 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-07-2020 11:05 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Obraz powyborczy
4 na 4 | Andrzej Duda wygrał ok. 500 tys. głosów. W porównaniu do wyborów 2015, pozyskał wiele regionów na ziemiach odzyskanych.  Polska na tle Europy dzieli wiele cech kulturowych z USA. W USA jest tak, że 8 lat rządzą demokraci, by przez następne 8 lat rządzili republikanie. W Polsce przez 8 lat rządziła PO, teraz przez 8 lat rządzić będzie PiS. Za 3 lata, jeśli PiS nie wykaże się w jakiś nadzwyczajny sposób, to przyjdzie zmiana warty. Dla małych nie ma tutaj miejsca w tym duopolu, ale przy tak równo podzielonych preferencjach, najmocniej decydujący głos mogą mieć elektoraty najmniej spolaryzowane. W Polsce obecnie takim najmniej określonym elektoratem, czyli potencjalnie najbardziej swingującym - jest elektorat Konfederatów, który jako jedyny podzielił się pół na pół. Niekoniecznie jest to słabość. W celu mobilizacji swoich elektoratów, sztaby eskalują emocje i podziały, w efekcie pojawiło się w ostatnich tygodniach wiele hejtu, nienawiści i pogardy. Pamiętajcie, że to sztuczny konstrukt polityczny a nie realny stan społeczny. Nie ma żadnych dwóch Polsk. Jest jedna Polska, tylko mamy różne poglądy. Poglądy mamy różne nie dlatego, że jedni są mądrzy a drudzy głupi, tylko dlatego, że mamy różne interesy. I suma poszczególnych interesów daje zwycięstwo określonej opcji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Każdy widzi to co chce zobaczyć. To oznacza, że należy zamknąć "Racjonalistę" na cztery spusty. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >Podaj źródła cytatów. Faktem jest, że są to wypowiedzi przypisywane pewnym osobom, ale chodzi o to, by wykazać, że osoby te faktycznie wypowiedziały te słowa.> Spójrz jeszcze raz tu... Naprawdę, daj sobie spokój z takimi metodami. |
#213 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Każdy widzi to co chce zobaczyć.A potem pisze o tym. A pytanie czy każdy chce czytać o tym co każdy widzi co chce zobaczyć? Na forum często ludzie nie piszą nawet tego co widzą po swojemu a co sobie wyobrażają. Był tu kiedyś człowiek co wyobrażał sobie że robotnik powinien uznać mieszkanie drugiego robotnika. Latami tu pisał. Aż dostał bana. Ciekawe czy pojawił się w jakieś odsłonie bo po za tym forum nikt nie miał siły dyskutować o tym. |
| gruby Rysiek (19904 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Jeśli obiegowa łacina jest zbyt trudna dla Ciebie, to tłumaczę:> >'Z fałszu (wynika) co się komu podoba',> >albo> >'Z fałszu (wynika) co kto lubi'. Czy zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu" jest fałszem, z którego (jak słusznie przypominasz) wynika wszystko?Nie można wykluczyć zamachu, nie można wykluczyć trafienia w lotto, nie można wykluczyć rażenia piorunem. Racjonalni ludzie szacują prawdopodobieństwo i gdy jest ono dla wystąpienia określonego zdarzenia bardzo niskie, wtedy nie związują z takim zdarzeniem swoich decyzji. Zaczniesz wyrównywać teren pod budowę domu, bo jest prawdopodobne, że w przyszłym tygodniu wygrasz w lotto? Nie. Przygotujesz akcję odwetową na Rosjanach za zabicie w zamachu polskiego prezydenta? Nie. A dlaczego? Bo zdajesz sobie sprawę, że idea "zamachu" służy jedynie zbiciu kapitału politycznego przez PiS poprzez sianie niepewności i strachu. Mechanizm takiej idei działa następująco: Inni oszukują i mają zbrodnicze zamiaru, chcesz przetrwać to poddaj się naszej ochronie i zaakceptuj naszą władzę. |
| gruby Rysiek (19904 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > po za tym forum nikt nie miał siły dyskutować o tym.Są sprawy łatwe i sprawy trudne. Dla przykładu problemy poruszane w popularnym serialu "Świat wg Kiepskich" są blache. Są jednak na tym świecie problemy cięższe i znacznie trudniejsze w rozwiązywaniu. Nie każdy pływa tylko po plyciznie. Niektórzy zapuszczają się na głębie. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >> Jeśli obiegowa łacina jest zbyt trudna dla Ciebie, to tłumaczę:> >>'Z fałszu (wynika) co się komu podoba',> >>albo> >>'Z fałszu (wynika) co kto lubi'. Czy zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu" jest fałszem, z którego (jak słusznie przypominasz) wynika wszystko?> Nie można wykluczyć zamachu, nie można wykluczyć trafienia w lotto, nie można wykluczyć rażenia piorunem. Dobrze to słyszeć. > Racjonalni ludzie szacują prawdopodobieństwo i gdy jest ono dla wystąpienia określonego zdarzenia bardzo niskie, wtedy nie związują z takim zdarzeniem swoich decyzji. To prawda. > Zaczniesz wyrównywać teren pod budowę domu, bo jest prawdopodobne, że w przyszłym tygodniu wygrasz w lotto?> Nie.> Przygotujesz akcję odwetową na Rosjanach za zabicie w zamachu polskiego prezydenta?> Nie.> A dlaczego?> Bo zdajesz sobie sprawę, że idea "zamachu" służy jedynie zbiciu kapitału politycznego przez PiS poprzez sianie niepewności i strachu.> Mechanizm takiej idei działa następująco:> Inni oszukują i mają zbrodnicze zamiaru, chcesz przetrwać to poddaj się naszej ochronie i zaakceptuj naszą władzę. Może to być jeden z celów. Nie sądzę, aby to był cel jedyny. |
