 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-06-2020 18:31 | szarley (54913 punktów) | Do Elaspa
3 na 3 | 12 IV 2020 www.racjonalista.pl/forum.php/s,813243#w813771Szarley: Od kilku tygodni w Polsce obowiązuje zakaz zgromadzeń I POLICJA KARZE MANDATAMI Od kilku tygodni nie wolno Polakom odwiedzać grobów swoich bliskich PiSowi wolno urządzić zgromadzenia w centrum Warszawy Elasp: Dobrze, że wystawia mandaty. Może powinna była ukarać posłów PiSu - sprawa będzie chyba wyjaśniona.Szarley: Prezesowi wolno. To nie jest pogarda? To jak to nazwiesz? Arogancja? Przywileje władzy w stylu Urbana? Elasp Jest to naruszenie prawa. Można naruszyć prawo z wielu powodów, niekonieczne z pogardy dla niego czy dla kogoś. Minęły 2 miesiące Sprawa została wyjaśniona? Poseł PiS dostał mandat? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 | Gruby Rycho (532 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>> Ile więc wyniosła inflacja w Polsce w latach 2015-2019?Przyjrzałeś się jakie oprocentowanie proponują banki na tzw. wkładach terminowych? Nie opłaca się lokować pieniędzy w bankach, bo oprocentowania nie pokrywają kosztów inflacji. > Przed chwilą pisałeś, że nie ma wiarygodnych danych na temat inflacji. Skąd więc Ty wiesz, że oprocentowanie jest nieopłacalne w porównaniu z inflacją?Bo te akurat dane możesz sprawdzić w samym banku gdy pójdziesz do niego i zapytasz ile by wynosiło oprocentowanie wkładu terminowego na okres pół roku. Zapytają Ciebie a ile chce pan deklarować? Odpowiesz 10 mln. Zobaczysz co za pół roku odbierzesz przy inflacji choćby 20%. Bank nie kieruje się sytuacją rynkową a własnym interesem. W praktyce jest tak, że wkładasz 1o mln zł i dobierasz pan 1,5% jeśli wynegocjujesz, procent. Czyli za pół roku odbierasz 10 000 000x0,015=150 000 zł. plus twój wkład. Teoretycznie bo nie uwzględniam kosztów manipulacyjnych, które zawsze ponosi petent. Lecz inflacja zwiększyła średnie miesięczne nominalne koszty przetrwania o 10% wg siły nabywczej dotychczasowej. I co wychodzi? Przez pół roku wzrastają Twoje koszty utrzymania o 60%. A dostałeś tylko 1,5%. Pieniądza odbierasz mniej jak powierzyłeś pieniędzy, bo 150 000 zł podziel na sześć miesięcy daje 25 00 zł co miesiąc odsetek lokacyjnych. Czyli inaczej. Idź do banku i sprawdź czy sieję wrogą propagandę. Zagraj aktorsko i się sam przekonaj. Nawet kawą poczęstują takiego kontrahenta. To Ty siejesz propagandę pustego hurra optymizmu. Bo po prostu się nie znasz, bo tak napisano i to ślepo powtarzasz bez żadnego zastanowienia się, czy to czasem nie propaganda. > >Dlatego ilość lokujących wcale nie rośnie, a kto wie, może maleje.> "Może". Czyli też tego nie wiesz?Napisałem o czym nie chcesz pamiętać. Żaden rząd nie lubi się chwalić inflacją. Wątpisz, że ludzie nie umieją liczyć, zwłaszcza posiadacze dużych pieniędzy? Myślę, że się mylisz i to nie pierwszy raz. > >A jak są oprocentowane kredyty? Żyjesz tą pustą propagandą, czy coś wiesz o ekonomii?