Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tworzenie faktów medialnych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
28-01-2016 22:03Mariusz Agnosiewicz (moderator)Tworzenie faktów medialnych
Ocena 5 na 11
Od wczoraj GW grzmi: Koniec żartów z prezydenta Dudy. Policja przeszukała mieszkanie internauty. Prokuratura wszczęła śledztwo. Dziś na konferencji prasowej Petru prezentuje jak władza rękoma Ziobro krępuje wolność, nasyłając prokuraturę na pryszczatego leszcza, który wrzucił filmik antyprezydencki. Niemal jak za czasów prezydenta Komorowskiego, kiedy ABW zrobiło najazd za gierkę Antykomor i "Muzeum Kadencji Hrabiego Bula".
To co umknęło to fakt, że prokuratura wciąż jest "nieprzejęta", wciąż "niezależna", czyli pod batutą nie Ziobry, lecz Andrzeja Seremeta ("Nie martw się Mietek, będą nowe wybory i PiS nas powsadza"). Mówiąc inaczej, to wciąż niepisowska prokuratura, lecz ta sama, która ganiała internautów za kpiny z Komorowskiego.
Zarówno Duda, jak i Ministerstwo Sprawiedliwości wyrazili zdziwienie i oburzenie za tę akcję.


Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówi:
Cytat:
Jeżeli już uznano, że artykuł o znieważeniu prezydenta został naruszony, można było spokojnie wezwać tego internautę w normalnym trybie - nie wchodzić mu do domu, nie zajmować rzeczy - i poprosić o wyjaśnienia. To jest ta prokuratura, stworzona właśnie przez Platformę Obywatelską, kierowana przez prokuratora Seremeta. My chcemy tę prokuraturę zmienić w taki sposób, aby takie sytuacje się już nie zdarzały. Uważamy, że wolność w internecie - i wolność jako wartość - ma absolutnie fundamentalne znaczenie. Dlatego nie będziemy się godzili na takie postępowanie i żądamy wyjaśnienia od prokuratora Seremeta, jak mogło do takiej sytuacji dojść. Prokuratorzy mają zająć się postępowaniem w najpoważniejszych sprawach karnych. Internet jest sercem wolności

Ów "żart" z Dudy to filmik "Pijany Prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego". Prokuratura zdecydowanie nie jest od tego, by zajmować się takimi idiotyzmami. Tego kalibru sprawy były jednak domeną dotychczasowego "wymiaru sprawiedliwości" i musi to ulec zmianie, jeśli cokolwiek w Polsce ma się zmienić.

Ponoć GW minęła się z prawdą jakoby działanie prokuratury dotyczyło filmiku o prezydencie, ponoć chodzi o groźbę karalną jaką sformułował jego autor do innego internauty

