Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ateizm-dlaczego nie lubię.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
07-12-2014 20:40farmer (22440 punktów)Ateizm-dlaczego nie lubię.
Ocena 2 na 4
Woody Allen gorzko o swoim ateizmie: Wiodę smutne życie, bez nadziei, przerażające i ponure, bez celu...
...Zdaniem reżysera, droga którą wybrał, czyli ścisły ateizm sprawiła, że jego życie jest smutne, bezsensowne, pozbawione treści i celu...

więcej tu
natemat.pl(*)e-bez-celu-i-zadnego-znaczenia

i tu
www.fronda(*)ne,44787.html?page=2&#comments

O to dlaczego nie lubię określenia się jako "ateista". Przez takie "jęczenie" nie znający tematu wierzący jadą po tym słowie jak po starej kobyle wrzucając do jednego wora wszystko i wszystkich spoza kręgu swojej wiary dorabiając sobie potem pseudo argumenty o sile wiary.

Co oznacza taka wypowiedź wystarczy poczytać komentarze na Frondzie w tym artykule.
Jedyne remedium jakie uznaje wierzący to bóg. Oczywiście nie mogę im odmówić takie myślenia. Ale to właśnie jakby ateizm i wiara determinują specyficzny sposób myślenia.
Który jest pułapką i dla jednych i dla drugich.

Wg. mnie gdyby Allen nie wybierał czegoś takiego jak ateizm nie tworzyłby następstw w swoim umyśle w czystym odniesieniu do boga jakiegokolwiek z którego czerpią potem wierzący.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
#166
16-12-2014 15:30
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy

>A swoją drogą jesteśmy na portalu Racjonalista, mógłbyś podnieść poziom dyskusji na racjonalny?

Proszę i proszę o Twoją rozmowę z jankiem77 to się uparłeś i rozmawiasz ze mną.

Gdzie was szukać, w bazgrołach czy jaskini trolli?


#167
16-12-2014 16:20Nie na temat
Duch Prawdy (14793 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi farmer

>Proszę i proszę o Twoją rozmowę z jankiem77 to się uparłeś i rozmawiasz ze mną.
To Ty rozmawiasz ze mną.
>Gdzie was szukać, w bazgrołach czy jaskini trolli?
Was? Was ist das?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#168
16-12-2014 16:28
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy

Wystarczy tych bzdur. Temat wątku jest inny. Ale Ciebie to nie dotyczy więc zastanów się dobrze co chcesz napisać bo będę wycinał trollowanie

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Ateizm-dlaczego nie lubię.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> To Ty rozmawiasz ze mną.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,646131#w647251

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365