> Jak były oprocentowane w czasach rządów PO?Takie same reguły gry były. One są niezmienne niezależnie od rządów. Teraz jest tak, że kredyt spłacasz z kosztami (cały czas Ty ponosisz wszelkie kosty, nawet przemycone koszty ubezpieczenia kredytu ok. 30%) a wkłady terminowe masz na ok 1,%. Czy wyjaśniłem dlaczego wchodząc do banku wchodzisz jak do pałacu? Stara żydowska i nie tylko zasada handlu. Jak najtaniej kupić i jak najdrożej sprzedać. > >Polityka rozdawnictwa jest prostą drogą do spadku rynkowej wartości pieniądza. Tak, że Twoje dane nie mówią wszystkiego. Wzrost nominału pieniądza nie koreluje nigdy z wartością realną pieniądza. Wykazywane przez Ciebie wzrosty płac będą prędzej czy później zjedzone przez inflację.> A zatem inflacja albo jest, albo będzie.Jeśli uważasz, że inflacji nie ma toś nieprzytomny. Pieniądze wydane na 500+ są wydawane, więc trafiają do gospodarki. Jeżeli poprawią dzietność, będzie to dodatkowy zysk. Naiwny jesteś. Dzietność, choć to był cel wcale nie wzrosła. No może w rodzinach patologicznych. A zysk będzie coraz mniejszy z powodu inflacji. Nie rozumiesz tego? > >Cierpieć będą na tym ci którzy nie mają możliwości (emeryci, renciści, niepełnosprawni), jak zdawać się na "rewaloryzację" w odstępach co rocznych.> Znowu "będą". Pod koniec 2015 opozycja przepowiadała krach gospodarczy w roku 2016. Potem miał być w 2017, potem w 2018, potem na pewno w 2019. Może już dość tego krakania?Raczej Ty w tym brylujesz. > >Mądrzy emeryci nie chcą tych 13-nastek, a 500+ już nie jest dawno warte 500 złotych.> Który emeryt nie chce 13-tki. Który ją oddał? Nawet zwolennicy opozycji biorą 500+, np. Joanna Schmidt. Czym się ratuje obecny rząd? Zaciąga dług publiczny. Był ok biliona zł a teraz wzrósł, co rząd znów się nie chwali, do prawie dwóch bilionów złotych. Czy wiesz ile pokoleń naszych następców będzie go spłacać? Ani Ty ani ja go nie zrobiłem. Czytujesz czasem infromacje ekonomiczne?> >Dlatego nie wierzę w to co wygłasza Morawiecki, były bankowiec, doradca finansowy Tuska, tego zjawiska groźnego dla gospodarki nie widział. Bo inflacja niszczy ład i porządek na wolnym rynku. Wolny rynek niszczy. Jeśli tak to pewnie musi popierać populistyczną (głupią) politykę kupowania głosów wyborców dla swojej partii, przez szeregowego posła. Swoją drogą dlaczego Morawiecki się tak boi Kaczyńskiego? Czyżby Kaczyński miał jakieś haki na Morawieckiego?> Tak, proponuję wywalić Morawieckiego i zatrudnić pana profesora Leszka Balcerowicza, żeby schłodził gospodarkę.Nie pleń idiotyzmów. Balcerowicz wyciągnął gospodarkę z hiperinflacji stosując reżim bezwzględny w polityce monetarnej. Nawet nie wiesz co oznacza "schłodzenie" gospodarki bo w ogóle nie znasz się na ekonomii. Nie rozumiałeś istoty "schłodzenia" bo słuchasz propagandy PiS-u. > Rozwój na poziomie 1% rocznie jest dla Polski w sam raz. Niemiec na pewno nie dogonimy w ciągu najbliższego 1000 lat.Głupstwa pieprzysz. Schłodzenie gospodarki miało oznaczać jej równomierny i proporcjonalny rozwój. Balcerowicz miał na myśli całą gospodarkę a nie jakieś wyrywne dziedziny. Uważam Balcerowicza za dobrego zarządcę, choć osobiście mnie wkurwiał bo stosował zasadę działania prawa wstecz (np. oprocentowanie kredytów ustanowione zarządzeniem w końcu lutego ważne od stycznia.) Tak, że Elaspie proszę bardzo byś za nim coś napiszesz, przemyśl i to dokładnie. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>>> Ile więc wyniosła inflacja w Polsce w latach 2015-2019?