Racjonalista - Strona głównaDo treści
Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
01-01-2011 16:23Witold Losek (800 punktów)Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
Ocena -3 na 5
Jak można przeczytać TU naukowcy amerykańscy odkryli, że w związkach osób czekających z seksem do ślubu, można zauważyć większą o około 22% stabilność ich związków, osiągają oni o około 20% większą satysfakcję z ich związku. Co więcej jak piszą autorzy Cytat:
"seksualna jakość" tych związków zyskiwała ocenę o 15 proc. lepszą i o 12 proc. wyżej oceniano komunikację pomiędzy partnerami.

Ponieważ na decyzje o rozpoczęciu współżycia często wpływa religia, badacze uwzględnili jej wpływ na wybory badanych ludzi.
Cytat:
Niezależnie od religijności, czekanie pomaga wytworzyć w związku lepsze procedury komunikacji. Te zaś pomagają poprawić stabilność oraz zadowolenie ze związku na długą metę

Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od wieków.


Vitam perdidit qui nemini prodidit"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..
#211
03-01-2011 21:36
 Ocena 7 na 7
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek

>Ale dobrze, niech Ci będzie. Kościół nikogo nie zmusza do ascezy.

A czy łamanie przykazań kościelnych (np. czwartego: "Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych" itd.) nie jest grzechem śmiertelnym, zagrożonym karą wiekuistego potępienia? Tak czy inaczej, chrześcijaństwo uważa ascezę za rzecz chwalebną i wartościową. Chrześcijaństwo od wieków zaleca post, jałmużnę i modlitwę jako trzy filary dobrego życia. Jak to jest, że większość chrześcijan tak mgliście orientuje się, czego naucza ich Kościół?

Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec

#212
03-01-2011 21:51
 Ocena 4 na 4
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek

>Ilość pedofilów wśród księży nie jest statystycznie większa od ilości pedofilów wśród szewców, krawców itp/

Może jakiś link do badań na których pan opiera to twierdzenie. Czy też chrześcijanie mogą podawać dane statystyczne "z sufitu"?

#213
03-01-2011 21:52
 Ocena 5 na 7
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
>No, to zadam Ci to samo pytanie co Meretseger: kiedy "not a person" became a person?

I uzyskasz podobną odpowiedź, bo i ja uważam, że za bezpieczny etap rozgraniczający można uznać stadium rozwoju, w którym zostaje wykształcony centralny układ nerwowy.

Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec

#214
03-01-2011 22:17
 Ocena 6 na 6
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
>Ale już na przykład Aztekowie, Olmekowie, starożytni Rzymianie i Kartagińczycy i wszyscy inni ci, którzy składali ofiary z ludzi, to już dla przykładu nie przestrzegali zasady nie zabijaj, co?

Wyznawcy biblijnego boga też mają swoje za uszami, jeśli chodzi o mordowanie bliźnich w imię Bożych nakazów. Nie trzeba się rozwodzić na temat wypraw krzyżowych jako "wojen pokutnych", w ramach których każdemu, kto pójdzie zabijać Saracenów, odpuszczone będą grzechy - wystarczy poczytać Biblię. Księga Jozuego jest w tym względzie nieoceniona

>Co to zmienia, że były cywilizacje, które przestrzegały pewnych praw. Czyni to Dekalog mniej ważnym, mniej uniwersalnym?

Nie - oznacza to tylko, że wywodzenie uniwersalnych praw moralnych wyłącznie z Dekalogu jest bezpodstawne.


Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec

#215
03-01-2011 22:26
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.

>Wyznawcy biblijnego boga też mają swoje za uszami, jeśli chodzi o mordowanie bliźnich w imię Bożych nakazów.

Wyznawcy biblijnego boga poszli jeszcze dalej.Zabili jego samego.

#216
03-01-2011 22:34
 Ocena 5 na 5
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi lukaszewicz

>Wyznawcy biblijnego boga poszli jeszcze dalej.Zabili jego samego.

Ich zdania w tej kwestii są podzielone


Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec

#217
03-01-2011 22:35
 Ocena 5 na 5
Madman (7811 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
>Ja uznałem je za słuszne w całości. Ty w części. Tylko pytanie, którę chcę Ci postawić brzmi: skąd wiesz, Drogi Haracy Dżyngisie Dołgorukij de Boubonie, które zasady należy uznać, a które nie?
Bo moralność nie ma swojego źródła w Biblii. Trzeba mieć już wcześniej naprawdę porządny kręgosłup moralny, żeby z Biblii wybrać tylko te dobre zasady. Chyba, że komuś się nie chce myśleć i bierze wszystko jak leci. Tylko że te zasady są już nieco przestarzałe, a na dodatek nieco dziwne w naszym kręgu kulturowym. Wypadałoby na przykład dowiedzieć się, jakie znaczenie miało imię dla Semitów i dlaczego z tego powodu dla nas przykazanie drugie jest bez sensu.
To, co parę tysięcy lat temu trzymało w ryzach brodatych pasterzy bydła, niekoniecznie musi się sprawdzać w XXI wieku. A Ty skąd wiesz, które zasady należy uznawać? Uznajesz cały dekalog? Razem z zakazem wytwarzania i używania dewocjonaliów? A jak przewrócisz dwie kartki dalej i tam też będzie jakieś przykazanie - uznasz je i będziesz się stosować? Czy też subiektywnie stwierdzisz, że mordowanie czarownic jest trochę passé ?