Dodajmy jeszcze, że odciążenie prokuratury z zajmowania się hejtem internetowym byłoby wolnościową awangardą wobec standardów zachodnich, gdzie wizyty policji nie są czymś wyjątkowym, choć ostatnio obejmują głównie środowiska antyimigranckie. Kazus z ostatnich dni z Holandii:
Cytat:
"Dużo pan tweetuje", miał powiedzieć jeden z agentów Jongeneelowi. "Otrzymaliśmy rozkaz, żeby poprosić pana, by nieco uważał pan na ton wypowiedzi. Pańskie tweety mogą być uznane za wywrotowe" - poinformowali go policjanci.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#16
30-01-2016 10:39
 Ocena 4 na 4
Rupson (1793 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi Mariusz Agnosiewicz
>Jeśli ktoś powątpiewa w istnienie takiego kuriozum, niechaj przeczyta tekst w Krytyce Politycznej, gdzie Kinga Dunin apeluje do kobiet, by poślubiały imigrantów arabskich. Zachwala "orientalną urodę książąt z Orientu", a przy okazji uderza w mężczyzn znad Wisły: "karki z kartoflanymi nosami i ze świńskimi głowami na kiju".
-Trochę mdli, ale przeczytałem. Doskonały przykład pożytecznej idiotki oraz tego jak daleko można "odjechać" od rzeczywistości zbyt długo dusząc się ideologicznym sosie feminizmu. Ale zwykły feminizm tu chyba nie wystarczy, potrzebne są jakieś osobiste porażki, kompleksy, wywołujące nienawiść do osobników (pewnie konkretnych) płci przeciwnej. Trudno też bardziej okazać pogardę wszystkim kobietom (często nieletnim), które choćby ostatnio ucierpiały od tych "książąt orientu". Zabawne jak drażliwe potrafią być takie ideolożki wobec przypadków molestowania, do którego zaliczą nawet spojrzenia i komplementy w pracy, czyli często zwykłe zachowania prowadzące do poznania się i związku. Bo niby gdzie to ma się zacząć..szkoła, studia, praca. A tu nagle napastliwe zachowania, ani akty przemocy seksualnej przybyszów na Europejkach, zupełnie nie wywołują oburzenia u walczących o równouprawnienie.... Głośno było ostatnio o trenerze piłkarskim, który uzyskał pomoc od kolegów po fachu w Hiszpanii, ten któremu nogę podstawiła węgierska reporterka. Facet ma teraz duży problem z dostosowaniem się do codziennego życia. Musi sam sobie zrobić coś do jedzenia, sprzątnąć, uprać. Zupełnie do tego nie przywykł, to zawsze w jego rodzinie robiły kobiety. Taka jest mentalność mężczyzn z tego kręgu kulturowego i religijnego. To co u nas jest przejawem gnuśności, tam normą. Życzę takiego "księcia" pani Dunin, choć na rok.

#17
30-01-2016 10:57
 Ocena 3 na 3
pompa (524 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi Stefanowicz
Nie jestem fanem teorii spiskowych, a raczej ich przeciwnikiem i uważam że są głupie. Ale akurat w tej ostatniej akcji prokuratury widzę jakąś intrygę. Czy to nie było inspirowane z góry, żeby pokazać jaka to prokuratura jest nieudolna i nadgorliwa? Żeby pisowcy mieli kolejny pretekst do usprawiedliwienia pomysłu połączenia prokuratury z ministerstwem? Chyba tego samego dnia kiedy zatrzymano tego dzieciaka, Ziobro z mównicy sejmowej powiedział ,,patrzcie jak teraz ta wsza prokuratura niezależna działa".

#18
30-01-2016 11:26
 0 na 2
ROBINSON (137 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
Oto jeden z punktów znajdującej się na tej stronie "Instrukcji obsługi i netykiety Forum:"

- "Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i krytykowanie, a nie konstruktywna dyskusja. Twoje odpowiedzi na ich wypowiedzi tylko ich zachęcą do dalszej złośliwej działalności."

Ignoruję.

#19
30-01-2016 14:16
 Ocena 8 na 8
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi ROBINSON
.
Serdecznie Panu współczuję, znowu przy braku merytorycznych argumentów przeprowadza Pan atak argumentum ad hominem
___________

>Oto jeden z punktów znajdującej się na tej stronie "Instrukcji obsługi i netykiety Forum:"
>- "Ignoruj trolle -
www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,622763#w624217
www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,591436#w591587
"Dla mnie trollowaniem nie jest wykpienie czyjegoś tekstu, czy nawet wrodzona złośliwość, tylko żeby utrzymane były na pewnym poziomie kulturalnym i merytorycznym.
Dla mnie trollowanie, to zawracanie gremium d..., o przepraszam głowy, jakimiś wydumanymi bzdetami, a co najgorsze ćwierć inteligencka upierdliwość. Pisać toto już potrafi, ale jeszcze czytać ze zrozumieniem to jeszcze nie bardzo".

Ale oczywiście mogę się mylić, gdyż teraz to już jest na nowo zdefiniowane słowo i zupełnie znaczy coś innego od tego co dotychczas znaczyło.