> Przyjrzałeś się jakie oprocentowanie proponują banki na tzw. wkładach terminowych? Nie opłaca się lokować pieniędzy w bankach, bo oprocentowania nie pokrywają kosztów inflacji. W co się zatem opłaca - może wyjaśnisz? Pieniądze lokuje się w banku nie zawsze po to, żeby mieć zysk, ale dla bezpieczeństwa, albo po to, aby ich pochopnie nie wydać. > >Przed chwilą pisałeś, że nie ma wiarygodnych danych na temat inflacji. Skąd więc Ty wiesz, że oprocentowanie jest nieopłacalne w porównaniu z inflacją?> Bo te akurat dane możesz sprawdzić w samym banku gdy pójdziesz do niego i zapytasz ile by wynosiło oprocentowanie wkładu terminowego na okres pół roku. Zapytają Ciebie a ile chce pan deklarować? Odpowiesz 10 mln. Zobaczysz co za pół roku odbierzesz przy inflacji choćby 20%. Bank nie kieruje się sytuacją rynkową a własnym interesem. W praktyce jest tak, że wkładasz 1o mln zł i dobierasz pan 1,5% jeśli wynegocjujesz, procent. Czyli za pół roku odbierasz 10 000 000x0,015=150 000 zł. plus twój wkład. Teoretycznie bo nie uwzględniam kosztów manipulacyjnych, które zawsze ponosi petent. Lecz inflacja zwiększyła średnie miesięczne nominalne koszty przetrwania o 10% wg siły nabywczej dotychczasowej. I co wychodzi? Przez pół roku wzrastają Twoje koszty utrzymania o 60%. A dostałeś tylko 1,5%. Pieniądza odbierasz mniej jak powierzyłeś pieniędzy, bo 150 000 zł podziel na sześć miesięcy daje 25 00 zł co miesiąc odsetek lokacyjnych. Czyli inaczej. Idź do banku i sprawdź czy sieję wrogą propagandę. Zagraj aktorsko i się sam przekonaj. Nawet kawą poczęstują takiego kontrahenta. To Ty siejesz propagandę pustego hurra optymizmu. Bo po prostu się nie znasz, bo tak napisano i to ślepo powtarzasz bez żadnego zastanowienia się, czy to czasem nie propaganda.Dobrze, powiedz może, ile wedle Twojej oceny, wyniosła inflacja w roku 2019. > >>Dlatego ilość lokujących wcale nie rośnie, a kto wie, może maleje.> >"Może". Czyli też tego nie wiesz?> Napisałem o czym nie chcesz pamiętać. Żaden rząd nie lubi się chwalić inflacją.> Wątpisz, że ludzie nie umieją liczyć, zwłaszcza posiadacze dużych pieniędzy? Myślę, że się mylisz i to nie pierwszy raz. Niech się wypowiadają posiadacze dużych pieniędzy. > >>A jak są oprocentowane kredyty? Żyjesz tą pustą propagandą, czy coś wiesz o ekonomii?> >Jak były oprocentowane w czasach rządów PO?> Takie same reguły gry były. One są niezmienne niezależnie od rządów. Teraz jest tak, że kredyt spłacasz z kosztami (cały czas Ty ponosisz wszelkie kosty, nawet przemycone koszty ubezpieczenia kredytu ok. 30%) a wkłady terminowe masz na ok 1,%. Czy wyjaśniłem dlaczego wchodząc do banku wchodzisz jak do pałacu? Stara żydowska i nie tylko zasada handlu. Jak najtaniej kupić i jak najdrożej sprzedać.> >>Polityka rozdawnictwa jest prostą drogą do spadku rynkowej wartości pieniądza. Tak, że Twoje dane nie mówią wszystkiego. Wzrost nominału pieniądza nie koreluje nigdy z wartością realną pieniądza. Wykazywane przez Ciebie wzrosty płac będą prędzej czy później zjedzone przez inflację.> > A zatem inflacja albo jest, albo będzie.