#217 2 na 4 | farmer (22440 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >po za tym forum nikt nie miał siły dyskutować o tym.> Są sprawy łatwe i sprawy trudne.> Dla przykładu problemy poruszane w popularnym serialu "Świat wg Kiepskich" są blache.> Są jednak na tym świecie problemy cięższe i znacznie trudniejsze w rozwiązywaniu.> Nie każdy pływa tylko po plyciznie.> Niektórzy zapuszczają się na głębie.Siedząc w Berlinie i pobierając dodatki socjalne pracując za biurkiem opisują swoje wyobrazenia. Czy pływają w głębi? Nie. Głębia wyobrażeń którymi dziela się na forum gdyż ta głębia dla ludzi którzy ich znają osobiście pewnie przyprawia ich o mdłości. |
#218 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>>> Proszę podać wiarygodne linki do tych cytatów, ażeby było jasne, że są autentyczne.> >>>Wygodnie jest mieć krótką pamięć, nieprawdaż?> >#1> >> Na racjonalistycznym forum trzeba sięgac po inne dowody niż dowód z pamięci. Przedstaw więc żródło tych cytatów.> > Cytat:Art. 228. >>§ 1. Fakty powszechnie znane nie wymagają dowodu. >>§ 2. Nie wymagają dowodu również fakty, o których informacja jest powszechnie dostępna... , itd.> Dobrze, dobrze, to jest kluczenie i robienie wszystkiego, by nie podać źródeł, bo są nimi: jeden artykuł w "Gazecie Wyborczej" plus "Nonsensopedia".Za następne 10 lat te cytaty będą jeszcze bardziej nieprawdziwsze... Strach pomyśleć, co będzie za 2000 lat... 
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#219 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Obraz powyborczy |
> Strach pomyśleć, co będzie za 2000 lat...Nie udawaj idioty ekhm  ....udajesz? |
| gruby Rysiek (19904 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > Może to być jeden z celów. Nie sądzę, aby to był cel jedyny.Nie jedyny, niepotrzebnie to napisałem. Pewnie służy też wylaniu goryczy, przemianie bolesnego żalu w niebolesna złość i paru sprawom jeszcze. |
| gruby Rysiek (19904 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > 'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "> www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1Fajna stopka. Prawie tak dobra jak mój nick. |
#222 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > > Jeśli obiegowa łacina jest zbyt trudna dla Ciebie, to tłumaczę:> >'Z fałszu (wynika) co się komu podoba',> >albo> >'Z fałszu (wynika) co kto lubi'. Czy zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu" jest fałszem, z którego (jak słusznie przypominasz) wynika wszystko?Nie. Kiepski z Ciebie logik. A tak dobrze się zapowiadało
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#223 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>Podaj źródła cytatów. Faktem jest, że są to wypowiedzi przypisywane pewnym osobom, ale chodzi o to, by wykazać, że osoby te faktycznie wypowiedziały te słowa.> >Spójrz jeszcze raz tu...> Naprawdę, daj sobie spokój z takimi metodami.Z jakimi metodami? Bo już nie pamiętam... 
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#224 -2 na 2 | Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >>>Podaj źródła cytatów. Faktem jest, że są to wypowiedzi przypisywane pewnym osobom, ale chodzi o to, by wykazać, że osoby te faktycznie wypowiedziały te słowa.> >>Spójrz jeszcze raz tu...> > Naprawdę, daj sobie spokój z takimi metodami.> Z jakimi metodami?> Bo już nie pamiętam...  Polegającymi na posługiwaniu się obrazem, a nie argumentem. |
| Elasp (6859 punktów) | Odp: Obraz powyborczy | > >> Jeśli obiegowa łacina jest zbyt trudna dla Ciebie, to tłumaczę:> >>'Z fałszu (wynika) co się komu podoba',> >>albo> >>'Z fałszu (wynika) co kto lubi'. Czy zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu" jest fałszem, z którego (jak słusznie przypominasz) wynika wszystko?> Nie. Czyli jest prawdą zdanie: "Jest możliwe, że doszło do zamachu". To właśnie twierdzę, może tylko dodaję pewne uwagi tytułem uzasadnienia. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|