Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
24-05-2011 16:18Popers (129 punktów)Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
Ocena 2 na 10
Ale najpierw kilka sentencji:

Tylko Bóg może być przyczyną wszystkich rzeczy.
- Arystoteles

(384-322 p.n.e., grecki filozof, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli starożytności)

***

Jeden jest wszechświat, a składa się nań wszystko, i Bóg jeden we wszystkim, i prawda jedna.
- Marek Aureliusz

(121-180, cesarz rzymski, pisarz i filozof)

***

Bóg stworzył świat zgodnie z inteligentnym planem. Bóg jest matematykiem.
- Johannes Kepler

(1571-1630, niemiecki matematyk i astronom)

***

Bóg jest przyczyną idei Boga w nas, a zarazem wszystkich prawd wiecznych.
- Kartezjusz

(1596-1650, francuski filozof, matematyk i fizyk)

***

To cudowne ułożenie Słońca, planet i komet może być dziełem Istoty wszechmocnej i rozumnej.
- Isaac Newton

(1643-1727, angielski fizyk, astronom, historyk, filozof)

***

Logika kosmosu i całego stworzenia jest ciągłym przejawem obecności Boga.
- G. W. Leibniz

(1646-1716, niemiecki filozof, matematyk, prawnik, dyplomata)

***

Boskie dzieło stworzenia nigdy nie dobiega końca. Zaczyna się, a potem trwa nieskończenie, w nieustannym trudzie dając początek nowym sceneriom, nowym przedmiotom i nowym światom.
- Immanuel Kant

(1724-1804, niemiecki filozof)

***

Bóg jest Prawdą. I kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział.
- Edyta Stein

(1891-1942, niemiecka filozof, święta Kościoła katolickiego)

***

Są rzeczy, które przerastają możliwości ludzkiego rozumu. Tak jest z Bogiem.
- Józef Tischner

(1931-2000, polski filozof, pisarz, ksiądz katolicki)

***

Bóg? Zawsze o nim myślałem. Podobnie myśleli też inni kosmonauci. Wielu niewierzących powróciło z kosmosu jako ludzie odmienieni duchowo.
- Mirosław Hermaszewski

(1941- , polski generał, kosmonauta, jedyny Polak który był w kosmosie)

***

Im więcej wiemy o kosmosie i ewolucyjnej biologii, tym bardziej wydają się one niewytłumaczalne bez jakiegoś aspektu inteligentnego projektu. A w moim przypadku jest to natchnieniem dla wiary.
- Charles Townes

(1915- , amerykański fizyk, laureat nagrody Nobla w 1964, i nagrody Templetona w 2005)

***

Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać.
- William D. Phillips

(1948- , amerykański fizyk, laureat Nagrody Nobla w 1997 roku)

I moje pytanie brzmi; czy macie za głupców tych wybitnych ludzi, którzy swoim życiem i twórczością składali i składają hołd idei Boga Stwórcy? Jaki jest Wasz stosunek do w/w osób i ich poglądów?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..
#46
24-05-2011 18:54
 Ocena-9 na 11
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>Naprawdę ksiądz profesor jest aż tak żenująco głupi?
Napisał mędrzec z tytułem i wielkim dorobkiem, hehe

>Proszę o źródło tej wypowiedzi.
Jest internet i google, osobiście mi się nie chce.

#47
24-05-2011 18:56
 Ocena-3 na 7
Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>Warto wiedzieć, że byle kretyn może mieć więcej.
>A poza tym dobrze jest mówić za siebie.
Panie Andrzeju, po raz kolejny daje Pan dowód swojej pychy i braku szacunku.

#48
24-05-2011 18:56
 Ocena 16 na 16
Ojciec Ateusz (9201 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
> Tylko Bóg może być przyczyną wszystkich rzeczy. - Arystoteles

Czy wszystkie "rzeczy" muszą mieć przyczynę? Jaka jest przyczyna Boga?

> Jeden jest wszechświat, a składa się nań wszystko, i Bóg jeden we wszystkim, i prawda jedna. - Marek Aureliusz

Skąd wiadomo, że jest dokładnie jeden Wszechświat? Skąd wiadomo, że jest dokładnie jeden Bóg?

> Bóg stworzył świat zgodnie z inteligentnym planem. Bóg jest matematykiem. - Johannes Kepler

"Plan" jest iluzoryczny, a jego inteligencja wątpliwa.
Bóg matematyków jest matematykiem, a Bóg koni jest koniem.

> Bóg jest przyczyną idei Boga w nas, a zarazem wszystkich prawd wiecznych. - Kartezjusz

Są bardzo dobre naturalne przyczyny idei Boga, wychodzące od złudzenia niewidzialnych agentów.

> To cudowne ułożenie Słońca, planet i komet może być dziełem Istoty wszechmocnej i rozumnej. - Isaac Newton

Może też być dziełem krasnoludków, co jest równie niefalsyfikowalne.
Wszechmoc jest wewnętrznie sprzeczna logicznie, nie ma istot "wszechmocnych".