#218
03-01-2011 22:41
 Ocena 5 na 5
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek

>No, przecież większość z ludzi w tym wątku poddaje w wątpliwość prawdziwość tego, co ogłosili naukowcy.

Mylisz się. Większość dyskutantów w tym wątku podaje w wątpliwość twoje niepoparte rzetelnymi argumentami wnioski na temat rzekomego związku między ogólnikowo przedstawionymi wynikami badań a tym, co uważasz (nie zawsze słusznie) za doktrynę chrześcijańską

Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec

#219
03-01-2011 22:45
 Ocena 6 na 6
ziemiojad (338 punktów)przewrotnie ;)
>Czyli po raz kolejny współcześni naukowcy potwierdzili coś, o czym chrześcijaństwo wiedziało od
>wieków.
Niezależnie od wiarygodności przytoczonych badań zastanawiam się dlaczego w ogóle poruszyłeś ten problem. Czy szukasz potwierdzenia "racjonalności" chrześcijaństwa, czy też jakichś wskazówek co do swojego postępowania w życiu. Jeśli chodzi o to pierwsze, to już dosyć wyczerpująco odpowiedzieli Ci inni forumowicze. Jeśli chodzi zaś o to drugie, to wydaje mi się, że w tak skomplikowanej dziedzinie jaką jest życie człowieka, nie powinno się kierować statystyką. Ludzie są tak różni pod każdym względem, a co dopiero mówić o relacjach jakie tworzą między sobą! Przy rozpatrywaniu przypadku pojedynczego człowieka statystyka nie ma nic do rzeczy, niezależnie od tego czy zajmiemy się jego relacjami z żoną, doświadczeniem seksualnym, możliwościami umysłowymi czy stanem zdrowia.

#220
03-01-2011 22:47
 Ocena 5 na 5
lukaszewicz (5674 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.

>Ich zdania w tej kwestii są podzielone

Dlatego od dwóch tysięcy lat, ci co twierdzą że tak, próbują wyrżnąć tych, co twierdzą że nie.
I tylko tych pierwszych nazywamy chrześcijanami.

Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi zachaj
> "Vitam perdidit qui nemini prodidit"
> "Quidquid delirant reges , plectuntur Achivi"
> "Nomina stultorum scribuntur ubique locorum"

Quidquid latine dictum sit altum videtur.

Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"A może twój Bóg by chciał, byś go chwalił przed innymi Bogami?" S. Lec

#222
03-01-2011 23:51
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
>Mylisz się. Większość dyskutantów w tym wątku podaje w wątpliwość twoje niepoparte rzetelnymi argumentami wnioski na temat rzekomego związku między ogólnikowo przedstawionymi wynikami badań a tym, co uważasz (nie zawsze słusznie) za doktrynę chrześcijańską

Obawiam się, że będziesz kolejnym forumowiczem, na którego Losek się obrazi i którego zignoruje ze względu na "czepianie się drobiazgów"

#223
04-01-2011 09:02
 Ocena 7 na 7
Alicja Duda (25557 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Witold Losek
>Ilość pedofilów wśród księży nie jest statystycznie większa od ilości pedofilów wśród szewców, krawców itp/
Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na stronie Racjonalisty wyliczenia Big-zyda oraz artykuł Andrzeja Koraszewskiego na ten temat. Na podstawie danych kościelnych wyszło że wśród katolickich księży jest 50x więcej pedofilii niż w całej populacji.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.

#224
04-01-2011 09:38
 Ocena 12 na 12
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi Alicja Duda
>Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na stronie Racjonalisty wyliczenia Big-zyda oraz artykuł Andrzeja Koraszewskiego na ten temat. Na podstawie danych kościelnych wyszło że wśród katolickich księży jest 50x więcej pedofilii niż w całej populacji.

Żeby się szukaniem trudzić nie musiał: www.racjonalista.pl/forum.php/s,315095 .


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim

#225
04-01-2011 12:50
 Ocena 1 na 1
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon (2079 punktów)Odp: Naukowcy: warto czekać z seksem do ślubu.
W odpowiedzi prof. Grabowska
>W ogóle to najlepiej jest nie współżyć seksualnie, bo to raz , że nieczyste, a dwa że grzeszne. A poza tym strata nasienia. A jak już współżyć, to jak najrzadziej i bez przyjemności. W nocnych koszulach i po ciemku! Tylko w celu prokreacji. No bo po co inaczej? Małżeństwu służy wstrzemięźliwość seksualna i czystość! Najtrwalsze są tak zwane białe małżeństwa, czyli nie skonsumowane. Np. małżeństwo Andre Gide`a. Albo św. Józefa i Maryi. I dziwię się w ogóle, że naukowcy amerykańscy tego jeszcze nie odkryli!

1 Kor 7,8-9:
Tym zaś, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz tym, którzy już owdowieli, mówię: dobrze będzie, jeśli pozostaną jak i ja. Lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie! Lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąć.



Pozdrawiam,
Horacy Dżyngis Dołgorukij de Bourbon
"Grzeszący przeciw Stwórcy swemu niech wpadnie w ręce lekarza!" (Syr 38,15)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365