obfitym "wiadrem pomyj".> www.racjonalista.pl/forum.php/s,664981#w665147> www.psychologia.net.pl/ksiazki.php?level=152---------------- W kwestii powyższych dwu linków nader skromnie pozwolę sobie zauważyć, iż jestem szczerze wdzięczny Wielce Szanownemu Panu za tak troskliwe i pełne dydaktycznej opieki oraz spontanicznej troski wskazanie mi lektur, które - jak rozumiem - miały mnie oświecić oraz skierować na właściwe tory (intelektualne, moralne, mentalne i Bóg jeden wie jakie jeszcze). Niestety obawiam się, że sprawię Wielce Szanownemu Panu pewien zawód (jest to dla mnie zgoła nader bolesne ☹ ! ). Nie zamierzam bowiem poświęcać czasu na studiowanie materiałów rekomendowanych przez Wielce Szanownego Pana z tak wyraźną nutą mentorsko-protekcjonalnej wyższości. Co do zasady bowiem unikam lektur podsuwanych przez osoby odznaczające się wyjątkowo rozwiniętym przekonaniem o własnej nieomylności, nieustanną potrzebą pouczania innych oraz godnym podziwu talentem do narzucania otoczeniu swoich jedynie słusznych ocen i poglądów.Zatem uniżenie proszę Drogi Przyjacielu: przyjmij z empatią moje powyższe usprawiedliwienie !Nie zmienia to jednak faktu, iż z uznaniem obserwuję Pańską niezłomną wiarę we własny autorytet intelektualny.
To doprawdy niezmierni imponujące, z jaką swobodą Wielce Szanowny Pan potrafi jednocześnie pełnić funkcję arbitra mądrości, recenzenta cudzych umysłów oraz samozwańczego przewodnika po świecie właściwego myślenia.Za tę lekcję jakże efektywnej pracy mentalnej nad dobrostanem samopoczucia intelektualnego pozostaję niezmiennie wdzięczny Szanownemu Panu i raz jeszcze serdecznie dziękuję !
Łączę wyrazy Najwyższego Szacunku dla Pańskiej niestrudzonej potrzeby pouczania bliźnich.
😊 😊 😊 😊 😊 S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE ! |
#4 -1 na 1 | Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52279 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | . Choć bez trudności dostrzegamy głupotę innych, to nasza własna głupota jest dla nas niedostrzegalną i to nawet po ewidentnym jej wykazaniu. Dlatego też bezsensownym jest podejmowanie rozmów z głupcami głęboko wierzącym we własną mądrość.  . Oczywiście internet dał nam intelektualną demokrację, tu głos głupka dla drugiego głupka ma takie samo znaczenie jak głos intelektualisty. Oczywiście mądrych rzeczy jest tu sporo, ale trzeba własnej mądrości aby je odnaleźć i zrozumieć.. |
#5 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | > Choć bez trudności dostrzegamy głupotę innych, to nasza własna głupota jest dla nas niedostrzegalną i to nawet po ewidentnym jej wykazaniu.> .........-------------------- Wielce Szanowny Panie I vel B - powiem tak: * no wreszcie ! ! ! ! krytyczna autorefleksja z Pana strony ! ! ! ! * szczerze gratuluję ! - jestem naprawdę bardzo dumny z postępów Wielce Szanownego Pana na drodze zmierzającej ku choćby elementarnej autorefleksji oraz ku choćby elementarnemu autokrytycyzmowi (widzę jak bardzo cierniowa i trudja jest dla Pana ta droga ☹ ale sukcesy są i to bardzo spektakularne😊 - serdecznie gratuluję raz jeszcze 😊 ) * Pana samokrytyka oraz uderzenie się w piersi godne jest partyjnych Towarzyszy na VI Plenum KC PZPR (październik 1956) > Choć bez trudności dostrzegamy głupotę innych, to nasza własna głupota jest dla nas niedostrzegalną i to nawet po ewidentnym jej wykazaniu. Dlatego też bezsensownym jest podejmowanie rozmów z głupcami głęboko wierzącym we własną mądrość.