> Logika kosmosu i całego stworzenia jest ciągłym przejawem obecności Boga. - G. W. Leibniz

"Boga" panteistów golimy Brzytwą Ockhama.

> Boskie dzieło stworzenia nigdy nie dobiega końca. Zaczyna się, a potem trwa nieskończenie (...) - Immanuel Kant

Czytaj: "ogarniam ideę plus nieskończoności, ale z minus nieskończonością mam niejakie problemy".

> Bóg jest Prawdą. I kto szuka prawdy, ten szuka Boga, choćby o tym nie wiedział. - Edyta Stein

Czyli: "Kto szuka prawdy, ten szuka prawdy". Bardzo odkrywcze.

> Są rzeczy, które przerastają możliwości ludzkiego rozumu. Tak jest z Bogiem. - Józef Tischner

Gówno prawda.

> Wielu niewierzących powróciło z kosmosu jako ludzie odmienieni duchowo. - Mirosław Hermaszewski

Wniosek: osamotnienie i długotrwała ekspozycja na ryzyko utraty życia mogą popchnąć ku religii.

> Im więcej wiemy o kosmosie i ewolucyjnej biologii, tym bardziej wydają się one niewytłumaczalne (...) - Charles Townes

Mów za siebie, templetonowski sprzedawczyku. Rozważ także hipotezę starczej demencji.

> Bóg dał nam niesamowicie fascynujący świat, który możemy zamieszkiwać i badać. - William D. Phillips

Oj, chyba zapomniałeś przedstawić argumentację?

> czy macie za głupców tych wybitnych ludzi (...)?

Odpowiem pytaniem - czy moja krytyka powyższych "sentencji" przekracza możliwości umysłowe ludzi współczesnych Twoim autorytetom? Pytanie dodatkowe - dlaczego ja mogę sobie na nią pozwolić?

Czy ma to jakiś związek z faktem, że nie obawiam się cykuty/ukamienowania/stosu/ścięcia/ostracyzmu?

#49
24-05-2011 18:58
 Ocena 6 na 6
zachaj (5239 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>>Wszyscy wspominają boga, żeden z nich nie wspomina religii!...
> "Prawdziwie wierzący nie potrzebują religii, oni mają samego Boga" - nie pamiętam kto

Wiesz co, coś w tym jest. Powtarzam to zawsze, ludzie nie potrzebują religii, ludzie potrzebują przeżyć duchowych. Uwierz mi, ateiści nie są ich pozbawieni. Trzeba zaznaczyć, że nie zawsze ale bardzo często ich przeżycia są dużo głębsze niż zaściankowy katolicyzm.

Pozdrawiam

#50
24-05-2011 18:58
 Ocena 8 na 8
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
> W jaki sposób w takim razie wytłumaczysz, skąd wzięły się prawa fizyki. No i dyskusja się skończyła.
>- Michał Heller

Tak więc na listę głupków można wciągnąć Michała Hellera.

Dyskusja się skończyła... Nic dziwnego. W podobny sposób można "znokautować" biologa zadając pytanie "co było pierwsze: kura czy jajko? Tylko bez kręcenia!". Albo teologa, pytając "czy wszechmocny Bóg może stworzyć kamień tak wielki, by nie mógł go podnieść?". Żenada.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

#51
24-05-2011 18:59
 Ocena 8 na 8
spellbinder (8577 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>który to filozof zgłębiał temat krasnoludków, yeti czy elfów?

>Ja skromny magister jestem, także chylę czoła. Ale jeszcze nie czuję się przekonany.

Ta wymiana zdań mnie zastanawia. W oczywisty sposób użytkownik Popers ulega sile "autorytetów", przy czym aby zostać u niego autorytetem niewiele trzeba.

Wystarczy być profesorem (a wiadomo przecież, że rózni dziwni ludzie się w tym gronie znajdują), a co zabawniejsze - wystarczy być filozofem. Autorytet, bo tak?

#52
24-05-2011 19:03
 Ocena 5 na 5
Ojciec Lesiotr (6102 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
> I wtedy te wszystkie cytaty odnoszą się do tegoż Stwórcy.
>

Hehe, pobożne życzenia.

A to, że ktoś ma duże osiągnięcia w jakiejś dziedzinie, nie znaczy, że automatycznie ma racje również w innych kwestiach. Bo czasami to jest jak pytanie gwiazd muzyki pop,jak zlikwidować głód w Afryce.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

#53
24-05-2011 19:03
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
Misio żadnego argumentu nie znalazł , to minusem pojechał?
Cóż - Pwt 19, 21.

Czas budować front walki przeciw agresji w polityce. (Bronisław Komorowski)

#54
24-05-2011 19:04
 Ocena 12 na 12
liliac (147340 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>>Proszę o źródło tej wypowiedzi.
>Jest internet i google, osobiście mi się nie chce.