>Niechętnie odpowiadam na komentarze moich postów. Cechuje je zwykły trolling, podważanie każdego zdania, każdego słowa bez jakiejkolwiek refleksji nad całością wypowiedzi. Ale niech będzie.
Na szczęście tu nie ma takiego przymusu. Wystarczy własną mądrość wygłosić.

Ale jednak ocenę merytorycznej wartości wywodów naszych oponentów pozostawiłbym czytelnikom, gdyż nikt nie jest sprawiedliwym sędzią we własnej sprawie, a ja ludzi obiektywnych, nawet w sprawach ich bezpośrednio nie dotyczących, jeszcze nie spotkałem. Chyba, iż jest to obiektywność Kalego.

Miłego dnia.

@@@
.

#20
30-01-2016 12:25
 Ocena 3 na 5
Radoslavus (546 punktów)
(zablokowany)
Odp: Tworzenie faktów medialnych
O ile mi wiadomo, to Seremeta wybrał Lech Kaczyński, bo taka była umowa między nim a Tuskiem.
wiadomosci(*)t_prokuratorem_generalnym.html
Dlatego Andrzej Seremet miał tak ciężkie przejścia z Tuskiem gdy przychodziło co do sprawozdań. Żal patrzeć na to co pan pisze, jeżeli mamy mieć wybór między prokuraturą niepisowską i pisowską. Ktoś złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i prokuratura musiała się tym zająć. A dodatkowo cytowanie euroislamu, to jak pisanie o żydach na podstawie broszurek antysemickich. Może trochę lepiej warto dobierać sobie źródła, albo przynajmniej weryfikować sytuacje i osoby jakie opisuje.

Aha. Ta groźba karalna to słynna w internetach copypasta o antyterroryście. Kto chce ten znajdzie.

Najgorsza jest klasowa samoświadomość

#21
30-01-2016 13:41
 Ocena 6 na 6
romaro (25211 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi ROBINSON
>Ignoruję.
Trafiony, zatopiony jesteś.

#22
30-01-2016 16:01
 Ocena 2 na 2
VonM (709 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi ROBINSON
>Dawkins z naukowca stał się celebrytą, czyta się go i słucha z pewnym niesmakiem.

Dawkins jest człowiekiem głoszącym wyższość nauki nad religią, a nie ideologiem dla którego państwa ze strefami szariatu są bardziej świeckie niż te, gdzie dziennikarze przyłapali prezydenta na wizycie w kościele.

#23
30-01-2016 21:52
 Ocena 2 na 2
DEMONICON (4893 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
Na spokojnie o Jarosławie Kaczyńskim:
www.gazeta(*)ch-trybunal-konstytucyjny.html

Pozdrawiam

Matix (5786 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi romaro
>Jak Pan widzi, Dawkins, nie bacząc na poprawność polityczną, krytykuje ostro religie nie od dzisiaj.

Ciekawe jakie ma więc zdanie na temat przyjmowania muzułmańskich imigrantów do Europy. Jak rozumiem tutaj także kieruje się tak wspaniałomyślną logiką jak wyżej?

"Głupi jak Niemiec"

#25
02-02-2016 20:06
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi worek kości
>Nie wiem, czy moja wypowiedź złamie jakiś punkt regulaminu (pewnie tak), ale chętnie bym się kiedyś dowiedział, pod wpływem jakich lektur/wydarzeń Pan Agnosiewicz - w ciągu tych ostatnich kilku lat - zmienił poglądy. Bo chyba trochę zmienił. Ciężko się tu - na racjonaliście - czegoś teraz czepić.
No kolego... są jeszcze tu tacy, co Agnosiewiczowi minusy stawiają... Trzeba na nich Macierewicza nasłać!

Poważnie jednak, to ten portal stał się dopiero teraz racjonalny.

Śmieszą mnie lemingi.

#26
03-02-2016 12:34
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi worek kości

>Ciężko się tu - na racjonaliście - czegoś teraz czepić.
Czep się tramwaja/swojej baby/jeża - niepotrzebne skreślić.

Po co czegokolwiek się czepiać, nie lepiej to szukać prawdy?