> Oczywiście internet dał nam intelektualną demokrację, tu głos głupka dla drugiego głupka ma takie samo znaczenie jak głos intelektualisty. Oczywiście mądrych rzeczy jest tu sporo, ale trzeba własnej mądrości aby je odnaleźć i zrozumieć.----------------- Z najwyższą atencją i niemal nabożnym podziwem pozwalam sobie odnieść do Pańskiego wpisu, który - jak rozumiem - stanowi nieśmiałą próbę połączenia diagnozy społecznej z subtelną Pana autocharakterystyką jako osoby szczególnie obdarzonej zdolnością trafnego rozpoznawania "głupców" oraz - co jakże powalająco skromnie sugeruje ton Pana wypowiedzi - przynależącej do "klubu intelektualistów" ( bu-ha-ha-ha ! ! ! ). Powyżej zacytowałem w pełnej krasie Pańskie jakże cenne złote myśli, aby nie uronić ani krzty ich niewątpliwego blasku ! . Są one niewątpliwie nie mniej cenne ( co ja piszę? "nie mniej" ☹ - znacznie bardziej cenne!) niż stenogramy wystąpień Towarzysza Wiesława na posiedzeniach KC PZPR w Epoce Jedynie Słusznych Racji - idei jakże bliskich Wielce Szanownemu Panu. Ale "do brzegu" - wracając do Pańskiego cennego wpisu: cóż za wzruszająca pokora bije z tego wpisu? Niemalże słychać, jak Pan z cichym westchnieniem zalicza siebie do grona tych nielicznych, którzy "bez trudu dostrzegają" cudzą omylność, przy jednoczesnym, jakże ludzkim, braku możliwości zauważenia jakichkolwiek własnych ograniczeń.Doprawdy, niezmiernie rzadko spotyka się tak harmonijne połączenie przenikliwości diagnostycznej z całkowitą odpornością na refleksję zwrotną.Szczególne uznanie budzi również Pańska subtelna klasyfikacja użytkowników internetu na "głupków" oraz "intelektualistów" - jest to (bardzo delikatnie mówiąc) nader prymitywna czarno-biała Pańska wizja świata - Pana człowieka jakże skromnie uważającego się za intelektualistę - bu-ha-ha-ha ! 😊 😊 😊 😊 😊 Z drugiej strony urocze jest również to, że w tym podziale ulokował Pan siebie oczywiście po stronie tej drugiej kategorii, zapewne całkiem przypadkowo, bez cienia autoafirmacji.Pańskie rozważania o "bezsensowności rozmów z głupcami" są szczególnie intrygujące, zważywszy, że zostały one opublikowane w medium, którego istotą jest... rozmowa.Ale z drugiej strony czemuż tu się dziwić? Wielce Szanowny Pan po wielokroć udowodniał, że od rozmowy woli wymądrzanie się oraz obrażanie i hejtowanie innych uczestników Forum.Zaprawdę, trudno o bardziej wysublimowaną formę intelektualnego paradoksu - niemal godną osobnego działu w teorii logiki stosowanej. Z równie wielką wdzięcznością przyjmuję Pańskie spostrzeżenie dotyczące "intelektualnej demokracji" internetu. Muszę przyznać, że trudno o bardziej elegancki sposób wyrażenia Pańskiej frustracji wobec faktu, iż przestrzeń publiczna nie posiada obowiązkowego (Pańskiego czyli jedynie słusznego) systemu certyfikacji "głupków" i "intelektualistów".Z najwyższym szacunkiem i jeszcze wyższym podziwem dla karkołomności Pańskiego intelektu - oczywiście "intelektu intelektualisty" 😊 (jedynie słuszna wykładnia Pańskiego intelektu). Pozostaję w głębokiej atencji i zawsze do dyspozycji 😊 😊 😊 😊 😊 S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE ! |
| Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52279 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. |
.  . |
#7 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | Wielce Szanowny Panie I vel B - powiem tak: * krytyczna autorefleksja z Pana strony ! ! ! ! - ciąg dalszy !!! * szczerze gratuluję - znowu sukces ! Powtórzę: jestem naprawdę bardzo dumny z postępów Wielce Szanownego Pana* tak trzymać - może teraz jakieś zdjęcie i "złota myśl" na temat tego jak się Pan uwielbia wymądrzać ?
? ? ? ? ?