Na tym forum tego typu odpowiedzi na prośby o źródła są bardzo źle widziane.

Poza tym są zwyczajnie chamskie.

#55
24-05-2011 19:08
 Ocena 7 na 7
zachaj (5239 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>PS.
>Jakieś nieporęczne to Wasze forum, także nie martwcie się, długo tu chyba nie zabawię

Rozumiem Cię, boisz się bo Twoja wiara doznała silnego wstrząsu. Posiedziałbyś dłużej to zmieniłbyś o 180 stopni swoje przekonania. Mało kto opiera się takiemu natłokowi racjonalnych argumentów, trzeba być na prawdę przysłowiowym "zakutym łbem" żeby się temu oprzeć. Żaden inteligentny człowiek nie przejdzie obojętnie i bez chwili zwątpienia w boga przez to forum. Mimo wielu lat indoktrynacji mądry umysł potrafi się wybudzić z tego irracjonalnego letargu. Trzymam za Ciebie kciuki.

#56
24-05-2011 19:13
 Ocena 4 na 4
liliac (147340 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
>Proszę o źródło tej wypowiedzi.

To nieco okrojony cytat z wywiadu dla "Rzepy", zdaje się.

#57
24-05-2011 19:20
 Ocena 2 na 2
Profesor_wykładowca (317 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi Popers
>A co kogo mają obchodzić krasnoludki?

Obchodzą proszę Pana,wszak nie wiem jak Pan,ale w dzieciństwie sporo czasu temu dowiedzieć się mogliśmy od Marii Konopnickiej:

"Czy to bajka, czy nie bajka,
Myślcie sobie, jak tam chcecie.
A ja przecież wam powiadam:
Krasnoludki są na świecie.
Naród wielce osobliwy.
Drobny - niby ziarnka w bani:
Jeśli które z was nie wierzy,
Niech zapyta starej niani.
W górach, w jamach, pod kamykiem,
Na zapiecku czy w komorze
Siedzą sobie Krasnoludki
W byle jakiej mysiej norze.
Pod kominem czy pod progiem -
Wszędzie ich napotkać można:
Czasem który za kucharkę
Poobraca pieczeń z rożna...
Czasem skwarków porwie z rynki
Albo liźnie cukru nieco
I pozbiera okruszynki,
Co ze stołu w obiad zlecą.
Czasem w stajni z bicza trzaśnie,
Koniom spląta długie grzywy,
Czasem dzieciom prawi baśnie...
Istne cuda! Istne dziwy!
Gdzie chce - wejdzie, co chce - zrobi,
Jak cień chyżo, jak cień cicho,
Nie odżegnać się od niego,
Takie sprytne małe licho!
Zresztą myślcie, jako chcecie,
Czy kto chwali, czy kto gani,
Krasnoludki są na świecie!
Spytajcie się tylko niani.

Jest nawet "Encyklopedia krasnoludków"
www.kdc.pl(*)?p_action=3207060002#longDescr


I wyznawcy jak Pan widzi.

#58
24-05-2011 19:24
 Ocena 1 na 3
wacus47 (666 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi NorahYorke
>Bóg urojony, rozdział 3, dowód z podziwianego religijnego uczonego.
>Dawkins rozprawił się z tym argumentem tak dobrze, że ja nie mam już nic do dodania.
>
A jednak, niewiele brakuje a będziemy mieć (jeśli już nie mamy ) biblię dla ateuszy!
Już widzę tych ateistów sypiących z głowy cytatami z tej mądrej księgi na wzór apologetów chrześcijańskich

Popers (129 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
W odpowiedzi zachaj
Pycha przez Ciebie przemawia, tak jak przez pana Andrzeja Bogusławskiego. A co do Boga, to nie mam dnia bez wątpliwości. Nie jestem nawiedzonym katolikiem, żeby było jasne.
A pisząc o forum chodziło mi o to, że mogłoby być bardziej przejrzyste i logiczne, tak jak na racjonalistów przystało Ale to może kwestia przyzwyczajenia.

#60
24-05-2011 19:36
 Ocena 9 na 9
Alpha Phoenicis (4607 punktów)Odp: Pytanie do racjonalistów-ateistów (a czy są nie ateiści?)
1) Dlaczego tylu ludzi lubi Fantastykę, skoro smoki nie istnieją?
2) Jeśli jakiś wybitny naukowiec lubiłby torturować dżdżownice to też uważasz, że jego pogląd jest słuszny? Czy może skreślisz jego i cały jego dorobek naukowy z powodu dżdżownic?
3) Bóg nie istnieje, a mówienie o nim go nie stworzy, tak samo jak mówienie o ogniu nie stworzy flogistonu. Co z tego, że wybitny Iksiński uważa, że słońce jest zielone skoro tak NIE JEST?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365