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.

#27
11-02-2016 20:11
 Ocena-1 na 1
Puszek Okruszek (73 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi romaro
>>Jak Pan widzi, Dawkins, nie bacząc na poprawność polityczną, krytykuje ostro religie nie od dzisiaj.
Jeżeli wolno wyrazić własne zdanie, Dawkins ostatnie 40 lat chwalebnego żywota spędził na atakowaniu religii chrześcijańskiej i związanych z tą religią wartości. Dopiero parę lat temu (trochę późno, wziąwszy pod uwagę paranoję lewactwa) zauważył, iż nieco wymknęło mu sie to z rąk, po czym istotnie zmienił ton swych wypowiedzi. Nie zmienia to faktu, że to tacy jak on są odpowiedzialni za utrwalenie obowiązujacego obecnie stereotypu, że ateiści z urzędu muszą zwalczać wszelkie przejawy wiary chrześcijańskiej, bo muzułmańską to już powinni wspierać.

#28
11-02-2016 20:33
 Ocena 6 na 6
szarley (54913 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi Puszek Okruszek
>Jeżeli wolno wyrazić własne zdanie,

Jasne, że wolno...

>Nie zmienia to faktu, że to tacy jak on są odpowiedzialni za utrwalenie obowiązujacego obecnie stereotypu, że ateiści z urzędu muszą zwalczać wszelkie przejawy wiary chrześcijańskiej, bo muzułmańską to już powinni wspierać.

... ale to zdanie trzeba obronić ....

.... a ty pipcys jak Inuit po syberyjskim samogonie

#29
11-02-2016 20:38
 Ocena 9 na 9
ZaKotem (8733 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi Puszek Okruszek

>Jeżeli wolno wyrazić własne zdanie, Dawkins ostatnie 40 lat chwalebnego żywota spędził na atakowaniu religii chrześcijańskiej i związanych z tą religią wartości. Dopiero parę lat temu (trochę późno, wziąwszy pod uwagę paranoję lewactwa) zauważył, iż nieco wymknęło mu sie to z rąk, po czym istotnie zmienił ton swych wypowiedzi. Nie zmienia to faktu, że to tacy jak on są odpowiedzialni za utrwalenie obowiązujacego obecnie stereotypu, że ateiści z urzędu muszą zwalczać wszelkie przejawy wiary chrześcijańskiej, bo muzułmańską to już powinni wspierać.
>
Dawkins większość swojego życia spędził na rozwijaniu i popularyzacji teorii ewolucji. Dopiero, gdy zaczął za to być w tragicznie idiotyczny sposób atakowany przez zaczadziałych oszołomów - tak jakoś się złożyło, że chrześcijańskich, a nie muzułmańskich - zamiast, jak większość naukowców, powiedzieć "no cóż, taka karma, co się będę matołami przejmować", postanowił kontratakować i zajął się profesjonalnie promocją ateizmu i otwartą walką z religią. Aż w końcu stał się dla oszołomów diabłem wcielonym. To jest właśnie "chrześcijańska" taktyka: obrzucić człowieka guanem, a jak ten nie nadstawi drugiego policzka, jak Bóg przykazał, tylko odrzuci to guano z powrotem, krzyczeć "ratunku, wojujący ateista nas zwalcza! Dlaczego nas, a nie tych drugich?!".

Wzruszają mnie nutrie.

Puszek Okruszek (73 punktów)Odp: Tworzenie faktów medialnych
W odpowiedzi szarley
>... ale to zdanie trzeba obronić ....
>.... a ty pipcys jak Inuit po syberyjskim samogonie
To zapoznaj się, złociutki, z dwoma pozornie odległymi od siebie faktami:

1) Wzrost paranoi lewackiej czyli lewackiego doktrynerstwa i jego wpływu na politykę zewnętrzną i wewnętrzną Zachodu (od 1989),

oraz

2) prześledź, jak w tym okresie ewoluowała radosna twórczość pana Dawkinsa.

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365