S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE ! |
#8 1 na 1 | Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52279 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | |
#9 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | Wielce Szanowny Panie I vel B - trudno nie pochylić się z należnym podziwem nad tą błyskotliwą próbą objaśnienia przez Pana ( człowieka Wszechwiedzącego) ludzkiej natury z pozycji niemalże oświeconego arbitra intelektualnego Wszechświata. Rozpoczyna Pan od przywołania efektu Dunninga-Krugera, czyli mechanizmu polegającego na tym, że osoby o niskich kompetencjach przeceniają własne możliwości. Problem pojawia się jednak w chwili, gdy ton wypowiedzi Wielce Szanownego Pana zaczyna sugerować, że istnieje wyraźny podział na "tych oświeconych" oraz "masę ludzi niezdolnych do myślenia". I oczywiście - zapewne zupełnym przypadkiem - Wielce Szanowny Pan zdaje się lokować samego siebie po tej szlachetnej stronie "intelektualnej" inaczej barykady.Szczególnie interesujące jest to (jakże subtelne, niemal niewidoczne Pańskie przekonanie), że inni ludzie są mniej wartościowi, mniej świadomi i mniej kompetentni niż Wielce Szanowny Pan, a ich opinie wynikają wyłącznie z ich ignorancji. Skądinąd - to bardzo elegancka konstrukcja: jeśli ktoś się nie zgadza z Wielce Szanownym Panem, to nie dlatego, że może mieć odmienne doświadczenia lub argumenty - lecz dlatego, że jest ofiarą własnej głupoty. Cóż za jednocześnie wygodne jak i "sprytne inaczej" (w istocie zgoła bardzo prymitywne !) rozwiązanie dyskusyjne. W ten sposób można zredukować każdą polemikę do psychologicznej diagnozy przeciwnika.Nie sposób również nie zauważyć daleko idącej Pańskiej pogardy wobec prawa innych ludzi do wyrażania opinii. W "wpisie" (JPG-u) Wielce Szanownego Pana pobrzmiewa sugestia, że osoby mniej kompetentne nie tylko się mylą, ale wręcz nie powinny mieć odwagi wypowiadać się na temat swoich przekonań ( ! ).Po raz kolejny (bo wszakże nie pierwszy i nie drugi i zapewne nie przedostatni ☹ !) z niewiarygodną wręcz skromnością lokuje Pan Siebie w gronie tych kompetentnych - oświeconych "intelektualistów", mających absolutny monopol na jedynie słuszne racje ☹ ( ! ) .Jest w tym coś niezwykle arystokratycznego: oto istnieje kasta "świadomych", która z wysokości własnej samooceny obserwuje błądzących maluczkich. Naturalnie bez cienia protekcjonalności - skądże znowu ?
A już totalną "parodią westernu" w tym kontekście jest to, że uważa się Wielce Szanowny Pan za absolutnego zwolennika oraz mentora demokracji (powiedzieć "parodia westernu" to jest tak jak nic nie powiedzieć albo jeszcze mniej☹ !)Ironia całej tej sytuacji polega również na tym, że Wielce Szanowny Pan opisując mechanizm nadmiernej pewności siebie, sam prezentuje imponującą pewność własnej intelektualnej inaczej wyższości !
Kolejna "parodia westernu" ☹ !To niemal literacko czysty przykład sytuacji, w której człowiek tak bardzo chce zdiagnozować pychę innych, że przestaje dostrzegać własną.☹ Co więcej, to co napisał (wkleił JPG-iem) Wielce Szanowny Pan skonstruowane jest w sposób sugerujący, że kompetencja daje moralne prawo do oceniania wartości innych ludzi ☹ !Tymczasem wiedza i inteligencja - nawet jeśli rzeczywiście są wysokie (choć akurat Wielce Szanownego Pana to nie dotyczy) - nie stanowią automatycznie przepustki do lekceważenia cudzej godności ani unieważniania cudzych poglądów. To wie choćby absolwent 5-tej klasy Szkoły Podstawowej - Wielce Szanowny Pan niestety nie jest w stanie tego pojąć ☹.Człowiek może się mylić i nadal mieć prawo mówić ( to oczywiście nie dotyczy Wielce Szanownego Pana gdyż jak powszechnie wiadomo jest Pan subtelnym i niepowtarzalnym wyjątkiem w świecie ssaków - jest Pan istotą ze wszech miar nieomylną).
Zatem czy przeciętny zjadacz chleba, którym Wielce Szanowny Pan tak ochoczo i namiętnie pogardza może nie być ekspertem i nadal zasługiwać na szacunek?Jak to się ma do zapewne nieomylnego systemu wartości Wielce Szanownego Pana?Ale oczywiście taka demokratyczna wizja debaty publicznej bywa mniej satysfakcjonująca niż poczucie bycia samotnym geniuszem pośród tłumu nieświadomych, zupełnie nierozgarniętych umysłowo i moralnie istot.Podsumowując: kolejne historie z serii "przygody Żwirka i Muchomorka" ("Żwirek kręci z Muchomorkiem"), które Wielce Szanowny Pan "wypisuje" (ściśle: w tym przypadku załącza na JPG-u) sprawiają wrażenie nie tyle analizy psychologicznej, ile manifestu Pańskiej niezachwianej i jakże skromnej wiary w Pańską "intelektualną" masakrującą otoczenie wyższości. Wielce Szanowny Pan zdaje się mówić: "jeśli ktoś myśli inaczej niż ja, to zapewne dlatego, że nie rozumie własnej niewiedzy". A to, Wielce Szanowny Panie, jest być może najpiękniejszym inaczej najbardziej ironicznym hołdem, jaki można złożyć efektowi Dunninga-Krugera.Z wyrazami zarówno dalece idącego szacunku dla głębi "intelektualnej" (intelektualnej inaczej) Wielce Szanownego Pana jak i z jeszcze większą dozą głębokiego oraz życzliwego współczucia wobec Pana z racji totalnego braku autokrytycyzmu oraz choćby namiastki elementarnej skromności Wielce Szanownego Pana. S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE ! |
| Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52279 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | |
| Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52279 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | |
#12 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | Wielce Szanowny Panie I vel B, Drogi Przyjacielu - odnosząc się do dwu ostatnich wpisów Wielce Szanownego Pana powiem w ten sposób: widzę, że jest Pan wręcz wzruszająco konsekwentnym admiratorem własnej doskonałości i nieomylności - taka lojalność wobec samego siebie naprawdę budzi niesamowity podziw oraz szalone uznanie.W gruncie rzeczy, mimo że Wielce Szanowny Pan bywa nieznośnie irytujący, trudno nie żywić wobec Pana dużej dozy współczucia tudzież takiego zwykłego, ludzkiego politowania. Życie w nieustannym przekonaniu o własnej genialności musi być przecież potwornie wyczerpujące i bardzo toksyczne dla relacji Wielce Szanownego Pana z innymi ludźmi a zwłaszcza tymi, którzy mają odwagę mieć inne zdanie od Pana. ☹ Sam siebie Pan krzywdzi Drogi Przyjacielu☹ PS. 1 Wielce Szanowny Pan był uprzejmy zamieścić na niniejszym wątku dwa swoje zdjęcia ( czyżby drobna skłonność narcystyczna? patrz specjalna dedykacja dla Pana na końcu niniejszego wpisu). Ale do brzegu - Pańskie zdjęcia: widać upływ czasu na tych zdjęciach ☹ - ale jednak zdecydowanie bardziej jestem wręcz urzeczony Pańskim zdjęciem, które Wielce Szanowny Pan zamieścił w pierwszym swoim wpisie niniejszego wątku. Ponadto nie mogę oprzeć się temu by dodać, że jest Pan osobą niezwykle fotogeniczną a nie jedynie osobą obdarzoną oszałamiającą ilością unikatowych talentów, o których z wielkim uznaniem wypowiadałem się już na tym wątku. 2 A tu specjalna dedykacja dla Wielce Szanownego Pana: www.youtub(*)st=RDvbizefOCo-w&start_radio=1 S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE ! |
| Andrzej B. Izdebski (Bogusławski) (52279 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | . Ecie pecie - może być i trzecie.  |
#14 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | > Ecie pecie - może być i trzecie.----------------- Ecie pecie - może być i trzecie, kto się śmieje, ten ma lepiej na świecie!  S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE ! |
#15 1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | Odp: Demokracja w ustroju i demokracja na forum. | > .... i to nawet wtedy gdy przygłup ukrywający się pod pseudonimem Lolek_Salambek porażające głupoty tu wypisuje i w przerażeniu, na inteligencję minusami reaguje.> Takim jest obecny poziom forum Racjonalisty.pl, a był to kiedyś jeden z ciekawszych projektów intelektualnych - miejsce, w którym spotykali się inteligentni czytelnicy i gdzie można było porozmawiać na wysokim poziomie.------------------- Wielce Szanowny Panie I vel B, Niezastąpiony Filozofie Internetowych Otchłani - pozwolę sobie z najwyższą pokorą zakłócić zapewne krystalicznie harmonijny stan Pańskiego ducha kilkoma refleksjami odnoszącymi się do owych diamentów intelektu, które raczył Pan pozostawić w swoim wpisie (jak powyżej). Powiem więc tak:• jakość forum internetowego poznaje się przede wszystkim po tym, jak skutecznie jego uczestnicy potrafią zamienić zwykłą wymianę zdań oraz poglądów w festiwal złośliwości, personalnych wycieczek, emocjonalnego błota tudzież chamstwa i hejterstwa - w tej konkurencji Pańska aktywność zasługuje na miejsce jednoznacznie honorowe ☹• Pańskie wpisy, Drogi Przyjacielu, z niebywałą konsekwencją i zaangażowaniem prowadzą ku standardom, o których nawet wielbiciele "małpeczek" spod "całodobowca" mogliby wypowiadać się z dużym zakłopotaniem. Trzeba bowiem przyznać Wielce Szanownemu Panu, że niewielu ludzi potrafi z taką determinacją jak Pan przekształcać przestrzeń dyskusji w ekskluzywny klub osób śmiertelnie obrażonych na rzeczywistość, pielęgnujących swoje kompleksy niczym najcenniejsze trofea życiowe, a z drugiej strony zmieniać tę przestrzeń w kierunku klubu sfrustrowanych desperatów, w głębi duszy borykający się ze skrajnie niską samooceną ☹, traktujących poniżanie oraz obrażanie innych jako lekarstwo na swoje gigantyczne kompleksy . S pozdravemZwierzęta tak jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpieniaIm więcej myślę o tym jak powstał Wszechświat tym bardziej utwierdzam się w swoim AGNOSTYCYŹMIE ! |
1 2 3 4 5 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|