> Jeśli uważasz, że inflacji nie ma toś nieprzytomny. Nie twierdzę, że nie ma. Wedle oficjalnych informacji inflacja w 2019 r wyniosła 3,4 %. Banki, oferując groszowe oprocentowanie, nie oferują więc wcale niskiego procentu. > Pieniądze wydane na 500+ są wydawane, więc trafiają do gospodarki. Jeżeli poprawią dzietność, będzie to dodatkowy zysk.> Naiwny jesteś. Dzietność, choć to był cel wcale nie wzrosła. No może w rodzinach patologicznych. A zysk będzie coraz mniejszy z powodu inflacji. Nie rozumiesz tego?"No może w rodzinach patologicznych." - to też twierdzisz gołosłownie? > >>Cierpieć będą na tym ci którzy nie mają możliwości (emeryci, renciści, niepełnosprawni), jak zdawać się na "rewaloryzację" w odstępach co rocznych.> >Znowu "będą". Pod koniec 2015 opozycja przepowiadała krach gospodarczy w roku 2016. Potem miał być w 2017, potem w 2018, potem na pewno w 2019. Może już dość tego krakania?> Raczej Ty w tym brylujesz.> >>Mądrzy emeryci nie chcą tych 13-nastek, a 500+ już nie jest dawno warte 500 złotych. Dobrze, niech będzie warte 100 zł. Zawsze to 100 zł więcej w domowym budżecie. Wolę, żeby te pieniądze trafiały do rodzin, a nie do mafii paliwowej jak za Tuska. > |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> >Który emeryt nie chce 13-tki. Który ją oddał? Nawet zwolennicy opozycji biorą 500+, np. Joanna Schmidt. Czym się ratuje obecny rząd? Zaciąga dług publiczny. Był ok biliona zł a teraz wzrósł, co rząd znów się nie chwali, do prawie dwóch bilionów złotych. Czy wiesz ile pokoleń naszych następców będzie go spłacać? Ani Ty ani ja go nie zrobiłem. Czytujesz czasem infromacje ekonomiczne?> >>Dlatego nie wierzę w to co wygłasza Morawiecki, były bankowiec, doradca finansowy Tuska, tego zjawiska groźnego dla gospodarki nie widział. Bo inflacja niszczy ład i porządek na wolnym rynku. Wolny rynek niszczy. Jeśli tak to pewnie musi popierać populistyczną (głupią) politykę kupowania głosów wyborców dla swojej partii, przez szeregowego posła. Swoją drogą dlaczego Morawiecki się tak boi Kaczyńskiego? Czyżby Kaczyński miał jakieś haki na Morawieckiego? Komu wierzysz? Podaj może wiarygodne źródło informacji. Nie, nie ma na niego żadnych haków; nie sądzę, aby miał. > Głupstwa pieprzysz. Schłodzenie gospodarki miało oznaczać jej równomierny i proporcjonalny rozwój. Balcerowicz miał na myśli całą gospodarkę a nie jakieś wyrywne dziedziny. Uważam Balcerowicza za dobrego zarządcę, choć osobiście mnie wkurwiał bo stosował zasadę działania prawa wstecz (np. oprocentowanie kredytów ustanowione zarządzeniem w końcu lutego ważne od stycznia.) Tak, że Elaspie proszę bardzo byś za nim coś napiszesz, przemyśl i to dokładnie. Przypomnijmy zatem tę wybitną postać: "Drugą szansę dała Balcerowiczowi historia w roku 1997: wybory wygrała AWS i zawarła koalicję z Unią Wolności. Praca w rządzie Buzka, to najbardziej kontrowersyjny okres w karierze Balcerowicza. Firmowanie "czterech wielkich reform" - jak się okazało, źle przygotowanych i bardzo kosztownych. Schładzanie gospodarki, według Balcerowicza "przegrzanej" czyli narażonej na wzrost inflacji. Dziś mało kto o tym pamięta, ale ten wybitny ekonomista powołał na pełnomocnika rządu ds. odbiurokratyzowania gospodarki dość zabawną postać, byłego prezydenta Bytomia Janusza Paczochę, który zaczął urzędowanie od rozporządzenia w sprawie... spinaczy, jakimi spinano urzędowe dokumenty. Gospodarki tradycyjnie już nie udało się odbiurokratyzować. Unia Wolności wyszła z koalicji, a jej szef z rządu na rok przed końcem kadencji, zanim ujawniły się w pełni rezultaty tej polityki. A były one fatalne: wzrost gospodarczy spadł niemal do zera, co oznaczało faktyczną stagnację. Bezrobocie wzrosło do 20 proc. Minister finansów Jarosław Bauc pozostawił po sobie słynną dziurę budżetową: najpierw oszacował ją na 17 mld zł, potem ostrzegł, że - bez poważnych cięć w budżecie - sięgnie ona 60 mld zł, a w dalszej perspektywie nawet 100 mld. Budżet znowelizowano, choć nie dość radykalnie. Wyborcy ukarali okrutnie tamtą ekipę: ani AWS, ani UW nie weszły do Sejmu. Następcy z rządu SLD-PSL musieli zasypywać dziurę Bauca, decydując się na tak niepopularne posunięcia, jak obcinanie ulg studenckich na bilety czy dotacji do barów mlecznych." biznes.one(*)erowicz-wycial-nam-numer/ff8v8"Kiedy czołowy autorytet ekonomiczny totalnej opozycji, krytykuje obecną sytuację "bo ludzie dostali 500+", warto przypomnieć jego największe dokonania. I wcale nie mam tutaj na myśli "terapii szokowej" z początku lat 90-tych. Chodzi o okres lat 1997-2001, kiedy Balcerowicz był wicepremierem i ministrem finansów, a jego partia (Unia Wolności) współrządziła krajem. Kiedy zaczynali rządzić bezrobocie wynosiło 10 proc., a wzrost PKB osiągał 6,6 proc. Kiedy kończyli (2001) bezrobocie wynosiło 18,2 proc., a wzrost PKB obniżył się do zaledwie 0,5 proc. Unia Wolności, której szefem był Leszek Balcerowicz, rozpoczęła współrządzenie krajem po wyborach parlamentarnych w 1997 roku (wspólnie w koalicji z Akcją Wyborczą Solidarność [AWS] Mariana Krzaklewskiego). Sam Balcerowicz został wicepremierem i ministrem finansów. Zgodnie z oficjalnymi statystykami Polska gospodarka rozwijała się wówczas w tempie +6,6 proc. PKB r/r., a bezrobocie wynosiło zaledwie 10,3 proc. W ciągu czterech kolejnych lat, w wyniku procesu "chłodzenia gospodarki" (to jest planowanego działania organów państwowych, których finalnym skutkiem było ograniczenie tempa wzrostu gospodarczego), polska gospodarka znacząco wyhamowała. W momencie oddawania władzy przez AWS-UW wzrost naszego PKB obniżył się do poziomu zaledwie +0,5 proc. r/r, a stopa bezrobocia wzrosła do 18,2 proc. Myślę, że warto znać powyższe dane w kontekście szerszego oglądu na opinie wyrażane obecnie przez Leszka Balcerowicza. Szczególnie gdy jako niekwestionowany autorytet dla środowisk KOD-u, salonu czy Gazety Wyborczej, krytykuje on aktualną sytuację gospodarczą naszego kraju." niewygodne(*)rowicz-gospodarka-hamowala.htm Tu jeszcze zestaw pouczających informacji: niewygodne(*)yjnych-prywatyzacji-III-RP.htm |
#154 2 na 2 | Gruby Rycho (532 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>>>> Ile więc wyniosła inflacja w Polsce w latach 2015-2019?> >Przyjrzałeś się jakie oprocentowanie proponują banki na tzw. wkładach terminowych? Nie opłaca się lokować pieniędzy w bankach, bo oprocentowania nie pokrywają kosztów inflacji.> W co się zatem opłaca - może wyjaśnisz? Pieniądze lokuje się w banku nie zawsze po to, żeby mieć zysk, ale dla bezpieczeństwa, albo po to, aby ich pochopnie nie wydać.> >>Przed chwilą pisałeś, że nie ma wiarygodnych danych na temat inflacji. Skąd więc Ty wiesz, że oprocentowanie jest nieopłacalne w porównaniu z inflacją?> >Bo te akurat dane możesz sprawdzić w samym banku gdy pójdziesz do niego i zapytasz ile by wynosiło oprocentowanie wkładu terminowego na okres pół roku. Zapytają Ciebie a ile chce pan deklarować? Odpowiesz 10 mln. Zobaczysz co za pół roku odbierzesz przy inflacji choćby 20%. Bank nie kieruje się sytuacją rynkową a własnym interesem. W praktyce jest tak, że wkładasz 1o mln zł i dobierasz pan 1,5% jeśli wynegocjujesz, procent. Czyli za pół roku odbierasz 10 000 000x0,015=150 000 zł. plus twój wkład. Teoretycznie bo nie uwzględniam kosztów manipulacyjnych, które zawsze ponosi petent. Lecz inflacja zwiększyła średnie miesięczne nominalne koszty przetrwania o 10% wg siły nabywczej dotychczasowej. I co wychodzi? Przez pół roku wzrastają Twoje koszty utrzymania o 60%. A dostałeś tylko 1,5%. Pieniądza odbierasz mniej jak powierzyłeś pieniędzy, bo 150 000 zł podziel na sześć miesięcy daje 25 00 zł co miesiąc odsetek lokacyjnych. Czyli inaczej. Idź do banku i sprawdź czy sieję wrogą propagandę. Zagraj aktorsko i się sam przekonaj. Nawet kawą poczęstują takiego kontrahenta. To Ty siejesz propagandę pustego hurra optymizmu. Bo po prostu się nie znasz, bo tak napisano i to ślepo powtarzasz bez żadnego zastanowienia się, czy to czasem nie propaganda.> Dobrze, powiedz może, ile wedle Twojej oceny, wyniosła inflacja w roku 2019.> >>>Dlatego ilość lokujących wcale nie rośnie, a kto wie, może maleje.> >>"Może". Czyli też tego nie wiesz?> >Napisałem o czym nie chcesz pamiętać. Żaden rząd nie lubi się chwalić inflacją.> >Wątpisz, że ludzie nie umieją liczyć, zwłaszcza posiadacze dużych pieniędzy? Myślę, że się mylisz i to nie pierwszy raz.> Niech się wypowiadają posiadacze dużych pieniędzy.> >>>A jak są oprocentowane kredyty? Żyjesz tą pustą propagandą, czy coś wiesz o ekonomii?> >>Jak były oprocentowane w czasach rządów PO?> >Takie same reguły gry były. One są niezmienne niezależnie od rządów. Teraz jest tak, że kredyt spłacasz z kosztami (cały czas Ty ponosisz wszelkie kosty, nawet przemycone koszty ubezpieczenia kredytu ok. 30%) a wkłady terminowe masz na ok 1,%. Czy wyjaśniłem dlaczego wchodząc do banku wchodzisz jak do pałacu? Stara żydowska i nie tylko zasada handlu. Jak najtaniej kupić i jak najdrożej sprzedać.> >>>Polityka rozdawnictwa jest prostą drogą do spadku rynkowej wartości pieniądza. Tak, że Twoje dane nie mówią wszystkiego. Wzrost nominału pieniądza nie koreluje nigdy z wartością realną pieniądza. Wykazywane przez Ciebie wzrosty płac będą prędzej czy później zjedzone przez inflację.> >> A zatem inflacja albo jest, albo będzie.> >Jeśli uważasz, że inflacji nie ma toś nieprzytomny.> Nie twierdzę, że nie ma. Wedle oficjalnych informacji inflacja w 2019 r wyniosła 3,4 %. Banki, oferując groszowe oprocentowanie, nie oferują więc wcale niskiego procentu.> >Pieniądze wydane na 500+ są wydawane, więc trafiają do gospodarki. Jeżeli poprawią dzietność, będzie to dodatkowy zysk.> >Naiwny jesteś. Dzietność, choć to był cel wcale nie wzrosła. No może w rodzinach patologicznych. A zysk będzie coraz mniejszy z powodu inflacji. Nie rozumiesz tego?> "No może w rodzinach patologicznych." - to też twierdzisz gołosłownie?> >>>Cierpieć będą na tym ci którzy nie mają możliwości (emeryci, renciści, niepełnosprawni), jak zdawać się na "rewaloryzację" w odstępach co rocznych.> >>Znowu "będą". Pod koniec 2015 opozycja przepowiadała krach gospodarczy w roku 2016. Potem miał być w 2017, potem w 2018, potem na pewno w 2019. Może już dość tego krakania?> >Raczej Ty w tym brylujesz.> >>>Mądrzy emeryci nie chcą tych 13-nastek, a 500+ już nie jest dawno warte 500 złotych.> Dobrze, niech będzie warte 100 zł. Zawsze to 100 zł więcej w domowym budżecie. Wolę, żeby te pieniądze trafiały do rodzin, a nie do mafii paliwowej jak za Tuska.Zapomniałem coś dodać. Otóż pieniądze lokowane na wkład terminowy powierza się bankowi, które to puszcza w obieg. Wspomogłeś więc bank swoimi pieniędzmi. Masz prawo spodziewać się grantów z tego powodu czy nie? Grantów chroniących Twoje pieniądze przed choćby inflacją? Nic tu nie jest nieuczciwe. Obdarzasz w ten sposób bank swoim zaufaniem. No wiadomo, bo to fachowcy. Zauważ, gdy będziesz chciał powierzyć kwotę równą lub bliską funduszowi założycielskiemu banku, to nie pozwolą na to zarządcy banku, bo wtedy będziesz automatycznie współudziałowcem/współwłaścicielem banku z racji prawa bankowego. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >>>Nie rozumiesz, co się do Ciebie mówi, nie Ty jeden zresztą.> >>>> >>Rozumiem, co się dzieje> >>Cysorz złamał prawo, a Ty go bronisz argumentem, że inni też złamali prawo> >>Innego argumentu nie masz> > Nie, nie bronię go, pytam po prostu, czy w innych sprawach byleś podobnie dociekliwy i potępieńczy.> Nie na każdy temat się wypowiadam. Wiele wydarzeń umyka mojej uwadze. Na wszelki wypadek wklejam więc ciekawą informację, dowodzącą, że Ty i (zapewne) kol. Głodzik daliście się zrobić w "wała". wiadomosci(*)holowni-wyjasnil.html#opinions |
| szarley (54913 punktów) | Odp: Do Elaspa | > >Nie na każdy temat się wypowiadam. Wiele wydarzeń umyka mojej uwadze.> Na wszelki wypadek wklejam więc ciekawą informację, dowodzącą, że Ty i (zapewne) kol. Głodzik daliście się zrobić w "wała".> wiadomosci(*)holowni-wyjasnil.html#opinionsNie bardzo rozumiem, co to ma wspólnego z tematem wątku
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Do Elaspa |
> Nie bardzo rozumiem, co to ma wspólnego z tematem wątku Jeszcze ciekawego: wiadomosci(*)molowane-w-szesc.html#opinions "Niezależny kandydat w wyborach ogłosił też zbiórkę funduszy na Fundację Polska od Nowa, której celem jest utrzymanie biur inicjatywy w każdym województwie. - Chcemy, żeby tętniły życiem, były ambasadami tej lepszej Polski, tej, o której marzymy. Będziemy potrzebowali pieniędzy i będziemy potrzebowali zatrudnić ludzi, których zadaniem będzie organizowanie naszych akcji obywatelskich. Jak wszyscy pójdą na wolontariat, to znając historię, ten nasz ruch rozpierzchnie się w ciągu pół roku - dodał na Facebooku." Podaję, bo może jesteś zainteresowany przekazaniem jakiegoś datku na Hołownię i jego fundację - ? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|